Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 13:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Andi írta:
Még egy dolgot.
Az emberek /a barátaim barátai/ furán néznek rám, ha egy buliban nem iszom részegre magam, hogy nem káromkodok, nem veszek fel miniszoknyát vizsgákon.. /persze, sajna, még így sem én vagyok az az ember, akit földreszállt angyalnak lehetne nevezni :? /

Nekem is van egy meleg barátom. Mit mondhatnék neki? Nem akarom bántani, ugyanakkor a homoszexualitás bűn és valahogy rá kellene döbbenteni arra, hogy ez így nem helyes.
Tipp?


Szia!
(Tudom, nem vok nagy hozzászóló, meg barátságtalan is vok, meg ez már egy régi hozzászólás, amire reagálok).

Én személy szerint ezt a könyvet olvastam:
(link egy későbbi hozászólásban, innen már úgysem nyitja meg valamiért)

Szerintem először olvasd el te. Bizonyságtételek vannak benne, olyanoktól, akik homoszexualitásukból szabadultak, illetve vannak benne segítség is olyanok számára is, akiknek homoszexuális ismerősük van(hogyan segítsünk, ha szeretne ebből szabadulni, vagy csak hogyan szeressük, stb. őket).
Már régen olvastam, de szerintem jó könyv.
Mondjuk olvashatók róla negatív vélemények is. :wink:(mondjuk, nem tom, hogy azokat hívők írták-e vagy sem :wink:) Szal olvasd el előbb a könyvet.

Üdv:Emilien


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Emilien 2007. feb. 10., szombat 13:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 18:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Sziasztok!
Bocsi, hogy egy hete nem írtam, de rettenetesen elfoglalt vagyok!
:x
Ígérem, megpróbálok többet hozzászólni, és gondozni a topicjaimat itt is és az origo fórumán is!
Szép estét mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 18:42 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Erika!
Ez egy bonyolult történet, de elmondom. Az úgy történt, hogy a szüleim, ( a nagymamám eröltetésére ) beirattak kátéra. Eleinte féltem, hogy biztosan idegen lesz tőlem és hogy ez nem nekem való, de aztán egyre teltek a hetek és egyre inkább rájöttem, hogy mennyire bárátságos ez az egész. Aztán olyan november környékén valami megváltozott bennem. Végre elhittem azt, hogy Isten létezik. Ez főleg szerintem annak köszönhető, hogy 4 éve történt egy borzalmas baleset velem, ami nagyon megváltoztatott és ekkor, amikor visszagondoltam erre és még jópár dologra, rájöttem, hogy minden Isten kezében van és hogy neki köszönhetem, hogy most nem tolókocsiban vagyok. Bár ez a lehetőség nem állt volna fenn, mert azt nem értem volna meg. Ha én nem tértem volna meg, akkor most igencsak más helyeken fórumozgatnék most és másabb ruhában.
Szép estét!
Tisztelettel:
Staufenberg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 18., szerda 20:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Staufenberg!

Jó, hogy írtál, már nem tudtam mire vélni ezt a hosszú hallgatást.
Érdekes a helyzeted, az biztos: előbb beiratnak a szüleid kátéra, most meg nem nézik jó szemmel, ha templomba mész.
No és, mi leszel, ha nagy leszel?milyen iskolába jársz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 18:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Sziasztok!
Pontosítok: kb 30-an jártunk abba az osztályba, ebből 4emberre mondhatom azt, hogy hitt is Istenben, ha ezt az átlagot vesszük, akkor 13,33% osztályszinten.
És Emiliennek meg köszönöm a linket! Megnézem!
És miért vagy barátságtalan :wink: ?????
Nekem nem tűnt fel... :oops:

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 18:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 11:03
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szeged
Rostának meg annyit, hogy szívesen írnék én mást, jobb statisztikát, de a tények azok tények, és nagyon szerettem a gimit, ott tértem meg, de az a szomorú valóság, hogy még a tanárok közül is sokan nem olvasták fel reggel az aznapi igét, mondván, hogy minek??
Persze voltak tanárok, akik jópéldával jártak előttünk.. Azért persze ez is benne van a pakliban.
És igen, sokan csak az iskola híre miatt jelentkeztek ide, nem azért, mert közük lett volna Istenhez.

_________________
Andi
"Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 16:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Erika!
Szerintem csak arra számítottak, hogy túlesnek ezen és nem várták, hogy megmaradok, de erre nagyon harapnak! Nem igazán tudom, hogy mi legyek még az életben, van egy két dolog, ami érdekel pl: történelem, vallás ilyesmik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 13:30 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 07., szerda 11:56
Hozzászólások: 5
A korábban említett Don Schmierer-kötethez a következőket fűzöm hozzá-
(őszintén remélem, életünket valóban Jézus ítéli meg, nem pedig azok, akik üzenetét saját ízlésük szolgálatába állítják.)
Kritikám nem érinti azokat, akik igyekeznek valóban Jézushoz méltóan élni.
---

Don Schmierer: Megelőzés! Megelőzés! Megelőzés! A homoszexualitás megelőzése fiatalkorban. (Új Remény Alapítvány, Debrecen, 2006). Akinek netán meglenne a Mein Kampf, Mao Vörös Könyvecskéje és a Sztálin összes, annak a polcáról ez a kötet sem hiányozhat. A szeretet vallása ismét nekilendül, hogy Isten mögé bújva erősítgesse saját morális felsőbbrendűségének bástyáját. Ha nem a nők, vagy más vallások képezik a halálos ellenséget, a homoszexualitás akkor is mindig kapóra jön. Magyar viszonyok között alig érthető (de fröcsögésre annál több alapot biztosító) amerikai baromság, igen rossz fordításban, melynek ihletője kevésbé Isten, mint a nietzschei hatalom akarása.

A szerző. Don Schmierer Kaliforniában él, és a His Servants nevű gyülekezetet vezeti. Természetesen két gyermeke és egy szerető felesége van, féli az Urat, és szabadidejében programokat dolgoz ki arra nézve, hogyan lehetne mindenki identitását az övéhez hasonlóra formálni. Gyorsan le kell szögeznünk. Schmierer nem rosszindulatból teszi ezt. Schmierer tapasztalta, hogy az efféle élet elhozza a biztos boldogságot. Annyin felejtett el mélyebben elgondolkodni, hogy meglehet, nem mindenkinek. Kalifornia persze a valódi, kemény -mondjuk ki- buziság otthona is. Nyilvánvaló, hogy a helyi meleg közösség meglehetős undort vált ki környezetéből, hiszen itt valóban olyan gyakori az AIDS, mint a nátha, a szexuális partnerek pedig szinte rotációban váltják egymást. A legvalószínűbb, hogy Schmierert is ez undorította el, és -Istenfélő emberként- mindössze annyit akart mondani: "Tudok jobbat." Csakhogy elfelejtette hozzátenni: Kaliforniai vagyok, és a helyi viszonyok alapján szövegelek. Innentől fogva állításai sajnálatosan általánosak, amely pl. a viszonylagosan tájékozatlanabb magyar hívőben azt a benyomást keltheti, hogy a világ összes melege ugyanolyan: az Ördög szolgája. Nem lennék annak a helyében (ha meleg, ha nem), akinek a szülei ezt a könyvet megveszik, és el is hiszik a benne foglaltakat.

A könyv. A páli kereszténység legújabb gyöngyszeme. A könyvet átható alapgondolat: Gyűlöljük a homoszexualitást, mert utálatos bűn, de szeressük a homoszexuálisokat, és igyekezzünk őket (saját képünkre) átformálni, mert "valójában senki nem homoszexuális a természeténél fogva." (34.o.) Utóbbi feltételezéssel Schmierer egyben rendíthetetlen református hitéről is tanúbizonyságot tesz- mint tudjuk, a reformátusok kedvelt jelmondata: "Hiszem, mert lehetetlen." És, hogy miben is áll ez a szeretet?

"Az igen kockázatos magatartásmódokhoz- alkoholizmushoz és kábítószer-élvezethez, anorexiához és bulimiához, szexuális függőséghez és eltévelyedéshez- vezető irányultságok korán felismerhetők és kezelhetők, mielőtt önpusztító szokásmechanizmusuk kormolyan károsítaná vagy tönkretenné az érintettek életét. Ugyanez mondható el a homoszexuális irányultságról is. Minél előbb felismerik és kezelik, annál valószínűbb, hogy sikerrel jár a megelőzés." (37.-8.)

És, hogy hogyan is valósítsuk meg ezt a szeretetet?

"Győződjünk meg róla, hogy minden érintett lelkigondozó biblikusan és tájékozottan (kiemelés tőlem, B.G.) szemléli-e a homoszexualitást, nem feltételezve, hogy "genetikailag előre meghatározott" dologról van szó."

Ilyen tájékozottság mellett persze nem nehéz szeretni. A megelőzés azonban nem csak a lelkigondozók feladata. Schmierer aranyos fiktív párbeszédekkel szórakoztatja az olvasót, amelyekben egykori homoszexuálisok "térnek meg", akik nem térnek meg, meghalnak AIDSben, diákok szólalnak meg, akik "hosszú ideje járnak gyülekezetbe, így kétségkívül meg tudják különböztetni a jót a rossztól", derék apák pedig egymás tudomására hozzák, hogy nem is baj, ha a gyerek rendetlen, csak meleg ne legyen. A -némileg kínos- nevetést egy dolog töri meg: a párbeszdek rettenetes fordítása. Vajon mi lehetett pl. a "Géza" eredetije az angol szövegben?

A 152. oldalon Schmierer már eljut addig, hogy a homoszexualitást egyszerűen a függőség pszichiátriai kategóriájába sorolja, miután egyébként a könyv elején már kesergett egy sort amiatt, hogy az Amerikai Pszichiátriai Társaság levette a betegségek listájáról. De, hogy szerinte mi is alakíthatja ki a homoszexualitást? Lássunk néhányat a legszebbek közül:

"[ha az anya fiát]gyakran kéri arra, masszírozza meg." (167.o.)

"Gyenge szem-kéz koordináció." (191.o.)- a kedvencem. Schmierer teóriája szerint az ilyen gyereket nem veszik be az iskolai focicsapatba, és emiatt elbizonytalanodik férfi identitásában. Természetesen az "elveszett bárány" visszaterelgetésében is az első lépések egyike, hogy beválasztjuk valamilyen sportcsapatba (ld. 206.o.).

"Köztiszteletben álló vezetők bukása..." (192.o.)- El sem tudom képzelni, ez mit jelenthet.

A könyvhöz olyanok adták a nevüket, mint Dr. Beer Miklós katolikus püspök, vagy Kovács Károly addiktológiai szakpszichológus. Utóbbi a könyv szakmai lektora is volt, de sajnos a legtöbb szakmai hibát úgy, ahogy volt, meghagyta. A kész műhöz való legynagyobb hozzájárulása egy tökéletesen tudománytalan, ömlengő fülszöveg, valamiféle "kiáltvány az apákhoz." Elképzelhető, hogy Kovács Károly magánemberként ez a szövegrész is hitelesebb lenne.

És, hogy mit mondana Jézus? Schmierer tíz oldalakon át elemzi ezt a kérdést, és szerinte Jézus világosan a szeretetnek álcázott homofóbia oldalán áll. Szerintem Jézus egyszerűen csak borzalmasan szomorú lenne, hogy mit csináltak az üzenetéből.

"...és mindezért azt a javíthatatlan tökfejet (Szent Pált) kell felelőssé tenni." (Friedrich Nietzsche)

-Braunitzer Gábor
angol szakos tanár
PhD-hallgató
SZTE-ÁOK, Élettani Intézet
Elméleti Idegtudományok Doktori Iskola


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 14:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké... értjük... a felháborodást is érteni VÉLJÜK...

mindezzel együtt: aki ugye A-t mond, mondjon B-t is! MILYEN MEGOLDÁST javasolsz Don Schmierer-ével szemben?

tudunk róla, hogy VAN Magyarországon is homoszexuális keresztény közösség... mi se megyünk ODA a fekete csatossal vagdalkozni...

most komolyan... mi értelme van itt egy ilyen beírásnak????

oké... majd megmondod... addig is, kedves Braunitzer Gábor
aki ugyebár a SZTE-ÁOK, Élettani Intézet
Elméleti Idegtudományok Doktori Iskola
hallgatója

SZAKMAI véleményedet kérhetném a következő cikkről?

http://index.hu/tech/tudomany/birknav0104

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 14:55 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 07., szerda 11:56
Hozzászólások: 5
net2rist:

Hogy miért kellenek ezek a beszólások? Az előbb kérték, hogy legyen ellenvélemény is. Nem anyáztam. Hiszek Istenben, de nem a nagyon is esendő követőiben, ennyi.

1. Megoldás: szerintem a megoldás adott; amíg a homoszexualitás nem csökkenti a túlélés esélyeit (sőt, meglepő módon a természetes szelekció sem irtotta ki, pedig a káros variánsokat kiirtja), addig egyszerűen együtt kell élni vele. Valójában egy anyának vagy apának, akinek a gyereke meleg, ez az igazi kihívás: önnön nagyon is emberi undorát legyőzni, és szeretni-MINDENÁRON. NEM CSAK AZOKAT, AKIK OLYANOK, MINT MI. A szeretet üzenete ez. És ezért olyan nehéz megvalósítani.

2. A cikk: nem kétlem, hogy állatoknál ez megvalósítható. Embereknél először a náci Németországban kísérleteztek ezzel (Carl Værnet), majd az Egyesült Államokban is- a tanulság: az emberi szexualitás nem tisztán ösztön-jellegű, mint az állatoké. A hormonkezelt férfiakra a kezelés olyan hatással volt, hogy még erősebb vonzalmat éreztek ugyanazon emberek iránt... Valószínűleg az emberben a szociális tanulás erősíti meg a genetikai programot, és ez az, ami miatt a dolog már nem visszafordítható. Ez a terület még nagyon gyerekcipőben jár, de fel kell hívnom a figyelmet arra, hogy Markov törvényei értelmében a génkészlet egy részének (a változatosságnak) a megnyírbálása a faj degenerációjához visz közelebb. Az igazság, hogy nem tudunk semmit a homoszexualitás funkciójáról, de fennmarad, az biztos. (És különben is: Istent játszani ronda dolog; hogy jönnénk mi ahhoz, hogy eldöntsük, mi kell és mi nem? És Isten miért nem sújt le több ezer éve, ha rossznak tartja ezt?)
A ScienceDirect keresőben szerintem találtok erről dolgokat, de majd én is keresek.

Szerintem az igazi keresztény törekszik megismerni Isten szándékát- tájékozódik, és nem csak a saját álláspontja alátámasztására gyűjt adatokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 14:56 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 07., szerda 11:56
Hozzászólások: 5
Egyébként valóban az vagyok, akinek mondom magam.

www.phys.szote.u-szeged.hu- a munkatársaknál megtalálsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 14:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egy percig nem jutott eszembe vitatni... kérdeztem viszont tőled, szakmailag

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 15:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
br@unitzergabor írta:
A korábban említett Don Schmierer-kötethez a következőket fűzöm hozzá-


Szia!

Nagyon örülök, hogy írtál véleményt erről a könyvről, mivel én pl. ezt a könyvet nem olvastam(igaz, nem is találkoztam még vele - ezek szerint szerencsémre :) ).
Engem személy szerint is szokott bosszantani a hozzánemértés, mikor megírnak egy könyvet, de rendesen utána se néznek a témának, nem veszik a fáradságot, hogy legalább annyi időt eltöltsenek kutatással, amit egy átlagbölcsész, mielőtt megírna egy 10-oldalas szemináriumi dolgozatot. Sajnos sok ilyen könyvet(és újságcikket) olvastam, bár természetesen nemcsak keresztények követnek el ilyen hibát(hanem ez szerintem elég általános sok területen(sajna. :? ).
Azt is elég szomorú látni, hogy keresztény témájú könyvek fordítási színvonala is gyakran alatta van mondjuk egy Star Wars-fanfictionének. Pedig azokat valószínűleg szintén nem műfordítók végzik :) .
És természetesen nem valami naprakészek...szóval megjelenik egy "hogyan éljük meg kereszténységünket a mindennapokban"-típusú könyv Amerikában 1948-ban, mi pedig 1998-ban fordítjuk azt le, és adjuk ki...jajj. (És különben is, magyarok ugyanilyet nem tudnának írni? Na, jó egy-kettő talán van...)

Szóval örülök, hogy azt a cikket leírtad. Én megint csak azt az egy könyvet tudnám ajánlani a témáról, amit olvastam(több ilyennel nem is találkoztam őszintén szólva :roll: ).

A Szeretet illúziója
http://www.libri.hu/hu/book/egeszseg_test_es_lelek/szex/a_szeretet_illuzioja

Németek írták azt hiszem, de a könyv másik felében magyarok is hozzátesznek valamit a témához. Ebben a könyvben pl. benne van az, hogy igenis létezik olyan, hogy valaki genetikusan homoszexuális, tehát magyarul: így született. Vannak hiányosságai ennek a könyvnek is(és igazándiból már régen olvastam, újra el kéne), de ahhoz képest, amiről írtál az előbb, ez valószínűleg mérföldekkel jobb.

Jaj, sokáig írtam, sietnem kell bocsi.

Üdv mindenkinek: Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Gábor!

köszönöm a szakmai hozzászólást, én is tudatában vagyok, hogy ÖT dolog határozza meg a nemi identitást, és NAGYONNEM úgy működök, hogy csak a nekem tetsző tényeket vagyok hajlandó egyáltalán megvizsgálni (bibliából és életből 1aránt), persze LEHET, hogy én vagyok KISEBBSÉGBEN...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 15:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 07., szerda 11:56
Hozzászólások: 5
Net2rist: Nem neked szólt, és nem bántó jelleggel. Én annyit mondtam, hogy a modern keresztény ember, valódi hittel, megengedheti magának a tájékozódást. És ezt főleg Schmierer váltotta ki belőlem.

ÖT dolog? Ezt a számot honnan vetted? Mi ez az öt dolog?
genetika, nevelés, szándékolatlan környezeti hatások, és...?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség