Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Következő
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14., hétfő 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A csodában mindig Jézus Krisztus van benne: öröm, békesség, harmónia.
Ami hasonlít a csodához, de nincs benne Jézus Krisztus, az az ördöngösség, varázslat.
Én azt nem értem, hogy amikor azt mondják, az ördög a világosság angyalának adja ki magát, akkor az ilyen csodaszerű dolgokat értik alatta? De én nem hiszem, hogy az ördög örömöt, békességet és harmóniát tud teremteni.

Ez hogy van? Szerinted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 14., hétfő 21:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, így egyszerűbb, ha külön választod ezen szavak segítségével a "csodát".

Az a csoda, amit te írsz (öröm, békesség, harmónia) csak Jézus Krisztus által valósul meg. Az a csoda ebben a Csodában, hogy nem függ semmilyen külső körülménytől, mert nem ebből a világból adatik, hanem a Mennyekből, Isten Országából, egy másik valóságból.
Ezért lehetett öröme, békessége, harmóniája a latornak a kereszten, miközben testileg szenvedett, az emberek gúnyolták, elítélték és az élete utolsó óráit élte.

Érthetetlen ez, ha abból a szempontból nézem, hogy mi ad örömöt, békességet, harmóniát a világból.

Az ördög nem tud ilyet adni, mert Ő a szétdobáló. Amit ad, az a keserűség, békétlenség, diszharmónia Isten és ember, ember és ember viszonylatában.

Világosság angyala:

Korinthusbeliekhez írt II. levél 11. rész
1. Vajha elszenvednétek tőlem egy kevés balgatagságot! Sőt szenvedjetek el engem is.
2. Mert isteni buzgósággal buzgok értetek; hisz eljegyeztelek titeket egy férfiúnak, hogy mint szeplőtlen szűzet állítsalak a Krisztus elé.
3. Félek azonban, hogy a miként a kígyó a maga álnokságával megcsalta Évát, akként a ti gondolataitok is megrontatnak és eltávolodnak a Krisztus iránt való egyenességtől.
4. Mert hogyha az, a ki jő, más Jézust prédikál, a kit nem prédikáltunk, vagy más lelket vesztek, a mit nem vettetek, vagy más evangyéliomot, a mit be nem fogadtatok, szépen eltűrnétek.
5. Mert én azt gondolom, hogy semmiben sem vagyok alábbvaló a fő-fő apostoloknál.
6. Ha pedig avatatlan vagyok is a beszédben, de nem az ismeretben; sőt mindenben, mindenképen nyilvánvalókká lettünk előttetek.
7. Avagy vétkeztem-é, mikor magamat megaláztam, hogy ti felmagasztaltassatok, hogy ingyen hírdettem néktek az Isten evangyéliomát?
8. Más gyülekezeteket fosztottam meg, zsoldot vévén, hogy néktek szolgáljak; és mikor nálatok voltam és szűkölködtem, nem voltam terhére senkinek.
9. Mert az én szükségemet kipótolták a Macedóniából jött atyafiak; és rajta voltam és rajta is leszek, hogy semmiben se legyek terhetekre.
10. Krisztus igazsága bennem, hogy én ettől a dicsekvéstől nem esem el Akhája vidékén.
11. Miért? Hogy nem szeretlek titeket? Tudja az Isten.
12. De a mit cselekszem, cselekedni is fogom, hogy elvágjam az alkalmat az alkalomkeresők elől; hogy a mivel dicsekesznek, olyanoknak találtassanak abban, mint mi is.
13. Mert az ilyenek hamis apostolok, álnok munkások, a kik a Krisztus apostolaivá változtatják át magukat.
14. Nem is csoda; hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává.


Azt látom, hogy vannak, akik más Jézust hirdetnek, mint amit mi megismertünk az Igéből, vannak csatornák, amikből idegen lélek árad a hívő ember felé is, vagy van még sok örömhír ebben a világban, aminek nincs köze a bűnbocsánathoz, örök élethez.
Ezek emberek által érhetnek el hozzánk is, ezekre mondja az Ige, hogy hamis apostolok, álnok munkások, akik magukat változtatják el Krisztus apostolaivá.
(Milyen más az, amikor látom, hogy Jézus Krisztus változtat meg, Ő az aki szolgájává fogadott, aki kifizette a rabszolgaként értem kért árat, aki ezek után felövez, megmos, tiszta ruhát ad, megtanít dolgozni, szolgálni)
Itt jön a csoda szó :-) de mint "nem csoda", hiszen a Sátán, ezen dolgok szellemi gyökere is képes erre, hogy megváltoztassa a KÜLSEJÉT, csak hogy becsapja akit lehet.
Ezért mondja Jézus, hogy mindig nézzük meg a gyümölcsöket egy tanító élete mögött, van-e és ha igen, akkor ez bogáncs, vagy ehető valami, mert a külsejéből sokszor egész mást láthatunk, mint ami belül van.
Ez nem jelenti azt, hogy egy hívő ember élete tökéletesen tiszta, makulátlan, de hiszem, hogy kell lennie rajta gyümölcsnek, olyannak, ami mások számára tápláló és nem bogáncs.

Szerinted?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15., kedd 06:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Ha az ember figyel, Isten szól. Ha az ember engedelmeskedik, Isten cselekszik.
/E. Sauer/

A megszentelődés valódiságának mindig az a legjobb bizonyítéka, hogy megszűntem régi önmagam lenni, nem pedig az, hogy kaptam valamit.

A kegyelem elől tér ki az, aki kitér a megaláztatás elől.

Azok a hívők, akiknek az Úr még nem nyithatta fel a szemét, sóhajtoznak oly dolgok miatt, amelyekért hálát kellene adniuk.
(ismeretlen)

A hívők időleges szegénységének a célja az örökkévaló meggazdagodás.
/W. Nee/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 15., kedd 07:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én egyetértek azzal, mit írtál, Péter, és a hangsúlyt a megvizsgálásra tenném.
Mert mindig eszembe jut az, hogy mennyi bántás és keserűség származik abból, ahogyan viszonyulunk sokszor olyan emberekhez, jelenségekhez, akiket, amiket nem ismerünk eléggé pusztán azért, mert másképp - úgy értem: más külsőségekkel - hirdetik ugyanazt az evangéliumot. És itt, igen, nagyon nagy szerepe van az Igének - Krisztusnak és a Bibliának, aki-ami a szeretet és az igazság egyszerre.
A zsigeri ellenérzést nem szabad az Ige szintjére emelni, mondjuk például az istentiszteleti zene vagy a liturgiai külsőségek megítélésében (sem).

Szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 16., szerda 07:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kiss Ferenc orvos-professzor gondolatai:

Az új élet Krisztusban nem kifogással, hanem bűnbánattal kezdődik.

Egészséges ember csak egészséges csecsemőből és jó fejlődés útján lehet - így van ez a hívő életben is.

Egyénenként betegszik meg az ember,
egyénenként gyógyul meg az ember,
egyénenként hal meg az ember,
egyénenként békül meg az ember Istennel.

Isten a zsidókkal minden ostor (Nabukodonozor, Hitler stb.) előtt két nyelven szól:
a) kijelentett Szentírás, amelynek ők a hordozói;
b) Isten élő bizonyságtevőket küld.
Ha ezekre semhallgatnak, jön az ostor. Az ostor után elölről kezdi Isten a sorrendet.

A vámszedő magát mutatja be imádságában, ezért volt kedves az Úr előtt. A farizeus a vámszedőt mutatta be, s ez utálatos az Úr előtt (Lukács 18, 9-14)

A szolgáló testvéreket három dolog veszélyezteti: szereplési vágy - pénz - nő.

A komoly hívőt nem hibáiért, bűneiért, hanem a hűségéért ölik meg.

Jelenünk gyökere a múltban, jövőnk gyökere a jelenünkben van.

Annyira vagyok nyugtalan, amennyire nem vettem át Jézus örökségét (= Én vagyok az út az igazság és az élet)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 17., csütörtök 06:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Hívő = megnyílt szemű ember.

A púposok országában az egyenes hátú ember nem normális. Ezért nem normális a hívő a világban.

A Sátán a törvény félelmes voltából elvesz, s az ingyen kegyelemhez hozzátesz. - Így keveri össze a törvényt a kegyelemmel.

A szélcsend sohasem volt még jó tanítója a tengerésznek.

Isten sokszor kénytelen áthúzni terveinket, mert az Övé sokkal jobb.

Az Úr Jézust sokan szeretnék követni, mint nagy tanítót, nagy reformátort, de nem mint megfeszítettet.

Vizsgáld meg magadat: szolgálni akarsz vagy érvényesülni?

A "hinni" szó a görögben magában foglalja az "engedelmesség" fogalmát is.

A reggeli csendesség a nap kormánya.

(ismeretlen)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 18., péntek 06:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Isten gyermekeinél a pénz felhasználása szellemi állapotukra mutat.
(E. Sauer)

A házasság 1/3 testi, 1/3 lelki és 1/3 szellemi. (Kiss F. prof.)

Ha mi az Úrnak engedelmeskedünk, akkor a felelősség az Övé, nem a miénk. (Hudson Taylor)

Én lemondtam minden előnyről, hogy ne legyen semmi hátrányom. (Egri Sándor)

Nem az a kérdés, hogy milyen messzire jutottunk elindulásunk óta a hívő életben, hanem, hogy teljes szívvel Isten célja felé törekszünk-e. (W. Nee)

Az embereket nehéz evangélizálni, de az üres székeket még nehezebb. (C.H. Spurgeon)

Akkor követed el életed egyik legnagyobb hibáját, amikor attól való félelmedben, hogy valamilyen hibát követsz el, nem teszel semmit. (D.L. Moody)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 19., szombat 06:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Az ember imádatra van teremtve: vagy a bálványokat, vagy Istent imádja.

Ha Isten engedi, hogy a hívő ember belegázoljon a bűnbe, akkor ez már ítélet.

Az ördög nagy csaló, mert azt mondja, hogy a hívőnek nincs öröme, csak lehajtott fővel kell járnia, csak az utca köveit számlálhatja, pedig a hívő a csillagokat számlálja (Ábrahám).

C. H. Spurgeon azt mondta, hogy ő olyan, mint egy öreg, kikopott szivattyús kút, amely csak akkor tud vizet felszívni, ha felülről egy pohár vizet beleöntenek.

Először a gondolkodás, utána a beszéd romlik el.

A Jelenések Könyvében az Úr a gyülekezeteknek ír, de benne az egyénhez szól.

A gyülekezeti munkák 90 %-át 10 % testvér végzi.

Ha indulatos vagy, az ördög használja a szádat.

A legnehezebb kereszt = magamat megtagadni.

Első számú szolgálat: aki és ami vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 20., vasárnap 06:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A hitéletben az ellenszél annak a bizonyítéka, hogy a hívők jó irányba haladnak.
(G. Brinke)

Csak a bolond büszke azokra a szavakra, amelyeket Isten ad a szájába. Ha Isten szólni akar, akkor egy szamár által is szólhat.
(W. Nee)

Soha ne cselekedj pánikszerűen és senkinek se engedd meg, hogy rendelkezzen veled! Nyugodj meg, és maradj csendben, kis imakamrád magányába menekülj, amíg ütőered normálisan nem ver és az ijedtség már nem izgat fel!
Amikor kényszerítve érzed magad valamire, akkor fogod a legnagyobb butaságot elkövetni. Ne mondd a szívedben, hogy mit szeretnél, vagy mit nem szeretnél: bízzál az Úrban, amíg nem mutatja neked az Ő tervét! Amíg elrejtőzik előled, addig világos, hogy várnod kell a cselekvéssel.
(F. B. Meyer)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 21., hétfő 04:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Gyülekezeti törvény:
- alapvető dolgokban - egység,
- lényegtelen dolgokban - szabadság,
- de mindenekben szeretet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 22., kedd 06:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A minduntalan bírálgatók rendszerint semmittevők. (C. H. Spurgeon)

A szelíd modor illő öltözéke a szilárd elvhűségnek. (C. H. Spurgeon)

Amiben nem vagy biztos, azt ne tedd. (Ungár Aladár)

A Sátán fő célja a Bibliát illetően
- mellőzni,
- értelmét kifordítani.

A jövőt nem ismerjük, csak a célt. Hogy mi vár ránk, nem tudjuk, de hogy ki vár ránk, azt tudjuk.

(ismeretlen)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 23., szerda 06:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
T. Pierson: Müller György élete

Aki Istenért akar munkálkodni, várjon, amíg Isten kijelöli azt a munkát, szolgálatot, amelyet Ő akar, s azokat a feltételeket, amelyek közt Ő óhajtja a munkát.

Isten gyakran várat bennünket, hogy imádkozásra kényszerítsen; gyakran késik a meghallgatással, hogy saját akaratunk Isten akarata előtt meghajolni tanuljon.

Az Istenbe vetett hit és bizalom, meg az emberek iránt tanúsított hűség és becsületesség az életben karöltve járnak.

A hívő életben csak váratlan van, nincs céltalan.

Valaminek a bírásához való ragaszkodás, mindig átkot rejt magában.

Isten azt, amit adunk, ahhoz méri, amit megtartunk.

Sohase engedjétek, hogy kétely támadjon szívetekben az égi Atya szeretetét, vagy karjának hatalmát illetően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 24., csütörtök 06:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Az igazi hit nem úgy imádkozik tűzért, hogy fél szemmel a fecskendőt keresi.

Mindig lesznek új erkölcstanok, de a bűn mindig ugyanaz marad.

Az imádság erejében rejlik a gyermeknevelés igazi művészete.

(ismeretlen)

Panaszkodni annyit jelent, mint Jézust megtagadni. (D. Trudel)

A lelkiismeretet nem nyugtatja meg semmiféle cselekedet, csak a hit, amikor megbizonyosodik arról, hogy Isten kiengesztelődött Krisztusért. (Luther Márton)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 25., péntek 08:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Isten a mélyebb hitbeli igazságokat a hit tekintete előtt fedi fel.

Ahogyan vagy, úgy jöhetsz az Úrhoz, de nem maradhatsz olyan, amilyen vagy.

Nemcsak a széles vasdarabokat, hanem a legvékonyabb tűt is vonzza a mágnes. Így közli Isten a kegyelmét nemcsak az erős, hanem a gyenge keresztyénekkel is.

A földi javak gyakran olyanok, mint a borostyán vagy a fagyöngy a fán; ruházzák, ékesítik, tetszetőssé teszik azt, de ugyanakkor elszívják tőle a nedvességet és kiszárítják. Azért kell az ilyen növényeket kitépni, hogy megmentsük a fát.
Így van ez a gazdagsággal is.

A legnagyobb tévedés az, amikor a magad akaratát Isten akaratának véled.

Az igazi szeretet mindig csak ad.

A hívő ember életeleme a szeretet.

A szeretet sohasem számol, hanem tékozol.

A szeretet feloldja a feszültségeket, ha nincs szeretet, akkor robbanás áll elő.

A szeretet álláspontja dinamikus - ez életet jelent.
A jogi álláspont statikus - s ez halál.

Akiket Isten szeretete vezet, azoknak nem kell külön illemet tanulniuk.

A szeretet úgy szórja sugarait, mint a Nap. Nem válogat, hogy kire süt.

(ismeretlen)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 27., vasárnap 07:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A megszentelődés Isten munkája, de elvárja a mi hozzájárulásunkat.

Megszentelődés = belső lényünk átalakulása Krisztus képére.

Alázat nélkül nem lehet az Úr Jézust követni.

Ha mások terhét felveszed, akkor könnyebb lesz a tiéd. (F. v. Bodelschwing)

Nem az a fontos, hogy elkerüljük a szenvedést, hanem hogy a szenvedés elérje bennünk a célját.

Ami lenyom, okot ad a felnézésre. (E. Sauer)

Jézus nem a hívő buzgóságát nézi, hanem a személyi minőségét (=Jézushoz való hűséget). (Kiss F. prof.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség