Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 07., csütörtök 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
eszter írta:
Kedves Loisz,

ha az szolgálatnak számít, hogy ide valaki valamit beír, akkor azon csodálkozom, eszembe nem jutott, hogy ez szolgálati helynek minősülne.
Egyébiránt: nincs mivel szolgálnom kedves Loisz, nincs mivel

Szeretettel:

Eszter


-Kedves (őszintén gondolom) Eszter !
Idézet:
nincs mivel szolgálnom kedves Loisz, nincs mivel


-Na látod, máris szolgáltál,- vagyis hatással voltál azokra, akik olvasták soraidat,... sajnos, szerintem jelen esetben lehangoló, negatív hatással. - Pedig milyen jó lett volna valami szépet, felemelőt, szívmelengetőt olvasni Tőled. - Miért rejtegeted ?

-Csak nem a predestináció az oka: vagy-vagy... ?
Idézet:
Ha nem választott, akkor nem választott. Ennyi.
Szerintem nincs felülről való "vagy-vagy", a KÉZ lefelé nyúl,- alulról van a vagy-vagy,- hogy elfogadó, vagy elutasító... (különben a Te fogalmazásodban is így szerepel, amikor "üldözés"-ről írsz,... igen, ez így igaz, bár én nem üldözésnek, hanem keresésnek nevezném...) :)

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 08., péntek 09:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kód:
Szerintem nincs felülről való "vagy-vagy", a KÉZ lefelé nyúl,- alulról van a vagy-vagy,- hogy elfogadó, vagy elutasító...


de jó, hogy ezt írod Loisz, nem is gondoltam, hogy te így látod :!:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 08., péntek 22:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Indu írta:
Kód:
Szerintem nincs felülről való "vagy-vagy", a KÉZ lefelé nyúl,- alulról van a vagy-vagy,- hogy elfogadó, vagy elutasító...


de jó, hogy ezt írod Loisz, nem is gondoltam, hogy te így látod :!:


--Most aztán jól megdöbbentettél! :( Vajjon mit gondoltál, hogy látom, ha nem "így" látom ? :)

üdv
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 08., péntek 22:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
bocs, nem akartalak megdöbbenteni.
(azt hittem ez nem fér bele a predesztináció tanba) ott az van, hogy felülről van a kiválasztás, vagy nem kiválasztás.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 09., szombat 00:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Indu írta:
bocs, nem akartalak megdöbbenteni.
(azt hittem ez nem fér bele a predesztináció tanba) ott az van, hogy felülről van a kiválasztás, vagy nem kiválasztás.


-megbocsátok :) bár nincs mit... a predesztináció TAN nagyon megzavaró is tud lenni, ha az eleve elrendelést TANTÉTELBE sürítve próbáljuk megemészteni. Én is így voltam vele,- míg nem eljutott hozzám Cseri K. kazettája, amelyen feldolgozza ezt a témát nagyon részletesen.- (Sok alátámasztó igével)
-Én most csak egyet idézek, ami számomra a legjelentősebb volt és úgy érzem ez a magva "...eleve el is rendelte, hogy hasonlókká legyenek Fia képéhez."(Ró 8,29)

(és ugye itt az egész versben egy sorrend van,- akiket eleve ismert,azokat eleve kiválasztotta... és itt jön a fenti lényeg, hogy mire. - Nem arra, hogy üdvözüljön, vagy elkárhozzon !)

Pál pedig azt mondja: "Isten azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön..." - Az ige önmagát magyarázza.
Én ehhez a meglátáshoz ragaszkodom és nem engedem, hogy az ezerféle magyarázat megkeverjen.

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 09., szombat 07:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ha nem arra rendelte el őket eleve, hogy üdvözüljenek, akkor viszont felvetődik a kérdés: elrendelhette-e eleve, hogy valakik - akik nem Isten rendelése, hanem saját választásuk szerint üdvözülnek - hasonlatossá váljanak az Ő Fia képéhez?
Egyébként abból a sorból, amit elhallgattál, világosan kiderül: "Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette."
A megigazítás, a Krisztus képéhez hasonlóvá válás az elhívás után történik, minden Isten akaratából: az eleve ismerés - elrendelés - elhívás - megigazulás - megdicsőülés. Semmi sincs az embertől, minden az Istentől van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 00:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Ha nem arra rendelte el őket eleve, hogy üdvözüljenek, akkor viszont felvetődik a kérdés: elrendelhette-e eleve, hogy valakik - akik nem Isten rendelése, hanem saját választásuk szerint üdvözülnek - hasonlatossá váljanak az Ő Fia képéhez?
Egyébként abból a sorból, amit elhallgattál, világosan kiderül: "Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette."
A megigazítás, a Krisztus képéhez hasonlóvá válás az elhívás után történik, minden Isten akaratából: az eleve ismerés - elrendelés - elhívás - megigazulás - megdicsőülés. Semmi sincs az embertől, minden az Istentől van.


Kedves nX !

A predestinációról szóló vita az eleve elrendelés topicban van.

üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 00:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
bocs, töröltem.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. okt. 12., kedd 00:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 05:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Loisz írta:
nemosinex írta:
Ha nem arra rendelte el őket eleve, hogy üdvözüljenek, akkor viszont felvetődik a kérdés: elrendelhette-e eleve, hogy valakik - akik nem Isten rendelése, hanem saját választásuk szerint üdvözülnek - hasonlatossá váljanak az Ő Fia képéhez?
Egyébként abból a sorból, amit elhallgattál, világosan kiderül: "Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette."
A megigazítás, a Krisztus képéhez hasonlóvá válás az elhívás után történik, minden Isten akaratából: az eleve ismerés - elrendelés - elhívás - megigazulás - megdicsőülés. Semmi sincs az embertől, minden az Istentől van.


Kedves nX !

A predestinációról szóló vita az eleve elrendelés topicban van.

üdv
L.


Igaz ugyan, hogy nem én hoztam ide ezt a témát, de kérlek, Literaty, tedd át oda, ahová való.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 11., hétfő 23:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:

AZ AJTÓ NYITVA ELŐTTED

"Íme, nyitott ajtót adtam eléd, amelyet senki sem zárhat be ..." (Jel 3,8).

Az Isten igazságához hűséges szentek előtt nyitva van az ajtó. Én lelkem, mivel te már eldöntötted, hogy az Úr kijelentett Igéjét követed életedben és halálodban, nyitott ajtó előtt állsz.

Be akarok lépni ezen a nyitott ajtón az Istennel való közösségbe. Ki tilthatná meg ezt? Krisztus Jézus eltörölte bűneimet, megajándékozott igazságával, ezért bátran beléphetek. Meg is teszem, Uram, a Te kegyelmed által.

Ezen a nyitott ajtón át beléphetek az Ige titkaiba, Isten mélységes titkaiba: a
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
kegyelemből való kiválasztás, a Krisztussal való közösség, az Ő második
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
eljövetelének megértésébe. Mindez előttem van, és örvendezhetek benne. Minden
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ígéret, minden tanítás feltárulhat előttem, egy se marad többé rejtve a számomra.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Belső szobámban is nyitott az ajtó: szabadon Isten elé járulhatok. Az emberek között a szolgálat nyitott ajtaja áll előttem. Isten meg akar hallgatni és fel kíván használni. Nyitott ajtón át haladhatok előre a szentek mennyei gyülekezete felé, és nyitott ajtó vár a földi gyülekezet közösségében élő szentekre. Lehet, hogy egyesek megpróbálják bezárni ezt az ajtót előttem, vagy kizárni engem mindebből, de ez sohasem fog sikerülni nekik.

Nemsokára megnyílik előttem a menny kapuja. Átmegyek majd gyöngykapuján az én Uram, az Úr elé, és mindörökké Istennél lehetek.
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 12., kedd 07:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
nemosinex írta:
Loisz írta:
nemosinex írta:
Ha nem arra rendelte el őket eleve, hogy üdvözüljenek, akkor viszont felvetődik a kérdés: elrendelhette-e eleve, hogy valakik - akik nem Isten rendelése, hanem saját választásuk szerint üdvözülnek - hasonlatossá váljanak az Ő Fia képéhez?
Egyébként abból a sorból, amit elhallgattál, világosan kiderül: "Akiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta, és akiket elhívott, azokat meg is igazította, akiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette."
A megigazítás, a Krisztus képéhez hasonlóvá válás az elhívás után történik, minden Isten akaratából: az eleve ismerés - elrendelés - elhívás - megigazulás - megdicsőülés. Semmi sincs az embertől, minden az Istentől van.


Kedves nX !

A predestinációról szóló vita az eleve elrendelés topicban van.

üdv
L.


Igaz ugyan, hogy nem én hoztam ide ezt a témát, de kérlek, Literaty, tedd át oda, ahová való.
Üdv
nX

Némileg érintve a predesztinációt helye lehet itt, hiszen ez is Isten kezdeményezésének a témájához tartozik, de csak érintve ebben a topicban.
Ha komolyabban szeretnétek a predesztinációval foglalkozni akkor ennek van helye a saját topicjában. Kérlek titeket erre figyeljetek!

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 00:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Literaty írta:

Némileg érintve a predesztinációt helye lehet itt, hiszen ez is Isten kezdeményezésének a témájához tartozik, de csak érintve ebben a topicban.
Ha komolyabban szeretnétek a predesztinációval foglalkozni akkor ennek van helye a saját topicjában. Kérlek titeket erre figyeljetek!



Kedves Literaty!
Köszönöm, hogy ilyen bölcsen döntöttél. :) -
üdv
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 13., szerda 01:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:

A KEGYELMI SZÖVETSÉG JELE

"Szívedet és utódaid szívét körülmetéli Istened, az Úr,
szeretni fogod Istenedet, az Urat teljes szívedből
és teljes lelkedből, és élni fogsz" (5Móz 30,6).

Íme, ez az igazi körülmetélkedés. Szerzője "Istened, az Úr". Csak Ő tud hatni a szívekre. Ő tudja elvenni belőle a testiséget és a szennyet. Csak Ő tudja véghezvinni bennünk, hogy szeretni tudjuk Istent teljes szívünkből és lelkünkből. Kegyelmének csodája ez, amelyet a Szent Szellem visz véghez bennünk. Ezt csak az Úrtól kérhetjük el, és kevesebbel sose érjük be.

- Figyeljük meg, hol történik ez a körülmetélkedés: nem a testünkön, hanem a szellemünkben. A kegyelmi szövetség alapvető ismertetőjele ez. A kiválasztottakra kitörölhetetlenül jellemző, hogy szeretik Istent.
- Titkos pecsét ez, biztosítja a hívőt kiválasztása megmásíthatatlan voltáról. Arra igyekezzünk hát mi is, hogy ne külsőleges szertartásokban bízzunk, hanem a Szent Szellem munkájában.

Ha erre ügyelsz, meglesz az eredménye: "élni fogsz". A testünk halálra van ítélve, de ha a szívedet adod át Istennek, és a Szent Szellem dolgaira törekszel, akkor élni fogsz. Bárcsak véghez vinné az Úr, a mi Istenünk kegyelme munkáját belső emberünkön, hogy teljes szívünkből és teljes lelkünkből neki élhessünk.

C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 14., csütörtök 23:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
HÁROMSZOROS ÍGÉRET ÉS A FÖLTÉTEL

"De megalázza magát népem, amelyet az én nevemről neveznek,
ha imádkoznak, keresik az én orcámat, és megtérnek gonosz utaikról,
én is meghallgatom a mennyből, megbocsátom vétküket,
és meggyógyítom országukat" (2Krón 7,14).

Tévelygő emberek vagyunk, még ha az Úr nevét viseljük is. Milyen nagy kegyelem, hogy az Úr mégis kész megbocsátani nekünk. Ezért valahányszor vétkezünk, siessünk Isten kegyelmének trónusához és kérjük bocsánatát.

Meg kell aláznunk magunkat.
Hát nem szégyen ránk nézve már az is, hogy újra és újra vétkezünk, pedig Isten annyi szeretetet árasztott már ránk?
- Ó Uram, porig hajolunk meg előtted, és megvalljuk, nagyon hálátlanok voltunk.
A bűn gyalázatos dolog, de hétszeresen gyalázatos, ha olyanok követik el, akik kegyelmedet már annyiszor megtapasztalhatták, mint mi.

Azután könyörögnünk kell irgalomért, megtisztulásért, a bűn hatalmából való megszabadulásért. Ez a kívánság kell, hogy vezessen, amikor keressük az Úr orcáját.
Isten vétkeink miatt hagyott magunkra minket, kérnünk kell, hogy térjen vissza hozzánk.
- Ó Uram, tekints reánk Fiadban, Krisztus Jézusban, és fogadd el kegyelmesen szolgáidat!

Ugyanakkor el kell fordulnunk a bűntől, mert Isten nem fordulhat újra felénk, ha mi nem szakítunk a bűnnel.

Mindezek után beteljesedhet a háromszoros ígéret: Isten meghallgat, megbocsát, meggyógyít.

Atyánk, kérünk, add, hogy megértsük ezt most, hogy beteljesülhessen rajtunk ígéreted.
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 17., vasárnap 00:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:

Odament hozzá egy leprás, aki könyörögve és térdre borulva így szólt hozzá:
"Uram, ha akarod, meg tudsz tisztítani engem."

Mk 1,40


- Milyen hit ez ?

Szívrenditően alázatos, de bizalommal teljes... Nem is meri kérni, rábízza Jézusra...
Mégis erőteljes hit-tudat... semmi kétsége nincs afelől, hogy Jézus meg tudja tisztítani...

-Jézus azonnal cselekedett !
Idézet:

... megérintette,... "Akarom, tisztulj meg!"
És azonnal eltávozott róla a lepra és megtisztult.
Mk 1,41-42


-Semmi kétségünk nem lehet afelől, hogy Isten, Krisztus Jézusban AKARJA a mi megtisztulásunkat és üdvösségünket. - A kérdés, hogy mi akarjuk-e ? Oda megyünk-e Jézushoz "ilyen" hittel...

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség