Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Következő
 

Re: Hitépítő gondolatok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 08., vasárnap 08:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Boglárka írta:
A már nem létező régi fórumról származnak az alábbi gondolatok :

...

- A pszichológusok azt mondják: „Fogadd el magad!” Krisztus ezt mondja: „Tagadd meg magad!”



ezért kerül annyi keresztény is "pszichológusok karmai közé"...

a "tagadd meg magad"-ot ugyanis "tagadd LE magad"-nak értelmezik (elfojtás)...

az óember elleni harcot pedig TOTÁLIS HÁBORÚVÁ szélesítik önmaguk ellen...



nagyon ÜTŐS ez az igevers az önmagunk megtagadásával, de - mint más verseknél is - hiba lenne KIRAGADVA, a KÖRNYEZET NÉLKÜL értelmezni:

Idézet:
21 Akkortól fogva kezdett Jézus tanítványai előtt arra célozgatni, hogy neki Jeruzsálembe kell mennie, s ott a vének, főpapok és írástudók részéről sok szenvedést eltűrnie, megölettetnie, de harmadnapon feltámadnia.
22 Erre Péter magához vonta Jézust és korholni kezdte őt: “Irgalmat neked, Uram! Nem fog ez megtörténni veled.”
23 Erre ő visszafordult s azt mondta Péternek: “Eredj a hátam mögé sátán. Kelepce vagy nekem, mert nem az Isten dolgain jár az eszed, hanem az emberek dolgain.”
24 Akkortájt így szólt Jézus tanítványaihoz: “Ha valaki utánam akar jönni, tagadja meg magát, vegye fel keresztjét és kövessen.
25 Mert aki lelkét meg akarná menteni, el fogja veszíteni, ha pedig valaki érettem elveszítené lelkét, meg fogja találni azt.
26 Ugyan mi haszna lenne az embernek abból, ha az egész világot megnyerné, lelke pedig kárba veszne? Vagy mit adhat majd az ember cserébe a lelkéért?



amennyire én belelátást nyertem: a pszichológia EBBEN "egy irányba mutat" Jézus beszédével: nem könnyű FELADNI a "lelkünket", kijönni a falaink mögül... de MÁSKÉPP nincs rá esély, hogy "megtaláljuk a lelkünket" Krisztusban...


sok kereszténnyel találkoztam, aki "falként használja" az Írást: amögé bújva MENTESÜL bizonyos lépések megtételétől...
ezt ismeri a pszichológia is: ez a "Ha te nem lennél" játszma :) :(

feleség mondja a férjnek vagy fordítva ezt a mondatot, utalva arra, hogy mi mindent szeretne megtenni, dehát ugye nem lehet, mert... a CSAPDA az ebben, hogy VALÓJÁBAN fél megtenni ezeket a dolgokat, csak sóvárog utána, és egy biztonságos FALat jelent a házastárs arra, hogy ne szembesüljön magával és a vágyaival...

ugyanezt "játssza" sok keresztény is... sajnos...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 06:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Net2rist!

Amiket írtál, azoknak – én úgy látom – nincs köze a „Tagadd meg magad” Ige jelentéséhez...Sajnálatos, hogy vannak "keresztények", akik félreértelmezik ezt az igét a maguk kárára, de ez nem jelenti azt, hogy a pszichológiának van igaza az igével szemben! Arról pedig pláne nincs szó, hogy a pszichológusok ugyanazt mondanák a „Fogadd el magad” verzióval, mint Jézus azzal, hogy „Tagadd meg magad!”.

>>A pszichológusok azt mondják: „Fogadd el magad!” Krisztus ezt mondja: „Tagadd meg magad!”<<

Számomra ennek más olvasata van, mint amiről írtál. A pszichológia biztatása: „Fogadd el magad” sajnos nem arról szól, hogy „hozd elő a hibáidat, bűneidet és nézz szembe vele – ilyen vagy!, aztán menj Krisztushoz és rendezd Vele mindezt, így békességed lesz”. Nem! (És még ha mondanák is, hogy nézz szembe a bűneiddel, és hagyd el - mire mennének Jézus nélkül?!)

A pszichológia a „Fogadd el magad” szöveggel egy hamis megbékélést ad önmagával!, és ennek eredménye (ha esetleg eredendően nem is ez a cél) sajnos sok esetben az ÖNZÉS kiszélesítése. Nagyon sok ember viszonyul aztán úgy, ha a hibáiról, bűneiről van szó, hogy nem csak elfogadja magát ilyennek, hanem elvárja, hogy mások is ilyennek fogadják el: „Én már csak ilyen vagyok, fogadd el!" – és a világért nem változna a rossz dolgaiban egy tapodtat sem. A „Fogadd el magad” olyan, mintha a születetten önmagunkat szerető természetünket „hájjal kenegetnék”.

A „Tagadd meg magad” nem erről szól! Természetesen nem jó, ha erre az igére nézve „elfojtás” van, s közben a mélyben ott dúlnak az indulatok – ennek valóban nincs értelme. Valamikor régen, egészen ifjúkoromban (még Isten nélkül) előfordult, hogy próbáltam „megtagadni”, lenyelni az indulataimat – de aztán egy váratlan, feszült pillanatban annál nagyobb erővel tört elő.

„Tagadd meg magad” – ezt a Krisztus által parancsolt módon csak az tudja megtenni, akiben már ott van Krisztus Lelke. Csak az újonnan született embernek van két természete: a sajátja, és Krisztusé. Így ha ez az ember „megtagadja”, azaz nem enged teret a maga természetének, akkor Jézus természete kerül előtérbe, uralkodhat benne.

Ha egy hívő ember Jézust akarja követni, szentül akar élni, erre a „harcra”, önmegtagadásra szükség van!

Üdv., B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 12:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
A már nem létező régi fórumról származnak az alábbi gondolatok :

- Istennek nem az számít, hogy honnan jössz, hanem, hogy hová mész!
- A bálványoktól akkor tudok elfordulni, ha előbb Istenhez fordulok
- Példamutató, jó Krisztus-illata annak van, aki beleállt Isten szolgálatába
- A szolgálat lemondással, lemaradással jár... (miközben mi valakinek segítünk, utolsókká leszünk)
- Embereknek nem a tetszését, hanem az üdvét kell keresni!
- Mindent Isten keze intéz, de megengedi, hogy beleszövődjenek gondviselése terveibe a Sátán tőrvetéseinek szálai is…
- A kísértést Isten beletervezte az életünkbe, hogy hozzá meneküljünk
- Isten nem engedi, hogy a lehúzó erők szűnjenek, mert szükséges, hogy kegyelemből éljünk
- A bizonyságtétel a legnehezebb helyzetekben a leghitelesebb. Ha nem hiteles: „Nem hallom azt, amit mondasz, attól, aki vagy.”
- Az Úr Jézusról bizonyságot téve, beszélünk-e arról, hogy a követése szenvedéssel jár?! Vagy álomképet (csalit) mondunk?
- Aki kegyesen akar élni, annak üldöztetést kell szenvednie – erre rendeltettünk!
- A próbák hozzátartoznak a hívő életéhez
- A pszichológusok azt mondják: „Fogadd el magad!” Krisztus ezt mondja: „Tagadd meg magad!”

Szerintem se vesszetek össze ezen, mert igaz, hogy a bibliai „Tagadd meg magad!”-ot sok keresztény rosszul értelmezi, de a pszichológia „Fogadd el magad!”-ja alatt sem azt kell érteni, amit általában értenmek az emberek. Végül is ugyanazon az oldalon vagytok, csak árnyalás történt. :)
Legjobb az igénél maradni, mert az ilyen emberi gondolatok, csak reakciók a forrás bölcsességre és néha elfelejtődik a forrás.:-)
Ilyen szerintem ez is: "Isten nem engedi, hogy a lehúzó erők szűnjenek, mert szükséges, hogy kegyelemből éljünk."
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 16:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szerintem se vesszünk össze :)

Eeyore: szóról szóra egyetértünk (ilyen se nagyon fordult még elő :D)

most hallgattam újra a belső hiányról-szükségletekről szóló anyagot, az is teljesen egybecseng azzal, amit mondasz :)

(csak hogy néha ilyet is mondjak ;) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 17:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én is!! :)

útálom a tehetetlenségérzést, de úgy látszik szükségem van erre a "kiképzésre" :)

majd még "érdemben" nyilatkozom "ex helyett", csak most baromira pecsételnem kell :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 09., hétfő 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Boglárka írta:

>>A pszichológusok azt mondják: „Fogadd el magad!” Krisztus ezt mondja: „Tagadd meg magad!”<<




Szia Bogika !

-Nem tudom, honnan, kitől származik ez a mondás,- nagyon szellemesnek is hat,- de teljesen helytelen és eröltetett dolog egymással szembeállítani!
-A maga helyén bibliai tartalma van mindkettőnek.- Minden az értelmezésen múlik.-

-Amikor azt mondja az ige: "Szeresd felebarátodat, mint magadat",- akkor nagyon is fontos, hogy "helyesen" szeressük magunkat.- Amíg nem fogadjuk el, nem szeret-
jük magunkat, szembenállunk önmagunkkal,- nem tudjuk szeretni a másikat sem.-

-Alapigazság a helyes önértékelés.- Mindenféle szorongás, kisebbrendüségi érzés
akadálya annak, hogy: "Szeresd felebarátodat, mint magadat."

--Viszont Jézus új parancsolata: " Ahogy én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást." Hogyan szeretett Jézus ? Teljes önfeladással, önmegtagadással.-
Amíg valakiben elhatalmasodik az önszeretet, az Ego-ja uralma alatt él, addig meg azért nem tudja szeretni a másikat.- Ekkor lép be Jézus parancsa: "Tagadd meg magadat." - Az önmagával eltelt ember nem tudja szeretni a másikat.-

-Mindkét akadály Krisztusban tűnik el.- Ha Krisztus él bennem,- Őbenne szeretem
helyesen magamat és a másik embert, a testvéremet is.-


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 06:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Eeyore!

>>Boglárka, én értem, mit mond net2rist. Sem az igének, sem neked nem mond ellent. Csak éppen a saját szavaival fogalmaz meg valamit. De ettől még nem mond ellent Krisztusnak, sőt. Arról írt, hogyan lehet félreérteni az igét,

Számomra is világos, hogy ezt mondta Net2rist, és egy szóval sem írtam, hogy az Igének vagy nekem mondana ellent.
Ha te ezt olvastad ki az írásomból, akkor lehet, hogy őt érted, de engem nyilván nem. Igaz, múlt reggel, sietve írtam, így nem ügyeltem arra, hogy megtegyem a „tiszteletköröket”, amelyekből nyilvánvaló, hogy értem Net mit akart írni, és nem szándékom „követ vetni” rá stb.
Egyszerűen az ominózus mondat esetében az érem másik oldaláról írtam. (Röviden: Net arról, miként értelmezik félre emberek a „Tagadd meg magad” parancsot, én pedig inkább arról, miként értelmezik általában az emberek a „Fogadd el magad” tanácsot.)

>>Amit írtál a pszichológiáról, azt én még egyetlen szövegben sem láttam. Sehol sem olvastam belenyugvásról, az önzés kiszélesítéséről.

Nem írtam, hogy én olvastam volna ilyet valahol. Azt sem, hogy a pszichológiának az önzés kiszélesítése volna a célja. Nyilván az emberek lelki problémáinak megoldása a céljuk, és hiszik, hogy ez lehetséges számukra. Más kérdés, hogy tévednek. Nem kétlem, hogy születnek bizonyos megoldások, pl. valaki a pszichológussal való beszélgetés során rádöbben, hogy a hozzátartozóját nagyon megbántotta, és bocsánatot kell kérnie. Ha megteszi, elindul egy gyógyulás a kapcsolatukban. De minden jó szándék, részleges eredmény ellenére sem tudnak a pszichológusok Jézus nélkül végső megoldást, lelki békességet adni a másik embernek (az örök életről nem is szólva).
Ugyanakkor ezt a fölkapott, már szlogenné vált tanácsot: „Fogadd el és szeresd magad”, az emberek többnyire - én legalábbis ezt tapasztaltam - felhasználják az önzésük zavartalan kiélésére.
(Hány házasság megy tönkre azon, hogy minkét fél úgy gondolja: „Jogom van a boldogsághoz”…)

De nem tartom sok értelmét ezen a témán, szavakon sokat rágódni. Ahogy Ex is írta, fontosabb az Igére figyelni, és Isten előtt egyenes szívvel JÓL ÉRTELMEZNI azt.

Üdv., B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 10., kedd 06:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Loisz,
neked majd később válaszolok.
Üdv. B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 06:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Loisz!

„Minden az értelmezésen múlik” – írod. Igazad van, ugyanazt a mondatot, gondolatot lehet teljesen különbözőképpen értelmezni.

>Nem tudom, honnan, kitől származik ez a mondás,- nagyon szellemesnek is hat,- de teljesen helytelen és erőltetett dolog egymással szembeállítani!
-A maga helyén bibliai tartalma van mindkettőnek.- Minden az értelmezésen múlik.-

Bibliai tartalma volna mindkettőnek? Szerintem nem.
Te újjászületett hívőként a „Fogadd el magad” tanácsot a Biblia szemszögéből nézve, annak értékrendje szerint igyekszel megélni.
Az idézett gondolat azonban így kezdődik: „A pszichológus azt mondja: Fogadd el magad…”
Zömében a pszichológiára, pszichológusokra az jellemző, hogy Isten nélküli, emberi megoldásokat kínálnak (eltekintve a ritka kivételtől, amikor a pszichológus Isten megváltott gyermeke). Ergo: amit mondanak, „Fogadd el magad”, nem a Biblia értékrendje szerint mondják, nem ugyanazt értik alatta, mint az, aki a Biblia szerint értelmezi!

Éppen ezért szerintem az elemzett mondat nem két bibliai tartalmú gondolatot állított szembe egymással, hanem különböző szellemiséget képviselő gondolatokat: egy emberi tanácsot egy isteni paranccsal.

„A pszichológus azt mondja: „Fogadd el magad!”, Jézus azt mondja: „Tagadd meg magad!”
Számomra – nagyon leegyszerűsítve – ez a mondat az emberit és az istenit (az önzést és az önzetlenséget) állítja szembe egymással.
Az emberi tanács csak arra jó, hogy önmagad körül forogj (mert Isten nélkül nem tudsz mást tenni), Jézus parancsa, Jézussal együtt szabadít fel arra, hogy magadat megtagadva, tudj önzetlen lenni.

>>Ha Krisztus él bennem,- Őbenne szeretem
helyesen magamat és a másik embert, a testvéremet is.-

Ez teljesen igaz – de egy hitetlen pszichológus sajnos nem erről beszél!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 07:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Eeyore!

Nincs időm nagyon belemerülni ebbe a témába, de azt gondolom (ahogy már Loisznak is írtam), hogy a pszichológia nem ugyanarról beszél, mint a Biblia, mert a megoldásaikból kihagyják Istent – és ez lényeges, mert igazi megoldást Ő adhat.

Valamikor régen, amikor még Isten nélkül éltem, nagyon szerettem a „Hétköznapi pszichológia” sorozatban megjelent könyveket, úgy láttam sok bölcs, megfontolásra érdemes gondolat van bennük. Igyekeztem is megfogadni azokat a tanácsokat, amelyekre akkor úgy éreztem, szükségem van.

De tudod…a pszichológia és a Biblia összehasonlításakor egy bibliai idézet jutott most eszembe, az Úr szavaival:
„engem, a folyóvíz forrását, elhagytak, hogy víztartókat vájjanak, repedezett falú víztartókat, amelyek nem tartják a vizet.” (Jeremiás 2:13)

Ezt gondolom ma a pszichológiáról: Az Úrtól elfordult emberi megoldás. A Biblia szavához, a folyóvíz forrásához képest a pszichológia repedezett falú víztartó; ha van is benne kevés használható víz, még az is elfolyik (végső megoldást nem ad), hol van ez a folyóvíz forrásához képest?

>>Mint alkalmazott tudományról, tehát ami megkísérli befolyásolni az emberi viselkedést, azt gondolom, hogy a legtöbb tanács, amit adhat, párhuzamos az ige hasonló vonatkozású leírásaival.

Párhuzamosan megy egymás mellett két különböző irányba. A pszichológia – ahogy már írtam – emberi megoldást tud csak adni, ami gyökeres változást nem hozhat.
A Biblia pedig Istenhez visz közel, és aki Istenre bízza magát, valóban megoldást kap, egy új életet.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 08:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
világos... :S

Gyökössy Bandi bácsi, Pálhegyi Feri bácsi, Szarka Miklós, (és még sokan mások) pályát tévesztettek :(


engem valahol arra a "vadkarizmatikus hévre" emlékeztet ez a pszichológia-ellenesség, ami az ORVOSt a HITETLENSÉG szinonimájává degradálja...

a repedezett kutas ige pont egy hívő pszichológustól olvasva vágott mellbe először... Larry Crabb-ről van szó, tudom, hogy "innen" is sokan ismerik :)

hadd mondjak egy TELJESEN KONKRÉT példát:

kamaszkorú fiatal, komoly hívő családban felnőve, maga is komoly hívő...

VALAMIÉRT mégis időnként "végsőkig elkeseredve", olyan szinten, hogy például volt egy olyan imaóra, ami - számára - azzal telt, hogy a legbiztosabb-leghatékonyabb öngyilkossági módszert próbálta megtaláni...

nézzük a "leltárt":
- megtért
- megkeresztelkedett
- rendszeresen járt gyülekezetbe
- a családja és ő is teljesen biblikus életmódot élt
- nem "anyagcsere-alapú" a depressziója
- nincs démonikus hatás alatt

...és MÉGIS...

HA nincs a "pszichológia", ma nem lenne boldog-egészséges-gyógyult (természetesen Istennek minden lehetséges, nem akarom ezt korlátozni, sőt... viszont az ESZKÖZEIT se szeretném korlátozni :)), aki teljes erejével készül a szolgálatra, mások segítésére és folyamatosan hálát ad azért, hogy Isten kihozta a halál árnyékának völgyéből...

szabadulásában történetesen EBBEN AZ ESETBEN a pszichológia IS eszköz volt...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 10:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Boglárka írta:
Ezt gondolom ma a pszichológiáról: Az Úrtól elfordult emberi megoldás.
B.


azért abban kiegyezhetünk, hogy lehet ötvözni a pszichológiát a Bibliával is./sokminden mással is- keresztyén szempontból nem vállalhatóval/-
Ezt persze érintettként írom, - a lányom pszichológiát végzett, - s mellette egy bibliaiskolát is.
Volt már olyan beszélgetésem vele, amire azt mondhatnám: megfelelő tanácsot adott a hívő magánpszichológusom- amikor a legkisebb lányom benyitott a szobába, megkértem, most hagyjon magunkra, azt válaszolta a kiutasított: -de anya, tudod, hogy nem ajánlott családtagot kezelni egy pszichológusnak. :D
a lényeg, hogy segített megtalálni a kiutat az aktuális gödrömből..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Erika 2009. nov. 11., szerda 10:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 10:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

köszönöm a "második tanu" történetét :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Na jó! Hogy ne maradjatok kétségek között, megmondom a frankót! :)
(Eeyorenek külön: a bevető mondatot viccnek szántam, nem kell külön belekötni :D )
Szóval, tudtommal a kereszténység az egyetlen vallás, amelyik külön választja(és meg is tudja tenni) az embert a bűneitől.
Tehét a tagadd meg magad kifejezés, az óemberi természetre a bűnösre a bűnre vonatkozik. Bűntől elválasztott (újjászületett)magunkat pedig úgy kell szeretni és értékelni, mint ami nem akármin, hanem Jézus vérén megvett értékes valaki. És ezt a szeretet adja mintául testvéreink szeretésére is.
Igaz, hogy sajátértelmezésű keresztények sokszor elfojtást művelnek a "Tagadd meg magad" felszólításra, de ezt tudatlanságból teszik.
Feltételezem, hogy a pszichológusok "Fogadd el magad" tétele sem arra irányul, vagy legalábbis jó részüknél nem, hogy az illető barátkozzon meg a bűneivel meg az egyéb nyomorával, hanem arról van szó, hogy a gyógyuláshoz kell a betegség tudomásul vétele és gyógyulás igénye, ahogy a megtéréshez is szükséges a bűnös állapot felismerése és az ettől való megszabadulás igénye.
Bár itt kívülről nézve nagyon maszatos a határ, mert nagyon sokszor, jellemzően hallani, hogy igenis fogadjatok el olyannak amilyen vagyok, bűnösen, mocskosan, mert ez a szeretet és nagyon dől ki ezekből az a "tanítás", hogy végeredményben nem a bűnök a főbaj, hanem a bűntudat. Az a káros. Ergo szoktassuk le az embert a bűntudatról és mindját elmúlnak a bajai, másként mondva radírozzuk ki a lelkiismeretét.
Szerintem egyáltalán nem pályatévesztők a keresztény pszichológusok, sőt azt gondolom, hogy éppen a kereszténységük folytán tudnak sokkal hatékonyabban segíteni, mert ők képesek a pszichológia hasznos és igaz részét leválasztani a világnézetileg problémásról.
Sőt azt gondolom, hogy pszichológusként az tud valóságosan "nagyot alkotni", aki a pszichológiát keresztény alapokról tanulja kutatja és alkalmazza.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 11., szerda 14:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ex, teljesen igazad van. Annyit tennék csak hozzá, hogy azt a mondatot, hogy az ember bajainak fő oka a bűntudat, (ezért rossz a kereszténység), én egy "divatbuddhistától" hallottam eddig.
Örülök, hogy egyetértünk.
Én nem hallgatok budhistákat úgyhogy én csak másktól hallottam. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség