Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 41  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 20., péntek 06:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A jó vigasztaló első tulajdonsága: figyelem és tisztelet a szenvedővel szemben."

"A kétségbeesés a mi legnagyobb tévedésünk." (Vauvenargues)

"Az élet problémáját megoldjuk, mihelyt felfedjük a dolgok helyes rangsorát." (CH. Morgan)

"Egy lélek minél inkább megközelíti Istent, annál inkább jótevője testvéreinek." (P. Columba Marmion)

"Ha eddig nem tudtuk volna, itt meg kell tanulnunk, hogy mi semmik vagyunk Istennel szemben, de valamik Isten által." (H. C. Orested, fizikus)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 23., hétfő 07:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Ha nem tudunk sok erényre szert tenni, legalább legyünk alázatosak."

"Ha Isten valakiben készséget lát arra, hogy kiálljon az Ő ügyéért, azt alkalmassá teszi és fölszereli a feladat végrehajtására."

"Miközben engedelmesen és hűségesen teljesítjük megbízatásunkat, lelkünk Isten mély békességét élvezi."

"Az embert a legmagasabb személyes viszony ragadja meg a legmélyebben, ez pedig az Istennek történő tökéletes önkiszolgáltatás, a Vele való találkozás." (Heibert Mühlen)

"A haladás önmagunk megalázásában áll." (Bonaventura)

"A türelem összezúzza az ellenség minden támadását." (Bonaventura)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Szolgálati közlemény:
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 23., hétfő 10:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:55
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Néhány hozzászólást töröltem az offolás miatt.

Üdv mindenkinek:

_________________
puritan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 24., kedd 06:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A bűnbeesett ember önmagát keresi és önmagát veszíti el, önmagát ülteti trónra és önmagát alacsonyítja le."

"Nem mindig vagyunk felelősek a körülményekért, amelyekbe kerülünk. De mindig felelősek vagyunk azért, ahogy fogadjuk őket."

"Ha Isten eléri nálunk, amit akar, akkor megszűnik a próba."

"Az örömtelenség eluralkodása a keresztény életben mindig vészjelzés arról, hogy valami baj van az életünkben."

"Az Úr hosszabb ideig is kész várni, mi pedig a várakozás közben többet tanulhatunk, mint amikor megkaptuk kéréseink teljesítését."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 25., szerda 06:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
H.V. Lugt: Alázatos vezetés

„Engedelmeskedjetek egymásnak, Krisztus félelmében.” (Efézus 5:21)

A szelíd modorú férj olvasott egy könyvet, amely arról szólt, hogyan legyünk önzők és erőszakosak, hogy boldoguljunk. Így elhatározta, hogy azonnal nekilát ezt otthon gyakorolni. Berontott tehát a házába, és ujjával felesége felé mutogatva ezt mondta: „Mostantól kezdve itt én parancsolok, és az én szavam törvény! Azt akarom, hogy főzzél nekem nagyon finom ételt, és készítsd elő a fürdőt! Aztán, ha ettem és megfürödtem, találd ki, ki fog felöltöztetni és megfésülni?” „A temetkezési vállalkozó” – válaszolt a felesége.
Roboám király kipróbálta ezt a fajta erőszakot, ám ez Izráelt ellene fordította. Amikor trónra lépett, a nép követelte a súlyos adóztatás csökkentését. Idősebb tanácsadója a kérést illetően óvatosságra intette, de ifjú barátai azt mondták, hogy legyen még az apjánál is nagyobb követelő. A barátok meghallgatásának az lett a következménye, hogy Izráel 12 törzséből 10 kilépett a királyságból, és új birodalmat alapított (2Krónika 10:16-17).

A jó vezetők nem bíznak a zsarnokoskodóan öntudatos fellépésben – sem otthon, sem a gyülekezetben, sem pedig az üzleti élet területén. Az erőszakosságot inkább igyekeznek egyensúlyban tartani az egymás iránti engedékenység elve alapján (Efézus 5:21). Tiszteletteljesen hallgatnak, elismerik, ha hibáznak, szolgálatkészek a változtatásra, és összhangban tartják a kedvességet a határozottsággal. Ilyen az alázatos vezetés, így működik!
„…tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok és alázatos szívű, és megnyugvást találtok lelketeknek” (Máté 11:29) – tanácsolta az Úr Jézus a tanítványainak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 26., csütörtök 06:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"Krisztus a szenvedélyeket át tudja változtatni cselekvő szeretetté."

"Nagy bölcsesség és sok szeretet kell ahhoz, hogy az embereket úgy vegyük, ahogy vannak, és nem úgy, ahogyan lenniük kellene."

"Hitünk fokmérője a szolgáló szeretet és irgalmasság."

"Ahol szeretetünk, törekvéseink, gondolkodásunk és gondjaink szálai összefutnak, ott van az életünk."

"Nekünk, hívőknek az a rendeltetésünk, hogy azt tegyük, amit az Úr Jézus tett: ragyogtassuk fel Isten szeretetét a földön."

"Az éhező ember csak akkor hiszi el az Isten szeretetéről szóló beszédet, ha a beszélő megosztja vele azt, amije van."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 11., szombat 17:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sosem felejtem el 1946 húsvétját. 14 éves voltam akkor. 12 éves öcsémmel, 16 éves nővéremmel és édesanyámmal éltünk. Édesapám öt évvel azelőtt meghalt, kereset és pénz nélkül maga mögött hagyva négy iskoláskorú gyermekét. 1946-ban egyik nővérem már férjnél volt, a bátyám pedig elköltözött otthonról.

Egy hónappal húsvét előtt a gyülekezet pásztora bejelentette, hogy egy kivételes húsvéti adományt kezdünk el gyűjteni, amivel egy szegény családon segítünk. Mindenkit kért, hogy vállalják az áldozatot.

Mikor hazaértünk, arról beszélgettünk, mit tudnánk tenni. Eldöntöttük, hogy veszünk 25 kg krumplit és azon élünk egész hónapban. Ezzel 20 dollárt megtakarítunk a konyhapénzből. Arra gondoltunk, hogy ha az áramot csak szükség esetén használjuk, és nem hallgatjuk a rádiót, még a havi áramdíjat is megspórolhatjuk. Nővérem annyi ház- és udvartakarítást vállalt, amennyit csak tudott, és mindegyikünk gyerekfelügyelt, amennyit csak lehetett. 15 centért tudtunk venni egy bizonyos mennyiségű anyagot, amiből 3 edényalátétet tudtunk készíteni, darabját eladva 1 dollárért. Ezzel 30 dollárra növeltük az összeget. Ez a hónap volt életünk legszebb hónapja.

Naponta számoltuk a pénzünket, hogy mennyi jött össze már. Esténként csak ültünk a sötétben, és arról beszélgettünk, hogy majd hogy fog örülni az a szegény család a gyülekezet ajándékának. Gyülekezetünkben kb. 80-an voltunk; próbáltuk kiszámolni, hogy mennyi fog majd összegyűlni. A pásztor minden vasárnap emlékeztetett az áldozatos gyűjtésre. Húsvét előtti nap a testvéremmel elmentünk a hivatalba, ahol kiválthattuk a pénzünket: három ropogós 20 dolláros és egy 10 dolláros bankjegyet. Futottunk haza megmutatni édesanyánknak és testvérünknek.

Sose volt még ennyi pénzünk. Ezen az éjszakán az izgatottságtól alig bírtunk aludni. Az sem zavart, hogy nem volt új ruhánk húsvétra. Volt összegyűjtött pénzünk a szegény családnak.

A gyülekezethez vezető út nagyon hosszúnak tűnt, alig vártuk már, hogy odaérjünk. Ömlött az eső, nem volt esernyőnk, 2 mérföldes utat tettünk meg így a gyülekezetig. Az sem zavart, hogy teljesen vizesek lettünk, és nővérem papírral kipótolt lyukas cipője is átázott. Mégis boldogan ültünk a gyülekezetben. Hallottam, ahogy néhány fiatal éppen a lányok régi ruhájáról beszélt. Ránéztem a saját ruhánkra, de gazdagnak éreztem magam.

Megtörtént az adomány begyűjtése. Hazafelé egész úton énekeltünk. Anya finom ebéddel lepett meg minket. Vett 12 tojást, azt megfőztük a sült krumplihoz. Késő délután valaki csengetett: az egyik gyülekezeti vezető volt az. Anya odament az ajtóhoz, beszélt vele, és egy borítékkal a kezében jött vissza.
Kérdeztük mi az, de nem szólt semmit. Kinyitotta a borítékot, és kiesett egy csomó pénz. Ott volt három húszas, egy tízes és 17 db egydolláros. Anya visszarakta a pénzt a borítékba. Nem szóltunk semmit, csak ültünk. Már nem éreztük gazdagoknak magunkat.

Addig nekünk, gyerekeknek olyan boldog életünk volt. Sajnáltuk azokat, akiknek nem volt apjuk vagy anyjuk, és a házukat nem töltötte be a testvérek és más gyerekek állandó látogatása.
Nevetségesnek tartottuk, hogy esténként az evőeszközeinket felváltva használjuk, és azon izgulunk, vajon ma kié lesz a villa meg a kanál. Két késünk volt, azokat körbeadtuk, akinek kellett. Tudtuk, hogy sok dolog nincsen, ami másnak van, de sosem gondoltam, hogy mi szegények vagyunk. Húsvét napján jöttünk rá, hogy azok vagyunk. A gyülekezeti vezető nekünk hozta a pénzt, mint egy szegény családnak. Nem éreztem magam sosem annak. Ránéztem ruhámra és viseltes cipőmre, és elkezdtem szégyellni magam. Nem akartam visszamenni a gyülekezetbe.

Valószínűleg mindenki tudná, hogy mi vagyunk azok a szegények. Az iskolára gondoltam. Kilencedik osztályba jártam, 100 fős évfolyamból az elsők között voltam. Azon tűnődtem, vajon az iskolában is tudják-e a gyerekek, hogy mi vagyunk a szegények? Eldöntöttem, hogy otthagyom az iskolát, mivel a 8. osztályt már elvégeztem (abban az időben ennyi volt a kötelező). Hosszú ideig csak ültünk némán. Mikor besötétedett, elmentünk aludni. A következő héten az iskolából jövet-menet szinte semmit nem beszélgettünk. Végül anya megkérdezte, mit akarunk kezdeni a pénzzel.
Hogy a szegények mit csinálnak a pénzzel, mi nem tudtuk. Sose gondoltuk, hogy szegények vagyunk.

Következő héten nem akartunk menni gyülekezetbe, de anya azt mondta, hogy mennünk kell. Bár napos idő volt, nem beszélgettünk az úton. Anya elkezdett énekelni, de senki nem csatlakozott, így csak egy verset énekelt.

A gyülekezetben vendég volt: egy misszionárius. Arról beszélt, hogy ők Afrikában házakat építenek téglából, de a tetőhöz szükség lenne pénzre. A gyülekezet vezetője megkérdezte, tudnánk-e áldozatkészen segíteni ezeken az embereken. Mi egymásra néztünk, és - először a héten - mosolyogtunk. Anya benyúlt a pénztárcájába, és kivette a borítékot, odaadta a testvéreimnek, majd sorban adtuk tovább, míg az adomány a gyűjtődobozba került. Amikor összeszámolták a pénzt, a lelkészünk bejelentette, hogy kicsit több mint 100 dollár gyűlt össze. A misszionárius nagyon izgatott lett. Nem várt ekkora összeget egy kicsi gyülekezettől. Megköszönte az adományt, majd azt mondta: "kell, hogy legyen ebben a gyülekezetben néhány gazdag ember". Ez a kijelentés hirtelen felrázott minket. Nekünk 87 dollárunk volt benne abban a "kicsit több, mint 100 dollár"-ban. Mi voltunk a gazdag család a gyülekezetben. Nem úgy mondta a misszionárius?

Ettől a naptól újra gazdag lettem.

/Eddi Ogan nyomán/

Ilyenkor érzem, hogy az igazi szegénységem Lélekben van, mert ebből szeretnék sokkal többet.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 19., vasárnap 16:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
D. L. Moody amerikai igehirdetőt egyszer meghívták egy gyülekezetbe, és rögtön figyelmeztették, hogy a gyülekezet egy-két tagja az összejövetelt már a prédikáció befejezése előtt otthagyja.
Amikor felemelkedett, hogy felmenjen a szószékre, mindjárt bejelentette: "Ma reggel kétfajta emberhez szólok, először a bűnösökhöz, utána pedig a hívőkhöz."
Majd folytatta a beszédét, és egy ideig a bűnösökhöz szólt. Végül közölte velük, hogy most már elmehetnek. Míg vége nem lett az igehirdetésnek, a gyülekezet egyetlen tagja sem állt fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 19., vasárnap 16:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Mi a könnyebb?

A kutyát gazdája befogta a fűnyíró elé. A kutya hirtelen megállt, hogy egy arramenőt megugasson. A fűnyírót kezelő fiú megnyugtatta a járókelőt: "Ne törődjön az ugatással! Csak azért ugat, hogy szünetet tarthasson. Ugatni könnyebb, mint a fűnyírót húzni."
Egyszerűbb kritizálni, mint helyrehozni valamit, egyszerűbb beszélni, mint dolgozni, egyszerűbb felgyújtani a házat, mint felépíteni, egyszerűbb valakit feltartani, mint segíteni neki, egyszerűbb egy ember jóhírét tönkretenni, mint jellemét építeni.

Egyszerűbb hibát találni, de veszélyes. Szidni, kritizálni mindenki tud. Ahhoz viszont erős jellemre van szükség, hogy a kritikával mit sem törődve, hűségesen, szeretettel és - ami a legfontosabb - Jézus Krisztus indulatával végezzük munkánkat.

Gyűjtötte: Váraljai Sándor


Vissza a tetejére
 Profil  
 

GONDOLAT
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 05:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A gyülekezet olyan mint egy kör - a középpontban Jézus Krisztus van. A beteg gyülekezet olyan mint egy ellipszis, két gyújtópontja van: az Úr Jézus és a vezető testvér.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: GONDOLAT
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 20., hétfő 23:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Boglárka írta:


A beteg gyülekezet olyan mint egy ellipszis, két gyújtópontja van: az Úr Jézus és a vezető testvér.



-Kedves Boglárka!

Ezt megmagyaráznád nekem, hogy kell érteni ? - Ha a gyújtópont =
középpont... Egy gyülekezeten belül két "azonos" középpont hogyan
lehetséges? - Jézus és a vezető testvér "azonos" ?


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 05:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
"A gyülekezet olyan mint egy kör - a középpontban Jézus Krisztus van. A beteg gyülekezet olyan mint egy ellipszis, két gyújtópontja van: az Úr Jézus és a vezető testvér."

Kedves Loisz,

a gondolat, amit leírtam, nem tőlem származik (nem tudom, kié), de úgy gondolom, itt arról az esetről van szó, amikor egy gyülekezetben túl nagy hangsúly esik a "vezető testvérre" (ez lehet vezető lelkész is, vagy olyan személy, akinek nincs lelkészi képzettsége, de a gyül. vezetőjének számít).
Ez a vezető testvér bár prédikál Jézusról, nem az a jellemző, hogy alázattal Jézusra mutat, hanem engedi, hogy az ő személye domborodjon ki, szava "törvénnnyé" váljon a gyülekezetben. Így lesz a gyülekezetben "két gyújtópont": Jézus és a vezető testvér.
Ez egy félresiklás, és az idézett gondolat erre utal!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igazán BECSÜLETESEN vezető-nélküli közösségről egyről tudok: a KVÉKEREK ilyenek

a Biblia nem idealizál: mindenütt ott vannak az EGYÉNISÉGEK, akik - tetszik, vagy nem - TORZÍTJÁK Isten szép egyenes erővonalait a tömegükkel...

ezt elkerülni... (és nem ELKERÜLTNEK MONDANI!!) elég hamvába holt próbálkozás...

mint az ökumenikus fordítás (általam messzemenően megértett, de semmiképpen el nem fogadott) fordítási TORZÍTÁSA az 1Kor 11,1 értelmezésében

Pál írta:
Legyetek az én követőim, mint én is a Krisztusé.


ökumenikus új fordításban LÁBJEGYZET: "szó szerint: együtt-követőim"

a "helyes gondolkodást" szerintem nagyon helytelen HAMIS fordítással "elősegíteni"

a "követő" a görögben a MIMÉTEI ige megfelelő formája (lásd pantoMIM, MÍMelni, szó szerint UTÁNZÁS)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 10:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egyik barátunk mondta egyszer: ha a sátán nem tud visszahúzni az Úr szolgálatából, akkor megpróbál előrelökni- például úgy, hogy az egyébként alázatosan az Úr vezetését kereső vezető körül kialakult testvéri kör idealizálja a vezetőt, kritikátlanul elfogad mindent, önállótlanná válik.Maga fölé emeli a vezetőt, a döntést olyan kérdésekben is tőle várja, ami teljesen személyes dolog lenne:pl.ki kivel lépjen házasságra? -ez talán a legdurvább, de megtörtént eset, s így lassan-lassan valóban elipszissé, torzzá válik az, aminek körnek kellene lennie- természetesen vonva maga után az életben az elhibázott döntések következményeit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 21., kedd 17:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Korinthusbeliekhez írt I. levél 11. rész
1. Legyetek az én követőim, mint én is a Krisztusé.
2. Dícsérlek pedig titeket atyámfiai, hogy én rólam mindenben megemlékeztek, és a miképen meghagytam néktek, rendeléseimet megtartjátok.
3. Akarom pedig, hogy tudjátok, hogy minden férfiúnak feje a Krisztus; az asszonynak feje pedig a férfiú; a Krisztusnak feje pedig az Isten.


Pl. ebben akarja Pál, hogy kövessék a hívők, de abban már nem, hogy ők is nőtlenül éljenek, ill. nem jelöli ki, hogy Jánoshoz Márta illik (Erika példája), mert ekkor Pál már nem követi Krisztust, Aki ezt személyesen szeretné a hívő embernek kijelenteni.

"Gyertek utánam, amíg Krisztus után megyek!"
Én ezt olvasom ki a következő Ige alapján:

Galata 1.
6. Csodálkozom, hogy Attól, a ki titeket Krisztus kegyelme által elhívott, ily hamar más evangyéliomra hajlotok.
7. Holott nincs más; de némelyek zavarnak titeket, és el akarják ferdíteni a Krisztus evangyéliomát.
8. De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, a mit néktek hirdettünk, legyen átok.
9. A mint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, a mit elfogadtatok, átok legyen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség