Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 

Jézus érted meghalt! Te mennyit adtál az életedből Neki át?
A szavazás 2007. aug. 17., péntek 09:01-kor befejeződött.
Tulajdonképpen úgy érzem eleget! 0%  0%  [ 0 ]
Nem vétettünk ki a világból így másra is kell idő! 0%  0%  [ 0 ]
Nincs különösebb lelkiismeretfurdalásom! 9%  9%  [ 1 ]
Hát bizony lehetne több időm is Számára! 73%  73%  [ 8 ]
Tőlem telhetően mindent Ő neki áldozok! 18%  18%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 11

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 09:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Tudjátok e hogy hol van az egyetlen előképe a Bibliában Jézus és az Ő felesége az eklesia, Isten szerinti bemutatásának?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 16., szerda 17:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Szeretettel kérném az minokat hogy ez az írás ebben a témában maradjon, mivel a személyes hitemről írok így szervesen a téma címéhez illik!

Alapok: Megtérésem az életem feladásával arról teljességgel való lemondással együtt , Jézus tulajdonává lett! Sz szerint ezt kértem , ha van még velem dolgod akkor maradjak életben!
Dicsőség Néki , volt még közös ügye velem!

Mivel életem már az Övé, így nem rendelkezem semmivel azzal kapcsolatban!
Nézzünk Jézusra ebben a pár igében!
Zsid 5:8 Ámbár Fiú, megtanulta azokból, a miket szenvedett, az engedelmességet;
Zsid 5:9 És tökéletességre jutván, örök idvesség szerzője lett mindazokra nézve, a kik neki engedelmeskednek,

Erre az útra akkor lépett amikor a Jordán vizében megkeresztelkedett és betelt Szent Lélekkel! Más szóhasználattal is írhatnám de most ezt ne feszegessük!
Ettől kezdve az Atya akaratát keresve ténykedett!
Hogyan van mivelünk?
Ján 17:1 Ezeket beszélte Jézus; és felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, eljött az óra; dicsőítsd meg a te Fiadat, hogy a te Fiad is dicsőítsen téged;
Ján 17:2 A miként te hatalmat adtál néki minden testen, hogy örök életet adjon mindennek, a mit néki adtál.
Ján 17:3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.
Ján 17:4 Én dicsőítettelek téged e földön: elvégeztem a munkát, a melyet reám bíztál, hogy végezzem azt.
Ján 17:5 És most te dicsőíts meg engem, Atyám, te magadnál azzal a dicsőséggel, a melylyel bírtam te nálad a világ létele előtt.
Ján 17:6 Megjelentettem a te nevedet az embereknek, a kiket e világból nékem adtál: tiéid valának, és nékem adtad azokat, és a te beszédedet megtartották.
Ján 17:7 Most tudták meg, hogy mindaz te tőled van, a mit nékem adtál:
Ján 17:8 Mert ama beszédeket, a melyeket nékem adtál, ő nékik adtam; és ők befogadták, és igazán megismerték, hogy én tőled jöttem ki, és elhitték, hogy te küldtél engem.
Ján 17:9 Én ezekért könyörgök: nem a világért könyörgök, hanem azokért, a kiket nékem adtál, mert a tiéid.
[/color}Ján 17:10 És az enyémek mind a tiéid, és a tiéid az enyémek: és megdicsőíttetem ő bennök.
Ján 17:11 És nem vagyok többé e világon, de ők a világon vannak, én pedig te hozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!
Ján 17:12 Mikor velök valék a világon, én megtartám őket a te nevedben; a kiket nékem adtál, megőrizém, és senki el nem veszett közülök, csak a veszedelemnek fia, hogy az írás beteljesüljön.
Ján 17:13 Most pedig te hozzád megyek; és ezeket beszélem a világon, hogy ők az én örömemet teljesen bírják ő magokban.
Ján 17:14 Én a te ígédet nékik adtam; és a világ gyűlölte őket, mivelhogy nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
Ján 17:15 Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
Ján 17:16 Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
Ján 17:17 Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.
Ján 17:18 A miképen te küldtél engem e világra, úgy küldtem én is őket e világra;
Ján 17:19 És én ő érettök [oda] szentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek [az] igazságban.
Ján 17:20 De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;
Ján 17:21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; a mint te én bennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhigyje a világ, hogy te küldtél engem.
Ján 17:22 És én azt a dicsőséget, a melyet nékem adtál, ő nékik adtam, hogy egyek legyenek, a miképen mi egy vagyunk:
Ján 17:23 Én ő bennök, és te én bennem: hogy tökéletesen egygyé legyenek, és hogy megismerje a világ, hogy te küldtél engem, és szeretted őket, a miként engem szerettél.
Ján 17:24 Atyám, a kiket nékem adtál, akarom, hogy a hol én vagyok, azok is én velem legyenek; hogy megláthassák az én dicsőségemet, a melyet nékem adtál: mert szerettél engem e világ alapjának felvettetése előtt.


Jézus a 17>20-ban azokért is könyörög akik majd az őbeszédeikre (apostolok, és tanítványok egész nemzedékei) hisznek!
Nékik is kéri azt a dicsőséget amivel Őt megdicsőítette az Atya(17;22)

Miért lehetséges ez a jutalom?
A hitért amivel hiszünk! Ha hiszünk akkor engedelmeskedünk!!
Nem az emberi akaratnak , hanem annak a Szellemi Személynek akit megígért hogy elküldi Maga helyett!
Hisszük hogy a vére által lemosattak bűneink!
Hisszük hogy a szenvedésével a Bűntől váltott megminket!
Hisszük hogy nem vagyunk a törvény alá rekesztve Jézus felszabadított azzal hogy beléoltatásunk, Igazzá tesz az Atya előtt!
Ezzel jár a két ígéret , a Bűnbocsánat egyedűl Jézus érdemeiért,
és a Szent Lélekkeresztség! Ezzel az ígérettel ahogyan Isten a Fiát megdicsőítettte bizonnyal megadta nekünk is azt amit ígért!

Ott tartunk hogy hittel elfogadjuk , Jézus értünk való engesztelő (helyreállító) kereszthalálát, így az élet amelyet élünk már nem mi éljük hanem a bennünk élő Krisztus! És ezzel bírjuk az Atyának az ígérete szerint azt a Szent Lélekkeresztséget amelyet Jézus is kapott a küldetése elején, hogy eggyé lehessünk Vele!
A Lélek elvezet minden igazságra és ebben a hitben mehetünk az Atya elé hogy meghallgat , mert Igazak vagyunk előtte Jézus által!

Most jön a kérdés , engedelmesek vagyunk?

Két feltétel van ami Isten igéjében először mint emberi szabad akarat felelőssége , így általunk bizonyságtételként számonkérhető és hitem szerint számon is kéretik!
Hit Jézusban mint személyes megváltómban!
És engedelmesség abban hogy mindenben követem így hitből keresztelkedem meg!
Nem a víz mennyiségére hanem a hitre tenném a hangsúlyt!
Ha igaz hogy Isten a szívek és vesék vizsgálója a keresztségünknél a szívünk odaszánását kéri! Látja hogy ki hogy áll az alá a víz alá!
Itt egy kicsit rosszul azaz erősen fogalmazott Figyelő, (lócsutakolás) de az igazságot mondta csak sértő volt egyesekre a hangnem!
Ha minden emberit amit Isten és Fia kért, megtettem , teljes toiszta szívvel kérhetem az ígéretét! Meg adja , már meg is adta! csak sokan nem tudnak róla és nem élnek vele!
Hány gyülekezetről szóló ige ír a gyülekezetben az ajándékokról amelyek rész szerint de ugyanazon Lélek által adatnak , hogy a gyülekezetek egészséges Szellemi életet éljenek!
Lehet hogy át kellene írnom mindenhol a Lélek szót Szellem szóra de végül ugyanazt akarom mondani csak próbálok azok nyelvén fogalmazni akik Lélekként ismerik!
Na most pihegek kicsit aztán beljebb mehetünk ha van kérdés!
Szeretettel Tamás
Imámban az Úr elé vittem és kérem mindenki így olvassa!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 17., csütörtök 07:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Tamás!

Köszi, hogy leírtad ezeket.

>Szó szerint ezt kértem , ha van még velem dolgod akkor maradjak életben!
Én félek a haláltól. Pedig tudom, hogy keresztényként ez nem ildomos...
(neked van családod, akik rád vannak bízva?)

Az engedelmesség tényleg az egyik kulcs...

>Erre az útra akkor lépett amikor a Jordán vizében megkeresztelkedett és betelt Szent Lélekkel!
Már a pusztai megkísértéskor, ill gondolom előbb is - ezen az úton járt szerintem.


És ha elmúlik az első szeretet, akkor hogyan tovább?

És ha a keresztény élete továbbra is pitiáner bűnökben vesztegel, és az imádságai csak a plafonig szállnak fel?

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 17., csütörtök 08:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Indu írta:
Kedves Tamás!

Köszi, hogy leírtad ezeket.

>Szó szerint ezt kértem , ha van még velem dolgod akkor maradjak életben!
Én félek a haláltól. Pedig tudom, hogy keresztényként ez nem ildomos...
(neked van családod, akik rád vannak bízva?)

Az engedelmesség tényleg az egyik kulcs...

>Erre az útra akkor lépett amikor a Jordán vizében megkeresztelkedett és betelt Szent Lélekkel!
Már a pusztai megkísértéskor, ill gondolom előbb is - ezen az úton járt szerintem.


És ha elmúlik az első szeretet, akkor hogyan tovább?

És ha a keresztény élete továbbra is pitiáner bűnökben vesztegel, és az imádságai csak a plafonig szállnak fel?

Üdv:
Indu


(neked van családod, akik rád vannak bízva?)
Hát éppen ekkor nem volt ezért merült fel a kérdés!
Ez vitt az Úr elé a kétségbeesésem oka az szeretteim elvesztése volt ami meglátattta hogy az Úr még ekkor is az ajtóban áll!

Már a pusztai megkísértéskor, ill gondolom előbb is - ezen az úton járt szerintem.
Igen de ez ha jól tudom a mennyei szózat -ez az én szerelmetes Fiam , ez akiben én gyönyörködöm!--után történt!

Nem múlik el az első szeretet, csak a hév csillapodik! Isten látja a szívet és semmi mást nem is kér hogy a szíved vigyed elé!
Ha engedelmes vagy , nem kell erőlködni semmiben, hiszen a hústesti nem tetszik Istennek a szívbélit akarja !
És a te odaszánásod , a magad tehetetlen volta teszi , hogy tehetetlenséged tudatában , az Ő kegyelmére bízod magad , ez az Ő előtte szent , hogy Rá , és Benne bízva élsz, tudván hogy Ő kegyelmes és megtartó!
Engedd hogy Ő dolgozzon az életetdeben és Ő hatalmasan fog lenyúlni hozzád megsegíteni , igaz nevelni is!
Ezt úgy értem hogy lesznek amikor enged próbák alá téged, de ezekkel is hűségedet és a hozzávaló ragaszkodásod milyenségét vizsgálja, és amikor emberi erő és akarat senki részéről nem segít , a te imád meghalgattatik, és bizton látja a világ nem emberi erőből kerültél kigyőztesen a megpróbáltatásból!
Mit jelent a : Nem kaptok mert nem kéritek , vagy nem jól kéritek! ?

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 19:42 
Kedves Tamás!

Él BENNÜNk a Krisztus! A MI testünkben!

Így gondolom, Pállal együtt.....

Ezért nem pusztul el az én anyag és por testemmel itt a földön az Ő teste, az eklézsia, mert az Ő teste a MI testünk!

A Bárány vérén - halálán - megváltottak és megtartottak az Ő földi teste, hiszen Ő Lélek által van csak itt közöttünk. Lelke és Igéje által Feje ennek a testnek.
Az Ő szeretete, gondolata mozgatja és élteti az eklézsiát.
Ő maga mondta, hogy sehova se menjetek, ha azt halljátok ott vagyok, vagy itt vagyok, mert nem leszek a földön testben, anyag testben. Lélek által leszek közöttetek és bennetek.

Így gondolom....

Testvéri szeretettel, mint akik egy közös test tagjai vagyunk hitem szerint:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 20:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm! Péter :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 02., hétfő 20:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Indu írta:
Kedves Tamás!

Köszi, hogy leírtad ezeket.

>Szó szerint ezt kértem , ha van még velem dolgod akkor maradjak életben!
Én félek a haláltól. Pedig tudom, hogy keresztényként ez nem ildomos...
(neked van családod, akik rád vannak bízva?)

Az engedelmesség tényleg az egyik kulcs...

>Erre az útra akkor lépett amikor a Jordán vizében megkeresztelkedett és betelt Szent Lélekkel!
Már a pusztai megkísértéskor, ill gondolom előbb is - ezen az úton járt szerintem.


És ha elmúlik az első szeretet, akkor hogyan tovább?

És ha a keresztény élete továbbra is pitiáner bűnökben vesztegel, és az imádságai csak a plafonig szállnak fel?

Üdv:
Indu


Jó tudni, és Hinni főleg , hogy a mi Pásztorunk míndíg meghalgat bennünket!
Igen voltak olyan pillanataim, hogy azt gondoltam , csak a "plafonig száll az imám"!
De végül is így utólag a hamis bíró példázata világosította meg , hogy addíg nyaggatta az özvegy a bírót , amíg az cselekedett és megoldást adott!
Isten kíváncs hogyan maradunk meg akkor is a Benne való bizalomban , amikor még látszata sincs más segítségnek, és Ő sem válaszol, láthatóan!
Valahol az ószövettségben is van példa rá hogy késleltette a gonosz a segítő szándékot, de kitartott , azt hiszem Dániel!
Ha rosszul idéztem bocsánat!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 07:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Utoljára még egy példázattal próbálok rávilágítani , mi a probléma!
Kérlek benneteket értelemszerűen a hasonlatokba illesszétek be a megfelelő fogalmakat!
Azt mondja a vasdarab: Én ezentúl kés vagyok!! És a gazdám hasznos eszköze akarok lenni!
Azt mondja a Gazda : ehez formára kell kovácsolnom téged, tűzben eddzenem, és köszörűn élesítenem, mert enélkül ugyan az enyém vagy de vágni , nem vagy alkalmas!
Másra, tudlak használni de arra hogy harcoljak veled nem!
Ó-mondja a "kés", azaz vasdarab,én kihagynám az eddzést és a köszörülést mert feleleges, hát addíg üssél velem amíg megéleződöm! Meg akarja szabni, a Gazdának hogyan és mire használja de a kemény alkalmassátételt már nem vállalja!


Isten akaratát szeretnék egyesek csakis cselekedni, de a maguk által megszabott feltételekkel(ezért nem követte a gazdag ifju sem Jézust), amiket Isten mond , hogyan kell, mi módon lehet megfelelni Neki, az már csűrés csavarás, kimagyarázás tárgya!
Ne csodálkozzon a keresztyén világ, hogy alkalmatlan eszközök tömege a végcélt nézi de az odáig vezető nyomorúságot kihagyja , ezért nem tudja a világ dicsőíteni Istent!
Mi a nagykövetek látszunk a világ szemében és ennyire vagyunk alkalmasak!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. júl. 05., csütörtök 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Egyet értek, ha sokszor bizony ez nehéz is, de vigasz, hogy csak annyira amennyire elszenvedhetjük
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség