Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 12:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolom tudod kedves Tavasz, hogy az Úr Jézus Krisztus a zsidókhoz = Isten választott népéhez jött, akik az írást ismerték.
Még is azt mondta nekik mennybe menetele előtt, hogy a Szent Szellem fogja őket elvezetni minden igazságra.
Ézsaiás prófétánál az 55. fejezetben pedig világosan értésre adja Isten mit gondol a te meg az én emberi dolgaimról.
Ezt talán eddig nem olvastad:

6. Keressétek az Urat, a míg megtalálható, hívjátok őt segítségül, a míg közel van.

7. Hagyja el a gonosz az ő útát, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban.

8. Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!

9. Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!


Bocsáss meg nekem, de nekem ez a fontos, és nem az emberek értékítélete, mert Istennek kell engedelmeskedni.
Azért mondom, hogy bocsáss meg, mert tudom, hogy te szeretetet keresel, de azt csak Istenen keresztül kaphatjuk meg.
Minden más pót cselekvés, mint a reggeli harmat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 12:42 
Kedves Tavasz!

Jézus tanított és minden felé járt és gyógyított és csodákat tett, de ezt sok próféta megtette előtte is.
Ebben nem különbözik a prófétáktól. Talán annyiban, hogy olyan csodákat is tett, amire előre megmondták, hogy csak a Messiás képes ilyet cselekedni.

Amit Jézus tett és előtte senki, az az, hogy kétté szakadt a kárpit a halálakor.
Ez a "válaszfal" a Szentek Szentjét választotta el a külvilágtól, ahol a sátor legbelső részében a kőtáblák voltak.
Ezzel szabad bejárást biztosított MINDENKINEK, aki rajta keresztül az Atyához kívánkozik.
Ő a tanításokon túl, a csodákon túl, a gyógyításokon túl azért jött, hogy bűnbocsánatot adjon, ami nélkül NINCS kapcsolata az embernek Istennel!

Innen kezdve meg már egy új valóságról lehet beszélni, egy teljesen más életről...

Sok szeretettel: Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 16:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 17:52 
Drága Tavasz!

Dehogy nem vagy érthető és én is így gondolom.
Csak hogy egyszer rájöttem, hogy amikor Ő azt mondta, hogy megbocsájtattak a te bűneid - amit legtisztábban pont Jézus közelében látok -, akkor ezt azért mondhatta nekem, mert meghalt értem a kereszten. A halálát hit által átélve lehetett enyém a bűnbocsánat és feltámadása által az örök élet.

Jézus halála és feltámadása nélkül még a bűneidben vagy és a bűneimben vagyok, mert akkor az a sok jó, ami benne van még nem az enyém, csak mint egy külső Jó jelenik meg az életemben, ami igazából nem tesz mást, mint ítél.

Sok szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 17:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 18:01 
A gonoszság nem ítél, az vádaskodik, aki igazán ítél (nem el, hanem valóságosan) az a JÓ.
Számomra pedig a Jó, Jézus Krisztus.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 09., szombat 16:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
A TERMÉSZETINEK MEGTÁMADÁSA


"Akik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették indulataival és kívánságaival együtt" (Gal 5,24).

A természeti élet nem bűnös. A bűnt kell megtagadnunk, hogy semmilyen formában ne legyen közünk a bűnhöz. A bűn a pokolhoz és az ördöghöz tartozik, én pedig, mint Isten gyermeke, a mennyé és Istené vagyok. Ebben az Igében nem a bűnnel való szakításról van szó, hanem a magamhoz való jogom, függetlenségem és önmagam igenlésének a feladásáról - ezen a fronton kell megvívnunk a harcot. Olyan dolgok ezek, amelyek a természeti oldalról nézve helyesek, nemesek és jók, de ezek tartanak vissza a legjobbtól, ami Istentől való. Lelkünket a létező leghevesebb csatába az sodorja, amikor felismerjük: természetes erényeink ellenkeznek azzal, hogy átadjuk magunkat Istennek. Csak igen kevesen harcolnak a szennyes, a rossz, a gonosz ellen, a legtöbben a jó ellen harcolunk. A jó gyűlöli a legjobbat és minél magasabbra jutsz a természeti erények létrafokain, annál hevesebb az ellenkezésed Jézus Krisztus ellen. "Akik pedig Krisztuséi, a testet megfeszítették..." - kiszolgáltattunk neki minden természeti elemet, igazán mindent, nemcsak egynéhányat. Jézus mondja: "Ha valaki jönni akar énutánam, tagadja meg magát" (Mt 16,24), azaz tagadja meg az önmagához való jogát, ezt pedig nem teheti meg addig, amíg meg nem látja, kicsoda Jézus Krisztus. Vigyázz, ne vonakodj elmenni saját függetlenséged temetésére. A természeti élet nem szellemi, azzá csak odaáldozás által lehet. Amíg határozottan fel nem áldozzuk a természetit, addig a természetfeletti sohasem válhat bennünk természetessé. Itt nincsenek kitaposott utak, saját magunknak kell rátalálnunk. Ez nem imádság kérdése, hanem ezt végre kell hajtani.


Oswald Chambers: Krisztus mindenekfelett

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 26., kedd 17:49 
Sziasztok!

Mi a BIZONYÍTÉK arra, hogy valakinek új élete van Istentől?
Hogy ítélitek meg, hogy a másik ember Istentől született új élettel rendelkezik, vagy sem?

Mi a biztos következménye annak, hogy valaki új életet kapott?

Az újonnan születés előtt megtérhet-e az ember?
Ha nincs HOVA megtérnie, akkor kijöhet-e valamiből is?
Nem gondoljátok, hogy a megtérésünk naponkénti feladat?

A víz: fürdő, a megtisztulás jelképe, aki Jánoshoz ment az nyilvánossan vállalta, hogy BŰNÖS, hogy maga által nem tud tisztává lenni, segítségre van szüksége és vágyik a mocsoktól való elválásra.
BŰNBÁNAT! Tudom, hogy meg kell tisztulnom!
(ezt nem gyakorolták a törvénytudó farizeusok, az írástudók!)

A Lélek: Ha megtisztul az ember, akkor nem maradhat üresen a szíve! Ha Jézus vére megtisztítja szívünket, akkor a Szent Lélek beköltözik a szívembe és ezzel ÚJ életem van. (ha nem engedem be azt, akié a "ház", akkor hétszer gonoszabb leszek, mint előtte)

Elfordulás és odafordulás!
Víztől és Lélektől!

Aztán naponként megmutatja minden olyan gondolatom, érzésem, tettem, ami Isten dicsőségét NEM szolgálja és naponként megmutatja, hogy mit tegyek hogy Isten dicsőségét munkáljam! Naponként megtérek!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 13:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 15:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tavasz megkaptad az értesítést, hogy a barátnődnek fia született.
Meglátogatod.
Haza mész és megkérdezik, hogy mit tapasztalsz.
Sem szakála nem volt, sem bajusza, se ülni nem tudot, sem állni, így aztán menni végképp nem, nem tudom miért mondják, hogy fiú.
A felelősség a felnőtteké, mert még bármi lehet belőle.
Mondod.
És igazoltatik a bölcsesség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 15:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 15:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tavasz írta:

úgy gondolom, hogy az ember hajlamos a rosszra és a jóra egyaránt.
És ahogy látom a hívő ember sem mentes a bűntől, tehát nem látom igazoltnak azt, hogy egy hívőben valami új lélek születik. Az ember felismeri önmagában a saját "mocskát" (ki milyen mélyre süllyedt benne) ez megszomorítja és elfordítja a bűntől. Újjászületik lélekben, de nem kap új lelket, a lelke ugyanaz, de egy új gondolkodás születik benne („változzatok meg értelmetek megújulásával…”) Ez a megtérés, a felelősség pedig továbbra is a mienk.


Kedves Tavasz

Ha az ember oldaláról nézzük,akkor a
megtért érzékelheti úgy,hogy egy új Lelket kapott Istentől,megtéréskor.
Mivel ezzel a Lélekkel.eddig nem volt tudatos kapcsolata.

Ha viszont,"Isten oldaláról"nézzük,akkor
nincsen semmilyen új Lélek,hanem egyszerűen az ember kapcsolata változik meg a születése pillanatától benne jelen
levő Lélekkel.

A Lélek ugyan az,csak a hozzá füződő kapcsolat módósul,ahogy mondtad az
értelem megujulásával.

"Jól súgtak"Szépen leírtad a megtérés folyamatát :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 15:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 15:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 17., kedd 20:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség