Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Re: Isten Imádása Imában
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 18:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
ltakach írta:
Köszönöm, Istené a dicsőség.

GABRIEL777 írta:
Számomra a legkedvesebb ima,amikor
semmi mást nem teszek,"csak"
elmondok egy Mi Atyánkot és Lélekben ,
Igazságban imádom Istent.


Kedves Gabriel, én elismerem, hogy még zöldfölű vagyok, de Jézus mondta, hogy ne szaporítsátok a szót az imában, vagyis ez nem azt jelenti, hogy nem kell sokat imádkozni, SŐT, az egész életednek imádságban kell telnie. Jézus arra akart rávilágítani, hogy nem egy sablonos szöveget kell 10x-100x elmondani. Persze nem a Mi Atyánk ellen beszélek, ha átéled atartalmát az is kell. De imádkozni nem csak ezt kell. Istent TE érdekled, a TE szavadra kiváncsi, azt várja, hogy TE szólj hozzá. Szép ima a Mi Atyánk, a drága Jézus ezt tanította nekünk, én is imádkozom, de Istennel beszélgetni kell a saját szavaiddal is.
Sok helyen az a baj, hogy az ima úgy néz ki, mint a bevásárlólista: kérnek ezt-meg-azt stb. Pedig benne van a szóban az értelme: IMÁDkozni, Istent imádni, dicsőiteni mindenek felett. Nem baj ha kérünk, de mindenek előtt hálát kell adni.
Csak ennyit akartam irni. Szép napot!


kedves Itakach

Ima= imádat ,amikor az ember imádkozik akkor imádja is egyben Istent.

Ezt valóban megtehetí úgy,hogy ezt szavakkal,gondolatokkal kifejezi,és megteheti úgy is,hogy szavak és gondolatok nélkül imáddja Istent.

Szerintem Isten számára nem az a fontos,hogy ki mit mond neki imában,hanem sokkal inkább az,hogy ki mit érez iránta imában,mert ez az Isten
szeretetünk mérőfoka.

Mondani,gondolni bárki bármit tud,de imában teljessen alávetni akaratunkat Isten akaratának és Őt így elfogadni és imádni,már csak az képes aki teljes bizalommal és hittel van Isten iránt.

Ezért sem szükségessek szavak Isten imádásához,Isten belénk lát,és még mielött kimondanánk bármit is szóban vagy gondolatban már tuddja,hogy mit akarunk és azt is,hogy mi van a mi szivünkben iránta.

Ezzel még véletlenül sem azt akarom mondani,hogy haszontalan dolog lenne gondolatban beszélgetni Istennel,ha
úgy érzem,hogy ezt kell tennem én is
ezt teszem.

A Mi Atyánkat,pedig mivel az Atyától kaptuk a Fiú álltal,így "célszerű"alkalmazni,
mivel a legmagassabb szinten keletkezett
szöveges ima.

a Mi Atyánkról,kicsit késöbb majd irok részletessebben is,mivel úgy gondolom,hogy nagyon fontos és hasznos
ima.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. máj. 20., vasárnap 18:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 18:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 12., kedd 11:13
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Csap vagy Debrecen
Hmmm...
Hacsak magadnak nem hazudsz, akkor azt gondolod amit érzel:-)
Amiről te irsz az a szeretet Isten iránt, ami nagyon helyes. Igazad van, hiszen az is ima...
De azért jóleső érzés neked is-gondolo én-ha szólnak hozzád és ki is mondják a szeretetet. Szerintem Istennek is jól esik...

_________________
Istené a dicsőség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 19:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
ltakach írta:
De azért jóleső érzés neked is-gondolo én-ha szólnak hozzád és ki is mondják a szeretetet. Szerintem Istennek is jól esik...


Kedves Itakach

Isten Lélek,így azt érzi ami a szivünkben van iránta,és ez az amivel szólunk hozzá és ez alapján alkot rólunk véleményt.

Nem pedig az alapján,hogy mit mondunk,
a képmutatók is "imádják"Istent ,de csak
szájjal,lélekben már nem.

Mivel Isten nem ember és nincsenek emberi korlátai,ezért nincs szüksége ahhoz
kimondott szóra vagy gondolatra,hogy tuddja,hogy ki imáddja és ki nem.

Ettől függetlenül természetessen nem hinném,hogy létezne,olyan Istent imádó hívő aki erre ne gondolna gondolatokkal is.

De az ima alatt lehet olyan állapot amikor már "csak" az Isten iránti imádat,elfogadás,ráhagyatkozás van jelen és gondolat nincs vagy csak nagyon kevés.

Szeretettel Gabriel


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. máj. 20., vasárnap 19:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 19:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 12., kedd 11:13
Hozzászólások: 22
Tartózkodási hely: Csap vagy Debrecen
Szerintem szükséges a szóban elmondott ima. Személyesen nekem szükséges :-)
Nem fogok ilyemiről vitatkozni, mert nem éri meg. Addig mig igaz hited van, mindegy hogy gondolatban vagy énekszóval, kiabálva imádod Istent és kérsz erőt.

_________________
Istené a dicsőség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 19:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
ltakach írta:
Szerintem szükséges a szóban elmondott ima. Személyesen nekem szükséges :-)
Nem fogok ilyemiről vitatkozni, mert nem éri meg. Addig mig igaz hited van, mindegy hogy gondolatban vagy énekszóval, kiabálva imádod Istent és kérsz erőt.


Kedves Itakach

Azt az imát alkalmazd ami a legközelebb visz Istenhez,ha ez a hangos szóval kimondott ima,akkor alkalmazd azt.

Ha a gondolatban kimondott ima akkor pedig azt.

Neked kell érezned,hogy számodra melyik
fajta ima a legmegfelelöbb.

Én személy szerint mind a három fajta imát szoktam alkalmazni,mindig attól függően,hogy épp melyiket érzem akkor a legaktuálissabnak.

A hangos szóban kimondottat,a "csak" gondolatban kimondottat és a "gondolat nélkülit"amiben azért van gondolat is,még ha csak minimálissan is.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 20., vasárnap 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Itakach, gondolom (ha nem akkor kérlek javíts ki) az Örökkévalóhoz te is Jézus vérén keresztül közlekedsz, tehát imádni is csak Jézuson keresztül tudod.

Megadja nekünk a Teremtő az utat, amin keresztül elfogadja az imádatot.
Nem én döntöm el, én csak azt dönthetem el, hogy engedelmeskedek e ennek a felszólításnak.

Ahogy Káin is imádni akarta a Teremtőt, és erre a Teremtő nem tekintett, így nekem is tudnom kell, hogy csak azért vagyok elfogadott gyermeke a Mennyei Atyámnak, mert idősebb első szülött Fia ezt lehetővé tette számomra, és ezt elfogadtam hittel.

Különben csak teremtménye lennék, és olyan válaszfal választana el TŐLE, hogy erre az imádatra nem kerülhetne sor.

Azért írtam, hogy jó meghatározni az imádatunk tárgyát :wink: SZEMÉLYÉT mert az Ő akarata alapján közeledhetek csak HOZZÁ.

Még a világban is működik egy protokol és ha nem tartom azt magamra nézve érvényesnek akkor bizonyos dolgokból kirekesztem magam.

Az általad meghatározott isteni SZEMÉLY pedig erősen körülírja - a mi érdekünkben - hogyan közeledhetünk imádatban is HOZZÁ.
szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség