Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 13:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
...na, én életemben először egy számítógépért imádkoztam ;) De hagyjuk...

Szóval nem könnyű. Amikor az embert egész gyerekkorában valami egészen másra nevelik, akkor hajlamos időnként leellenőrizni magát, hogy jó, jó, én így gondolom, de mit mondana az a másik, akitől egész idáig mindent tanultam, és tökéletesen megbíztam abban, amit mondott, például a szüleim, vagy valaki, akire korábban felnéztem. Ilyesmi kell az objektivitáshoz, különben nagyon elszállhat az ember.

És akkor jön a dolog nehézsége. Hogy vajon nekem van-e igazam, vagy őrá kéne hallgatni? Hihetetlen magabiztosság kell ahhoz, hogy ilyen környezetben valaki mégis keresztyén tudjon maradni, vagy méginkább azzá tudjon válni. Mindezt úgy, hogy nem lehetsz te a világképed középpontja, hanem elsősorban Istenre, és a többiekre kell figyelni.

És persze nem szabad azt csinálni, amit Pál: az ateistákért, hitetlenekért nem szabad ateistává, hitetlenné válnod :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 13:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
32ezüst írta:
...
És persze nem szabad azt csinálni, amit Pál: az ateistákért, hitetlenekért nem szabad ateistává, hitetlenné válnod :)


Hogy volt ez szerited Pál apostollal? Ő éppen arról írt, hogy szellemileg vak és hitetlen volt, amíg meg nem szólította őt Jézus, amikor éppen Damaszkusz felé igyekezett. Az akkori megvakulása, majd látásának visszanyerése akár szimbólikus is lehet. Akkor nyílt ki a szeme, mert volt neki és látott is vele.

Szerintem valamit rosszul olvastál, vagy nem a Károli-féle fordítást nézed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 14:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Zsolt írta:
Szerintem valamit rosszul olvastál, vagy nem a Károli-féle fordítást nézed.

De leginkább félreérthetően fogalmaztam.
Azt akartam mondani, hogy ezt: 1Kor 9,22: "...mindenkinek mindenné lettem..." nehogy túláltalánosítsuk...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 16:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
érdekes ez a kérdés a GYAKORLATBAN:

mikor beszalad egy-egy DURVA eset, akkor MEDDIG LEHET AZONOSULNI és MEGÉRTENI, és hol van az "álljunk meg! ne tovább!" - pont

mondjuk egy homoszexuális problémákkal küzdő keresztény srácnál
vagy egy férjét megcsaló református papnénél

(mind2 VALÓS példa...) :S
((amúgy az ELSŐ esetben sikerült a "gyógyulást" elérni... a második sajnos NEM sikersztori... :'( ))

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 18:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!
Volt egy rövidke betegségem, de szerencsére már jól vagyok, és tudok "parókiázni" :) .
Én is egyedüliként vagyok keresztény a családban, mit mondjak, eleinte a szüleim furcsállták, hogy minden héten el akartam menni templomba, de igazán nem lehet panaszom rájuk, Ők úgy szeretnek, ahogy vagyok és Anyámban felfedezek némi hajlandóságot az ige meghallására, sőt, egyszer sikerült elvinnem templomba is.. :)
A barátaim tudják rólam, hogy keresztény vagyok, nem titkolom el, és elfogadnak így, ezzel együtt.
Olyan természetesen volt, hogy pl. a református gimiben, ahova jártam, ott a csapat 99%-a ateista volt, és az utolsó évben a köszönésemet se fogadták, ha ki mentem felelni, papírgalacsinokkal dobáltak, kiránduláskor éppen fényképezni akart valaki, és az útjában álltam, a következő "kedves" szavakat mondta: húzz már el innen.. De hívtak már selejtnek és nyominak is..stb :*:
Ezen utólag jót nevetek, de akkor iszonyú nehéz volt! Mindennap egy olyan közösségbe jártam, ahol a gyűlölet áradt felém, ahol indokolatlanul csúnyán bántak velem.
A csoportnyomás nagyon erős egy ilyen közösségben, ha különbözni mersz, hát kiszekálnak.
Hogy gyűlölöm-e Őket? Hogy megbocsátottam-e nekik?
Igyekszem, és azt hiszem, sikerül is, de nem mentem el az osztálytalálkozónkra, nem akartam egyben látni a falkát. Ez szeretetlenség a részemről? Azt hiszem, a begyógyultnak hitt sebeimet szakította volna fel egy ilyen találkozás. Vajon el kellett volna mennem? Nem tudom..
Mi a megoldás? Nekem akkoriban nagyon sokat segített a volt barátom, a barátaim, és persze az Istenbe vetett hitem.

Staufenbergnek azt tanácsolom, hogy keressen "harcostársakat :) " a hitben, akikre támaszkodhat, beszélgessen erről a lelkészével, imádkozzon a szüleiért, mert mint tudjuk, Isten útjai kifürkészhetetlenek, még a szülei is megtérhatnek :*:
Csak így lehet megmaradni a próbában! És minden jobbra fordulhat!!
Én vagyok rá az élő példa. Az egyetemen már egy sokkal jobb közösségben vagyok és nem piszkálnak.

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 18:17 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Még egy dolgot.
Az emberek /a barátaim barátai/ furán néznek rám, ha egy buliban nem iszom részegre magam, hogy nem káromkodok, nem veszek fel miniszoknyát vizsgákon.. /persze, sajna, még így sem én vagyok az az ember, akit földreszállt angyalnak lehetne nevezni :? /

Nekem is van egy meleg barátom. Mit mondhatnék neki? Nem akarom bántani, ugyanakkor a homoszexualitás bűn és valahogy rá kellene döbbenteni arra, hogy ez így nem helyes.
Tipp?

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 20:35 
Csak akkor döbben rá hogy nem helyes, ha találkozik egy "helyessel", aki nem a saját neméhez tartozik.
Amikor rájön, hogy a nehezebb pálya izgalmasabb. Hogy az eredeti terv, miszerint két külön világ eggyé válik 28 szintel magsabb pálya, mint az egy neműek felfedezései.


Vissza a tetejére
  
 

Milyen keresztény embernek lenni napjainkban
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 20:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Andi!

Nagyon jó könyv jelent meg a homoszexualitással kapcsolatban,próbáld megszerezni és a barátod kezébe adni.

Don Schmierer: Megelőzés! Megelőzés! Megelőzés!
a homoszexuális állapot megelőzése fiatalkorban

"A könyv 2 részből áll. Első része áttekintés, amely átfogó képet ad a homoszexualitásról, olyan tényeket ismertetve, amelyek talán újak az olvasó számára. A könyv második részében beszámolok néhány idevágó személyes élményemről,valamint olyan tényezőkről, amelyekkel foglalkoznunk kell ahhoz, hogy megelőzhessük a homoszexualitást "

Don Schmierer


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 12:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!
Megszerzem, de nála már elkéstünk a megelőzéssel.. :?

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 13:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egy biztos: az ELÍTÉLÉS és a BÍRÓI SZÉKBE ÜLVE bibliával FEJBECSAPÁS az nem segít...

CSAK egy dolog van: a SZERETETtel elérni...

jelentem: VAN megtért-megszabadult, teológiára járó VOLT SÁTÁNISTA, VOLT HOMOSZEXUÁLIS barátom :)

a dolog tehát NEM a "rózsaszín ábrándok" kategóriába tartozik, de NYILVÁN nem könnyű...
sok türelem + szeretet...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 21:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Andi írta:
Olyan természetesen volt, hogy pl. a református gimiben, ahova jártam, ott a csapat 99%-a ateista volt


Azt akarod mondani, hogy a református gimnázium tanulóinek 99 %-a ateista. Vagyis 100-ból 1 ember hívő csak?

Nekem ez valahogy nem stimmol Andi. Nem akarnál utánaszámolni a dolognak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 22:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem tom a refigimit....

nyír1i evangélikusról van konkrét infóm: ott az egész gimiben NÉGYEN voltak, akik tudták egymásról, h megtért, hívő emberek...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 08:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
nem tom a refigimit....

nyír1i evangélikusról van konkrét infóm: ott az egész gimiben NÉGYEN voltak, akik tudták egymásról, h megtért, hívő emberek...


És te ezt honnan tudod bizonyosan? Netán neked is van egy számlálód, mint az index-nek, akik minden percben tudják, hogy hányan vannak a Kossuth téren. Például múlt hét szerdán fél hatkor azt mondták bizonyossággal, hogy 8431-en vannak ott. :-(

Belelátsz netán az emberek veséjébe, mintegy isteni szellemmel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 12:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Rosta!

Az elképedésed eléggé bemutatja mekkora a baj! Nem rád értem , hanem eszembe jutott a kábszer fogyasztás tagadása Mo-on a 80-as években!
El se hittük hogy van csak amikor bevallották, hogy rossz volt tagadni ,inkább a felvilágosítással , és megelőzéssel kellett volna foglalkozni!

Ami a lényeg , hogy a hasonló szellemben járóktól , elképzelhetetlen , hogy ne keressék a hasonlók társaságát!
Ez 100%
A viselkedésükön is meg kell látszania , hogy nem ateisták!
Értem ezalatt , hogy nem álltak volna be a kicsúfolók körébe , ami azért pár év alatt szemet szúrt volna az ateista gyerkőcök körében , és kiderült volna , mert rákérdeznek , és mint tudjuk a hívő nem tagadja meg Jézust!

Szomorú , de elképzelhetőnek tartom!
Esetleg azt is figyelembe kell venni, hogy a jómódú polgár az iskola hírneve miatt a továbbtanulás esélyeinek növelésére , iratja be a srácot, és nem pedíg azért mert hívő!
Ez is egy tendencia, amiről lehet olvasni mostanság!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 12:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megint csak annyit tudok tenni, hogy "indulatosan" válaszolok:

Kedves Rosta! nem tudom KIN vagy felháborodva, régi recept, hogy a rossz hír HOZÓJÁT kell leölni... de már akkoriban se vált be :(

nem mennék be a kis utcádba a számlálóval :S

ahogy az egyszeri FPS-mondás tartja: "ha sikátort látsz tűzzel, fordulj meg és tűzz el"

viszont elmondhatom, hogy akitől az információ származik NÉGY ÉVIG járt a gimibe, és NÉGY ÉVIG próbált "társakat" találni, akikkel együtt imádkozni, hitről beszélgetni lehet...
NYILVÁN nem négyen voltak a hivatalos Istentiszteleteken... de nyilván nem is ETTŐL válik valaki hiteles kereszténnyé...

megint mondom: nem tudom KIVEL van bajod, honnan gyűlt fel benned a feszültség, de ENGEDD, hogy Isten lecsapolja... nem jó dolog egy keresztény fórumon, Isten nevében aggressziót sugározni...


szeretettel

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség