Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 08:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Kedves Muzsikus!
Lehet tudni, hol tanítasz? És milyen összetételű kórust vezetsz?
Csak azért kérdezem, mert én a gyülekezetben azt tapasztalom, hogy a fiatalok abszolút nem fogékonyak az egyházi komolyzenére, 6 lovas szekérrel sem lehet őket énekkari próbára csábítani, nincs igényük a többszólamú éneklésre, csak a gitáros dicsőítés megy, de az éjjel-nappal.
Azt a kevés embert meg, aki manapság is szereti a komolyzenét, azt maradinak, konzervatívnak tartják...
Máshol is ez a helyzet?
JennyT

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tudom, én NEM zenész vagyok :) (basszusgitáros, "mentségemre" szólva évtizednyi hegedűs-brácsás kamarazenekaros múlt után :D)

a választás JOÁS választása (Jerubbaál papájáé): választhattok a TRADICIÓ és a FIAITOK között...

köztes megoldásnak tudom ajánlani, amit a baptisták léptek: létrehoztak PROFI ZENÉSZEKKEL-ÉNEKESEKKEL egy gospel kórust, a JOY-t (amúgy volt honnan venni az ötletet: Golgota Gospel)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:08 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Na jó, nyitok egy zenés topicot, ne ezt offoljuk szét...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké, én meg írok egy ON-topic hozzászólást:

köszönöm kérdésedet, NEM KÖNNYŰ :)

manapság a "keresztény" sok ember számára csupán annyit jelent: "nem zsidó"

az emberek tekintélyes másik csoportja szerint meg: keresztény, aki HOZZÁNK TARTOZIK...

nos... egyikkel se tudok mit kezdeni, azonosulni meg végképp nem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 12:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Ukrajnában kicsit más a helyzet. Itt általános felfogás, hogy az ember keresztyén (annak hívják), de (most nem a kisebbségekről, hanem az ukránokról beszélek) legtöbben a keresztyén szót a pravoszlávval szonosítják, és kész. Minden más csak szekta. Katolikus, református, baptista, jehova tanúi, vagy a szabadegyházak - egyre megy nekik. Ez néha határozottan kellemetlen tud lenni.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Staufenberg írta:


Engem folyamatosan lehülyéznek, fanatizáltnak tartanak! Egy csomószor voltam és vagyok eltiltva vagy ha el is mehetek templomba, azt is csak hatalmas veszekedések árán! Így az ember nagyon neki tud keseredni!






Staufenberg, nincs könnyű helyzeted. A családod az más vallású vagy ateista?Miért tiltják annyira a templomba járást?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Krisztust követni izgalmas dolog, de kereszténynek nem tudom :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Miért, Te nem vagy keresztény, FM?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Erika!

Szörnyen ateisták! Eszméletlenül sokat vitatkozom velük! Már ahhoz is egy csomót kell veszekednem, hogy ifire elmehessek, nemhogy templomba! És mikor hazajövök, mi az első kérdés: Na, megkaptad a napi kellő ideológiát???? Így nagyon nehéz kereszténynek megmaradni! Mert az ember mástól könnyebben elfogadja, ha hülyének nézik, de ha a saját szülei, akkor az rettentően tud fájni!

Szép estét!

Tisztelettel:

Staufenberg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 19:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Istvan!
Én ezért is eléggé tisztelem a határon túli magyarokat, mivel ti azok között az embertelen körülmények között is meg tudtatok maradni kereszténynek, de mi! Szinte már alig ebben az országban keresztény ember!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Erika írta:
Miért, Te nem vagy keresztény, FM?


Bocs Erika ki nevezte KRISZTUSINAK a tanítványokat :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 10:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Staufenberg írta:
Kedves Erika!

Szörnyen ateisták! Eszméletlenül sokat vitatkozom velük! Már ahhoz is egy csomót kell veszekednem, hogy ifire elmehessek, nemhogy templomba! És mikor hazajövök, mi az első kérdés: Na, megkaptad a napi kellő ideológiát???? Így nagyon nehéz kereszténynek megmaradni! Mert az ember mástól könnyebben elfogadja, ha hülyének nézik, de ha a saját szülei, akkor az rettentően tud fájni!


A Kátéban olvastam:

Ne felejtsük el, h. a világ bibliája a keresztyének élete:
Úgy fényljék a ti világosságotok az emberek előtt,h. lássák a ti jócselekedeteiteket és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat. Máté 5: 16

Fokozottan figyelj ,h. amit hiszel, azt tedd is. A legapróbb dolgokban is legyen nyilvánvaló, h. nem magadnak élsz, hanem Krisztusnak, az Ő szemével látod a családtagjaidat, feladataidat. Ne engedj meg magadnak semmi lazaságot. A szobád rendje, a feladataid végzése, a segítőkészség a számodra nem kellemes feladatokban is mind arról tegyen bizonyságot,h. nemhiába mész templomba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Erika!

Ez azért ennyire nem egyszerű! Próbálok általában mindig segítőkész lenni, de ez nem mindig megy, főleg azután, ha az ember hulla fáradtan hazaesik az iskolából és ráadásul még otthon is felhúzzák az ember idegeit egészen apró dolgokat felfújva. Próbálok az ige szerint élni, de nem mindig megy. Így nagyon nehéz igazi kereszténynek lenni, könnyebb ezt megtenni egy olyan környezetben, aki tiszteli őt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 19:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Staufenberg!

Biztosan sokkal nehezebb,mint ahogy el tudom képzelni.Számomra az csodálatos,h. ateista környezetben mégis hívő lettél. Elmondanád hogyan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 19:59 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Staufenberg!
Ha jól emléxem Boglárkának volt egy története két lányról , az egyik hívő volt és csúnyácska a másik szép és bulizós!
Csúfolta a kissebb lányt a hitért , és ez számtalan báli esemény után, vagy valami alkalom utánn ahol a szép mindíg learatta a babérokat , míg a csúf vagy el sem ment vagy csak ült a sarokban!
Lényege a dolognak hogy a családban heti beosztásban el kellett végezniük a háztartási munkákat mikor ki volt a soros!
Történt egyszer mint a mesékben , hogy a szép lányt nagyon nagy csúfság érte és lelkileg összeomolva ment haza , a másik lány látva a testvére elesett állapotát a vacsoránál bejelentette , hogy majd ő végzi el a soros munkákat amíg a testvére ki nem heveri a megrázkódtatást!
Ez annyira mélyen megérintette a nővérét , hogy ő örökké csúfolta a húgát, az pedíg most nem kiélvezi a bajait , hanem vele érezve minden előző bántás dacára ,a szeretetével a vígasztalására és segítésére törekszik!
Este bement hozzá és mivel ő nem tudott imádkozni , kérte a húgát , hadd imádkozzon vele , de életében először leborult imára !
Azt hiszem a lényeget leírtam , lehet nem Boglárkáé a történet és most plágiumot is elkövettem , de azt kérték ne másoljunk be a régiből anyagot így csak a saját megfogalmazásomban tudtam leírni a vígasztalásodra egy történetet ami igaz események alapján íródott!
Még sok ilyen erősítő sor van a régiben , ha lehet a köszöntő topicban nézz utánna!
Jézus a megtört szívűeket szólította meg , a keményszívűek nem hallgattak Rá!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség