Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 88  Következő
 

Re: A kezdeményező Isten.
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 27., hétfő 01:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814

ÖRÖK ÖRÖM


Idézet:
Maga a Lélek tesz bizonyságot a mi lelkünkkel együtt arról, hogy valóban Isten gyermekei vagyunk. 
Ha pedig gyermekek, akkor örökösök is: örökösei Istennek és örököstársai Krisztusnak, ha vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk.
Róma 8 16-17


- Bizony nagyon is "alapörömről" van szó!!!! :)
- Örök örömről,- mert minden e világi örömünk olyan, mint a pelyva, ma itt van, holnap elfújja a szél,...elröppen, tovaszáll, nem is látjuk többé,- csak az emlékeinkben él.

-Persze, hogy nagyon fontosak a jelen örömei,- de mulandóak.-
Az én örömöm tegnap az Igéből bontakozott ki, a "Mit kap a hívő az újjászületésben" c. igehirdetés kapcsán. - " ÖRÖKÖSÖK vagyunk, Isten örökösei, Krisztus örököstársai ! "

Sokszor olvastam már ezt az igét, de most újólag erős fénnyel világított belém ez a szó: "örök, örökös."- Az a legnagyobb kísértésünk, hogy olvassuk, olvassuk az igét és felületes marad az értésünk, mert a szívünkkel nem vesszük komolyan, és a hitünkkel nem ragadjuk meg.

-De most komolyan vettem ! - Abban már csak nem kételkedhetem, hogy a halálból feltámadt Krisztus: Isten örököse !? - "Mindent átadott neki az Atya" - Ő pedig ezt a MINDENT megosztja velünk, hiszen a Szentlélek által EGYEK vagyunk Vele, és ÖRÖKÖSTÁRSAI.

-És mit tettem én ezért ? Semmit, csak hiszem, hogy Krisztus ezért jött a földre, ezért halt meg és támadt fel, hogy számunkra, - számomra: MEGSZEREZZE az Atya bűnbocsánatát és Vele az örökéletet és annak minden dicsőségét.- Miért is aggságoskodom botladozásaim miatt ? Miért is nem hiszem el, hogy Isten azt az ÚJ SZÖVETSÉGET, amit Krisztusban kötött, megtartja ? - Eddig még minden ígéretét megtartotta, beteljesítette.

-De igenis, hiszem, "hinni akarom", hogy az enyém. És "az a győzelem, amely legyőzi a világot, a mi hitünk!"

-Hát nem ELÉG OK ez az ÖRÖMRE ? (Képmutatás nélkül, valóságosan !?) :)

Áldáskérő szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 28., kedd 22:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:

MEGVÁLTOTTAK IDEGENBEN

"E nép egyedül fog lakni, nem számítja magát a nemzetek közé" (4Móz 23,9).

Ugyan ki szeretne pogányok között lakni úgy, hogy közéjük számláltassék? Hiszen még nekünk is, akik magukat keresztyéneknek mondók között élünk, sokszor olyan nehéz közöttük teljes odaadással szolgálni az Urat. Akkora a keveredés, hogy az ember sokszor szeretne valahol magányosan élni.

Az az Úr nyilvánvaló akarata, hogy népe más úton járjon, mint a világ fiai, és az övéi határozottan és félreérthetetlenül különbözzenek a világtól. Isten megváltott és elhívott bennünket, és szellemi életünk alapján lényegesen különbözünk a világ fiaitól. Semmi keresnivalónk tehát a "hiúság vásárában" és a "romlottság városában". Helyünk a keskeny úton van, amelyen minden igazi zarándoknak az Urat kell követnie.

Ez adjon nekünk békességet, amikor a világ kinevet vagy megvet bennünket, sőt, segítsen abban, hogy egyenesen örömmel tudjuk elfogadni a gúnyt, mint ami Istennel való szövetségünk velejárója.

Nevünk egy másik könyvben van felírva, nem ugyanazon magból valók vagyunk, a mi otthonunk máshol van, mint ahol ők laknak, nem ugyanazon úrnak szolgálunk. Ezért érthető, hogy a világ megvet bennünket, és nem számlál saját fiai közé. Ha egyszer már bizonyosak vagyunk afelől, hogy Isten a megváltottak közé sorolt bennünket, akkor nem bánjuk többé, ha a világ különcnek tart és magányosságra kárhoztat bennünket.

C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 01., péntek 00:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
ISTEN FÉNYE A SÖTÉTSÉGBEN


"Mert Te gyújtasz nekem mécsest Uram, fénysugarat ad nekem Istenem a sötétségben" (Zsolt 18,29).

Megtörténhet, hogy lelki sötétségben ülök, és ha ez egyben szellemi sötétség is, akkor semmilyen emberi erő nem adhat nekem világosságot. De áldott legyen az Isten, aki képes megvilágítani életemet és meggyújtani "mécsesemet". Még ha akkora is körülöttem a sötétség, hogy már szinte tapintható, az Ő fénye át tudja törni a feketeséget, és képes azonnal világosságot támasztani körülöttem.

Az a nagy kegyelem ebben, hogy ha Isten gyújtja meg a lámpásomat, azt senki el nem olthatja, nem is fogy ki belőle az olaj, sem nem alszik el magától. A fény, amelyet az Úr a világ hajnalán teremtett, még ma is árad. Isten olykor talán tisztogatja lámpásait, de kialudni sohasem hagyja őket.

Ezért énekelhetek a sötétben is, mint a fülemüle. Vágyakozásom dallamot formál, reménységem adja a hangot. Hamarosan örvendezhetek az Isten által meggyújtott lámpás fényének. Most még komor és elcsüggedt vagyok. Talán az időjárás okozza, talán testi gyöngeség, vagy egy hirtelen támadt baj. Bármi is okozta sötét hangulatomat, tudom, hogy egyedül Isten gyújthat ebben a sötétségben világosságot. Csak Őrá nézek. Nemsokára itt lesz lámpása, és az Ő világosságában ítélhetem meg a dolgokat. Egyszer pedig, ha majd eljön az ideje, ott leszek, ahol nem lesz már szükség sem lámpásra, sem napfényre; mert az új Jeruzsálemet Isten dicsősége fogja megvilágítani (Jel 21,23).
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 03., vasárnap 00:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
MEGEMLÉKEZIK SZÖVETSÉGÉRŐL

"Eledelt adott az istenfélőknek, örökké emlékezik szövetségére" (Zsolt 111,5).

Az istenfélőknek nem kell tartaniuk az ínségtől. Hosszú éveken át az Úr mindig adott eledelt gyermekeinek, akár a pusztában voltak. vagy a Kerít-patak (1Kir 17,3) mellett, akár fogságban voltak, vagy éhség közepette. Nekünk is megadta az Úr mindezidáig a mindennapi kenyeret, és nincs kétségünk afelől, hogy ezután is meg fogja adni, amíg csak földi eledelre szükségünk lesz.

A kegyelmi szövetség szellemi áldásaival azonban örökkön-örökké el fog halmozni bennünket Isten, mindig olyan mértékben, ahogyan arra szükségünk van.

Isten nem feledkezik meg szövetségéről, és sohasem cselekszik úgy, mintha megbánta volna, hogy megkötötte azt. Akkor is emlékezik szövetségére, amikor olyan kihivóan viselkedünk Vele szemben, hogy megérdemelnénk, hogy elpusztítson. Ő nem szűnik meg szeretni, védelmezni és vigasztalni minket, amiképpen azt megígérte nekünk. Szövetségének minden egyes szavára és részletére emlékezik, és soha egyetlen szava sem marad beteljesületlenül.

Mi azonban sajnos keveset gondolunk az Úrra: pedig Ő szüntelenül kegyelmesen törődik velünk.
Ő nem felejtkezik el sem egyszülött Fiáról, a szövetség pecsétjéről, sem a Szent Szellemről, akinek a működése révén jött létre a szövetség, sem saját becsületéről, amellyel elkötelezte magát a szövetség mellett. Ezért "az Isten által vetett szilárd alap azonban megáll" (2Tim 2,19), és egyetlen hívő sem veszti el azt az örökséget, amelyet Isten a szövetségben biztosított számára.
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 04., hétfő 22:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedveseim, nem bírtam az összes hozzászólást elolvasni. Az a furcsa, hogy számomra kristálytisztán nyilvánvaló dolgokról ennyi időtök van beszélgetni, elkanyarodni, ide-oda - Ti, akik kívülről tudjátok a Bibliát, mit bonyolítjátok a kérdést? Remélem jó helyen járok, a kérdés az Isten akar-e minket, vagy mi őt? Bocsánat, ha már elhangzott: "Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket." - Jézus mondta ezt, s mivel Jézus az Atyával egy, akár Istennek is lehet tulajdonítani. Igen, téged az Isten választott. Ha akarsz mész, ha nem, akkor üldöz egész életedben, hátha mégis. Ha nem választott, akkor nem választott. Ennyi.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 20:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha Isten nem akarna minket, mi nem akarhatnánk Őt, mert amivel mi akarni tudjuk Őt alapban, az kevés.
Magasabb akaratra van szükség, mint amivel az ember születik, de ez az akarat megjelent Jézusban, amire egy pici igen is elég már, egy emberi "akarom".

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 05., kedd 22:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Ha nem választott, akkor nem választott. Ennyi.


Kedves Eszter!

A hozzászólásod,- de főleg ez a zárómondat eléggé sztoikus. Úgy tűnik, nem nagyon érdekelnek azok, akik tele vannak kérdésekkel, hit és hitetlenség vívódik bennük és nem a nirvánában szeretnének kikötni. :)

üdv
L

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 06., szerda 10:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves L.

Jól látod, túlzottan nem érdekelnek. Mindenki megharcolja a maga harcát, keresi a maga útját. Csak azért írtam a fórumba, mert valaki megkért rá. Sajnos a szavaknak nem tulajdonítok sok jelentőséget, nem tudok mindent, de nem is kell tudnom mindent. Az lep meg, hogy olyan kérdések érdekelnek embereket, amelyek engem tökéletesen hidegen hagynak, ezeket tíz éves koromra szépen megmagyaráztam magamnak, nem foglalkoztat azóta.
Ne szólítsatok meg, mert akkor kénytelen leszek válaszolni, s az csak egyre rosszabb lesz. Köszönettel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 06., szerda 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kénytelen bizony...

ha valaki kérdez, abban benne van a kockázat, hogy válaszolnak is rá...


ha jól értem: ülsz otthon, és szeretnéd, ha naponta 1-2 ember rádnyitná az ajtót, hogy közölhesd velük: tök jól elvagy egyedül, nem érted, miért érzik úgy, hogy rád kell nyitniuk az ajtót... ez is egy modus vivendi... de talán nem az ideális... talán VAN elmozdulás egy ennél ideálisABB felé...

ha az első megdöbbenés és "hála" után sikerül továbblépni: esetleg megpróbálhatunk SEGÍTENI

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 06., szerda 22:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
eszter írta:
Kedves L.

Jól látod, túlzottan nem érdekelnek. Mindenki megharcolja a maga harcát, keresi a maga útját. Csak azért írtam a fórumba, mert valaki megkért rá. Sajnos a szavaknak nem tulajdonítok sok jelentőséget, nem tudok mindent, de nem is kell tudnom mindent. Az lep meg, hogy olyan kérdések érdekelnek embereket, amelyek engem tökéletesen hidegen hagynak, ezeket tíz éves koromra szépen megmagyaráztam magamnak, nem foglalkoztat azóta.
Ne szólítsatok meg, mert akkor kénytelen leszek válaszolni, s az csak egyre rosszabb lesz. Köszönettel.



-Kedves Eszter! Nem tehetek eleget a kérésednek, hogy ne szólítsalak viszont,- a téma nem érdektelen.- A missziói parancs meg minden ker.hívőre vonatkozikl- Ha már itt vagy,-vedd magadra Jézus missziói parancsát és szolgálj, ha van mivel... :)

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 07., csütörtök 00:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Loisz,

ha az szolgálatnak számít, hogy ide valaki valamit beír, akkor azon csodálkozom, eszembe nem jutott, hogy ez szolgálati helynek minősülne.
Egyébiránt: nincs mivel szolgálnom kedves Loisz, nincs mivel

Szeretettel:

Eszter


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 07., csütörtök 04:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A "szolgálat" is olyan, mint a folyamatos orra bandzsítás (vö. AP okt. 5.). Van olyan hívő, aki mindig "szolgál", és van, aki csak létezik.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 07., csütörtök 05:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 07., csütörtök 11:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Eszter,

Ne haragudj, hogy megszólítalak, csak hát ez a Fórumozás természete, hogy ha valaki mond valamit, arra jó eséllyel válaszolnak. Rossz is lenne, ha csak egyoldalú kommunikáció lenne, és sok-sok "megmondó ember" megmondaná a frankót, amit már csak tudomásul kéne venni.

Idézet:
Egyébiránt: nincs mivel szolgálnom kedves Loisz, nincs mivel


Azért biztosan van... egy pohár víz, egy jó szó, ilyesmi. Ezt akkor is elő lehet kapni, amikor az ember nem érzi úgy, hogy hitben szárnyal.

Üdv.
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kezdeményező Isten.
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 07., csütörtök 21:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Van olyan hívő, aki mindig "szolgál", és van, aki csak létezik.
Üdv
nX


-Attól függ, hogy mit nevezünk szolgálatnak és mit "csak" létezésnek.
A valóban hívő keresztyén bizony "mindig" szolgál. - Szavával és a létezésével is.
-De persze, mindez lehet pozitív, vagy negatív.- Ha negatív, akkor mitől "hívő", vagy "miben" hívő ? :) (AP nem mérvadó :wink: )

üdv
Loisz

Idézet:
"Isten népe hasonló tud lenni a záporhoz, amely Isten parancsára hull, és nem az emberek kénye-kedve szerint.-
Isten népe Istenért munkálkodik, akár akarják ezt az emberek, akár nem. Munkálkodásukhoz éppúgy nem kérnek engedélyt az emberektől, mint a zápor sem ahhoz, hogy zuhoghasson. Urunk, tégy minket bátrakká és szabadokká a SZOLGÁLATBAN, bárhová is vezérel akaratod."
C. H. Spurgeon "Isten ígéreteinek tárháza" c. könyvéből

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2010. okt. 07., csütörtök 23:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség