Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 09., szerda 14:29 
Kedves Tavasz!

Nem személyeket támadtam, hanem egy megnyilvánulást (ill. ennél összetettebb dolgot) helytelenítettem, de nem öncélúan, önös érdekből :roll:, érted?
Kérlek, beszélj erről nekem egy kicsit bővebben, türelemmel és :roll: nélkül, mint egy egyéves gyereknek, aki tanulni akar.

(Kokrétabban az előbbi hsz-odra: ez nálam nem ízlés kérdése. Nem ízlés kérdése az, hogy hogyan tisztelem Jézust. Hogy miképpen vagyok jelen egy istentiszteleten. Ez nem ízlés kérdése véleményem szerint.)

Erről is.
Lehet, hogy az "ízlés" nem a legmegfelelőbb szó. De abban talán egyet érthetünk, hogy az, hogy hol, milyen gyülekezetben szocializálódtunk, nagy mértékben meghatározza vonzalmainkat az istentisztelet bizonyos formái iránt és előítéletességünket más formákkal szemben.

Üdv.
NemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 09., szerda 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 09., szerda 14:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 19:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 09., szerda 16:02 
tavasz írta:
Idézet:
Kérlek, beszélj erről nekem egy kicsit bővebben, türelemmel és nélkül, mint egy egyéves gyereknek, aki tanulni akar.


Kedves Nemosinex, :)
nem voltam veled türelmetlen, a végén az az "érted" arra szólt, hogy: megértettél? A bizonytalanságom volt benne. Nekem tetszett az írásod, csak szerettem volna pontosítani, hogy mire gondolok.

Idézet:
egy megnyilvánulást (ill. ennél összetettebb dolgot) helytelenítettem

A kérdésed másik részére talán válasz lehet, amit épp az előbb írtam Shannon írására.

Idézet:
az, hogy hol, milyen gyülekezetben szocializálódtunk, nagy mértékben meghatározza vonzalmainkat

Nekem nem volt gyülekezeti "előéletem"( a vallás, a hit dolgairól többek között filmművészetművészeti alkotásokon keresztül kaptam képet). Időnként betértem, elvonultam a külvilágtól a templom csendjébe. Volt ebben valami felemelő, jó volt ott lenni, feltöltődni kicsit.
Úgy érzem, hogy ahhoz, amit nekem a Biblia mond, nem illeszkednek bizonyos dolgok. Ez egyszerűen megérzés, ill. értelemmel való meglátása dolgoknak (ne haragudj, nem tudom jobban megfogalmazni).

Másik: voltam nem "hagyományos" gyülekezeti alkalmon, ahol a tanítás nagyon tetszett, mert sokkal többet mondott, mint egy sablonos igehirdetés (sajnos sok ilyen van, én többre vágytam). Ugyanakkor a rock-koncertre emlékeztető, kicsit extatikus hangulatú énekléssel nem tudtam azonosulni, továbbá azzal sem, hogy az úrvacsora ez volt: a bort valami szimbolikus üdítő helyettesítette (gépből önkiszolgáló módon el lehetett venni), a kenyeret meg talán valami süti (ebben most nem vagyok biztos). Minden dolog, ami művi, idegen tőlem. Ez is pl. egy olyan szimbólum, amit nem lehet akárhogy "használni", ha már ragaszkodik az ember a szimbólumhoz.
üdv.
Tavasz


Kedves Tavasz!
Köszönöm a türelmes választ.
Úgy látom azonban (megint, ismét), hogy itt két dolog keveredik:
1. "én azonosulni tudok-e" valamivel, "tetszik-e", vagy pedig "idegen tőlem"
2. az Úr előtt kedves lehet-e az, amivel én nem tudok azonosulni.
Ha elfogadom, hogy lehet kedves, akkor minden és mindenki helyére kerül a világképemben: az Úr lesz a bíró fölöttünk, én meg egy szintre kerülök azzal, akinek tetszik vagy nem tetszik az istentiszteleti rendje.

Szeretettel üdvözöllek,
nemosinex


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 09., szerda 16:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 09., szerda 23:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.

- Kedves Tavasz !

-Ennek a topicnak az a cime: "JÉZUS KRISZTUS DICSÉRETE"

--A minősithetetlen vita, amely erről szól,- vajjon dicsőiti Jézus Krisztust ?



L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 10., csütörtök 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Loisz, a Beszélgessünk-ben válaszoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 10., csütörtök 16:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ez a topic arról szólna, hogy ne a külsőségeket vitassuk meg - talán ezért nem is jó topic egy fórumon, hiszen kerülné a vitát - hanem dícsérjük Jézus Krisztust.

Én dícsérem Őt, ha Tavasz bárhol Igét kapott, ha bárhol megszólította őt az Úr, ha akárhol és akármilyen körülmények között a szívéig ért az Ige a Lélek által.

Dícsérem az Urat, hogy ismer minket és nem akar sablonokat gyártani belőlünk.
Tudja mikor van szükségünk csendre, mikor van szükségünk halk beszélgetésre, énekre, tudja, mikor van szükségünk bűnvallásra, mikor van szükségünk vígasztalásra, mikor van szükségünk örömre, táncra is akár!

Azt tanácsolnám, hogy valaki hozzon létre egy "liturgia" topicot és ott ki lehet elemezni a különbségeket és azonosságokat a különböző felekezeteken (gyülekezeteken!!!) belül.

Mert nekem a kialakult vita eddig erről szólt!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 06:52 
tavasz írta:
Idézet:
2. az Úr előtt kedves lehet-e az, amivel én nem tudok azonosulni.

Kedves Nemosinex,
igen, a kérdés ez lehet, az Úr előtt kedves-e valami. Honnan lehet ezt tudni? Pl. az alapján, amit az igéből megértettem.
Amikor az ember arra vágyik, hogy az olvasottak élővé váljanak, akkor azt keresi, nem? Nem profán dolgokra vágyom, ezért keresek más utat. Beszélnél róla nekem, hogy neked mit jelent a kereszténység(ed)?
Esetleg egy másik topikban.
Köszönöm. :)


Kedves Tavasz!
Elnézést kérek a hosszú hallgatásért. A "Milyen keresztény embernek lenni napjainkban?" topikban válaszolok.
Szeretettel:
nemosineX


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 10:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Jézus Krisztus személye
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 14., hétfő 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Jézus Krisztus személye
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 27., vasárnap 08:14 
Ha Jézusra nézek, önfeledtséget, biztonságot, könnyedséget, szelídséget, tapintatot látok.
Látom például a nyolcvanéves, egyszerű nénikben a tanulatlan bölcsességet és alázatot, azt, hogy már majdnem készen állnak az örökkévalóságra.
Ha Jézusra nézek, azt az idős hölgyet látom, akit a Nagykörúton egy kopasz fiatalember lökdös, és kérdőre von, hogy miért osztogatja az ostoba vallásos szórólapjait. A hölgy emberfeletti erővel és nyugodtsággal válaszolja: „Én a mindenható Isten színe előtt állok, és senkitől nem félek.”
Ha Jézusra nézek, el tudom viselni, hogy a hitetlen férjem bambuszfa (=fenyő) és füstölő (=gyertya) díszletében kívánja ünnepelni a karácsonyt. Jézus azt mondja belülről: engedd el, ne ragaszkodj; rá hallgatok, és békességem van.
Ha Jézusra nézek, látom a némákat, a kicsinyeket, a dadogósokat, a hajléktalanokat, a bűnösöket.
Ha Rá nézek, kegyelmet látok.

Ha leveszem Róla a tekintetem, akkor az Őt követőkben (magamban) is csak ugyanazt a teljesítmény- és énközpontúságot, ugyanazt a dicsekvési és vitatkozási hajlamot látom, amit a világban.
Ha magamra nézek, ezt látom:
„A hús egy marék hó, hát lavinaként mennydörög a mélybe,
Nem tartja föl sem a verses zsindelytető, sem a hit vasbetonfala.”


Vissza a tetejére
  
 

Re: Jézus Krisztus személye
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 28., hétfő 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
nemosineX írta:
Ha Jézusra nézek, önfeledtséget, biztonságot, könnyedséget, szelídséget, tapintatot látok.
Látom például a nyolcvanéves, egyszerű nénikben a tanulatlan bölcsességet és alázatot, azt, hogy már majdnem készen állnak az örökkévalóságra.
Ha Jézusra nézek, azt az idős hölgyet látom, akit a Nagykörúton egy kopasz fiatalember lökdös, és kérdőre von, hogy miért osztogatja az ostoba vallásos szórólapjait. A hölgy emberfeletti erővel és nyugodtsággal válaszolja: „Én a mindenható Isten színe előtt állok, és senkitől nem félek.”
Ha Jézusra nézek, el tudom viselni, hogy a hitetlen férjem bambuszfa (=fenyő) és füstölő (=gyertya) díszletében kívánja ünnepelni a karácsonyt. Jézus azt mondja belülről: engedd el, ne ragaszkodj; rá hallgatok, és békességem van.
Ha Jézusra nézek, látom a némákat, a kicsinyeket, a dadogósokat, a hajléktalanokat, a bűnösöket.
Ha Rá nézek, kegyelmet látok.

Ha leveszem Róla a tekintetem, akkor az Őt követőkben (magamban) is csak ugyanazt a teljesítmény- és énközpontúságot, ugyanazt a dicsekvési és vitatkozási hajlamot látom, amit a világban.


Drága Nemosinex,
nagyon jó volt a soraidat olvasni.

Üdv.
Tavasz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 07:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Megtalált az Úr

Nem volt reményem és nem volt barátom,
Egyedül voltam itt, a világon
Nem ismertem Őt, de közel jött hozzám.
Új reményt adott és átformált engem,
Ami volt, elmúlt, új ember lettem.
Drága Szellemét küldte el hozzám.

Megtalált az Úr, és elhívott engem
Mindenem Övé, a gyermeke lettem.
Megtalált az Úr, és elmúlt minden félelmem.
Megtalált az Úr, és viszem a jó hírt,
Jézus ma is él, és nevemen szólít.
Megtalált az Úr, és elmúlt minden félelmem.
Jézus él a szívemben!


Jézus, Te vagy minden álmom

Én még mit sem tudtam Rólad,
Te már akkor szerettél.
Anyám méhétől fogva rám gondot viseltél.
A magam útját jártam, mikor szelíden hívtál,
A szívemre beszéltél és megváltoztattál.

Jézus, Te vagy minden álmom,
éjszakám és nappalom.
Te vagy igaz szó a számban,
az én hajnalcsillagom.
Jézus, Te vagy minden kincsem,
sokat jelentesz nekem.
Köszönöm, hogy minden nap
megtart a kegyelem.
Engedd meg, hogy mindig
itt maradjak lábaid előtt,
Hogy nézhesselek Téged és nyerjek új erőt.
Meggyógyul a lelkem, megváltozik életem,
Ha jelenlétedben ruhádat megérinthetem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 29., kedd 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Dícsérem az Urat, hogy nincs már helyhez és időhöz kötve és ilyen énekek hallgatása közben ugyan azt az örömöt adja, mint hívő testvéreimnek!

Nem kell irigykedni, mert az a boldogság amit Ő hozott tengernyi és jut mindenkinek belőle!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség