Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Újonnan születés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
...
net2rist írta:
nyilván belemehetnénk, hogy akkor most KeresztelőJános tanítványai ugyan meg voltak-e térve...
vagy akár az APOSTOLOK, amikor kimentek és jeleket és csodákat tettek (még Jézus halála előtt!!)... "formálisan" nem voltak megtérve, hiszen a kereszthalál nélkül a megtérés csak egy bűnbánat

Mi más lehetne és nem is lehet több szerintem. Isten válasza az újjászületés, a Szentlélek keresztség tesz mássá, vagyis átkerül a másik oldalra az alany. Halálból az életre, a bűn uralma alól Isten uralma alá

namost ebben egyetértünk, de ez semmit nem mondott az én felvetésemre :)
exrefis írta:
...

Idézet:
újabb kérdés, hogy akik ugye Uram-uramoztak, de nem kapták meg a beszállókártyát, azokkal mi van...
Most provokállak, éppen ennek a beszállókártyának a mivoltjára lennénk kíváncsiak a te látásodban. Mit mondasz egy egy tudatlan friss megtérőnek a tennivalókról és a várható dolgokról? :)

ez egyszerű kérdés, mert csak idézni kell a választ:
Idézet:
[Mt. 7.20] Tehát gyümölcseikről ismeritek fel azokat is.
[Mt. 7.21] Nem mindenki fog a mennyek királyságába bemenni, aki nekem azt mondja: Uram, Uram! Csak, aki mennybéli Atyám akaratát teszi.
[Mt. 7.22] Azon a napon sokan szólnak majd így hozzám: Uram, Uram! Hát nem a te neveddel prófétáltunk-e? Nem a te neveddel űztünk-e ki démonokat? Nem a te neveddel tettünk-e sok hatalmas csodát?
[Mt. 7.23] Én akkor ilyen vallomást fogok nekik tenni: Sohasem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem ti, akik a törvény megrontásán munkálkodtok.
[Mt. 7.24] Így hát mindenki, aki meghallgatja beszédeimet és megteszi azokat, hasonló lesz az olyan eszes emberhez, aki házát sziklára építette.

NEM arról van szó, hogy "nem is űztétek ki! nem is tettetek csodát, legfőképp nem az én nevemmel!"
"csupán" arról, hogy a GYÜMÖLCS nem volt összhangban az AJÁNDÉKkal... és ez a helyzet nem igazán ismeretlen azt hiszem egyikünk előtt sem...

exrefis írta:
Idézet:
én csak egyet tudok: láttam már nem egy életet tönkremenni amiatt, hogy pl rásütötték az illetőre, hogy nincs újjászületve, mert nem szólt nyelveken...
Ebben én nem hiszek, mert azt mondja az írás:
38. Mert meg vagyok győződve, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem fejedelemségek, sem hatalmasságok, sem jelenvalók, sem következendők,
39. Sem magasság, sem mélység, sem semmi más teremtmény nem szakaszthat el minket az Istennek szerelmétől, mely vagyon a mi Urunk Jézus Krisztusban.

Nos ha ezek az erősségek nem tudnak lepattintani Krisztusról, akkor egy "brutális" "nem vagy újjászületve" beszólás sem. Aki ettől tönkrement az nem ettől ment tönkre, hanem attól, hogy tényleg nem volt újjászületve, vagyis a történetedben a beszólónak igaza volt. Egy ilyen beszólás sértheti a lelket, ha igaz, de egy újjászületet szellemet nem. Szerintem.
üdv
ex


oké, rendben...
akkor rövid eset-ismertetés:
a srác profi énekhanggal és lelkesen vett (volna) részt a dicséretben, mígnem valaki "ki nem szúrta", hogy nem szól nyelveken...
nos, ez az adott - pünkösdi - közegben eléggé főbenjáró hiányosságnak számít, úgyhogy letiltódott villámgyorsan a szolgálatból
TÉNYszerűen annyit lehet hozzátenni (ok-okozati feltételezések nélkül), hogy UGYANEBBEN AZ IDŐSZAKBAN a házassága is tönkrement, elvált

és

most jön a

meglepő fordulat:

átment a HitGyülibe, ahol "új életet kezdett", színpad, új feleség... hogy most szól-e nyelveken, arról nincs információm...

a történet szomorú, a "happy end" ellenére is... és nem csak a 3 gyerekkel "ottmaradt" ex-feleség szemszögéből...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
Kedves Rosta!
Kössz, hogy előhoztad, mert ezek szerint ugyanazt mondtam mint most. :)
üdv
ex

Látom közben kitörölted az előásott irományomat, de ha már vetted a fáradságot és előástad, add már meg a linket, vagy a helyet, ahol található, légyszives.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 09:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Valahol az 5. oldal környékén a mostani politika beszélgetésben. Különben elég csak az önzés szóval rákeresni.

Ja és nem a te irományodat töröltem, hanem a hozzászólásomat szerkesztettem. Rosszul. Az irományodnak örülök, hogy ott van bizonyítékként... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:

NEM arról van szó, hogy "nem is űztétek ki! nem is tettetek csodát, legfőképp nem az én nevemmel!"
"csupán" arról, hogy a GYÜMÖLCS nem volt összhangban az AJÁNDÉKkal... és ez a helyzet nem igazán ismeretlen azt hiszem egyikünk előtt sem...
Oké, gyümölcsökkel is egyetértünk. De a gyümölcs az ajándékokból származik.
Az ajándékoz meg az veszi:
38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek(merítkezzetek alá) meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.


Idézet:
oké, rendben...
akkor rövid eset-ismertetés:
a srác profi énekhanggal és lelkesen vett (volna) részt a dicséretben, mígnem valaki "ki nem szúrta", hogy nem szól nyelveken...
nos, ez az adott - pünkösdi - közegben eléggé főbenjáró hiányosságnak számít, úgyhogy letiltódott villámgyorsan a szolgálatból
TÉNYszerűen annyit lehet hozzátenni (ok-okozati feltételezések nélkül), hogy UGYANEBBEN AZ IDŐSZAKBAN a házassága is tönkrement, elvált
és
most jön a
meglepő fordulat:
átment a HitGyülibe, ahol "új életet kezdett", színpad, új feleség... hogy most szól-e nyelveken, arról nincs információm...
a történet szomorú, a "happy end" ellenére is... és nem csak a 3 gyerekkel "ottmaradt" ex-feleség szemszögéből...
Így azért kicsit más a történet. Tönkremenetelről nincs szó, hanem veszteségről, válságról. És nem igazolható ok/okozati összefüggés a házasság válsága és a "kárhoztatás" között.
Ha nem is értünk egyet vele, azt minden közösségnek meg kell hagyni, hogy a szolgálatba helyezés feltételét maga határozza meg. Egy szolgálatból való kivételt pedig mindenki viseljen el férfiasan és ne kárhoztatásnak értelmezze.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 10:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:

NEM arról van szó, hogy "nem is űztétek ki! nem is tettetek csodát, legfőképp nem az én nevemmel!"
"csupán" arról, hogy a GYÜMÖLCS nem volt összhangban az AJÁNDÉKkal... és ez a helyzet nem igazán ismeretlen azt hiszem egyikünk előtt sem...
Oké, gyümölcsökkel is egyetértünk. De a gyümölcs az ajándékokból származik.
Az ajándékoz meg az veszi:
38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek(merítkezzetek alá) meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.


...


"a gyümölcs az ajándékokból származik"

ez nagyon csalóka dolog! kapásból azt mondanám, hogy ez nem igaz (ugyanaz adja az ajándékot, aki a gyümölcsöt teremni is segít, de az AJÁNDÉK(karizmá)ból nem következik a gyümölcs, SEMMI KÖZE hozzá),
viszont MÉGIS IGAZAD VAN:
itt a Szentlélek Ajándékáról van szó (gyors ellenőrzés: a görögben DORÓN, és nem KARIZMA, teljesen más szó más értelemmel), és ÍGY MÁR igaz, hogy az AJÁNDÉKból származik a gyümölcs (csak a TÖBBESSZÁM tévedés) :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 18:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
a srác profi énekhanggal és lelkesen vett (volna) részt a dicséretben, mígnem valaki "ki nem szúrta", hogy nem szól nyelveken...
nos, ez az adott - pünkösdi - közegben eléggé főbenjáró hiányosságnak számít, úgyhogy letiltódott villámgyorsan a szolgálatból


Hogyan lehet kiszúrni, hogy valaki nem tud nyelveken beszélni? Értelmetlenül mindenki tud beszélni.

Nem volt eléggé értelmetlen a beszéd? Netán néhány ismerős szó is található volt a mondanivalójában? Esetleg arra vetemedett, hogy igével köszöntötte az Istent, netán zsoltárt imádkozott hozzá? :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 05., csütörtök 22:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
rosta írta:
net2rist írta:
a srác profi énekhanggal és lelkesen vett (volna) részt a dicséretben, mígnem valaki "ki nem szúrta", hogy nem szól nyelveken...
nos, ez az adott - pünkösdi - közegben eléggé főbenjáró hiányosságnak számít, úgyhogy letiltódott villámgyorsan a szolgálatból


Hogyan lehet kiszúrni, hogy valaki nem tud nyelveken beszélni? Értelmetlenül mindenki tud beszélni.

Nem volt eléggé értelmetlen a beszéd? Netán néhány ismerős szó is található volt a mondanivalójában? Esetleg arra vetemedett, hogy igével köszöntötte az Istent, netán zsoltárt imádkozott hozzá? :|


rossz vége lesz ennek... lehet, hogy nem kéne válaszolnom... a cinizmusodra nem is reagálnék, legfeljebb egy Gamliél nevű rabbit emlegethetnék amúgy is, aki okosabb volt...

amire reagálok, az az "értelmetlenül mindenki tud beszélni" állítás (demonstrálva sokszorosan "lapunk hasábjain"... :S)

a következő gyakorlatot javaslom neked:
próbálj meg folyamatosan hangosan "értelmetlenül beszélni" és közben mondjuk elolvasni a Magyar Hírlap vezércikkét, majd szépen visszaidézni, hogy mit is olvastál... (kissé nehezített szövegértés gyakorlat)

ha megy: vagy furcsa pszichés torzulásban szenvedsz, vagy valóban nyelveken szóltál (persze adódik a ziccer, hogy a nyelveken szólás maga a pszichés torzulás, ebben ugye csak az a kellemetlen, hogy egyelőre még benne van a Bibliában...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 06., péntek 11:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szerintem a példád nem jó, merthogy egy kívülálló ez alapján nem tudja lemérni, hogy az illető tud-e nyelveken szólni, vagy sem.

Komolyan kérdezem, hogyan lehet valakiről megállapítani, hogy tud-e nyelveken szólni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 06., péntek 12:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem értelek... én egy REPRODUKÁLHATÓ, TUDOMÁNYOSAN VIZSGÁLHATÓ kísérletet mondtam

te NEM tudod ezt megcsinálni...

én MEG TUDOM csinálni (maximum az újságot cserélném le mondjuk valami másra :D)...


ja, értem!!
EZÉRT mondod, hogy a példám nem jó (vagyis kipróbáltad és nem működik)



a KÍVÜLÁLLÓ nevében meg... benne van, hogy KÍVÜL ÁLL


kifejezetten NEM AJÁNLJA Pál, hogy "oldalbanyelvekenszóljuk" a kívülállót:

Idézet:
23. Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?
24. De ha mindnyájan prófétálnak és bemegy egy hitetlen, vagy avatatlan, az mindenektől megfeddetik, mindenektől megítéltetik,
25. És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arczra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonynyal az Isten lakik ti bennetek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 06., péntek 23:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
én MEG TUDOM csinálni (maximum az újságot cserélném le mondjuk valami másra :D)...


-Hát, ami azt illeti, jó messzire jutottatok a topic címébe foglalt témától.
Csak úgy süt a soraitokból a személyeskedő ellentét. Még akikor is, ha :D van utána.

Pedig Jézus szerint "életbe, örökéletbe" vágó téma.-

És "ember NEM TUDJA MEGCSINÁLNI". - Egyiket sem ! -


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 08:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D
tényleg süt...

ezért is nem nagyon szeretnék beszélgetni veled :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 19:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, amit beidéztél Rosta felé, az Ex-nek szól és annak a közösségnek, ahova ő jár!
Ha Rostának a 1.Kor.14.39.-et idézted volna, akkor így lennél boldog Isten fia!

....de így marad továbbra is a békétlenség általad!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 19:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
Net, amit beidéztél Rosta felé, az Ex-nek szól és annak a közösségnek, ahova ő jár!
Ha Rostának a 1.Kor.14.39.-et idézted volna, akkor így lennél boldog Isten fia!

....de így marad továbbra is a békétlenség általad!


kár, hogy ebbe beleszálltál :S

VALÓBAN ex-szel vitatkozom most, vele van bajom...

rosta csak simán előítéletes, vele nincs mit tennem

de TE hogy kerülsz ebbe a lecsóba?

és vajon most mire mennék akár az általad említettel:
"Azért atyámfiai törekedjetek prófétálásra, és a nyelveken szólást se tiltsátok."
akár gamáliel tanácsának emlegetésével...

az elsőről egy pillanat alatt "bebizonyosodna", hogy "mivel EZ a nyelveken szólás nem AZ a nyelveken szólás, EZ az ördögtől van"

gamáliel nevű úrról meg mintha nem is olvasott volna senki...

kár...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
úgy, hogy megengedte az Úr ezt a két hozzászólást

hát ha.....

azt a nyelveken szólást, ami a Szent Lélek vételének félreérthetetlen bizonyítékára szolgál, ezért van, azt én sem ismerem, mert nincs

miért akarták tiltani egyesek a Korinthusi gyülekezetben a nyelveken szólást?
hát én ezt ma is tudom....
:-(
De az Úr Igéjének engedelmeskedve nem tiltom, mert nem tilthatom, mert ezzel nagy kárt okoznék, pedig mennyire tiltanám látva a rosszul használók kártéteményeit!
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Újonnan születés
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 07., szombat 23:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
"A szeretet soha el nem múlik.-
De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni;
legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni;
legyen ismeret: el fog töröltetni. "(1.Kor 13,8)

"...a gyülekezetben inkább akarok öt szót kimondani értelemmel,
hogy másokat is tanítsak,
mintsem tízezer szót nyelveken."
(1.Kor 14,10)


-Isten igéje nem szorul magyarázatra.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség