Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 29., szerda 17:43 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
figyelő írta:
Idézet:
Az se lehet igazán mit kezdeni, hogy Isten elkészít egy jó cselekedetet, de a hívőn múlik, hogy végrehajtja-e. Olyan ez, mintha a jó magról nem azt olvasnánk, hogy 30-100-szor annyi gyümölcsöt terem, hanem, hogy ha akar akkor terem gyümölcsöt.



Már megbocsáss, de ez vagy vakság, figyelmetlenség, vagy csúsztatás a prekoncepciód igazolására.

A mag ugyanis "bármit akarhat" önmagában, semmi sem lesz belőel. Tedd ki az asztalra, imádkozz, vonj fölé bűvköröket, s légy reményteli a (nem 30,vagy százszoros) "csak" megduplázódásában..

(Lelki)egészségedre!


Mt13,23.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 29., szerda 22:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
figyelő írta:
Kedves Literaty!


Azzal mit kezdesz, hogy aki mindvégig kitart, az üdvözül"?

.

Kedves figyelő, ennyit . Aki kitart az üdvözül.
Ez az emberi oldal, mer Isten nem kisérthető.
Nincs tétlen keresztyénség, majd úgyis üdvözülök, fütyülök mindenre..stb
Az Isteni oldal, a másik rész, hogy Ő megtartja mindazokat akik az övé lettek(mert ő munkálja az akarást és a véghezvitelt is).
Akik új életet kaptak azok mindvégig állhatatosak lesznek a Krisztusban vetett hitükben(nem emberi mérték szerint, hanem Isten a szivek tökéletes vizsgálója).
A pozitívat hangsúlyozza az Ige, aki kitart az üdvözül, nem pedig:
lehet hogy nem tart ki és elkárhozik.
Isten az aki aktívan gondoskodik a Szentek állhatatosságáról is, persze nem a mi tétlenségünkben
Egyébként jó kérdés, miben kell kitartani, mert mindnyájan elbukunk sok mindenben és sokszor még hitetlenkedünk is néhány dologban, na de ez még nem a kárhozat.
Egyébként a Jézusi figyelmeztetés tömeget tételez fel, Itt pedig nagyon nyomatékosan figyelmeztetni kell! Nem pedig altatni, és a Kegyelem tanával visszaélni. Az evangélium arról szól, hogy higgy és tarts ki, nem pedig higgy és ne törődj semmivel. Jogos így a figyelmeztetés, én is ezt mondom, amikor az evangéliumot szólom.
De ez nem semlegesíti Jézus ígéretét, a hívők teljes számban történő megőriztetéséről
Mert ez Jézus világos szava!
Szóval aki kitart...miben, kik?

Ez valami ugyanaz mint a megtérés, az ember odafordul Istenhez: emberi oldal
Isten ugyanakkor már megelőzte mert munkálkodott benne és Újjászüli megigazitja, minden cselekedet nélkül, egyedül Krisztusért. Isteni oldal.

Idézet:
Ez nem kevesebbet állít, mint hogy aki nem képes kitartani, az NEM ÜDVÖZÜL, noha már korábban megkapta, ingyen, kegyelemből.

Ez pedig csak egy következtetés nem az Ige, megint az a fránya vaslogika :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 31., péntek 19:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Literaty!

Csodálkozom rajtad. Eddig értelmes, hasznos hozzászólásaid voltak, de ez a mostani kötözködésnek vagy gondolkodásmentes fundamentalizmusnak tűnik.
Ha a Biblia nélkülözné, sőt éppenséggel károsnak tartaná az összefüggések felfedezését (Ige Igét magyaráz!), a tanulságok levonását – az a legsötétebb és legterméketlenebb fatalizmust hozná a hit helyébe. Ilyen tévútra a katolicizmus vagy az iszlám se keveredik…
Hiszem, hogy a Szentírás Isten Beszéde hozzánk, nemcsak mindennel rendelkezik, ami a jámbor élethez szükséges (vö. 2Tim 3,16kk), de végtelen kincsesbánya is. A kincs kitermelése nem passzív tudomásulvétel. (Még az sem „szimpla elszenvedés”, ha az Ige önmaga végez valamit, közreműködő nélkül. Pl. egy-egy Ige hozott számtalanszor mindennemű előkészület nélkül megtérést, vagy csodás gyógyulást). Elkerülhetetlen, hogy a Biblia állításaira is érvényesek legyenek a tézis-antitézis törvényei, különben megalapozatlan, ellenőrizhetetlen, babonás hiszékenység lenne, nem több. (A világ fiai, Sátán elkötelezett hívei számára nem is más az egész „Isten-ügy” vagy akár a Biblia megbízhatósága. De ebben sincs semmi meglepő, maga az Ige állapítja meg örök érvénnyel: „Lelki ember nem fogadja el Isten Szellemének dolgait, hiszen ostobaság neki. Nem is ismerheti meg, mert szellemileg vizsgálhatók meg.” 1Kor 2,14 Csia ford.)
Az ÚR üzenete, levele a Biblia az ember felé. Ihletett, szent írók rögzítették, észrevehetően és tapasztalhatóan a maguk személyiségének, stílusának jegyeit rajta szerepeltetve írásaikon.
Vegyünk egy alapvető példát, a hit mibenlétének megközelítését.
„Aki hisz és bemeritkezik, az üdvözül, aki nem hisz, elkárhozik.”(Mk 16,16). Márk elégséges tartja e kijelentő mondatot, feltételezi, hogy tudja az olvasó: mit jelent a hit. Ám, ha valaki erre építené hitét, nem tanulmányozva az egész Írást – mondhatná; én nem kételkedem, elhiszem a Szentháromság egy Istent. (Súlya kb. annyi ennek a „hitnek”, mint a jósnőé, aki hiszi a boszorkányok, tündérek létét, a kártyavetés igazmondását, és hogy a szerencsepatkó megőriz a szemmel-veréstől).
Jakab apostol felteszi a költői kérdést: „Te hiszed, hogy egy az Isten. Nemesen teszed, Az ördögi szellemek is hisznek ennyit, és borzadályban élnek.” Az apostol arra teszi a hangsúlyt, hogy a hit nem egy információ igaznak tartása, hanem annak gyakorlati megnyilvánulása van; cselekedetekben érhető tetten.
János apostol viszont nagyon is konkretizál, félreérthetetlenül megadja a meghatározást tartalmilag: Aki a Fiúban hisz, annak örök élete van, aki nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem fog életet látni, hanem Istennek a haragja marad rajta.” Ebből tudjuk meg határozottan: Krisztus parancsának engedelmeskedve nyertük/nyerjük el az üdvösséget. (Vö. „Új parancsot adok néktek. Ahogy én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást!”).
Az általad kifogásolt következtetésemhez (= aki nem tart ki mindvégig, az nem üdvözül), nézzük meg két verssel korábbról már; mi szerint jut el Jézus az inkriminált kfejezéshez! (a világ végének jeleiről beszél): „Akkor lesz majd, hogy nyomorúságra adnak s megölnek titeket, és az én nevemért az összes nemzetek gyűlölete ér titeket. Akkor sokan megbotlanak majd, s tőr fogja meg őket, egymást árulják majd el, és egymást gyűlölni fogják. Sok hamis próféta is támad, és sokakat eltévelyítenek. Annak következtében, hogy törvényrontással telik meg a világ, a legtöbb emberben elhidegül a szeretet. De, aki mindvégig állhatatos marad, megmenekül.”(Mt 24,9-13). Úgy tűnik, még az én „vaslogikám” se kell hozzá, hogy megállapíthassuk: aki nem tart ki végig, az nem üdvözül – hiszen ott van előtte a felsorolás, kikkel, mi minden esik majd meg. A „de” ellentétes kötőszó, azaz aki nem ide tartozik, az ennek az ellenkezőjébe…

szeretettel köszöntelek.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 31., péntek 20:44 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves figyelő!
Távol álljon tőlem, hogy támadjalak, én csak kifelytettem, hogyan értem az Ígét. Ill ez még nem is volt teljes részemről, mert egy nagyon konkrét üzenete van itt az Igének, sajátos helyzetben.
Az ellentétes állításra, "vaslogikát" érezted kötözködésnek?
Nem annak szántam, bocsánat érte.
Amit mondani akartam, hogy egy bibliai állítás és azzal ellentétes negatív oldal esetleges állítása, vagy értelmezése mintha ezt mondaná--(úgyhogy nem mondja az Írás) nem helyes szerintem, mert más így az értelmezés és elkanyarodhatok az eredetitől.
Vannak a Szentírásban világos Jézusi és apostoli helyek, ezek fényében kell magyarázni a kevésbé világosat.
Szóval én hiszek abban, hogy Jézus teljes számba megtartja az övéit az üdvösségre. Mert ez világos beszéde volt Jézusnak.

Jn. 10,28-29
Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből.
[Róm 8,34-39]

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 01., szombat 23:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Mégegy valami, nem tudom, hogy erre vagy e kiváncsi, ilyen irányba kell tapogatóznunk Eeyore.
Idézet:
A Tékozló Fiú történetében a nagyobbik fiú milyen szellemi állapotban volt? Mindig úgy hallottam, a nagyobbik fiú a vallásos ember, akinek meg kell térnie.
De akkor az Atya miért nevezi a fiának, és miért mondja: fiam, te mindenkor velem vagy és mindenem a tiéd?
A nagyobbik fiú el akarta-e hagyni az apját? Akart-e egyedül élni? Vagy tudta, hogy nem élhet az apja nélkül, és ezért nem is állt szándékában elhagyni őt?
A kisebbik fiú képes lett volna soha vissza nem térni?
Lehetséges-e a megtérést felrúgni úgy, hogy valami módon ne menj vissza Ahhoz, aki nélkül nem tudsz élni?
Képes-e az ember elhagyni azt, aki nélkül nem tud élni?


A példázat értelmezése mindig egy sajátos műfaj. Ebbe nem mindig szabad részletekből általános következtetést levonni. A Példázatnak megvan a maga célja ami sokszor szűk teret hagy az értelmezőnek, hacsak nem akar önkényesen belemagyarázni.
Valóban az igazi elveszett a nagyobbik fiú volt, de nem a szokványos keresztyén háttérből kell kiindulni, hanem Izráel sajátos helyzetéből, ami miatt nevezhető a nagyobbik fiú az Atya fiának. Ez nem azonos a máshol megjelölt istenfiúság kiváltságával, amely az újjászületéssel párhuzamos.
A következtetés ugyanakkor helytálló lehet, hogy a kisebbik fiú nem tudott az Atyához való visszatérés nélkül élni.

Ez a példázat látásom szerint ugyanakkor semmiképpen nem használható fel sem pro sem kontra a hívő üdvbiztonságával kapcsolatba, mert nem ez a célja a mondandónak.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Literaty 2008. nov. 01., szombat 23:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 01., szombat 23:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Bocsi belenyúltam a szövegbe, rossz gombot nyomva így az előző hozzászólásom eltünt, ami ez volt:

Saul és Júdás esete nem könnyű.
Biztos vagyok benne, hogy mind kettőjük életébe volt olyan pont, ahol Isten kegyelmezett volna nekik, de ők eljátszották ezt és nem hallgattak az Úrra. Isten ezért ítéletre választotta őket.
Júdás semmiképpen nem példázza a bukott hívő esetét. Úgy látom, hogy Júdás sose volt szív szerint hívő

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 02., vasárnap 22:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Literaty,

Örömmel olvastam fenti soraidat, én is így látom, mint te.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2010. okt. 24., vasárnap 18:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://www.graceministries.hu/honlap/do ... oma5_8.pdf
Ezt most olvasom. Olyan örömmel tölt el, hogy nem tudom magamban tartani.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 05:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Indu, idehoztam az alkotmányos topkiból, hogy ne legyen nagyon szétzilálva. Kérded:
Idézet:

Mire mondja azt a példázat, hogy barátom, hogy jöttél ide, pedig nincsen menyegzői ruhád? (a fehér ruha a szentek tökéletes cselekedete Jel 19,8 Zak 3,4 - mindezek a megszentelődésről beszélnek, amit nyilván csak Istennel járva, tehát nem saját erőből lehet tenni, ellenben ha ez nincs, akkor a menyegzőről kizavarják a vendéget.)

Pontosan arról szól ez a példázat, hogy mi van akkor, ha valaki a saját ruhájában (azaz saját jogán; cselekedetei alapján, úgy ahogy van, megtérés nélkül) akar megjelenni a menyegzőn. A menyegzői ruhát (fehérről nincs itt szó) ugyanis a példázatban ajándékként kapják a vendégek, mint ahogy a kegyelmet is ajándékba kapjuk, a jó cselekedeteket is ajándékba kapjuk, a szentséget is ajándékba kapjuk. Mid van, amit nem úgy kaptál? – ennek a kérdésnek nincs másképpen értelme. A megtérés utáni cselekedetekre való hivatkozás ugyanebből a lelkületből fakad, hogy a saját ruhámban akarok Isten elé járulni. Aki nem érti meg hívőként, hogy folyton kegyelemből él, az éppen úgy viselkedik, mint ez az ember itt: függetleníti magát Istentől, és a saját erejéből (imádságból, jótettekből, állhatatosságból akar üdvözülni, ami istenkáromlás)
Hadd kérdezzek vissza. Hogyan kapcsolódik a példázathoz a végén olvasható mondat: „Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak”?


Idézet:
Mindez nem azt jelenti, hogy ne legyen reménységünk, hogy aki elkezdte bennünk - az végig is viszi. De mindvégig állhatatosnak lenni, imádkozni és meg nem restülni - ez a mi részünk. Nem érdemszerző jó cselekedet - hanem életmentő gyógyszer a rák ellen, nem dicsőség ha bevesszük amit az orvos rendel.

Szomorú reménység. Mi ugyanis megigazultunk hit által (múlt időben). (Nem pedig reménykedünk valami bizonytalanban, ami a mi iparkodásunknak is feltétele, tehát nem kegyelemből van.)

Idézet:
Idézet:
NX - Vagy hogyan méred be, hogy mekkora bűnnél veszted el az üdvösséget?

Az Igéből mérhető le, a Szentlélek elleni bűnnél, ami tulképpen a végleges megkeményedés. Amikor már nem is zavar a bűn, vagy Római lev írja: felemelt kézzel vétkeznek, amikor már az a frankó ami rossz. Sztem egy hívő is tud ilyen állapotba kerülni. Pl Saul esete, ahogy Isten választottjából lépésről lépésre a tökéletes sötétségig, endori jósnőig stb. keményedik.

Akiben Isten Szentlelke lakik (az újjászületettekben ott lakik), az hogyan követhet el Isten Szentlelke elleni bűnt? Vagy hol benne van, hol meg nincs?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 05:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Valaki, aki sokat vitázott az elveszthető üdvösséget vallókkal, írja:
"Az Újszövetségben valóban egyetlen olyan igehely sincs, amely akár csak utalna is arra, hogy
a) Isten gyermeke elveszhetne,
b) el lehetne veszíteni az örök életet,
c) A Szent Szellem elhagyhatná az újonnan született hívőt,
d) Krisztus testének tagja többé valami miatt már nem lenne Krisztus Testének tagja,
e) a hívő csak próbaidőre volna Krisztusban, tehát ki is eshet az Úrból,
f) Isten választottja többé nem lenne választott.
Aki tehát azt a nézetet képviseli, hogy Isten gyermeke elveszhet, annak a Biblia alapján kellene bizonyítania az a)-tól f)-ig mondottakat. Ez azonban még soha senkinek nem sikerült." (Benedikt Peters)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 06:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nagyon jó könyvet olvasok erről:

http://www.evangeliumikiado.hu/?page=ki ... el%F5d%E9s

és még egy:

http://www.goodnews.hu/product_info.php ... 89241911ec

Kedves Indu!

Amit leírtál, már mint hogy az embernek ÖNMAGÁRA nézve elveszíthető-e az üdvössége, azt kell hogy mondjam, igen.

Lányom mesélt egy példát, hogy egy asszony gyermeket várt és sok idő múlva kapott Istentől és mindenkinek azt bizonygatta, hogy olyan szeretet és hűség van őbenne az Isten iránt, hogy bármi jöhet.
Jött :-(

Én pontosan tudom, hogy az Úr hűsége üdvözít, az Ő szeretete. Ezt bátran vallom, Rá hivatkozva igaz az üdvössége a hívő embernek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 08:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
...
Kedves Indu!

Amit leírtál, már mint hogy az embernek ÖNMAGÁRA nézve elveszíthető-e az üdvössége, azt kell hogy mondjam, igen.

Lányom mesélt egy példát, hogy egy asszony gyermeket várt és sok idő múlva kapott Istentől és mindenkinek azt bizonygatta, hogy olyan szeretet és hűség van őbenne az Isten iránt, hogy bármi jöhet.
Jött :-(

Én pontosan tudom, hogy az Úr hűsége üdvözít, az Ő szeretete. Ezt bátran vallom, Rá hivatkozva igaz az üdvössége a hívő embernek.


Ha ez az asszony AZ az asszony, akire gondolok (van rá esély... pásztorfeleség az illető), akkor imádkoztunk érte/értük az egyik gyülekezeti alkalmon (is).

ezt az "ÖNMAGÁRA nézve elveszíthető-e az üdvössége" kérdést meg egyszerűen nem tudom értelmezni... az "és a te házadnépé"-re vonatkozóval kéne szembeállítanom? oder was? :O

visszanéztem, amit eddig "alkottunk" itt a fórumon OSAS-ügyben... eléggé kiábrándító...

viewtopic.php?f=16&t=530&p=54300&hilit=osas#p54300

viewtopic.php?f=19&t=119&p=57725&hilit=osas#p57725

viewtopic.php?f=18&t=355&p=39980&hilit=az+OSAS+az+evang%C3%A9lium+lelke#p39980

tulip írta:
Az OSAS az evangélium lelke.


nemnagyon hiszem, hogy amin teológusok évszázadokon keresztül nem tudtak dűlőre jutni, azt MI, ITT, két ebédszünet keretében lazán megoldjuk :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, szerintem ez valóban nem vita téma, mert erről ember nem győzheti meg a másik embert, már mint hogy neki van örök élete, vagy nincs.

Még egy példa:
Gyülekezeti testvérem után mentem, mert egy válás és sok kudarc után messzire került.
Tudod mit mondott?
Sokaknak tett bizonyságot korábban arról, hogy az ő szótárából ki lett törölve a "válás" szó.

Ilyen értelemben önmagára nézve az embernek nincs örök élete.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2011. ápr. 20., szerda 16:57-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 19., kedd 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm, ez a példa sokat segített, most már értem, hogy mire gondolsz!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség