Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő
 

Milyen keresztény embernek lenni napjainkban?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 17:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Egyszerű, vagy könnyű? Nehezebb, mint régebben? Elfoadják-e az embert vagy sem?
Várom, az észrevételeket! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 19:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Keresztyénnek lenni sosem könnyű...a juhok és farkasok között mindig számolni kell nem kis feszültséggel,s általában a juhok látják ennek a kárát.


Mindenestre könnyebb időt élünk, mint mikor az oroszlánok elé vetették a keresztyéneket...vagy sima reformátusságért gályára küldték a negyven prédikátort...választhatunk bármilyen hivatást is, hitük miatt nem kell a gyerekeinknek feladni egy dédelgetett pedagógusi álmot,pl. mint a szociban.

Hogy hasznára válik-e ez a szabadság a hívő életünknek, az már más kérdés.

valamikor még a 80 - as években mondta egy amerikai barátunk,h. nagyobb esélyünk van a sok korlátozás között hiteles keresztyénné válni, mint odaát a nagy vallásszabadságban.
ahhoz hasonlította,h. autót vezetni is jobban megtanulhatsz,ha nagyvárosi forgalomban gyakorolsz,- ahol állandóan figyelni kell, mindig van vmi akadály előtted-mintha kimennél a mezőre, s ott semmi forgalom, se innen , se onnan,nem kell semmilyen akadályt leküzdened-

És te, kedves Staufenberg hogy látod ezt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 08:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Áldás békesség minden kedves fórumozónak.
Új vagyok a fórumon, ezért bocs ha valamit nem jól csinálok.
A keresztyén embernek szerintem mindig is nehéz helyzete volt, és ma is így van. Főleg az újonnan megtért keresztyénnek. Küzdeni kell a világgal és önmagával is. Igaz hogy ma nincsen nyílt üldözés, még is sok
ellensége van a megtért hívőnek. Még a hittestvérei közt is. De hála Istennek van aki velünk van a világ végezetéig és erősít, vígasztal, gyógyít, és legfőképpen elvezet az üdvösségre. Ez a valaki pedig nem más, mint az Ur Jézus Krisztus, a mi szeretett Megváltónk. A Golgota győztese.
Nekem még mindig van küzdelmem az óemberrel, nem is kevés. És sajnos sokszor ő győz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Megtérés, személyes hit
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 10:32 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Békesség nektek!

Ha lehajot hozzád az Úr meghallgatva a megtérésed imáját, akkor a tempót a nevelésedben is elrendezi!
Szűntelenül Figyelni kell hogy mit akar , és szűntelenül imádkozni Hozzá!
Lesznek , vannak próbák amikkel a bennünk lévő rosszra mutatrá és kivenni belőlünk "mert akit szeret megdorgál" :!:
A világ lehet hogy bolondnak néz de az a világ baja! Neked, nekünk megvan a békességünk Ő általa, és olyan kárpótlásokat ajándékokat ad a világi "veszteségekért" amik pénzben ki nem fejezhetők!
Romolhatatlan kincseket gyűjtsünk , ne a hiábavalóság és romlandóság kincseit!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 17:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Most éppen úgy érzem, iszonyú nehéz. De ha nem lennék keresztyén, akkor már rég feladtam volna, hogy értelmes életet éljek.

_________________
Muzsikus


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 17:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Muzsikus!

Ha elmondod, mi nehéz, talán segíthetünk hordozni.../egymásnak terhét ha hordozzátok, úgy tesztek Jézus szava szerint ...-csak ezért merem kérdezni/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 18:08 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Én azon a véleményen vagyok, hogy most lehet, hogy könnyebb világban élünk, mint pl.: az ókori Rómában, de szerintem ennek a kornak is megvannak a maga komoly nehézségei. Például régen valamivel könnyebb volt hitre téríteni az embereket, mivel az akkori média igencsak gyerekcipőben járt és az emberek fogékonyabbak voltak a jóra. Ellenben a mai világban, amikor a média telebészéli mindenféle ostobasággal az embereket és így az emberek annyi mindenben csalódnak, sokkal kevésbé bíznak meg egy számukra idegen dologban. És ez a mai társadalom
többsége ( tisztelet a kivételeknek ) különösen negatívan áll hozzá nemcsak a kereszténység kérdéséhez, hanem magához a keresztény emberhez is. Ostobának, bolondnak és hiszékenynek tartja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 18:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Tamás12!
Nagyon igazad van, de mégis, sokszor olyan nehéz elviselni, hogy a világ elutasít és kitagad minket. De Isten mindig megvigasztal!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 08:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Persze, hogy nem könnyű. Ami a legnagyobb probléma, hogy - különösen, ha nem egyházon belül dolgozol - a környezetednek mindig vannak ún. elfogadott játékszabályai, amikket rád akar kényszeríteni. A baj mindig ott kezdődik, ha ebbe nem akarsz belemenni. Isten pedig ugyanígy nem fogja megkerülni a szabályokat (amiben külömben igaza van - Ő nem egy szellem a palackban, akit előszedünk, ha kell), már nem a tüzes kemencéből kimentés korát éljük. De hé, ez teszi izgalmassá az életet (meg az, hogy tudod, már úgyis győztünk). Néha túl izgalmassá is, ha ennyit hozzátehetek, különösen, ha már családod is van... :?

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 19:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Mi nehéz?

Isten akarata szerint élni. Konfirmációm Igéje volt: ...tegyetek tanítványokká minden népeket. Átadni az evangéliumot a saját szűk környezetemben sem könnyű, de ha tovább lépek, egyre nagyobb láoszt látok. És persze a legnagyobb akadály bennem van, a lustaságomban, érzéketlenségemben. Annyi tennivaló között hol, és hogyan, és mikor, és mit lehet tenni - ehhez lenne szükségem a Szentlélek vezetésére. Isten tervébe illeszkedni, a tenyerén lenni, az Ő akarata szerint élni - csak így lenne esélyem bárkit is az evangélium közelébe segíteni. Ritkán érzem azt, hogy ez így van.

_________________
Muzsikus


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Kérdés
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 03., kedd 22:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Muzsikus!
Egy kérdésem lenne hozzád ! Azonos vagy e a régi fórumon regizett "Zongoristával"?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 16:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Istvan!

Ez így igaz, de ha valaki merőben vallásellenes környezetben él, annak sokkal nehezebb ezt a kérdést pozitívan értelmeznie, mint annak, aki vallásos környezetben él! Nagyon nehéz úgy megmaradni hívő embernek, hogy mindenki bánt a hited miatt. Ezt mindennap tapasztalom a saját bőrömön!

Szép estét!

Tisztelettel:

Staufenberg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 04., szerda 16:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Staufenberg!
Engem saját családomban hülyéznek le , persze a hátam mögött , de azt is el kell hogy ismerjék hogy teljesen megváltoztatott az Úr!
No ők ugyan nem ennek tudják be a változást de a tényét elismerik!
Innentől ha előnyére változik az ember akkor a "hülyeség" kérdése megkérdőjelezhető ugye?
Egyébként nem mindenki tart szellemileg visszaesettnek :wink: Édesanyámra pl jó hatással volt , mert azóta hogy megtértem rá egy fél évvel ő is rendszeresen el kezdett járni a gyülekezetünkbe !
Azelőtt csak akkor járt a templomba ha hazautazott a szülőfalujába a nővéréhez!
Felfelé nézek és elviselem ahogy az Úr is tette!
Ján 16:33 Azért beszéltem ezeket néktek, hogy békességetek legyen én bennem. E világon nyomorúságtok lészen; de bízzatok: és meggyőztem a világot.
És ráadásul még megbocsájtani is kell nekik mert nem tudják mit cselekednek :wink:
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 07:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Tamás12!

Idézet:
Engem saját családomban hülyéznek le , persze a hátam mögött , de azt is el kell hogy ismerjék hogy teljesen megváltoztatott az Úr!

Engem folyamatosan lehülyéznek, fanatizáltnak tartanak! Egy csomószor voltam és vagyok eltiltva vagy ha el is mehetek templomba, azt is csak hatalmas veszekedések árán! Így az ember nagyon neki tud keseredni!
De így van, ahogy mondod, nem szabad rájuk haragudni!

Tisztelettel:

staufenberg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:01 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:23
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tamás!

Nem. Én régen is ezen a néven voltam jelen, bár elég ritkán. Amúgy ének-karvezetés szakos tanár vagyok. Egyházi iskolában tanítok éneket, egyházi éneket és kórust. Szeretek tanítani, bár rendkívüli módon kifáraszt. Sok Istent dicsérő éneket énekelünk, Isten szeretetét próbálom megismertetni velük ezeken keresztül is, ugyanakkor nehezen viselem, amikor azzal szembesülök, milyen szenvedést kell már gyerekként átélnie némelyik tanítványomnak. A szétment családokban sokszor éppen csak a gyerekekre nincs szüksége senkinek.

_________________
Muzsikus


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség