Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 08., csütörtök 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Egyetértek lényegében ezekkel a gondolatokkal Gábriel.

----

Egyébként nem értem, hogy a gén-, meg a hormonkezelésnek mi köze van a természetes gyógyításhoz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 19:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Én nem lennék túl büszke, ha egyetértenék valamiban G7-tel - noha volt már rá eset, hogy azonos volt a véleményünk "részarányosan".


A Jelenések könyve gyógynövénye biztosan nem "mennyei használatra" való, hiszen nincs ott betegség, öregség, halál..

Genetikailag meg tényleg jó csöndben lenni, mert Isten szerint a homoszexualitás bűn, tehát Ő nem lehet részes egy ilyen létrejöttében :roll:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>Genetikailag meg tényleg jó csöndben lenni, mert Isten szerint a homoszexualitás bűn, tehát Ő nem lehet részes egy ilyen létrejöttében.

Egyetértek veled ebben, és még annyival kiegészíteném, hogy a bűn megrontott minket - így megromolhattunk genetikailag is. De ez mentség? Akkor hol a határ? A pedofília még belefér, vagy a vérfertőzés? És ha találnak egy gént ami felelőssé tehető ez utóbbiakért, onnantól legális lesz?
Másik oldalról: ha valaki kleptomán hajlamú, attól még küzdenie kell ez ellen a negatív terheltség ellen.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 09., péntek 20:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
figyelő írta:
Én nem lennék túl büszke, ha egyetértenék valamiban G7-tel - noha volt már rá eset, hogy azonos volt a véleményünk "részarányosan".


"Tudjuk" figyelő, te elsősorban magadra vagy büszke, és mindenkit magadhoz mérsz... 8) (nekem a Bibliából valami olyasmi rémlik, hogy a felfuvalkodottság nem a Lélek gyümölcse :wink: ) Te hogy tudod ilyen mérhetetlenül lenézni az embereket? Ez egyáltalán nem felnőtt viselkedés. Lehet bölcsen is inteni, de ez a lekezelő kritika, és a mások iránti megvetés nem az. Úgy tűnik, te inkább csak magadat akarod piedesztálra emelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 14:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!

Mint már mondtam, orvosok állítják(hívő orvosok is!), hogy igenis létezik olyan, hogy genetikaliag homoszexuális valaki. Khm. :) De miért lenne ez akkor Isten hibája? Vannak betegségek is, amelyek genetikusan meghatározottak(nem tudnék példát mondani, de tudom, hogy van ilyen, ha valaki tudna erre példát mondani, légyszi írja le. Talán a Down-kór :?: )

Hát én nem tudom, miért kell ezt a problámát túlmisztifikálni. Ha van olyan ember itt a fórumon, aki még soha nem "tekintett bűnös kívánsággal egy asszonyra" vagy férfira, szerintem még annak se nagyon van joga ítélkezni, mert annak meg gondolom van valami más kisebb-nagyobb bűne-küzdelme. Mondjuk úgy vettem ki, tényleg nem ítélkezni akartok, hanem csak véleményt mondotok el, szóval végülis nincs ezzel baj.

Nem tudom, melyik a jobb, ha valaki megerőszakol egy nőt, mert jólesik neki, vagy ha két felnőtt férfi szabad akaratból együtt van. Az előbbi? Oké, ám legyen. :) (És azért zárójelben megjegyezném, hogy a férfiak az ellen jóval ritkábban ágálnak, ha két nőt látnak együtt, de személyes sértésnek veszik, ha két férfit :D :D . Pedig ugyanaz pepitában, nem? :D ) Szóval... 8) Isten szerint ugyanaz különben.

Egyébként én arra lennék igazából kíváncsi, hogy egy homoszexuálissal, mi történik, miután megtér, mert igazándiból őket kellene megkérdezni. Valószínűleg ugyanaz, mint bárki mással. Az első szeretet állapotában van, szinte teljesen Krisztus tölti be, eszébe se jut, hogy férfiakra nézzen. Aztán jönnek a nehézségek. Kiesik az első szeretet állapotából. Előbb-utóbb valószínűleg elbukik néhányszor. Mint mindannyian. És akkor mi van? Kiesett az üdvösségből, vagy mi? Nem hiszem, mert a legtöbb helyen azt hallottam, hogy Isten miatt üdvözülünk, nem magunk miatt. Szerintem Krisztus szeretete úgyanúgy szorongatni fogja, mint bármelyikünket, így nyílvánvalóan már nem lesz az "igazi" a dolog, nem fogja annyira jól érezni magát benne, hanem ugyanazt a meghasonlást fogja érezni, mint minden hívő, ha bűnt követ el. Dehát könyörgöm, csak a Mennyorszában leszünk tökéletesek, nem? Itt max csak próbálkozik az ember (de jobb, ha inkább azzal próbálkozik, szvsz, hogy egyre jobban ismerje és szeresse Istent, nem pedig azzal, hogy saját maga egyre jobbá váljon. Nekem pl. mint már mondtam, annyira nehéz Isten szeretni, egyszerűen azt se tudom, hogyan kell azt csinálni. Mert nem pusztán csak engedelmességgel, valami több is kell, tudom. Talán, hogy jobban bízzon benne az ember, hogy rá merje bízni a dolgait. Végül is ez se valami aktív cselekvés, amit én csinálok, ha jobban belegondolok, hanem azt jelenti, hogy engedem, hogy Isten vigyen véghez valamit az életemben. Na, jó, ez most nem fontos...)

Csak ennyi.
Üdv:Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 14:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Tavasz!

Így sohasem lesz kikelet, "csak tél, hideg tél".. :shock:

Bíztattalak, s most is azt teszem: bizonyítsd be, mikor állítottam "igétlen" dolgot? Igyekszem nem magamat, hanem a Biblia igazságait képviselni. Aki ettől eltér, azt kötelességem szóvá tenni. Szó nincs gőgről, piedesztálról...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 14:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Emilien írta:
Nekem pl. mint már mondtam, annyira nehéz Isten szeretni, egyszerűen azt se tudom, hogyan kell azt csinálni.


Kedves Emilien

Nem is olyan nehéz az :D

Semmi mást nem kell tenned csak szeretettel Istenre gondolni "ott"
ahol Isten szeretetét érzed,ha
a lábodba akkor ott, ha a fejedbe
akkor ott,ha a szivedbe akor ott.

Meglátod,minnél nyitotabb gyermeki szivvel tudsz Istenre gondolni és Őt szeretni ,annál több szeretetet fogsz
átélni Istentől,és minél több szeretetet
kapsz Istentől,annál több szeretetet
fogsz tudni adni embertársaidnak.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 15:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:

Egyetértek veled ebben, és még annyival kiegészíteném, hogy a bűn megrontott minket - így megromolhattunk genetikailag is. De ez mentség? Akkor hol a határ? A pedofília még belefér, vagy a vérfertőzés? És ha találnak egy gént ami felelőssé tehető ez utóbbiakért, onnantól legális lesz?
Másik oldalról: ha valaki kleptomán hajlamú, attól még küzdenie kell ez ellen a negatív terheltség ellen.


Kedves Indu

Nem értem,hogy mi a problémája a vérfertőzéssel
annak aki a Biblia szószerinti értelmezéséhez ragaszkodik,hisz a Biblia szószerinti értelmezését alapul véve maga Isten biztatta az embert vérfertőző kapcsolatra.

Mivel Ádám és Éva utódai vagy egymással vagy a szüleikkel kelett,hogy párosodjanak,hogy az emberiség kialakuljon,szóval te is és minden ember ezek szerint egy isteni diktátumra adott vérfertőzésből ered.

Úgye,hogy milyen rokonszenves állat az a majom :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 15:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
figyelő írta:


A Jelenések könyve gyógynövénye biztosan nem "mennyei használatra" való, hiszen nincs ott betegség, öregség, halál..



Kedves Figyelő

A Szentlélek a mennyből ered és a pogányok szívének gyógyítására való,erről szól az említett
prófécia,amire Ex hibássan hivatkozott.,tehát
szó sincs semmilyen hormon gyógyszerről amit
az emberek állítanak elő.

Természetessen sehol sem írtam ,hogy a pogányokat a mennyben kell gyógyítani a
Szentlélekkel.

A paráznaság és a homoszexualítás gyógyítása
terén kizárólag a Szentlélekkel való gyógyítást tudom elfogadni mint hívő.

Azt,hogy a vallásos emberek megalkuvóak és elfogadhatónak tartják a hormonnal való gyógyítást az rájjuk tartozik,mindenki azzal
gyógyít amilye van.


Ami a genetikai oldalt illeti,azzal mint hívő ovatossan bánnék,mert nem vonhatom kétségbe Isten szuverin jogát arra,hogy bárkinek a sorsát
úgy alakítsa és olyan módon ahogy számára a legmegfelelöbb.

A vallásos ember megteheti,hogy Istennek korlátokat szab és azt képzeli,hogy Isten azt teszi amit ő az értelmével el tud fogadni.

A vallásos ember hitének korlátai ott vannak
ahol az értelme,annyira képes közel kerülni
Istenhez amennyire az értelme ezt megengedi a számára"

A hívő ember hitének nincsenek határai,annyira tud közel kerülni Istenhez amennyire képes a Lelkében
Isten Akaratát Befogadni



Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 10., szombat 22:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
figyelő írta:
Kedves Tavasz!

Így sohasem lesz kikelet, "csak tél, hideg tél".. :shock:

Bíztattalak, s most is azt teszem: bizonyítsd be, mikor állítottam "igétlen" dolgot? Igyekszem nem magamat, hanem a Biblia igazságait képviselni. Aki ettől eltér, azt kötelességem szóvá tenni. Szó nincs gőgről, piedesztálról...


az az igeellenes, ahogy "cselekszel", ahogy megnyilvánulsz. Ha neked ezt az utat mutatja az Írás... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 00:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
GABRIEL777 írta:
Kedves Indu

Nem értem,hogy mi a problémája a vérfertőzéssel
annak aki a Biblia szószerinti értelmezéséhez ragaszkodik,hisz a Biblia szószerinti értelmezését alapul véve maga Isten biztatta az embert vérfertőző kapcsolatra.

Mivel Ádám és Éva utódai vagy egymással vagy a szüleikkel kelett,hogy párosodjanak,hogy az emberiség kialakuljon,szóval te is és minden ember ezek szerint egy isteni diktátumra adott vérfertőzésből ered.



:D Ez jó. :D
Az van a Bibliában asszem, hogy Isten az özönvíz után(vagy Mózes korának környékén :?: segítsen, akinek nagyobb bibliaismerete van, légyszi) tiltotta meg az inceszt(izé, magyarul: vérfertőző) kapcsolatokat. Nyílvánvaló, hogy teljesen nonszensz lett volna tőle, ha korábban tiltja meg hiszen akkor Ádám és Éva gyerekeivel kihalt volna az emberiség. :D
Isten meg nem szokott nonszensz dolgokat csinálni, úgy vettem észre. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 15:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Emilien írta:

Egyébként én arra lennék igazából kíváncsi, hogy egy homoszexuálissal, mi történik, miután megtér, mert igazándiból őket kellene megkérdezni.

Nem tom, mi történik, de van a chat.gyaloglo.hu-n egy "vallásos melegek" szoba, ami a református szobával ellentétben állandóan nyitva van... Lehet, hogy ott kéne megkérdezni...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 16:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
:D Ez jó. :D
Az van a Bibliában asszem, hogy Isten az özönvíz után(vagy Mózes korának környékén :?: segítsen, akinek nagyobb bibliaismerete van, légyszi) tiltotta meg az inceszt(izé, magyarul: vérfertőző) kapcsolatokat. Nyílvánvaló, hogy teljesen nonszensz lett volna tőle, ha korábban tiltja meg hiszen akkor Ádám és Éva gyerekeivel kihalt volna az emberiség. :D
Isten meg nem szokott nonszensz dolgokat csinálni, úgy vettem észre. :D

Nocsak, a tisztaszívű kereső is belebotlik az igazságba míg a csűrcsavar "igetudósnak" nem tűnik fel!
Bravó Emilien! Jár neked a Bingooo! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 11., vasárnap 16:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
Idézet:
Egyébként én arra lennék igazából kíváncsi, hogy egy homoszexuálissal, mi történik, miután megtér, mert igazándiból őket kellene megkérdezni.

Ha megtért, akkor meg is szabadul.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 12., hétfő 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igggen... elméletben ugye... nincsenek beteg keresztények se, sőt meg se igen halunk, vagy ha mégis, akkor jó vénségben, betelvén az élettel...

döbbenetes felismerés volt számomra (lelkes karizmatikus számára), hogy Isten terve alapvetően NEM a FÖLDI JÓLÉTÜNK körül forog :)

tehát: ELMÉLETBEN nyilván a megtérést követi a szabadulás, és a boldog élet

ugyanakkor... ha szabad GYAKORLATI példát idehoznom (megtért-megszabadult homoszexuális barátomról van szó), ő azt mondta: "az ördög MEG AKART FOSZTANI a NORMÁLIS CSALÁD ajándékától, de - hála Jézusnak - ez a terve MEGHIÚSULT: NEM HAGYOM, hogy ezt elvegye tőlem"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 299 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 64 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség