Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 09., hétfő 22:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Egyik tortenetem amely nagyon megerositette a hitem a kovetkezo. Kozepiskolas koromban bentlako(kollegista) voltam. Emeletes agyba aludtunk es en aludtam alol. Ejjel kb 1 orakor a felettem levo ram esett agyastol. Az agyanak a fejtol valo resze drottel volt megkotve es leszakadt. Az egesz az ajkamra esett. A felso ajkam szetrepedt belulrol. Ezen kivul semmi bajom nem lett. Fogaim nem tortek be stb, stb. Azota minden ok az ajkamon semmi sem latszik kivulrol(belulrol osszevartak).
Halas vagyok Istennek mert az agy csove a nyakamra eshetett volna es most tolokocsiban lennek, legjobb esetben. Ejjel volt, mindenki aludt a szobaban, de Isten oda tette a kezet! Aldott legyen!

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 19., csütörtök 17:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Ma megkérdeztem Istentől :Mond Istenem
mi végre vagyok-e világban.

A válasz ez volt :ÉN ÉRETTEM

Isten neve legyen Áldott !

Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 08:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
És nem szabad nekünk, nagypénteki gyülekezetnek lehajtott fejjel járni e világban, hiszen értékesek vagyunk! Hiszen drágák vagyunk az Istennek! És a mi életünknek, a mi létünknek az árát nem is emberéletben mérik. Isten Fia nem volt elég drága a mi Mennyei Atyánknak, a Krisztus nem volt értékesebb számára, mint mi.

Tudjátok, ma, amikor nagyon sok fiatalember hajtja le a fejét, és idősek is, hogy nincs énrám már szüksége senkinek, amikor fiatalok Magyarországon százával halnak meg évente öngyilkosságban, mert rájuk nincs szüksége ennek a világnak, tudjátok, milyen szüksége lenne ezeknek az embereknek arra, hogy a Ti szátokból meg az én számból eljusson hozzájuk ez az üzenet? Hogy dehogy nincs szükség rátok, dehogynem, hát a ti Mennyei Atyátok számára ti vagytok a legdrágább kincs, a bűneitekkel, hibáitokkal, kicsinyességünkkel, kitartani nem tudásunkkal, kétségeinkkel együtt. Az Isten számára mi vagyunk a legnagyobb érték.

Kedves Testvéreim, a Nagypéntek evangéliuma ez.


Csak eszembejutott... ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 20., péntek 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Ezüst!
Jó, hogy eszedbe jutott.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

a gondviselésről
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 03., kedd 06:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 20., szerda 10:20
Hozzászólások: 209
Tartózkodási hely: Kunbábony
Eszembe jut a H.K. első kérdésre adott felelete: "aki engem úgy megőriz....sőt minden az én javamra kell, hogy szolgáljon." Jézus mondta: nektek még a fejetek hajszálai is számon vannak tartva.

Amikor hívő lettem, és elgondolkodtam Istennek csodálatos tettein, szerettem volna "sikeres keresztyén" lenni. Azaz: lépésről lépésre halmozni az "eredményeket", "pozitív megtapasztalásokat" az Isten útján.
De a nagy dilemma jött: a szenvedés. Chambers azt mondja: a keresztyén élet útja "a hosszú-hosszú elfáradások útja". Hogyan egyeztethető össze a "siker" és a "szenvedés"? Hát csakis jézusi módon. Gondolkoztatok már azon, hogy pl. Jézusnak soha nem volt egy aggódó szava sem? Pl. mit együnk, mivel ruházkodjunk, miből fogunk megélni, hol fogunk lakni, aludni, stb? De volt viszont aggódó szava a hitetlenséget illetően: Mit féltek kicsinyhitűek? Hogy van, hogy nincs hitetek? Ó, balgatag és rest szívüek mindazok elhivésére, amit a próféták mondtak...stb.
És azt mondta pl. Adjatok ti nekik enni. (amikor nem is volt nekik miből adni (vagy mégis?)
Nos, az isteni gondviselést illetően Jézusnak soha nem volt kételkedő szava.

Ezer meg ezer példát tudok mondani. Most csak egyet: évtizedek óta vezetek autót. A legveszélyesebb dolgok egyike az utakon a téli időben a jég. Csak néhány éve használok téli gumit a kerekeken, azelőtt soha. Egy ízben pl. gurulunk hazafelé családostól, a pici baba édesdeden alszik hátul, lassan halad a kocsisor, szembe senki nem jön. Én nem voltam tisztában a jéggel, mondom előzzünk. Kezdem az előzést, abban a pillanatban megperdül az autó, 360 fokos fordulat, a villanyoszlop mellett szerencsésen megállunk, semmi törés, semmi baj, a pici alszik nyugodtan tovább. Hála Istennek. Aztán már óvatosabb voltam...

Másik ilyen tipusu eset. Karácsony előtt a nagymama várja, hogy elmegyünk a gyerekekkel a süteményért, stb. Szenteste napján ónos eső esik, úgy döntök, hogy egyedül megyek, nagyon veszélyes az út. (oda vissza 160 km.) Már visszafelé jövök, amikor egy enyhe kanyarban az autó elindul a saját feje után. (Elfelejtettem mondani, hogy a reggeli ige és magyarázat ez volt: A ti életetek el van rejtve a Krisztussal együtt az Istenben.) Az autó bukfencezik egy teljes egészet (benne én), majd megáll a kerekein. A nyakamba hullanak a befőttek, a sütemény, néhány üveg összetörik, de engem nem sértenek meg. Ki tudok szállni, semmi bajom.
Elvisz egy érkező autó a 4 km-re fekvő faluba, ot egy ismeretlen ember feltölti a traktor hűtőjét vízzel, eljön és kihúz az árokból, az autó beindul, haza tudok vele menni. Ki cselekedte mindezt? Hát Ő! a Gondviselő! És sok ezer eset, amiből a leglényegesebbeket leírom majd.

_________________
Tanuljunk (elsősorban) az Úrban megbízható református tanítóinktól!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Véletelen? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 16., hétfő 13:19 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Minapi történet velem!

Azért imádkoztam két napja , hogy ne keljen egy bizonyos ember kívánságainak MEGFELEVE dolgoznom!
Tegnap közölték hogy lecsökkentették az őrzés napi létszámát egy főre , így egyedűl leszek szolgálatban a rám eső napon!
De éppen ma hétfőre , nem lettem volna,az eredeti beosztás szerint szabad, hogy szemvizsgálatra menjek!
De így a kollégám van soron, akivel a hétfői szolgálatban lettem volna!
Keddre meg előjegyeték a kocsit garanciális szervízre!
Az az akinek nem szeretnék megfelelni előre tolakodva szabaddá tette a keddi napomat is!
Dicsőség Istennek , mert Ő vigyázza az Övéit!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Véletelen? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17., kedd 21:08 
Dicsőség Istennek , mert Ő vigyázza az Övéit!


[quote][/quote]

---A legnagyobb ajándék, mikor megnyilik a szemünk a "pici piros örömök"
meglátására,-- és az Ajándékozóra ! :*:

Linda


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 17., kedd 21:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ámen!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 27., vasárnap 18:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nem is tudom, hogyan írjam, mert már sokadszorra, most ismét megtapasztalhattam az Úr kegyelmét, és jóságát irántam.
Nagyon csüggedt voltam már egy jó ideje, mert adósság gyötört, hova teszem a dolgaim, ha sikerül költöznöm.........Csak aggódtam, mindennap egyre fájdalmasabb képpel néztem az Úrra.Azután olyan emberekkel találkoztam akik Isten mindenhatóságát megkérdőjelezték, és ez nagyon rosszul esett, mert bizony megkaptam azt is, hogy hol van a te Istened, hiszen nézz magadra.Néha csak azt tudtam mondani, hogy segít Ő majd idejében, de nem volt nagy hitem Benne, még a mustármagnál is kevesebb volt.De az Úr nem hagyja el az övéit. :D

Először Igéken keresztül szólt hozzám, erősített, bátorított.A Testvéreknek nagyon köszönöm, hogy írták a fórumra, nagyon sok erőt merítettem belőle.
Boglárkának, Loisznak Exnek Netnek Figyelőnek is nagyon köszönöm.Ez olyan láthatatlan szolgálat.Azután most hétvégén gyakorlatilag is segítséget kaptam.Köszönöm Boglárkának, Exnek, Erikának, Péternek.Köszönöm Uram, hogy ilyen Testvéreket adtál nekem.Mindig sok Testvért szerettem volna :*:

Köszönöm Uram, hogy gondot viselsz rám, még akkor is amikor csüggedek, és nem Rád figyelek.Uram bocsásd meg a kishitűségemet, és köszönöm.

cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 14., szerda 13:16 
Mindig csak mással történnek csodák?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 14., szerda 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mással mindig KÖNNYEBBEN...

így aztán CSEREÜZLETET kötöttem: NEKEM van hitem egy tesóm "felköltözésére", neki meg van hite arra, hogy el tudjuk adni a nehezen eladható házunkat

eddig mind2 "bejött": házunk aladva, neki is megvan a pest-közeli háza

"már csak" annyi van hátra, hogy el tudja adni békésszentandráson a házát

VAN rá hitem (de azért... ha tudtok valakit, aki arrafele keres, SZÓLJATOK :))

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 14., szerda 15:03 
Kedves Net!
VAN rá hitem (de azért... ha tudtok valakit..)

Háát!

Engem azt hiszem éppen erre akar tanítani a Fennvaló:
Van hitem. Slussz!
De még nem megy olyan könnyen a tanulás.
Üdv.
NemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 14., szerda 18:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
nemosineX írta:
Kedves Net!
VAN rá hitem (de azért... ha tudtok valakit..)

Háát!

Engem azt hiszem éppen erre akar tanítani a Fennvaló:
Van hitem. Slussz!
De még nem megy olyan könnyen a tanulás.
Üdv.
NemosineX


Szia kedves NemosineX!

Igen van hited, de a slusszon kívül még tenni is kell, amit lehet. :*:

PL:meghirdetni a lakást, hogy eladó :*:

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 15., csütörtök 07:03 
Kedves Cilla!

Persze, igazad van.
De amikor már túl vagy a lakás-meghirdetése-szerű erőfeszítéseken,
amikor rájöttél, hogy amit árulsz, azt sem te, sem a potenciális vevő nem becsüli, de mégis tudod, hogy el kell adnod, mert ettől függ úgymond a megélhetésed, amikor már minden ismerősnek szóltál, hogy segítsen, és persze nem tud, vagy nem akar, amikor állandóan sürgetnek, hogy csinálj már valamit, ne légy már ilyen tehetetlen, miközben tudod, hogy neked az a vevő kell, akiről világos, hogy Isten adta, amikor semmi nincs a zsebedben, csak az Úr bátorítása, hogy ne félj azoktól a szenvedésektől, amik rád várnak, és napok-hetek telnek el, és nincs változás, akkor ebben a levegőtlen présben próbálj meg élni.
Erre mondtam, hogy HIT, aztán slussz.

Tegnap reggel egy idős testvérem elmesélte nekem, hogyan vesztette el egy napra a szeme világát. Reggel arra ébredt, hogy folyik a szeméből a könny. Felkelt, megnézte magát a tükörben, és látta, hogy vérben úszik a szeme. A délelőtt folyamán fokozatosan elsötétedett előtte a konyha, egészen addig, amíg már semmit nem látott. Eleinte próbálta a házban lakókat felkeresni, de senki nem volt otthon, akinek szólhatott volna. Aztán felhívta a testvérét, akitől kemény elutasítást kapott. Aztán a mentőkkel próbálkozott volna, de már nem találta meg a megfelelő gombokat a telefonon.
És aztán bement a belső szobájába, megköszönte az Urának, hogy eddig látott, és kérte, hogy ha van még terve a szeme világával, adja vissza a látását, ha pedig nem, abban adjon békességet.
Kiment a konyhába, kitapogatta a kekszes dobozt, amelyben a cickafarkot tartotta, teát főzött belőle, és borogatást tett a szemére. Éjfélig borogatta, aztán elaludt. Másnap reggel fokozatosan, ahogy elment, visszajött a látása.
Akkor szemrehányást tett az Istennek, hogy így magára hagyta a legnagyobb bajban. Kérdőre vonta, hogy lehet ez, hogy amikor a legnagyobb szüksége van, akkor nincs senki, aki segítene, akkor csalódik a testvérében. Megijedt, elkezdte félteni magát, hogy mi lesz vele, ha így egyedül marad máskor is.(A lánya külföldön él.)
És azt mondja, csak egy év múlva döbbent rá, hogy hiszen egyedül Isten volt akkor vele a vakságában, és semmi baja nem esett: nem borította fel a teás ibriket, nem törte össze magát, nem gyújtotta fel a lakást stb. Nagy ígéret, bátorítás. És nagy megszégyenülés is, hogy ennyi időbe telt, amíg leesett neki a tantusz.

Üdv
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 15., csütörtök 10:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves NemosineX!

Persze tudom, hogy így van.Bocsáss meg, buta viccelődés volt a részemről.
Csak az olyan ember jutott eszembe, aki ölbe tett kézzel várja, hogy Isten cselekedjen már.


Bizony én is sokszor csak utólag vettem észre, hogy Isten mindvégig ott állt mellettem.

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség