Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2
 

Van-e benned félelem (bármilyen szintű) a haláltól?
Nincsen. 38%  38%  [ 5 ]
Van, enyhe. Nem túl jó a halálra gondolni. 46%  46%  [ 6 ]
Van, enyhe. A gondolat megrémiszt. 8%  8%  [ 1 ]
Van, erős. Szorongok, ha erre kell gondolnom. 8%  8%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 13

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 20., hétfő 00:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Jn 8,51
Bizony, bizony, mondom néktek, ha valaki megtartja az én igémet, nem lát halált soha."
 Jn.11,25-26


"Meghalni és halált látni, két különböző dolog.
E különbséget Isten Igéje teszi.

A keresztyénnek Igéje van, ezért nem lát, nem ízlel halált. Nem érzi, nem fél tőle,
hanem csendes nyugalommal megy eléje, mintha nem is halna meg, hanem csak elaludnék.
Nem lát halált, hanem életet és Krisztust az Igében.

-A keresztyén ember elalszik a halálban, s által bemegy az örökéletbe.

Az istentelen pedig kimegy az életből, s örök halál a sorsa."
Luther Jök 405

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 04., hétfő 22:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedveseim, meghalni nagyon jó, "Az élet nékem Krisztus, a halál nyereség, Ő az én reménységem, kezdetté lesz a vég." A földön csak szenvedés és kínlódás van. Az élet és a halál olyasmi, mint az óvoda, ahol jól eljátszik a gyermek, de ha jönnek a szülei, boldogan hagyja ott, mert tudja, hogy velük jobb helyre megy. Aggódni meg nem ajánlatos, csak árt. A földi örömök (már akinek vannak), bizonyára kis vacakságok a mennyeihez képest, feltéve, ha bejutunk - de ezen sem érdemes rágódni, úgysem tudjuk előre.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 05:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Gyereke válogatja. Van olyan, hogy annyira belefeledkezik a játékba, hogy nem nagyon akarja otthagyni azt a homokozót.

Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 09:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Meg aztán a felelősség kérdése... Melyik életciklusban vagyunk? Mert ha gyermekeink kirepültek, egyedül üldögélünk a kandallónál, akkor talán könnyebb örvendezve a halálra gondolni. Ha pl. két kicsi gyereke van az embernek, akiket még szeretne felnevelni, (nem utolsó sorban hívőnek tudni!) biztos úton látni, akkor meg nehezebb.

Az élet bonyolult :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 17:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Indu,

bármelyik életciklusban lehettem volna, a halál soha nem jött volna rosszkor, kisgyermekeim is bizonyára jobban jártak volna nélkülem. Nagyon félek, hogy csak bajnak maradok a nyakukon, már nagyon ideje lenne eltünnöm innen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 17:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
eszter írta:
... kisgyermekeim is bizonyára jobban jártak volna nélkülem. Nagyon félek, hogy csak bajnak maradok a nyakukon, már nagyon ideje lenne eltünnöm innen.


hát akkor... őszinteség, oké?

attól tartok, hogy a fórumozók nagy része jobban járt volna enélkül a beírás nélkül, még akkor is, ha MOST valóban így érzel...

(ne érts félre, NEM azt mondtam, hogy EGYÁLTALÁN a beírásaid nélkül! csak erről az egy mondatról beszéltem!)


ugyanakkor azért engedd meg, hogy a mondatod TÉNYállítását kicsit kétségbe vonjam! magát az ÉRZÉST nem vonom kétségbe, mindnyájan átélünk negatív érzelmeket időnként...

viszont a szóban forgó "kisgyermekek" 50%-át közelről ismerve állíthatom: NEM jártak volna jobban nélküled! SŐT! (nyilván VELED is járhattak volna jobban, a saját gyerekeimmel is másképp csinálnék sokmindent, ha újra kezdhetném... de ettől függetlenül egy AKÁRMILYEN család is sokkal jobb, mint egy SEMMILYEN!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 19:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
eszter írta:
... kisgyermekeim is bizonyára jobban jártak volna nélkülem. Nagyon félek, hogy csak bajnak maradok a nyakukon, már nagyon ideje lenne eltünnöm innen.

Kedves Eszter!
Ismerem ezt az érzést. Amikor alatta vagyok, úgy érzem, soha nem lesz vége. Aztán jön egy könnyű szellő, és elfújja. Néha elég csak megbocsátani, vagy bocsánatot kérni (nem tudom, erről van-e szó).
Az Úr áldjon és őrizzen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 20:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eszter!

A kiszolgáltatottság érzése emberileg nagyon rossz, de Isten Országában ez egy alapvető tulajdonság. :-)
Tudom, hogy ez nagyon nehéz út (én magam sem szeretem ezt az érzést alapban), de hidd el, hogy a kiszolgáltatott ember is lehet Isten eszköze, épülés a másik ember számára.

Ezért nyugodtan és bátran öregedj csak, amíg az Úr adja.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 06., szerda 12:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
eszter írta:
Kedves Indu,

bármelyik életciklusban lehettem volna, a halál soha nem jött volna rosszkor, kisgyermekeim is bizonyára jobban jártak volna nélkülem. Nagyon félek, hogy csak bajnak maradok a nyakukon, már nagyon ideje lenne eltünnöm innen.



Kedves Eszter!

Már a képmutatás topikban gondoltam rá, hogy milyen jó lenne, ha műszerrel kimutatható lenne, /mint valamilyen vérvizsgálat/: milyen kivel-kivel a valóság, s ehhez képest az ember hogyan értékeli saját magát. Most nem arra a rétegre gondolok, aki magasan maga fölött úszik az önelégültségben, hanem azokra, akikből hasonló gondolatok törnek elő, mint amit te is leírtál.

Az eddigi /régebben is voltak hozzászólásaid/ hsz-id alapján nekem olyan " képem" van rólad, hogy nagyon is pozitív tagja tudsz lenni egy csapatnak.
Ha most tudatosítod, hogy valamit helytelenül tettél a gyerekeiddel, még van lehetőséged rendbetenni. Az a legszörnyűbb, ha valaki megközelíthetetlenné válik- sem gyógyítani, sem gyógyulni nem kíván már.

Az öregségben pedig, ahogy közeledik, tetszik-nem tetszik, tudomásul kell venni, hogy bizony teherként maradunk a gyerekeink nyakán. Próbáljuk meg hát amíg van rá szellemi-fizikai erőnk ezt a terhet minél elviselhetőbbé tenni.Van számos jó megoldás, csak meg kell találni a számunkra legmegfelelőbbet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 06., szerda 12:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 09., szombat 18:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
eszter írta:
Kedves Indu,

bármelyik életciklusban lehettem volna, a halál soha nem jött volna rosszkor, kisgyermekeim is bizonyára jobban jártak volna nélkülem. Nagyon félek, hogy csak bajnak maradok a nyakukon, már nagyon ideje lenne eltünnöm innen.

Kedves Eszter!
Ez a vélemény engem megdöbbent.
Itt többről lehet szó mint puszta véleményről, ez ellenkezik az egészséges életösztön és a környezetünk iránt való felelőségtudattal.

Főleg ez a mondatod: már nagyon ideje lenne eltünnöm innen. ennek mi lehet a hátterében?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Halálfélelem - hogyan értelmezhető?
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 09., szombat 22:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
eszter írta:
... kisgyermekeim is bizonyára jobban jártak volna nélkülem. Nagyon félek, hogy csak bajnak maradok a nyakukon, már nagyon ideje lenne eltünnöm innen.


Kedves Eszter!

Mindnyájunknak lehetnek, vannak negatív lelki mélységei, elkeseredett gondolatai. De ha csak magunkra nézünk, úgy járunk, mint Péter, aki addig -Jézus engedélyével- a vízen járt, mint Ő,- viszont amint levette a tekintetét róla és a körülvevő hullámokra, tátongó mélységekre nézett,... el kezdett süllyedni.-

-Ebben a pillanatban két lehetősége volt,- továbbra is önmagára és a lefelé húzó örvényekre nézni félelemmel,- és végleg elsüllyedni, vagy újra felnézni Jézusra és segítségért kiáltani.

-Péter a jobb részt választotta - segélykiáltással fordult az Úrhoz, -aki hatalmat adott neki a vízen járásra, de a hullámokat nem simította el a lábai alól,-- és Jézus "azonnal kinyújtotta a kezét, megragadta őt és ezt mondta neki: "Kicsiny hitű, miért kételkedtél ?"


Imádkozom érted,
szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség