Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 15:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÉN gépészmérnök vagyok ;)

1) genetika
2) elsődleges és másodlagos nemi jellegek
3) hormonháztartás
4) nevelés
5) énkép (ebbe nyilván beleérthető a kialakulásában szerepet játszó egyéb hatások összessége is)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 16:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
azért csak belepiszkálnék az írásodba (télleg nem eldózerolási szándékkal, lehet hogy van, amit én - gyakorló gyülekezeti tagként - jobban látok)
köszönöm a "nem rád gondoltam" bizalmát, jól esett :)


br@unitzergabor írta:
A korábban említett Don Schmierer-kötethez a következőket fűzöm hozzá-
(őszintén remélem, életünket valóban Jézus ítéli meg, nem pedig azok, akik üzenetét saját ízlésük szolgálatába állítják.)
Kritikám nem érinti azokat, akik igyekeznek valóban Jézushoz méltóan élni.

természetesen mindenki, aki itt a fórumon lébecol, igyekszik... más kérdés, h kinek Jézus KORBÁCSOS alakítása áll közelebb a szivéhez, kinek meg a samáriai kútnál történtek... de ETTŐL MÉG én itt senkire nem mernék olyat mondani, h nem igyexik Jézushoz méltóan élni...

br@unitzergabor írta:
Don Schmierer: Megelőzés! Megelőzés! Megelőzés! A homoszexualitás megelőzése fiatalkorban. (Új Remény Alapítvány, Debrecen, 2006). Akinek netán meglenne a Mein Kampf, Mao Vörös Könyvecskéje és a Sztálin összes, annak a polcáról ez a kötet sem hiányozhat. A szeretet vallása ismét nekilendül, hogy Isten mögé bújva erősítgesse saját morális felsőbbrendűségének bástyáját. Ha nem a nők, vagy más vallások képezik a halálos ellenséget, a homoszexualitás akkor is mindig kapóra jön.

kissé Tóta W. Árpád-ízű mondatok, GONDOLOM, hogy nem vagy büszke a párhuzamra...

br@unitzergabor írta:
Magyar viszonyok között alig érthető (de fröcsögésre annál több alapot biztosító) amerikai baromság, igen rossz fordításban, melynek ihletője kevésbé Isten, mint a nietzschei hatalom akarása.


Nietzsche-ügyben nem vagyok szakértő, de MILYEN hatalmat akar ez a szerencsétlen homofób amerikai lelkész????

br@unitzergabor írta:
... ...Nem lennék annak a helyében (ha meleg, ha nem), akinek a szülei ezt a könyvet megveszik, és el is hiszik a benne foglaltakat.


hát igen... 4 gyerekes szülőként tudom: EGYÁLTALÁN szülő helyében elég NAGY KIHÍVÁS lenni :D

br@unitzergabor írta:
A könyv. A páli kereszténység legújabb gyöngyszeme.


miért pont PÁLI?? MÉG MILYEN van???? (tudok ugyan egy pál-mentes messiási-zsidó vallási irányzatról, de nem túl általános ez a jelző, természetesnek vesszük, hogy Pál levelei a kereszténység részét képezik... vagy valamiről már megint lemeradtam????? :-O)

br@unitzergabor írta:
A könyvet átható alapgondolat: Gyűlöljük a homoszexualitást, mert utálatos bűn, de szeressük a homoszexuálisokat, és igyekezzünk őket (saját képünkre) átformálni, mert "valójában senki nem homoszexuális a természeténél fogva." (34.o.) Utóbbi feltételezéssel Schmierer egyben rendíthetetlen református hitéről is tanúbizonyságot tesz- mint tudjuk, a reformátusok kedvelt jelmondata: "Hiszem, mert lehetetlen."


ez az alapgondolat a Biblia alapgondolata: a BŰN gyűlölete ellenére a BŰNÖST szereti Isten... nyilván a "botrány" az, hogy a homoszexualitást BŰNnek nevezi a szerző (ja, meg a Biblia, bármilyen kellemetlen...)

még egy megjegyzés: szegény reformátusok most MIVEL érdemelték ki ezt a bökést? nem hinném, hogy az amerikai bácsi református lenne...

br@unitzergabor írta:
... ... A 152. oldalon Schmierer már eljut addig, hogy a homoszexualitást egyszerűen a függőség pszichiátriai kategóriájába sorolja, miután egyébként a könyv elején már kesergett egy sort amiatt, hogy az Amerikai Pszichiátriai Társaság levette a betegségek listájáról.

az addiktológiai besorolás 1értelműen baromság... ezzel együtt VALÓBAN érdekes, hogy pl a '70es években még számos egyéb szexuális zavarral együtt kezelték a homoszexualitást is, mára természetesen úgy alakult ez át, hogy a normál szexuálterápia egyik ága a homoszexuális párkapcsolatok problémáinak kezelése, GYÓGYÍTÁSról senki nem beszél...


br@unitzergabor írta:
De, hogy szerinte mi is alakíthatja ki a homoszexualitást? Lássunk néhányat a legszebbek közül:

"[ha az anya fiát]gyakran kéri arra, masszírozza meg." (167.o.)

nem ANNYIRA abszurd, pláne itt Magyarországon... kb. ezen a ponton döntöttem el, hogy "bevonom" a téma megtárgyalásába keresztény szexuálterapeuta barátnémat is, mert ez TÉNYLEG létező probléma

igenis LÉTEZIK olyan "túlhordott ödipuszi kötődés", amiben az anya a valamilyen szempontból "szerepéből kikerült" társ HELYÉRE állítja be a FIÁT... nem vagyok ezen a téren nagyon járatos, de láttam ilyeneket bőven...

br@unitzergabor írta:
"Gyenge szem-kéz koordináció." (191.o.)- a kedvencem. Schmierer teóriája szerint az ilyen gyereket nem veszik be az iskolai focicsapatba, és emiatt elbizonytalanodik férfi identitásában. Természetesen az "elveszett bárány" visszaterelgetésében is az első lépések egyike, hogy beválasztjuk valamilyen sportcsapatba (ld. 206.o.).

no igen... ez TELJESEN amerikai dolog... az OVODAI focicsapatban betöltött pozíció már meghatározza, milyen egyetemre jutsz be, vagyis az ÉLETEDET... számomra az információértékek kb. annyi, hogy az illető legalább OLVASOTT némi szakirodalmat :D a "szem-kéz koordináció" nem tartozik a bulvárlapok szókincséhez ;)


br@unitzergabor írta:
"Köztiszteletben álló vezetők bukása..." (192.o.)- El sem tudom képzelni, ez mit jelenthet.

segítek!!! a SZEREPMODELL összeomlása, amiről itt szó van
személyesen ismerem egy hirtelen meghalt lelkipásztor KAMASZ GYEREKEINEK kálváriáját... amikor EGYSZERRE borul az APAKÉP és az ISTENKÉP... ott MINDEN elő tud fordulni, pszichiátriai esetté válásig bezárólag (sőt...)

br@unitzergabor írta:
... ... ... És, hogy mit mondana Jézus? Schmierer tíz oldalakon át elemzi ezt a kérdést, és szerinte Jézus világosan a szeretetnek álcázott homofóbia oldalán áll. Szerintem Jézus egyszerűen csak borzalmasan szomorú lenne, hogy mit csináltak az üzenetéből.

nem tudom-merem megfogalmazni, h mit mondana a könyvre, vagy erre a cikkre Jézus... én csak azt tudom: NEKEM mit mond

br@unitzergabor írta:
"...és mindezért azt a javíthatatlan tökfejet (Szent Pált) kell felelőssé tenni." (Friedrich Nietzsche)

nos... EZ magas labda:

"Isten halott!!" /Nietzsche

"Nietzsche halott!!" /Isten

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 17:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
(Na jó, egy kicsit elszégyelltem magam. Az igaz, hogy sokszor elég gyatra írások születnek, de azért azt is hozzá kell tenni, hogy vannak nagyon jól megírt könyvek is(pl. Francis A. Schaeffer, de még van néhány), és olyanok is amelyek jól vannak lefordítva. Meghát végülis a szándék fontosabb. Inkább az kéne, hogy nem egyedül kéne írni-fordítgatni, hanem több emberrel is átnézetni a szövegeket(olyanoknak is, akik kompetensebbek a témában, de esetleg nem hívők), vagy már eleve többen dolgozni a témán.)

(Jó, tudom ez a hozzászólás már abszolút OFF...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
dehogyis!!!

ez olyan, mint a keresztény zene (igen, KÖNNYŰ- és GAGYIzene) volt egy időben: "az Úr úgyis a SZÍVet nézi" (magyarul nincs zenei izlése :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves br@unitzergabor !

Bár sem a Mein Kampf, sem Mao, sem Sztálin művei nem díszelegnek a polcomon, ez a könyv megtalálható, épp azért vettük meg, h. informálódjunk ebben a kényes témában, ahogy ajánlod is a mai keresztyéneknek.

Feltűnt az éles bírálat, amivel a szerzőt illetted. Vajon mi kifogásolnivaló van azon, h. 2 gyermeke, s egy szerető felesége van? Nem tudom, miből gondolod,h."Schmierer tapasztalta, h. az efféle élet elhozza a biztos boldogságot"...amikor az író feltárja az olvasó előtt,h. "abban a fájdalomban volt részük, h. mindkét fiuk elvált."

Szívesen olvasnám viszont, h. mi a véleményed azokról a vizsgálatokról, amelyek azt hivatottak bizonyítani vagy elvetni, h. öröklött vagy szerzett hajlam a homoszexualitás?/3. fejezet/

Valamint örömmel venném, melyik könyvet ajánlod ebben a témában a tájékozódni vágyó keresztyén olvasó kezébe?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
SZAKMAI véleményedet kérhetném a következő cikkről?

http://index.hu/tech/tudomany/birknav0104

Az én, nem szakmai véleményem az: lefogadtam volna, hogy a homik tiltakoznak az efféle kutatás ellen. Ez a tiltakozás egyben le is leplezi a dolog lényegét.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 07., szerda 21:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
net2rist írta:
SZAKMAI véleményedet kérhetném a következő cikkről?

http://index.hu/tech/tudomany/birknav0104

Az én, nem szakmai véleményem az: lefogadtam volna, hogy a homik tiltakoznak az efféle kutatás ellen. Ez a tiltakozás egyben le is leplezi a dolog lényegét.
üdv
ex


Hívő ember a Szentlélek álltal gyógyít és nem hormonokkal.

A süket és vak vallásos emberek akik
a sötétben tapogatóznak pesze mindent megtesznek ,hogy ne derüljön ki ,hogy vakok és süketek,
ezért mindent bevetnek,hogy hitelesnek tünjenek,
a vakok és süketek számára azok is lesznek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 06:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
János írta:
Jn 9,39. És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek.
40. És hallák ezeket némely farizeusok, a kik vele valának, és mondának néki: Avagy mi is vakok vagyunk-é?
41. Mondá nékik Jézus: Ha vakok volnátok, nem volna bűnötök; ámde azt mondjátok, hogy látunk: azért a ti bűnötök megmarad.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 08:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
Hívő ember a Szentlélek álltal gyógyít és nem hormonokkal.

A süket és vak vallásos emberek akik
a sötétben tapogatóznak pesze mindent megtesznek ,hogy ne derüljön ki ,hogy vakok és süketek,
ezért mindent bevetnek,hogy hitelesnek tünjenek,
a vakok és süketek számára azok is lesznek.

Kedves G7!
Nem igazán értem, hogy itt mi mellett vagy ellen szóltál, de az első mondatodat kiegészíteném.
A hívő ember nemcsak a Szentszellem által gyógyít, hanem az is teljesen bibliai hogy gyógyszereket, gyógynövényeket használ gyógyításra.
Ezék 47,12. ..... és gyümölcsük eledelre és leveleik orvosságra valók.
Jel 22,2. .... és levelei a pogányok gyógyítására valók.

Az igékkel csak azt akartam megmutatni, hogy igenis vannak gyógyhatású növények gyógyításra, tehát normális az ha ilyet használ az ember. Persze a főorvos a mi Urunk, aki nélkül semmi sem működik.
A cikkben egyébként nem hívők gyógyítási próbálkozásáról van szó, hanem világi tudósok kutatásáról. Szóval nem értem, hogy mit akartál mondani.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 08:38 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Érdekes hogy ezek az Igék hogy nem jöttek elő?

Róm 1
19. Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:
20. Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.
21. Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.
22. Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;
23. És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.
24. Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;
25. Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott. Ámen.
26. Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:
27. Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

28.És a miképen nem méltatták az Istent arra, hogy ismeretökben megtartsák, azonképen oda adta őket az Isten méltatlan gondolkozásra, hogy illetlen dolgokat cselekedjenek;
--

Ha ítélet vagy büntetés az vissza is vonható. (tudva hogy a ítéletet az Úr azt is vissza tudja vonni.)

És jó erre is oda figyelni néha. :)

Kol 2,8 Meglássátok, hogy senki ne legyen, a ki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 09:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tiv!

Szerinted miért írja br@unitzergabor ,h.a könyv a" páli kereszténység gyöngyszeme" ?

vagy:

A könyvet átható alapgondolat: Gyűlöljük a homoszexualitást, mert utálatos bűn, de szeressük a homoszexuálisokat...

a Bevezetésben ezt írja Schmierer:

E könyv megírása során a Bibliát tartom a végső tekintélynek következtetéseim levonásakor. Meggyőződésem, h. a Biblia Isten Igéje, ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 09:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az általad idézett igék nyilván BŐVEN SZEREPELNEK a könyvben (jónéhány másikkal együtt)

itt nem arról van szó, hogy ezeket itt a fórumon nem ismernénk...

azt írja ez a kedves ember:

Idézet:
A könyvet átható alapgondolat: Gyűlöljük a homoszexualitást, mert utálatos bűn, de szeressük a homoszexuálisokat, és igyekezzünk őket (saját képünkre) átformálni


ezt "lefordítva keresztényre" úgy lehet mondani, ahogy ott én is megfogalmaztam:

net írta:
ez az alapgondolat a Biblia alapgondolata: a BŰN gyűlölete ellenére a BŰNÖST szereti Isten... nyilván a "botrány" az, hogy a homoszexualitást BŰNnek nevezi a szerző (ja, meg a Biblia, bármilyen kellemetlen...)


konkrét igehelyeket pont AZÉRT nem írtam, mert ezt kb. mindenki ismeri...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 10:18 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Erika írta:
Kedves Tiv!

Szerinted miért írja br@unitzergabor ,h.a könyv a" páli kereszténység gyöngyszeme" ?

vagy:

A könyvet átható alapgondolat: Gyűlöljük a homoszexualitást, mert utálatos bűn, de szeressük a homoszexuálisokat...

a Bevezetésben ezt írja Schmierer:

E könyv megírása során a Bibliát tartom a végső tekintélynek következtetéseim levonásakor. Meggyőződésem, h. a Biblia Isten Igéje, ...

Ó ez lett volna a megemlítés?:)


1Kor 6,17 A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.
2Kor 3,17 Az Úr pedig a Lélek; és a hol az Úrnak Lelke, ott a szabadság.


Ehhez hit kell, és engedelmesség úgy lehet megtapasztalni.
Ha elméleteket gyártunk hogy kedvenc kívánságainkat megtartsuk az már eleve akadály a szabadulásban.

Jak 4,1 Honnét vannak háborúk és harczok közöttetek? Nem onnan-é a ti gerjedelmeitekből, a melyek a ti tagjaitokban vitézkednek?

Jak 4,3 Kéritek, de nem kapjátok, mert nem jól kéritek, hogy gerjedelmeitekre költsétek azt.

--

Utána meg lehet okoskodni hogy ez olyan valami amit nem is akar elvenni, vagy helyre rakni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 10:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net írta:
ez az alapgondolat a Biblia alapgondolata: a BŰN gyűlölete ellenére a BŰNÖST szereti Isten... nyilván a "botrány" az, hogy a homoszexualitást BŰNnek nevezi a szerző (ja, meg a Biblia, bármilyen kellemetlen...)

Igen. Kritikus barátunknak viszont, úgy tűnik, pont ez a gondolat nem tetszik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 14:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Net!


Ezt írod:

hát igen... 4 gyerekes szülőként tudom: EGYÁLTALÁN szülő helyében elég NAGY KIHÍVÁS lenni


az, minden bizonnyal. Nincs valami jó recepted?pl. hogyan szeressük gyermekeinket,h. szeretethiányosak se legyenek, de túlságosan se csüngjünk rajtuk, megakadályozva az egészséges önállósodásukat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség