Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
 

Mit jelent neked hinni a NEVÉBEN - jelent valamit?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 19:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hiszem ha látom - mondta Tamás!

Hiszem, ha értem mondják sokan itt is, és még többen nem mondják, de rövidesen kiderül róluk/rólam.

Most az Ő NEVÉBEN való hit ideje van, hiszed e - hiszem e ezt?

Hiszek Uram légy segítségül a hitetlenségemen :idea: :!: :!: :!:




kivettem a címből a felesleges "e"-t


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. jan. 15., hétfő 12:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 12., péntek 20:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jn 1,12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;


Isten fiaivá csak akik az Ő nevében hisznek :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 13., szombat 19:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Meglepő a nyüzsgés :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 12:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Jn 1,12 Valakik pedig befogadák őt, hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, a kik az ő nevében hisznek;


Kedves Magda,

talán azért nem olyan nagy a nyüzsgés, mert a fenti, általad idézett igében ott a válasz; a nevében hinni elsősorban azt jelenti: befogadni Őt. Ez a nevében való hit kezdete. A folytatás pedig, hogy a Jézusban való hit és a Szent Lelkétől való függés meghatározza az életemet, szavaimat, cselekedeteimet.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 12:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm kedves Boglárka a válaszodat, de egy kicsit talán többet jelent, a továbbiakban.

Ezt abból gondolom, hogy azt mondja az Úr azoknak akik az Ő nevében való hittel cselekszenek, hogy nem ismeri őket.

Mi pedig nem is cselekszünk az Ő NEVÉBEN, vagy igen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 13:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
FM írta:
Köszönöm kedves Boglárka a válaszodat, de egy kicsit talán többet jelent, a továbbiakban.

Ezt abból gondolom, hogy azt mondja az Úr azoknak akik az Ő nevében való hittel cselekszenek, hogy nem ismeri őket.

Mi pedig nem is cselekszünk az Ő NEVÉBEN, vagy igen?


Kedves Magda,

röviden írtam, de a lényeg benne volt. Ha a Szent Lélekkel való függés (neki való engedelmesség) jellemzi a keresztyént, akkor természetesen Isten akaratát cselekszi.

Amire te utalsz:

„Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!" (Máté 7:22-23)

Itt olyan emberekről van szó, akik HASZNÁLTÁK az Ő nevét a cselekedeteik mellé, de valójában nem Isten akaratát cselekedték.
Egyébként, ha megfigyeled, ebben az igében nincs ott a HIT szó, nincs ott, hogy „hittünk a te nevedben", és …

"Nem mindenki megy be a mennyek országába, aki ezt mondja nekem: Uram, Uram, hanem csak az, aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.” (Máté 7:21) – mondta Jézus.

Az Istennel való szoros kapcsolaton van a hangsúly, és a Neki való engedelmességen.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 14:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Boglárka!
Attól tartok a helyzet ennél sokkal keményebb.
Az öt balga szűzről nem lehet azt mondani, hogy nem hitt, hogy nem várta a vőlegényt.
Volt lámpásuk, ami az Igének a szimbóluma. Ennek ellenére oda jutottak, hogy:
11. Később pedig a többi szűzek is megjövének, mondván: Uram! Uram! nyisd meg mi nékünk.
12. Ő pedig felelvén, monda: Bizony mondom néktek, nem ismerlek titeket.

Olajuk nem volt. :(
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 14:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Hol lehet a "kutya temetője"?
Talán ott, hogy (valamikor, valameddig/?/ úgy tudták): a név kimondása megidézi a név tulajdonosát, mintegy a kimondó hatalmat gyakorol felette.
Ezért kerülték (kerülik?) a zsidók Isten nevének kimondását. Hiszen féltek, nehogy istenkáromlást kövessenek el, amikor méltatlanul megidézik őt. Még a mesék is utalnak erre, amikor a dzsin nevét kiáltja valaki és megjelenik az. Nincs kizárva, hogy ezt jelenti; amikor azt állítjuk: Jézus nevében erő van, mert a név Ő maga.
Kicsit akadémikus okoskodásnak tűnik, de olyan ez, mint mikor azt mondják: valakinek a tulajdonságai összessége ő maga.

Ezért nem tudom elválasztani a Jézus nevében hinni kifejezést a Jézus nevében cselekedni megfogalmazástól.
Számomra mindkettő azt jelenti, amit a Galata 2,2o mond; vagyis: bár testben vagyok s látszólag én magam, de a bennem élő Jézus Krisztus az, Aki valójában cselekszik. (Persze mindez a "nagykönyv szerinti", a gyakorlat többé-kevésbé lemaradásban van..)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 15:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ha nem használom ezt az erőt, akkor mulasztás bűnébe esek.
Tudna jót cselekedni ....
Nekem adatott minden hatalom, .... elmenvén ezért ...., az én nevemben.

Mi pedig úgy kéricsélünk, mint a koldus, aki nem hiszi, hogy a váltó amit az egyik gazdag adott neki érvényes, és már sarok házat is vehet rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 15:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
exrefis írta:
Olajuk nem volt. :(
üdv
ex


Pontosan! Az "olaj" szimbolikája a Szent Szellem/Lélek megfelelője. Elsőként ezt írtam, hogy az első lépés Jézus befogadása (azaz: a Szent Lélek befogadása), az Isten akarata szerinti cselekedetek ezután jöhetnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Boglárka írta:
Pontosan! Az "olaj" szimbolikája a Szent Szellem/Lélek megfelelője. Elsőként ezt írtam, hogy az első lépés Jézus befogadása (azaz: a Szent Lélek befogadása), az Isten akarata szerinti cselekedetek ezután jöhetnek.

Kedves Boglárka!
Igen. Eddig a pontig minden keresztény egyetért. Mert ez az elmélet, de amikor elkezdünk belemenni a gyakorlatba, akkor elkezdődnek a kemény viták. Odáig mindenki rendben van, hogy hisz Jézus megváltásában, de ebből a hitből az Ige(ami szintén a Krisztus) alapján következik az életmód, a cselekedetek.
Mert ha hiszek abban, hogy tudok a vizen járni, akkor átsétálok a Dunán, ha nem, akkor megyek a többiekkel a hídon. :)
És az első lépéseknél véget is ér a nagy egyetértés, ime ezeken a témákon tör ki rendre a paraszgyalázat:
" aki hisz és alámerítkezik, az üdvözül"...
" Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát. "...
" Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába. "
" ...tartózkodjanak a a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől. "

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 15:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Nekem az az egy könyv jutott eszembe erről, amit vallásos témában olvastam...
Egy jezsuita ember írta. És ő említi, hogy náluk Jézus neve kitüntetett jelentőséggel bír. Beszámol arról, hogy egyszer Dél-Amerikában fogságba esett, és öt hónapon keresztül összeközötött végtagokkal és bekötött szemmel őrizték. Ezt úgy tudta átvészelni, hogy szinte folyamatósan Jézus nevét mondogatta. A 6000 letartóztatottból csak ők ketten szabadultak. Így a szenvedésen kívül rengeteg meditációs tapasztalatot is szerzett, amit később még kiegészített, és ezeket osztotta meg ebben a könyvében is.

Kedves FM, valahogy mondd el nekünk, mire gondolsz, mert a többiek nem fogják kitalálni, ha még nem láttak ilyet ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 16:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Most írok nektek, mert most vagytok ilyen állapotban, írja János!

1János levél 2.f. írta:
12. Írok néktek, gyermekek, mert a ti bűneitek megbocsáttattak az ő nevéért.


Ez az ami a kezdő lépés az Ő NEVÉÉRT!
Ezt követően ismerhetem meg azt AKI kezdettől fogva van:
1János levél 2.f. írta:
13. Írok néktek atyák, mert megismertétek azt, a ki kezdettől fogva van.


Az Ő NEVÉBEN járva veszem birtokba a győzelmét, mert Néki adatott minden hatalom, és ezt nekem kell realizálni.

1János levél 2.f. írta:
Írok néktek ifjak, mert meggyőztétek a gonoszt.


Ha ebben járok, tehát az Ő NEVÉNEK erejében akkor, és csak akkor neveztetem Isten fiának, mert akkor ismerhetem meg az Atyát.
Különben csak bitorló vagyok :wink:
1János levél 2.f. írta:
Írok néktek fiacskák, mert megismertétek az Atyát.


Nektek már régen is írtam, mert már akkor abban az állapotban voltatok, mint azok akiknek csak most írhatok. szvsz
1János levél 2.f. írta:
14. Írtam néktek atyák, mert megismertétek azt, a ki kezdettől fogva van. Írtam néktek ifjak, mert erősek vagytok, és az Isten ígéje megmarad bennetek, és meggyőztétek a gonoszt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 16:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Mondd tovább...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 14., vasárnap 16:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
Mondd tovább...


Mit mondjak tovább?
Csak azt írtam le ami benne van az 1.János levélben

Benne van, a növekedésünk, ha nem növekszünk akkor elhalunk, mint minden ami a látható világban van.

Csak az Úr Jézus Krisztus NEVÉNEK helyes használata adhatja a növekedést, a hitben és a kegyelemben, és az Isten ismeretben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 32 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség