Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Jézus érted meghalt! Te mennyit adtál az életedből Neki át?
A szavazás 2007. aug. 17., péntek 09:01-kor befejeződött.
Tulajdonképpen úgy érzem eleget! 0%  0%  [ 0 ]
Nem vétettünk ki a világból így másra is kell idő! 0%  0%  [ 0 ]
Nincs különösebb lelkiismeretfurdalásom! 9%  9%  [ 1 ]
Hát bizony lehetne több időm is Számára! 73%  73%  [ 8 ]
Tőlem telhetően mindent Ő neki áldozok! 18%  18%  [ 2 ]
Szavazatok száma : 11

Ébresztő !
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 09:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
:!:Máté 10:39 A ki megtalálja az ő életét, elveszti azt; és a ki elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.

1Ján 2:15 Ne szeressétek a világot, se azokat, a mik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.
:!:

Írom mindezeket , az Úr akaratának megfelelően, hogy magunkba nézve,
megvallhassuk a mi Urunknak , ha buzgóságunk iránta , felcseréltuk valami más sürgetőbnnek tűnő dologgal!
A magam részéről én elhagytam a munkahelyem, mert teljességgel lehetetlenné tette hogy akár a gyülekezeti alkalmakon , vagy a hétvégi istentiszteleten , vagy akár mint családfő itthon ellássam a feladatom, azaz jelen legyek !
Isten akaratát kerestem és Ő hívott ki onnan!
A munka vált az én babiloni aranyszobrommá, ami előtt le kellett volna borulnom!
Éreztem hogy a lelkem adom el ha maradok!
Van más hely ahol kevesebb órában mint itt ( havi 303 óra), lehet hogy kicsivel kevesebbért de tisztességesen tudok keresni!
Nem tehetem a munkát Isten elé!
Ti hogy vagytok ezzel?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 12:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Én a másik oldalán vagyok ennek a problémának.. mármint, hogy tényleg vannak a melónál fontosabb dolgok, úgyhogy nem (teljesen) dől össze a világ attól, ha én nem tudok beilleszkedni a munkaerőpiacba.
Általánosságban is érdekes a kérdés. Mi számít Jézusnak adott időnek? A templomban töltött idő? Akkor nekem bukta.. a másik emberre fordított idő? háát, az talán nem bukta. Pláne, ha úgy vesszük, hogy a saját gyerekem is egy másik ember. Vagy a saját gyerekem nem számít, mert az kutya kötelességem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 09., szerda 12:54 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Magán vélemény és hírtelenjében jött!

Minden amit Isten dicsőségére teszel az dicsőíti az Ő nevét, így Néki szánt idő amit arra az ügyre fordítassz!
Minden amit a magad hasznára , élvezetére , vagy éppen saját érdemeid felemlegetésének célzatával Őnála teszel, az nem a Neki szánt idő!

Igy az Istentisztelet is, gondolj a Farízeus és a vámszedő imája közötti különbségre!
Ad az Úr pihenőt a munkájának elvégzése közben és utánna is , ha úgy látja kell erőt gyűjtened!
Szeretettel Tamás

Egy írást keresek amit tegnap olvastam e tárgyhoz kapcsolódik, és nagyon fontos!
remélem megtalálom!

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 20:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Orbán Béla: Budapest, 2007. február 1

A HAMIS ÉBREDÉSEK, MOZGALMAK

Fél évszázados tapasztalatok mérlegén


Több évtizedes hívő, majd keresztyén és végül krisztusi módon élő zsidó utam és szolgálatom jelenlegi szakaszában megállok és hátratekintek.

Kérdezem, hogy hol vannak azok, akik oly nagy hittel és lendülettel indultak fél évszázaddal ezelőtt, hová lettek a különböző ébredések, megújulások, mozgalmak, hullámok oly lelkes tagjai?
Magam is ismertem több ilyet, szemlélője voltam azoknak. Olykor-olykor reménykedve közelebbről is ismerkedtem velük, hisz magam is mindig másra és újra vágytam…
Jobbra, szellemibbre, az életemet megváltoztatóra, előrébb vivőkre. Vártam azt, amikor életté válik reményem, és akár a változás árát is megfizettem volna.
Emlékezem szép napokra, eseményekre, élményekre.
Láttam csodákat, tanuja voltam a Szent Szellem megnyilvánulásainak…
De mégis éreztem, valami kevés, valami egy idő után mássá lett, irányt váltva elhalványult, vagy olyan dolgok derültek ki, melyek bizony a hamisságot leplezték le.

Most évtizedek multán döbbentem meg!
Mindez, - kevés kivételtől eltekintvén-: csapda volt!

De mi történt, mi, ami embertömegek hívő életének akár a halálához is vezetett?
Miért alszanak, szenvednek és kábultan, bénultan miért állnak valamikor lelkesen, örömmel kereső és örömmel telve elinduló hivő életek?
Hiszen én ezektől eltávolodva a vallásos és világi utaimat jártam bukdácsolva, és évek óta mégis sokkal jobb szellemi állapotban vagyok, sőt álló helyzetben hagyva őket szinte repülök hozzájuk képest…
Ők magukat karizmatikusnak, pünkösdi mozgalmakhoz tartozónak vallották fennhangon, és most engem használ Uram, amikor a Szent Szellem által akár csodák is történnek szolgálatom során….

Szomorú következtetésre kellett jutnom: szemfényvesztő trükk is volt akkor..
Ma azonban rá kell döbbennem arra is, hogy a trükk igencsak egyszerű.
Mégis hatásos volt évtizedekig, mert a trükköző naponta alkalmazza ezt újra és újra!

Pontosan ezért így élnem kell annak bemutatásával és kötelességem e becsapás módszerének leleplezése!
Két ok miatt:
Hamarosan újabb robbanás várható hazánkban, amikor egy nagy és divatos szervezet széthullik részeire.
Azért, hogy ne taroljanak újabb „ébredési” hullámok az élők és az életre vágyók között.

Amikor a hasonlóságokat kigyűjtjük az elmúlt évtizedek „nagy” ébredéseinek jellemzői közül, szinte teljes azonosság fedezhető fel a módszerekben.
- A vallásos, vagy gyengülő hivő közösségekben előbb-utóbb elindulnak azok,
akik keresik a megoldást, szeretnék megállítani a negatív folyamatokat.
Hamarosan észreveszik, hogy minden tatarozás csak időszakos gyógyír a sebekre, farizeusi takargatása a valós problémáknak.
- Ekkor létrejönnek belső körök, magok, és elkülönülések a gyülekezetektől.
- E magok aztán egymással valamiképpen egy parancsnokság, szellemi vezetés alá
kerülnek. Lényegében az addigi közösségeikben már csak formálisan, még inkább az egyházfegyelem miatt vannak jelen.
Más esetekben már csak a családi szálak kötik az egyházaikhoz, közösségeikhez.
- elérkezik az idő, amikor kezdetben konferenciákon, és egyéb „felekezeteken kívüli” eseményeken még jobban közelítenek egymáshoz, sőt szellemi közösségüket a velük hasonlóan gondolkodókkal élik meg. A gyülekezetükhöz való tartozás már csak formai…
- Aztán elhangzik az egységbe hívó szó, felszólítás, amikor létrejön egyházon belül egy egyház, vagy egy új egyház létesül…..

Mindennek persze van magyarázata, mely a múlttól való elszakadás és annak lebecsmérlése.
Különösen ilyenkor láthatóvá válik egyfajta gőg, miszerint magukat különbnek tartják legtöbben.
A múlt gyakorlata szerint ez legsűrűbben a „karizmatikus megújulások” és újdonságok (?) sajátossága lett.

Mindennek eredménye:

- A gyengeségben szenvedő gyülekezetekből kiveszik azokat, akik egy megújulásra, megerősödésre, előrelépéshez vihették volna a többieket!
Ezáltal a gyengék még gyengébbek lesznek, és lejjebb csúsznak állapotukban.

Hogyan épül az új?

- Az újat keresők új kezdeménye pedig önfeledt örömmel mintegy „befutottnak”érzi
magát, és lelkesen hódol be embernek, mozgalomnak, vagy az új egyházuknak.
- Hamarosan megkapják a feladatokat, alárendelt beosztásaikat, melyekben
alárendeltségbe jutnak, melynek általában eleget tevő kötelezettséggel el is látnak .
Elfogadva az elmisztifikált szellemi hatalmat, hamis autoritások alá kerülve, azokat egymásnak osztogatva.
Mások a pálizmus szerinti hierarchia alattvalóságát akár meg is köszönik vezetőiktől.
- Így elindul egy olyan folyamat, ahol a kiskorúságban tartás természetes velejárója lesz az új építménynek.

A válság elindulása:

- A lelkesedés hamarosan múlóban, felnőnek újabb trónkövetelők, elkezdődik a versengés, irigység, pártoskodás, és annak minden bűne kihajt, ami azokat erősíti…
- Hamarosan szakadás, puccs, marakodás ….
- E folyamat ragályos korként, gombás betegségként terjed tovább….
- A „köznép” pedig riadtan szaladgál, a pánikhangulat már-már meneküléssé lesz

A végeredmény:

- ……………………….. többé nem találja a helyét
Ö már nem tud visszamenni eredeti gyülekezetébe
Egy újhoz kezdeni kiskorúsága miatt képtelen.
Ráadásul csalódottsága elkeseríti.
A Sátán amit egyszerre nem tudott bekapni, most apró darabokra vágta és vidáman csemegézik belőle…
Mert a testvértelen, közösség nélküli, betakarás nélküli hivő könnyű zsákmány védtelensége miatt.
Hamarosan el és visszavonul, amikor „barlang-keresztény” lesz, vagy egy gyülekezetben olyan , aki külső szemlélő, de a gyülekezet nem közössége már.

Tényleg „ébredés” volt a sok-sok kezdet?
Az egyének szándéka bizonyára az volt…, de mássá lett !

Bizony becsapás ez a javából, mivel háromszoros kárt okozott:
- a régi, alvó nem újult meg
- új csak egy ideig volt nagy és látványos
- az újra vágyók mindentől elszakadtak….

Régi és alapvető igazság, hogy szakadással újat létrehozni lehet, de szakadások követik azt mindenütt. Egészen az egyének magányosságáig vezet.
Másik törvény, hogy az életet a beteghez, vagy halotthoz kell vinni, és nem kicsalni, kivenni a maradék életet onnan, ahol már alig van!

Végül meg kell tanulnunk, hogy számunkra az Élet Krisztus, aki megmutatta számunkra a Törvényt, betöltötte ítélete és a kegyelem által…
Az Élő Ige pedig Isten Törvénye, mely Krisztusban számunkra immáron: parancs!
Ott, ahol elvetik az Ószövetséget, a próféciákat, a zsidóságot, a Kinyilatkoztatott Törvényt, annak betöltését és érvényre jutását a Messiás Királysága által, más történik, mint „ébredés”!

Isten minden csodát, a Szent Szellem megnyilvánulásait azért adta, hogy általa megismerjük, elfogadjuk Krisztus uralmát, Királyságát.
Azt a Királyságot, melynek Ábrahám , Izsák és Jákob Istene adott „Alkotmányt- Szövetséget”,melynek lehetőségét kibővítette a pogányokból lett Messiás testére. Adta a Királyság Örök Törvényét, melyet kinyilatkoztatott a Sinaj hegyénél, és a Választott Népre bízta annak ismertetését…..
Azt az Örök Törvényt, melynek érvényt szerzett megítélésünk, minden és mindenek megítélése és mindenkinek felkínált kegyelme által Istenünk és Urunk a Golgotán.

Kezdetben minden szépen indult…,mindig szépen és látványosan…
Aztán Jézustól nem léptek tovább Krisztusig, Krisztus uralma által a Krisztus Szellemével való betöltekezéséig, azzal, Aki folytatja szívükben és a közösségekben a felszabadító harcot, hogy minden Krisztus uralma alatt működhessen tovább. És végső soron ezért hiányzik Isten ismerete, az alázat, az engedelmesség, és Isten tisztelete, félelme, mely Isten Törvénye nélkül nem jöhet létre, értelmetlen, hellenista, elpogányosodott teológia csupán….

A trükk tehát:
Kiszedni az értékest, összegyűjteni, majd szétszórni…

Kedves Testvérem!
Van, aki kész, a „levegőben lebegő”, szétszórtak fogadására?
Hamarosan egyre többen lesznek. Újra….
Kész vagy őket elvinni Krisztus uralma alá, mielőtt újabb emberi uralom dobja ki kerítő hálóját befogásukra?
Használva újra a prófétai mozgalmak és apostoli szolgálatok nevét..?
Vagy nem látod, hogy ők a vallásos, alvó közösségekből ki szeretnék venni az értékes embereket, miközben a többség megmenekülése nem számit. Újra a piciny parázs maradék tüzét is eloltani akarják? Nem odavinni az életet…!
Miközben már újra láthatóak a valós célok: anyagiak aratása, „kaszálás”, siker és a New Age…miközben valami biblikus, prófétikus, apostoli „új”-ról beszélnek ?
Ez történt 40 évvel ezelőtt, ez történt 30 évvel ezelőtt…
Hát nincs aki szóljon?


Van még valaki, aki az igazi értéket, Isten ismeretét, Törvényeit, és Isten iránti engedelmességet tanítja, hogy Krisztus uralma alatt, a Szent Szellem valódi működése által növekedjen a Messiás teste: üdvözültekkel?

Ideje tehát a vissza és beoltatás próféciáját elfogadni, annak és abban szolgálni.
Ez az egyetlen ellenszere a hamis, keresztény, vagy karizmatikus hierarchia leuralásának, és egyetlen lehetősége Krisztus Testének helyreállásának!

A múlt tanulsága legyen hát figyelmeztető.
A becsapottaknak új kezdet lehetősége, azoknak, akik újra vágynak megelőző védelem, ismerete a jónak tűnő, hamis ébredések átkainak.
A mozgalmaknak, hálózatoknak, és egyéb újra és újra a „krémet” a gyülekezetekből kiemelő erőknek legyen leleplezése és ha lehet, akkor káros tevékenységeiknek megállítása.

……A múlt század végén sok ezer keresztény hivő hasonlott meg , csalódott, és vonult vissza.
Mert akkor nem volt, aki szóljon, és megállítsa a divatos hullámokat.

Hamarosan újabb és újabb mozgalmak esnek széjjel, és a leirt jellemzők már ma is szembe tünőek a meglevőkön.

Szólnunk kell tehát. Azoknak, akik megtapasztalták e negatív erők olykor „ karizmatikus” működését.
Mások miatt nekünk kell mielőbb helyre állítanunk Isten Nevét, Krisztus uralmát, és a Szent Szellem EGYETLEN autoritását, mely nem emberek által kinevezett, osztogatott hatalom ember által embereken.

Jesurun

A figyelem felkeltés az idézett szövegben az emberi indulatból fakadó buzgolkodás veszélyeire figyelmeztet, a fenti valláscsoportokról a vélemény CSAK az iromány szerzőjéé!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 21:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
lehet, hogy csak én olvastam el.... de NEKEM egyértelmű a "forrás":

Idézet:
Mások a pálizmus szerinti hierarchia alattvalóságát akár meg is köszönik vezetőiktől.


ez az a kedves messiási zsidó társaság, akik KIVÁGTÁK pál leveleit a bibliából... köszi, a szakértői véleményükkel sokra nem megyek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 21:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nézd Net!

Ők azok amik!
Jézus követőinek tarják magukat!
Ergo :arrow: a maguk Urának állnak vagy buknak el !

Jól meggondoltad a reagálásod?

Ezen az alapon azt se mondja Neked vigyázz mert jön a vonat?

A lényeget próbáld meg kivenne az írásból!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én is elolvastam.
Az a meglátásom, hogy ez az írás a valóságnak egy kis, "ilyen is van" szeletét a folyamatokra jellemző általánossággá turbósítja. Ezáltal a saját, és hozzá hasonlók felelősségét próbálja kiradírozni a folyamatból.
Önmentegetés.
Összefoglalva ez a véleményem. A részleteket is megbeszélhetjük. Jó téma. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 22:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Tamás12 írta:
Nézd Net!

Ők azok amik!
Jézus követőinek tarják magukat!
Ergo :arrow: a maguk Urának állnak vagy buknak el !

Jól meggondoltad a reagálásod?

Ezen az alapon azt se mondja Neked vigyázz mert jön a vonat?

A lényeget próbáld meg kivenne az írásból!

Szeretettel Tamás


nézd, kedves druszám... én nem vagyok olyan bölcs, mint egy bizonyos Gamáliel... de annyira azért vagyok bölcs, hogy VELED itt most ne álljak le vitatkozni...

irodalma van az antikarizmatikus teológiának, nem hinném, hogy mi (két egyorrú egyháztag) itt most hirtelenjében überelni tudnánk William d'Artega, meg Chuck Smith munkáit...

egyébként is: GYÜMÖLCS-GYÜMÖLCS-GYÜMÖLCS....

én már leírtam, hogy hogy megszégyenített Isten, mikor Jónás-módra ültem a tököm alatt és vártam ninive pusztulását...

nincs hozzátennivalóm....

a Filippi 3:15-16 még mindig igaz :) (már persze fent idézett "atyánkfiai" szerint nem... de ez ENGEM hadd ne zavarjon)

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2007. máj. 10., csütörtök 22:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
lez az a kedves messiási zsidó társaság, akik KIVÁGTÁK pál leveleit a bibliából... köszi, a szakértői véleményükkel sokra nem megyek...

Én nem ismerek közelebbről ilyen közösséget, de a karizmatikus mozgalomról másnak is lehetnek hasonló gondolatai.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 10., csütörtök 22:38 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
OK !
Lehet nem jött le:

Én a következő két mondat miatt hozam ezt ide!

- A gyengeségben szenvedő gyülekezetekből kiveszik azokat, akik egy megújulásra, megerősödésre, előrelépéshez vihették volna a többieket!
Ezáltal a gyengék még gyengébbek lesznek, és lejjebb csúsznak állapotukban.


Ha nem érthető, akár be se tettem volna!

Hitem szerint Isten nem véletlenül szólít meg senkit , célja van vele!
Ad hozzá gyülekezetet és Ad elhívást a munkához!
Attól még hogy adott gyülekezeben nagy a "szembeszél" nem elhagyni kell és más helyen próbálkozni,hanem törekedni kell elvégezni a munkát,ott ahova Helyezett!
Gedeon példázata nyomán!

Jó csak ennyit szerettem volna a fenti írással de ollózni nem akartam!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 00:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusztok Testvérek!
Ugye nem akartok ezen vitatkozni?Nem érdemes.Lehet, hogy nem teljesen idetartozik, de épp ma olvastam.
Sok szeretettel üdv Nektek. cilla

Két ember ment fel a templomba imádkozni...

A farizeus és a vámszedő



Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik fiatal, a másik idős. A fiatal megállt és így imádkozott magában.
- Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. Életunt, panaszkodó, vagy mint ez az idős is. Csak megszokottságból imádkozó, a kákán is csomót kereső. Új énekekkel dícsérlek nap mint nap, elmegyek minden alkalomra.
Az idős pedig térdre borulva, szinte magába roskadva így szólt:
- Istenem elfáradtam a hitharcban. Légy irgalmas hozzám.
Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki pedig megalázza magát felmagasztaltatik.


Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik idős, a másik fiatal. Az idős meghajtotta fejét, és így imádkozott magában:
- Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. Könnyelmű, vagy mint ez a fiatal is. Pillanatnyi hangulata mozgatja, a gyülekezeti élet rendjét nem ismeri. Egész életemben tiszteltem nevedet. Naponta imádkozom gyermekeimért és unokáimért.
A fiatal pedig az előtérben állva, még hátul sem akart leülni, hanem csendben így szólt,:
- Isten, látod milyen üres nélküled az életem. Légy irgamas hozzám.
Mondom nektek ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik.


Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik karizmatikus, a másik konzervatív. A karizmatikus felemelte a kezét és így imádkozott:
- Isten, dicsőítelek Téged, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. Szentlelked kenete, áldásod nélküli látszathívő, vagy mint ez a konzervatív is. Böjtölök, éjszakákon át imádkozom, naponta bizonyságot teszek az embereknek.
A konzervatív távol állva még fejét sem akarta felemelni, így szólt:
- Tiszta szívet teremts bennem Istenem, és az erős lelket újítsd meg bennem.
Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik.


Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik konzervatív, a másik karizmatikus. A konzervatív kezét összekulcsolva megállt, és így imádkozott magában:
- Isten, hálát adok neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. Érzelmektől hajtott, csak szájjal dícséretet mondó, újdonságokat hajhászó, vagy mint ez a karizmatikus is. Ismerem Igédet, az apostoli hitvallást, segítem a rászorulókat.
A karizmatikus pedig távol állva könnyes szemmel így szólt:
- Isten, megérintettél, és most egész életem átformáló munkádra vár.
Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik.



Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik presbiter, a másik vállalkozó. A presbiter időben érkezett és csendben így imádkozott magában:
- Isten, hálát adok Neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. A vasárnapot ágyban töltő, megbízhatatlan, vagy mint ez a vállalkozó is. Szolgálok Neked, látogatom az időseket, néped gondja-baja a vállamon.
A vállalkozó pedig megkésve és fáradtan, fejét a padra hajtva így szólt:
- Isten, szétfolynak dolgaim, légy irgalmas hozzám.
Mondom nektek, ez megigazulva ment haza nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki, felmagasztalja magát megaláztatik, aki pedig megalázza magát felmagasztaltatik.



Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik vállalkozó, a másik presbiter.
A vállalkozó megkereste helyét, és így imádkozott magában:
- Isten, hálát adok Neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. Akiknek csak beszédben áll az Isten országa, az élet sűrűjében tapasztalatlan, vagy mint ez a presbiter is. Üzleti dolgaimat Igéd szerint végzem, és az én adományaimból épült ez az imaház.
A presbiter pedig felment a szószékre és így szólt:
- Isten, nem vagyok méltó, hogy Igédet hírdessem, de fogadj el irgalmadból.
Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki pedig megalázza magát, felmagasztaltatik.


Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik újonnan megtért, a másik régi hívő. Az újonnan megtért örömmel jött és így imádkozott magában:
- Isten, hálát adok Neked, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. Boldogtalan, céltalan, vétkek között élő, vagy mint ez a régi hívő is. Megtértem, megkeresztelkedtem, Igéd naponta szól hozzám, és irányítasz.
A régi hívő szokásos lépteivel jött, és magában ezt az éneket dúdolta:
- Üres kézzel menjek-é s úgy álljak-é az Úr előtt?
Mondom néktek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki pedig megalázza magát felmagasztaltatik.


Két ember ment fel a templomba imádkozni. Az egyik régi hívő, a másik újonnan megtért. A régi hívő megállt, és így imádkozott magában:
- Isten, hálát adok, hogy nem vagyok olyan, mint a többi ember. Tékozló, Igéd mélységeit nem ismerő, vagy mint ez az újonnan megtért is. Próbára tettek a nehéz időkben és nem tagadtalak meg, megbecsülnek testvéreim is.
Az újonnan megtért pedig a hátsó padba ült, és szemét egyszerűen egy pillanatra behunyva így szólt:
- Isten, friss fogadalmam a kísértések között pillanat alatt szétporladt. Légy irgalmas hozzám.
Mondom nektek, ez megigazulva ment haza, nem úgy, mint amaz. Mert mindenki, aki felmagasztalja magát megaláztatik, aki megalázza magát, felmagasztaltatik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 07:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tamás12 írta:
Én a következő két mondat miatt hozam ezt ide!

- A gyengeségben szenvedő gyülekezetekből kiveszik azokat, akik egy megújulásra, megerősödésre, előrelépéshez vihették volna a többieket!
Ezáltal a gyengék még gyengébbek lesznek, és lejjebb csúsznak állapotukban.


Én is a fentiek miatt írtam, meg az alábbiak miatt
Idézet:
A Sátán amit egyszerre nem tudott bekapni, most apró darabokra vágta és vidáman csemegézik belőle…

A trükk tehát:
Kiszedni az értékest, összegyűjteni, majd szétszórni…

Részletesebben majd később.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 07:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rm 9,16 Annakokáért tehát nem azé, a ki akarja, sem nem azé, a ki fut, hanem a könyörülő Istené.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 07:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hú, Cilla, ez nagyon tetszett. Köszi, hogy beírtad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 11., péntek 07:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Micsoda nem azé, aki akarja, meg aki fut??
Ez az alany nélküli mondat akkor azt is jelentheti, hogy nem azon múlik az a valami, hogy mennyi időt szánok Istenre (vagyis hogy mennyit futok..). Hm?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 54 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség