Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 88  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 21:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves Erika !

-Annyira örülök a hozzászólásodnak ! - Nagyon jó ! --- Szeretném
kihangsulyozni,-- nehogy a "lányok" és "fiuk" táborára szakadjon ez
a téma,---- a hozzászólások sorrendjében irok és nem "részrehajlásból".

-De nem tagadhatom,-- hogy a női "empátia" egyértelmü,- abban az ér-
telemben, hogy jobban átvesszük, megértjük egymás gondolatát.-

--A Turmezei verset külön KÖSZÖNÖM NEKED ! - A LÉNYEG költői kife-
jezése !


Idézet:
Valakin segíthetnél.
Joga nincs hozzá. Nem érdemli meg.
Tán összetörte a szíved.
Az ész is azt súgja: Minek?
De Krisztus nyomorog benne.
És a szelíd hang halkan újra kérlel:
Tedd meg,ha teheted!

Mindig arra a harmadikra hallgass,
mert az a szeretet!


Idézet:
Ó, ha a harmadik
egyszer első lehetne,
és diktálhatna, vonhatna, vihetne!
Lehet, elégnél hamar.
Valóban esztelenség volna.
De a szíved békességről dalolna,
s míg elveszítenéd,
bizony megtalálnád az életet!
Bízd rá magad arra a harmadikra!
Mert az a szeretet.
[/quote]

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2008. jan. 22., kedd 22:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 22:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-Kedves Rosta !

-Én sem szeretném -ismételten hangsulyozom- , ha olyan "elvekkel"
vitakozássá fajulna a beszélgetés,-- amit a "saját" elgondolásunknak
tartunk.

-Szerintem az Ige igazságait keresve,- a bibliai "elveket" kell megtalálnia
annak, akinek ez fontos.-

-Ezért, amit a hosszu válaszodban irtál, arra nem replikázom a saját mon-
dataimmal.- Értem a gondolatmenetedet,--- a természeti ember tipikus
logikáját,--- ezért csak azokat az Igéket irom le, amelyekkel szerintem
szembenállnak elveid.

- Ki a legnagyobb ? Luk. 22,24-27

24.- "Ezután versengés is támadt köztük (a tanitványok között) arról,
hogy KI A LEGNAGYOBB KÖZÖTTÜK."
25.- "Erre Ő (Jézus Krisztus) igy felelt nekik: "A királyok uralkodnak népei-
ken, és akik hatalmuk alá hajtják őket, jótevőknek hivatják magukat."

26.- "Ti azonban ne igy cselekedjetek, hanem AKI A LEGNAGYOBB KÖZÖT-
TETEK, OLYAN LEGYEN, MINT A LEGKISEBB, - - és aki vezet, olyan le-
gyen, mint aki SZOLGÁL."

27.- "Mert ki a nagyobb ? Az, aki asztalnál ül, vagy aki szolgál ? - Ugye
az, aki az asztalnál ül ?
Én pedig olyan vagyok közöttetek, mint aki szolgál."


- Krisztus példája - Fil. 2,3-11

3.- "Semmit ne tegyetek önzésből, se hiu dicsőségvágyból, hanem ALÁ-
ZATTAL, KÜLÖNBNEK TARTSÁTOK EGYMÁST MAGATOKNÁL."

5.- "Az az indulat legyen bennetek, ami Krisztus Jézusban is megvolt:

6.- "mert Ő Isten formájában lévén, nem tekintette zsákmánynak, hogy
egyenlő Istennel,

7.- "hanem megüresitette önmagát, SZOLGAI formát vett fel, emberek-
hez hasonlóvá lett,...

8.- "megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a ke-
reszthalálig.-

9.- "EZÉRT FEL IS MAGASZTALTA ŐT ISTEN MINDENEK FÖLÉ, ÉS AZT A
NEVET ADOMÁNYOZTA NEKI, AMELY MINDEN NÉVNÉL NAGYOBB,

10."hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké
és földalattiaké;

11."hogy minden nyelv vallja, hogy
JÉZUS KRISZTUS UR, AZ ATYA ISTEN DICSŐSÉGÉRE."



--Köszönöm a beszélgetést !--
Szeretettel:
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2008. jan. 22., kedd 22:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 22:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Rosta!

Idézet:
Amit Loisz ír az már önmagában is kellemetlen, miszerint Jézus amiatt, hogy példázatul a szolgálatra lábat mos, vagy bűntelenül keresztre feszítették, hát már ezzel a bűnösök közé soroltatott!


Loisz megfogalmazása az Ige alapján történt :

"Ezért a nagyok között adok neki részt, a hatalmasokkal együtt részesül zsákmányban, hiszen önként ment a halálba, hagyta, hogy a bűnösök közé sorolják, pedig sokak vétkét vállalta magára, és közbenjárt a bűnösökért." (Ézsaiás 53:12)

"Mert mondom nektek, hogy be kell teljesednie rajtam annak, ami meg van írva: És a bűnösök közé sorolták. Mert ami felőlem elrendeltetett, az most beteljesedik." (Lukács 22:37)

"Vele együtt feszítettek keresztre két rablót, egyet jobb, egyet pedig bal keze felől. (És így teljesedett be az Írás, amely ezt mondja: "És bűnösök közé számlálták.")(Márk 15:27-28.)


Idézet:
Az, hogy önként szolgálunk valakinek, ez még nem jelenti azt, hogy feladtuk az elveinket. Sőt nagyon is elveinknél vagyunk.


Persze. Az „alárendelt” szónak nem az a jelentése, hogy feladjuk az elveinket, nem erről van szó!
De nem is azt jelenti az „alárendeltség”, hogy bűnösebb volnék, mint ő.

Idézet:
Közérthetően, ha egy rablógyilkost szolgálok, irgalmas vagyok hozzá, mert rászorul, attól én még nem vagyok bűnösebb, alárendeltebb.


Tulajdonképpen az ember alapvető BŰNE az, hogy távol került Istentől (ld. eredendő bűn), és minden bűnös cselekedet (hazugság, harag stb.) ebből az állapotból fakad.

Ebben az értelemben (Isten előtt) egyenlően bűnös minden ember, aki még nem tért meg Hozzá, pl. lelki értelemben halott (bűnös) a börtönben ülő gyilkos, de a szabadlábon élő bíró is, aki felette ítélkezett, ha még nem tért meg.

Idézet:
Márpedig az életben számos esetben történik ilyesmi. A börtönben ülő, még jogilag is bűnös embereket szolgálják egyes keresztyének, de attól nem kevesebbek, mint a rablógyilkos, és nem emelik azt maguk fölé.


A világban mit látunk, KI SZOLGÁL? A király szolgálja ki a cselédet vagy a cseléd a királyt? Van itt alá és fölérendelés? Persze. A király a fölérendelt, a „főnök”, a cseléd az alárendelt személy, aki szolgál.
Munkahelyen ki adja az utasítást? A főnök, nem? A beosztott az, aki szolgálja a céget, a főnök parancsainak engedelmeskedve. Van fölé és alárendelés? Van, és az alárendelt szolgál.

Amikor SZOLGÁLOK valakit, akkor, akit szolgálok, magam fölé rendeltem, hiszen szolgálni az alárendeltek szokták a fölérendeltet.

/Mellérendelésről beszélhetnénk akkor, ha az ember, akit én szolgálok, viszonozná ezt azzal, hogy ő pedig engem szolgál. De pl. amikor egy keresztyén ember meglátogat a börtönben egy pogány férfit és beszél neki az evangéliumról, utóbbi aligha tudja ezt a szolgálatot (még ha akarná is) viszonozni./

A keresztyének (akikben Isten Lelke van): királyi gyermekek! Elvileg tehát „fölérendeltek” lennének, akiket mások szolgálnak ki, de Jézus abban adott példát, hogy esetükben ne így legyen, hanem a „fölérendelt” viselkedjen „alárendeltként”, azaz: szolgálja a másikat.

"A királyok uralkodnak népeiken, és akik hatalmuk alá hajtják őket, jótevőknek hívatják magukat. Ti azonban ne így cselekedjetek, hanem aki a legnagyobb közöttetek, olyan legyen, mint a legkisebb, és aki vezet, olyan legyen, mint aki szolgál.
Mert ki a nagyobb? Az, aki asztalnál ül, vagy aki szolgál? Ugye az, aki az asztalnál ül? Én pedig olyan vagyok közöttetek, mint aki szolgál
."

„…aki közöttetek első akar lenni, az legyen a rabszolgátok. Mint ahogy az Emberfia sem azért jött, hogy neki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és életét adja váltságul sokakért." (Máté 20:27-28.)

Nagyon tetszik ez az ige: aki vezet, olyan legyen, mint aki szolgál.
Az alázatnak egy nagyon szép példája, amikor a vezető szolgálja azt a közösséget, amelynek a vezetője.
(Mellesleg jegyzem meg, hogy ha a vezetőink ezt komolyan vennék, nem lennének korrupciók, és minden jobban menne ebben az országban, de sajnos a politikai pályán az önzetlenség gyümölcse – úgy tűnik – nemigen terem. :( )

Láttam egy filmet régebben (címe: Jeruzsálem), ahol talán legjobban az első 10 perc fogott meg: a sodró folyóba egy tutajon „elszabadult” két gyerek. Amikor a parton állók meglátták, nagyon megijedtek, de nem mertek utánuk menni, hanem egy férfi nevét kiáltozva, segítségért rohantak. Én bevallom, azt hittem, a gyerekek apja után kiabálnak. Később derült ki számomra, hogy ez a férfi nem a gyerekek apja volt, hanem a falu vezetője, aki hamarosan ott termett, és habozás nélkül beugrott a gyerekek után a vízbe…sikerült is őket partközelbe vinnie, de közben egy úszó farönk telibe találta, és súlyos sebesülésébe nem sokkal később meghalt.

Számomra nagyon jól szemléltette, milyen az igazi vezető – aki szolgál.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 22:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jan. 23., szerda 08:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

A kezdeményező Isten
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
"KEZDD RAJTAM"

-Uram, ébreszd egyházadat,
és kezdd rajtam.

-Uram, épitsd gyülekezetedet,
és kezdd velem.

-Uram, békességed örömhirét
juttasd el mindenütt a földön,
és kezdd nálam.

-Uram, gyujtsd meg szereteted tüzét
minden szivben,
és kezdd bennem.

(Ázsiai keresztyének imádsága.)
Ev.ék. 737


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 08:03 
Jézus Krisztus által élő, benne bűnbocsánatot és örök életet kapott ember STÁTUSZA felette van MINDEN király, politikus, uralkodó, kormányfő státuszán.

Helyzete, pozíciója összehasonlíthatatlanul magasabb minden emberi pozíciónál, rangnál. Az élő Isten gyermeke lett, az Isten az Atyja.
A Lélek által kiálltja, Abbá, Atyám!

Mire kötelezi ez?
Szolgálni Őt és szolgálni az embertársait, ahogyan az ÚR TETTE!

Hogyan lehet szolgálni a pogány katonát, a népem ellenségeit, a paráznát, a farizeust, a testvéremet, akivel "rang vitám" van?
Nézzünk az Úrra és látni fogjuk.

Legyetek tökéletesek, mint ahogyan a ti Mennyei Atyátok tökéletes!
Ez az Úr Jézus akarata!

Jézus Krisztus beállt a sorba amikor az emberek bűnbánattal Jánoshoz mentek, hogy mossa meg őket vízzel.
János - látva az Úr Jézus valóságát - el akarta őt küldeni és elmondta, hogy NEKI lenne szüksége tisztulásra!

Ezt a vágyat ébressze fel mindannyiunk szívébe a Lélek!
Uram, NEKEM van szükségem arra, hogy TE meríts be a TE igazságodba!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Bogi,
kivettem az előbbi írásomat, majd később átgondoltabban újraírom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 11:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Boglárka!

Jó, ha egyeztetünk, mert pontosítja a szóhasználatunkat.

Loisz megfogalmazása, miszerint Jézus "bűnösök közé soroltatott" bár formailag igei megfogalmazás, hiszen idézni lehet, de nem bibliai a tartalma Loisz értelmezése szerint, mivel a "bűnösök közé soroltatott" kitételt arra írta válaszul, hogy szerintem Jézus nem emelte maga felé azokat, akin segített. Értehetőbben, a külső világ szerint, a bűnösen ítélkező világ szerint Jézus a bűnösök közé soroltatott, ez az igék értelme. Ez csupán a külső világra mutat rá, és nem Jézus általunk való megítélésére, Jézus valódi igazságára, lényegére, amely természetesen bűnmentes. Loisz mondata ebben a szövegkörnyezetben olyan számomra, mintha mi tartanánk alárendeltnek, és bűnösnek Jézust. Holott ez csupán az őt elítélők, a külső világ értékítélete.

Hasonló problémám van a továbbiakkal is. Azt, hogy a külső világ miként értékeli a szolgálót, hát az egy dolog. Nem mérvadó. Számunkra viszont az a mérvadó, hogy az irgalmas, a társait szolgáló magasabb rendű, mint pl. az önkényes zsarnok. Persze Isten előtt egyenlőek vagyunk.

A hosszú fejtegetésedben azt bizonyítod, amit mondok. Azt mondod, hogy az igazi vezető szolgál. Ez persze megfordítva is igaz. Aki szolgálja embertársait az számunkra nem alacsonyabb rendű, akit szolgál az nem felsőbbrendűbb a szolgálónál. Csak a külső emberek szemében. Loisznál keveredik a kettő, hiszen még hozzáteszi, hogy önfeláldozóknak kell lennünk, és az a jó, ha maga fölé emeli a másikat, azt többre tartja magánál az illető, és itt a fent, két bekezdéssel korábban már tárgyalt Jézus példára hivatkozik.

Tehát két terminológia fut végig a beszélgetésünk során, és emiatt gyakorlatilag elbeszélünk egymás mellett. A külső világ megítélése, és a keresztyének megítélése. Nem jó, ha a két terminológia keveredik.

Kedves Loisz!

Egy vitában sem szerencsés, nemhogy egy beszélgetésben, a másik minősítése. Ebbe a hibába az ember nagyon könnyen belesik, én is hajlamos vagyok néha ilyesmire, de például a Boglárkánál ilyet még nem nagyon láttam. Megkérlek máskor a beszélgetőpartnered afféle minősítését, mint „természeti ember” lehetőleg ne írd meg, ez legyen csak a te belső véleményed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 13:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:

Loisz megfogalmazása, miszerint Jézus "bűnösök közé soroltatott" bár formailag igei megfogalmazás, hiszen idézni lehet, de nem bibliai a tartalma Loisz értelmezése szerint, mivel a "bűnösök közé soroltatott" kitételt arra írta válaszul, hogy szerintem Jézus nem emelte maga felé azokat, akin segített. Értehetőbben, a külső világ szerint, a bűnösen ítélkező világ szerint Jézus a bűnösök közé soroltatott, ez az igék értelme. Ez csupán a külső világra mutat rá, és nem Jézus általunk való megítélésére, Jézus valódi igazságára, lényegére, amely természetesen bűnmentes. Loisz mondata ebben a szövegkörnyezetben olyan számomra, mintha mi tartanánk alárendeltnek, és bűnösnek Jézust. Holott ez csupán az őt elítélők, a külső világ értékítélete.



Kedves Rosta!

Nem értek egyet ezzel a gondolatmeneteddel,a 2. Kor. 5: -ben így olvassuk:

Mindez pedig Istentõl van, a ki minket magával megbékéltetett a Jézus Krisztus által, és a ki nékünk adta a békéltetés szolgálatát;

Minthogy az Isten volt az, a ki Krisztusban megbékéltette magával a világot, nem tulajdonítván nékik az õ bûneiket, és reánk bízta a békéltetésnek ígéjét.

Mert azt, a ki bûnt nem ismert, bûnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk õ benne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Mivel Jézus sohasem állította magáról,hogy bűnös lenne,a próféciák sem erről szóltak,hanem arról amire Rosta is célzott,hogy az emberek a bünösök közé sorolták Jézust"lsd,két lator között mint bűnöst feszítették keresztre",így teljessen értelmetlen arról vitázni,hogy Isten ,Jézust a bünösök közé sorolta-e vagy sem,hisz erről Jézus nem beszélt ,arról viszont igen,hogy büntelen.

Nem alá vagy felé rendeltségről beszélt és tanított Jézus,hanem mellérendeltségről,pont ahogy arról Rosta is beszélt,hogy mi is pont olyan bünös emberek vagyunk mint mások,és pont úgy kegyelemre szorulunk mint mások ,és ebben semmi különbség nincs
a megtért vagy a megtéretlen ember között.

Ezért sem tarthaja magát nagyobbnak egy megtért ember,mint egy megtéretlen.

Ahogy Péter idézte az Igét,hogy az Atya tökéletes és mi Jézus követői is arra vágyjunk,hogy olyan tökéletessek legyünk mint az Atya,az Atya segitségével,ez a lényeg.

Mert igazán"tökéletessen szolgálni és szeretni csak az tud,akin keresztül,pont úgy ahogyan Jézson keresztük ,tisztán az Atya nyilvánul meg.

Mert a jószándék önmagában kevés,ha nincs mellette Isten bölcsesége,akkor több kárt okozhatunk a jó szándékunkkal mint hasznot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 17:20 
Kedves Rosta!

Tévedsz!

Isten igazságosan súlytott le a kereszten a Fiára!
A tiszta Bárány, aki bűnt nem ismert és nem cselekedett, a világ bűnét magára vette, kiitta a világ bűnét tartalmazó poharat és emiatt bűnné vált!

Önként vállalta, hogy a világ - minden Isten és ember ellen elkövetett - bűnét testében a keresztfára vigye.

Ezzel ekkor maga fölé emelte az embert! Úgy tudta csak kiemelni a bűn mélybe húzó mocsarából, hogy alá ment!

Jézus Krisztusra az igazságos Atya ítélete súlytott le.
Ami számomra bizonyos, hogy ott akkor a Fiú az ÉN bűneimért is szenvedett és életével fizetett.
Ezért az egyetlen tényért nem kell meghalnom a bűneim következményeként és ezt a kegyelmet kínálja az Isten az Ő Fiában mindenkinek, aki hálás szívvel, hittel elfogadja!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:

Jézus Krisztusra az igazságos Atya ítélete súlytott le.
Ami számomra bizonyos, hogy ott akkor a Fiú az ÉN bűneimért is szenvedett és életével fizetett.
Ezért az egyetlen tényért nem kell meghalnom a bűneim következményeként


Kedves Péter

Tudsz olyan Igét felmutatni ahol Jézus arról beszél a tanítványainak,hogy az embernek azért lehet örökélete ,függetlenül a büneitől,mert kerszthalált fog halni ?

Ha valóban ezt gondolta Jézus,akkor az őt megkérdező embernek,aki konkrétan megkérdezte,hogy mit kell tennie,hogy örökélete legyen,miért nem azt válaszolta,hogy semmit sem tehetsz,mert amig nem halok kereszthalált addig bizony minden ember elfog kárhozni.

Elsősorban ez a kérdésem azoknak szól akik hisznek Jézus tanításában és abban,hogy Jézus tanítása "elégséges
ismeretet tartalmaz arról,hogy az ember mi vagy inkább Ki által nyerhet örökéletet".

Jézus mint mondta büntelen volt,nem elvették az életét hanem letette azt,nem Isten akarata volt az,hogy Jézust keresztre feszítsék hanem az istentelen embereké.

Azoknak az embereké akik nap mint nap keresztre feszítik a bennük levő
Istent és kizárják Őt az életükből.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 18:51 
Hós 6,2
Megelevenít minket két nap mulva, a harmadik napon feltámaszt minket, hogy éljünk az ő színe előtt.

Mt 16,21
Ettől fogva kezdé Jézus jelenteni az ő tanítványainak, hogy néki Jeruzsálembe kell menni, és sokat szenvedni a vénektől és a főpapoktól és az írástudóktól, és megöletni, és harmadnapon föltámadni.

Lukács 9.
22.
Ezt mondván: Szükség az ember Fiának sokat szenvedni és megvettetni a vénektől, a főpapoktól és írástudóktól, és megöletni, és harmadnapon feltámadni.
23.
Mondja vala pedig mindeneknek: Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem.
24.
Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, az megtartja azt.
25.
Mert mit használ az embernek, ha mind e világot megnyeri is, ő magát pedig elveszti vagy magában kárt vall?
26.
Mert valaki szégyel engem és az én beszédemet, az embernek Fia is szégyelni fogja azt, mikor eljő az ő dicsőségével, és az Atyáéval és a szent angyalokéval.
27.
Mondom pedig néktek bizonnyal, hogy vannak az itt állók közül némelyek, kik a halált meg nem kóstolják, mígnem meglátják az Istennek országát.



Mt 26,39
És egy kissé előre menve, arczra borula, könyörögvén és mondván: Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.


Vissza a tetejére
  
 

A kezdeményező Isten
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 18:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
KRISZTUS ÁLDOZATA. Luther M.

"Isten...abban mutatta meg rajtunk a szeretetét, hogy Krisztus már
akkor meghalt értünk, amikor bünösök voltunk."
Ró 5,8


-"Feláldozta magát a keresztfán,-- bünössé és átokká lett. - Igy tehát Ő
az, aki megváltott büntől haláltól.

-Két lator közt függ a keresztfán s közéjük számlálva hal meg gyalázatos
halállal.- Mindezt az egész emberi nem javára teszi, hogy megváltsa az
örök átoktól.

-Az Ur Jézus tehát egyrészt a világ legnagyobb és egyetlen "bünöse",
mert hiszen mindnyájunk büne rajta van,-- másrészt pedig az egyetlen
IGAZ és SZENT, mert hiszen senki sem lehet Isten előtt igaz és szent,
hanem csak ÖÁLTALA.-

-Aki hiszi, hogy bünét és az egész világét a mi áldott Urunk hordozza, s
hogy Megváltónk azért engedte magát megkeresztelni, keresztre szegez-
ni, drága vérét azért ontotta, hogy mint egyetlen bünbak és vezeklő,
minden bününktől megtisztitson, megigazitson és üdvözitsen; azé a bünök
bocsánata, az örök Élet, s övé lesz a Krisztus keresztsége, keresztje és
vére."
Jök.152.

"Semmi vagyok"
-Mentsd meg a kevélységtől
-Elbizott önhittségtől,
-Uram, hiveidet;
-Ints, hogy sokkal tartozunk,
-Méltatlan szolgák vagyunk.
-ÓH ADJ ALÁZATOS SZIVET."
Jök.327

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 23., szerda 19:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sziasztok!

Örülök, hogy nagyobb vita nélkül meg tudjuk a kérdést beszélni.


Ha tisztán a Jézus bűnösségét próbáljátok bizonyítani, hát azzal én nem értek egyet. Szerintem, az én ismereteim szerint Jézus nem a saját bűnei miatt lett megfeszítve. Az emberiség bűnei miatt. Pál szerint, mint legfelsőbb áldozat lett feláldozva, mint a legtisztább áldozat, amellyel megválthatja a bűnös emberiséget. Mint legtökéletesebb áldozat csak abban az esetben képes erre, ha ő a legmagasabb szinten tiszta, és fenséges áldozat, Isten áldozata. Tehát bűn nélkül való.

Az más kérdés, hogy az emberek bűneit magára vette, mint ahogyan minden áldozatra ráruházzák azoknak a bűneit, akik miatt az áldozatot elvégzik. De ezek az áldozatok tiszták. Ezért is áldozzák fel őket.

Jézus tisztaságához nem férhet kétség, és bűntelenségéhez sem. Ha bűnös lett volna, akkor nem lehetett volna áldozat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1316 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 88  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség