Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Újonnan születés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 14:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
Magyarul az önzésben hiszel, nem pedig Jézus egyházában.



ehhez a mondathoz külön szeretnék gratulálni!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 14:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Gondolom az exrefisnek gratulálsz...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 14:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ex, elolvastam az 1. oldalt,és sajnálom, hogy nem, de akkor sem értek egyet veled.
Nem baj, nem az volt a kérdés, hogy egyetértesz-e velem, hanem az hogy számodra mit jelent. :)
Idézet:
Szerintem is az ige szül újjá a Lélek által,
Senki nem mondta itt, hogy magát kell újjászülni.

Idézet:
és ennek biztos jele a bűnbánat;

2. Monda nékik: Vajjon vettetek-é Szent Lelket, minekutána hivőkké lettetek? Azok pedig mondának néki: Sőt inkább azt sem hallottuk, hogy ha vagyon-é Szent Lélek.
3. És monda nékik: Mire keresztelkedtetek meg tehát? Azok pedig mondának: A János keresztségére.
4. Monda pedig Pál: János megtérésnek keresztségével keresztelt, azt mondván a népnek, hogy a ki ő utána jövendő, abban higyjenek, tudniillik a Krisztus Jézusban.
5. Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére.
6. És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.

Ezek bűnbánatot gyakoroltak és megtértek és Pál nem tartotta befejezettnek a dolgot. Tehát a bűnbánat nem biztos jele az újjászületésnek.

Idézet:
Ha viszont a Szent Szellem keresztségét hozod az újjászületéshez - igazán írhatnál róla, hogy ez számodra mit jelent? Már kérdezgettelek róla, de nem feleltél. Gyógyítás, ördögűzés, látomások, próféciák, nyelvek magyarázata...szóval mindezeket hogyan éled meg?
Nem az én megélésemről van itt szó.

Idézet:
És egyáltalán azt, hogy "vesztek erőt, minekutána eljő reátok a Szent Lélek" - ez mit jelent az életedben? Mert ezt nem értettem és nem is láttam senkin.
Erőt arra ad Isten, hogy bizonyságot tudjon tenni a tanítvány Róla.
Aki vette az erőt, az nem erőtlen, csüggedt, depressziós, annak ereje "megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!".
Azok Krisztussal a kőfalon is átugranak, mert Krisztusban mindent megkaptak, meg ilyesmik vannak még megírva. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ha most azt mondod, hogy nem az önzésben hiszel, akkor miért mondtad egy évvel, fél évvel ezelőtt, hogy az önzésben hiszel, mint egyetlen hatékonyan működő elvben?

:D :D
Soha nem mondtam ilyet, csak arról van szó, hogy a te fejedben mi képződik le.
Már sokadszor magyarázom, hogy az önzés nem a kapitalizmus találmánya, de te inkább a fixa ideáiddal vitatkozol, mint velem. Tudomásul vettem.
Csak, hogy tisztázzuk:
Jézusban hiszek, Isten országát keresem! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 14:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Viszont, ha az emberi jogokat és a szabadságot hirdeti, akkor azzal korlátokat lehet szabni az önzésnek. Másrészt az önérdeket vitorlába fogva hatékony értéktermelést eredményez. Az értékmérés alapja nem a születési, elvtársi, vagy kapcsolati előjogok, hanem a teljesítmény.
A korlát, az egyéni önzés határa pedig a másik ember jogai és szabadsága.
Minél közelebb van ezekhez az elvekhez egy társadalom, annál élhetőbb élet van ott.


Eftásak! Tessék tudomásul venni, hogy itten a legfőbb érték az ember! :mrgreen:
--------------------------------------
Na gyorsan szerkesztettem egyet, azt hittem új beírásként és elbarmoltam a hozzászólásomat. Ezt kiteszem a végére, ahová szántam. Azt hiszem valaki ismételte az eredetit, így nem veszett el....


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2009. nov. 04., szerda 18:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 15:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
most is támogatom: ex teljesen igazat írt...


egy apróságra szeretném felhívni a figyelmedet:

a TÁRSADALOM nem egyenlő az EGYHÁZzal!!

ez az információ most meglepett? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 15:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
Magyarul az önzésben hiszel, nem pedig Jézus egyházában.



ehhez a mondathoz külön szeretnék gratulálni!

rosta írta:
Gondolom az exrefisnek gratulálsz...



sértő feltételezés lenne, ezért távol áll tőlem azt gondolni, hogy nem értetted elsőre...

a TÁRSADALOM számára Jézus egyháza EGYÁLTALÁN NEM vezérlő elv, maximum az LESZ majd a MILLENIUMban

addig viszont Jézus egyháza: ...

ami JÓ hogy van, sőt: visszatartja a romlást, de nem MEGHATÁROZÓ elem (ha még mindig nem érted: próbálj meg 1 kiló sóval húslevest főzni...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Kössz, hogy előhoztad, mert ezek szerint ugyanazt mondtam mint most. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 15:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szívesen beszélgetek gazdaságról és politikáról is, de ez itt off.
Maradjunk az újjászületésnél és mindjárt kérdezzük meg Netet is erről! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 16:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
Szívesen beszélgetek gazdaságról és politikáról is, de ez itt off.
Maradjunk az újjászületésnél és mindjárt kérdezzük meg Netet is erről! :)
üdv
ex


maradnék ez esetben a konszenzus ortodoxiánál:

a MEGTÉRÉS az ember döntése,
az ÚJJÁSZÜLETÉS pedig Isten válasza erre

így semmi értelme nincs az ÚJJÁSZÜLETÉSben a bűnbánatról beszélni, az a MEGTÉRÉS kihagyhatatlan eleme...

nyilván belemehetnénk, hogy akkor most KeresztelőJános tanítványai ugyan meg voltak-e térve... vagy akár az APOSTOLOK, amikor kimentek és jeleket és csodákat tettek (még Jézus halála előtt!!)... "formálisan" nem voltak megtérve, hiszen a kereszthalál nélkül a megtérés csak egy bűnbánat (hoppá, igen: KeresztelőJános tanítványai EDDIG jutottak!!), és ha már itt tartunk, Szentlélek-keresztségük meg aztán VÉGKÉPP nem volt...

újabb kérdés, hogy akik ugye Uram-uramoztak, de nem kapták meg a beszállókártyát, azokkal mi van...

én csak egyet tudok: láttam már nem egy életet tönkremenni amiatt, hogy pl rásütötték az illetőre, hogy nincs újjászületve, mert nem szólt nyelveken...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 18:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
maradnék ez esetben a konszenzus ortodoxiánál:
a MEGTÉRÉS az ember döntése,
az ÚJJÁSZÜLETÉS pedig Isten válasza erre
így semmi értelme nincs az ÚJJÁSZÜLETÉSben a bűnbánatról beszélni, az a MEGTÉRÉS kihagyhatatlan eleme...
Idáig egyetértünk. :)

Idézet:
nyilván belemehetnénk, hogy akkor most KeresztelőJános tanítványai ugyan meg voltak-e térve...
vagy akár az APOSTOLOK, amikor kimentek és jeleket és csodákat tettek (még Jézus halála előtt!!)... "formálisan" nem voltak megtérve, hiszen a kereszthalál nélkül a megtérés csak egy bűnbánat

Mi más lehetne és nem is lehet több szerintem. Isten válasza az újjászületés, a Szentlélek keresztség tesz mássá, vagyis átkerül a másik oldalra az alany. Halálból az életre, abűn uralma alól Isten uralma alá

Idézet:
(hoppá, igen: KeresztelőJános tanítványai EDDIG jutottak!!), és ha már itt tartunk, Szentlélek-keresztségük meg aztán VÉGKÉPP nem volt...
Yes

Idézet:
újabb kérdés, hogy akik ugye Uram-uramoztak, de nem kapták meg a beszállókártyát, azokkal mi van...
Most provokállak, éppen ennek a beszállókártyának a mivoltjára lennénk kíváncsiak a te látásodban. Mit mondasz egy egy tudatlan friss megtérőnek a tennivalókról és a várható dolgokról? :)

Idézet:
én csak egyet tudok: láttam már nem egy életet tönkremenni amiatt, hogy pl rásütötték az illetőre, hogy nincs újjászületve, mert nem szólt nyelveken...
Ebben én nem hiszek, mert azt mondja az írás:
38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Nos ha ezek az erősségek nem tudnak lepattintani Krisztusról, akkor egy "brutális" "nem vagy újjászületve" beszólás sem. Aki ettől tönkrement az nem ettől ment tönkre, hanem attól, hogy tényleg nem volt újjászületve, vagyis a történetedben a beszólónak igaza volt. Egy ilyen beszólás sértheti a lelket, ha igaz, de egy újjászületet szellemet nem. Szerintem.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2009. nov. 04., szerda 18:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
de egy biztos: a bűnbánat a Szent Lélek csodája,
Ha ez a Szent Lélek csodája, akkor mi a fenéért szólít fel az Írás annyiszor, hogy bánjátok meg bűneiteket, térjetek meg, ha ez nem a mi dolgunk? Miért nem cselekszi meg egyből Ő a csodát? A válasz az, hogy azért nem mert nem az Ő dolga.

Idézet:
A bűnbánat az újjászületés biztosan beazonosítható JELE.

Csak a bűnbánat nem azonosítható be. :)

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 18:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az ex refis/net2rist hozzáálláshoz csak annyit:

exrefis írta:
Viszont, ha az emberi jogokat és a szabadságot hirdeti, akkor azzal korlátokat lehet szabni az önzésnek. Másrészt az önérdeket vitorlába fogva hatékony értéktermelést eredményez. Az értékmérés alapja nem a születési, elvtársi, vagy kapcsolati előjogok, hanem a teljesítmény.
A korlát, az egyéni önzés határa pedig a másik ember jogai és szabadsága.
Minél közelebb van ezekhez az elvekhez egy társadalom, annál élhetőbb élet van ott.


Eftásak! Tessék tudomásul venni, hogy itten, meg a szabad kapitalista világban a legfőbb érték az ember! :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 20:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
exrefis írta:
Eeyore írta:
de egy biztos: a bűnbánat a Szent Lélek csodája,
Ha ez a Szent Lélek csodája, akkor mi a fenéért szólít fel az Írás annyiszor, hogy bánjátok meg bűneiteket, térjetek meg, ha ez nem a mi dolgunk? Miért nem cselekszi meg egyből Ő a csodát? A válasz az, hogy azért nem mert nem az Ő dolga.

Idézet:
A bűnbánat az újjászületés biztosan beazonosítható JELE.

Csak a bűnbánat nem azonosítható be. :)

üdv
ex


ApCsel 5, 30-31:
A mi atyáink Istene feltámasztotta Jézust, akit ti fára függesztve megölétek. Ezt az Isten fejedelemmé és megtartóvá emelte jobbjával, hogy adjon az Izráelnek bűnbánatot és bűnöknek bocsánatát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 00:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-ÚJJÁSZÜLETÉS-

"Aki hittel, befogadja Krisztust (Jn 1,12), azt Ő új élettel ajándékozza meg.
Annak adja az Ő Szentlelkét, átalakítja gondolkodását, megváltozik egész élete.
"Felülről nemzett", újjászületett, Jézushoz hasonló ember lesz." (Erről beszélt Jézus Nikodémussal azon az emlékezetes éjszakán.--(Jn 3,3-8)

-"A Biblia szerint : bűnbánat, megtérés,- újjászületés egyetlen esemény, s mint ilyen, a Szentlélek áldott, csodálatos munkája. Tőlünk csak az akaratunkat kéri.

-"Péter így válaszolt : Térjetek meg, és keresztelkedjetek meg valamennyien Jézus nevébe, bűneitek bocsánatára és megkapjátok a Szentlélek ajándékát."
(Ap.csel 3,38)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség