Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 10., péntek 12:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Pál írta:
[Róm. 8.15] Mert nem rabszolgaság szellemét kaptátok újra, hogy féljetek, hanem a fiúvá fogadás szellemét kaptátok, aki által így kiáltunk: "Abba, Atya!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 10., péntek 12:40 
net2rist írta:
Pál írta:
[Róm. 8.15] Mert nem rabszolgaság szellemét kaptátok újra, hogy féljetek, hanem a fiúvá fogadás szellemét kaptátok, aki által így kiáltunk: "Abba, Atya!"


Ámen!
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 10., péntek 20:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Mindenkinek köszönöm aki már hozzá szólt, és aki ez után fog, tényleg örülök, hogy beszélgetünk erről.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 11., szombat 10:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Indu!
Bár szavahihető embernek tartom magam, mégsem sikerült ígéretemet beváltani, legalábbis a tekintetben, hogy hazaviszem kérdéseidet. (Net-kávézóban, ismeretlen géppel, valahová elmentettem a szöveget, de az nem a pendrivom volt…)
Megkísérlem emlékezetből, s a magam kútfője szerint megválaszolni.
Bizonnyal mindketten hisszük a Biblia Istentől való ihletettségét, annak szószerinti valóságát. (Nem gondolkodásmentes „betű-szerintiségről” beszélek). Ha így van, akkor az ÓSZ. éppúgy érvényes, mint az Új, mert „A TELJES ÍRÁS ISTENTŐL IHLETETT…” Ezért igaz, hogy „Ige Igét magyaráz.”
Hogyan is járhatna Isten előtt a választott nép (pontosabban az egyes ember, hiszen nem a „testülettel”, hanem személyekkel szeretne kapcsolatban lenni), amikor ilyen megállapítások vannak a Szentírásban az emberről:
„Bűnben születtem, vétekben fogantatott az anyám” „Mindenki vétkezett és híján van Isten dicsőségének” Mindnyájan elhajlottak, egyetemben haszontalanokká lettek” Tehát mindenki bűnös, senki sem ártatlan. Beszél a Biblia arról is, hogy a bűn(ismeret) attól és azóta van, mióta ismerjük a törvényt. Vagyis tudjuk; minek kellene megfelelni, s ha nem vagyunk önbecsapók, rá kell jönnünk, s be kell vallanunk: HA MEGFESZÜLÜNK IS – NEM MEGY EZ A BICIKLI. (Lásd Római levél 7. fejezete).
Kívülálló mondhatja azt; csapda az egész, hiszen Isten maga jelenti ki Igéjében, hogy Ő volt az, Aki „mindeneket engedetlenség alá rekesztett…”, azaz olyanná teremtette (pontosabban hagyta utódlani Ádámtól az embereket), hogy képtelen legyen betölteni a törvényi engedelmességet. Igen, de – Istennek hála - a félbehagyott Ige így folytatódik: „..,hogy mindeneken könyörüljön.” Vagyis mindenkinek ki van állítva a kegyelmi kérvény. Rajtam áll; szerzek-e érvényt neki.
A Galata levél elmondja: nem azért van a törvény, hogy annak teljesítése révén KIÉRDEMELJÜK AZ ÜDVÖSSÉGET, hiszen akkor BÜSZKE ÖNTUDATTAL, JOGOS BÉREZÉS SZERINT kapná ki-ki. Isten Országában az ilyen elképzelhetetlen. De Pál apostol mondja is e levélben „a törvény Krisztusra vezérlő mesterünk”.
Így, bár a választott nép, az ÓSZ. embere nem ismerhette Krisztust, de a maga tehetetlenségét, Istenre szorultságát, gyakori bűnbeesését, Isten előtti szentségben járásra való képtelenségét felismerni bőven volt alkalma. Ezért a bűnbánat, az alázatban tartás lehetősége volt az az előírás, amit idéztél Indu, amennyiben a folyamatos önkontroll alapján az Úrhoz fordult, Vele tartotta kapcsolatát bármelyik izraelita. (S hogy mennyire voltak egymásra utaltak, milyen mértékben tekintette egységesnek a Mindenható a választott népet, mint gyülekezetet, azt tapasztalhatjuk Ai ostrománál, Ákán vétkezésénél, ahol 38 ember meghalt, s az ÚR Izrael vétkességéről beszélt..)
Hát ennyi tellett tehetségemből válasz gyanánt.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 08:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Figyelő!

Neked is köszönöm a beírásod. Minden beírás sokat segített, ebbe az iránybe terelte a gondolataimat, és most békességem is van a kérdésben.

Egyik este olvasni akartam valamit, és egy Popper P. írás került a kezembe, amiben azt fejtegeti, hogy a Káinnak szóló figyelmeztetés: "a bűn az ajtód előtt leselkedik és rád van vágyódása, de te uralkodjál rajta" - szóval ez bizonyos fordításokban felszólító mód, bizonyos fordításokban jövő idő (uralkodni fogsz rajta) az eredeti szövegben viszont feltételes mód. Megkapjuk a lehetőséget, hogy uralkodjunk rajta.

Most ez vígasztal.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 10:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Örülök a békességednek Indu, hiszen ez a dolgunk; aa békéltetés szolgálata (Noha tudom, messze nem azonos Istennel békességben lenni, s valami felől - amiben bizonytalanok voltunk/vagyunk - nyugvó pontra jutni.

Popper nyelvtani értelmezését nem vitatom, viszont homályba kergeti az ember felelősségét, miszerint "rajta múlik; uralkodik-e rajta" (azaz a bűn késztetésén). A jövő idejű kiejelentő mód a héber nyelv folyamatos jelenidejére emlékeztet. Szépséges üzenete: "Ha az Úrral jársz, akkor annak ez és ez a következménye"

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Elveszíthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 21., kedd 11:35 
Offline

Csatlakozott: 2008. szept. 09., kedd 10:48
Hozzászólások: 1
Egy katolikus paptól hallottam ezt:
Ha halálunk után esetleg a mennyországba kerülnék, akkor három meglepetés ér minket:
- Milyen sokan vannak itt olyanok, akiről ezt nem feltételeztük volna!
- Milyen sokan vannak, akikre számítottunk, hogy ide kerülnek, és mégsem itt vannak!
- Én hogy kerülhettem ide?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 24., péntek 09:25 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
figyelő írta:
Kedves Tulip!
Mondandó elég bővizű, nincs módom mindenre reflektálnom, de szükségtelen is, mert nem mindennel állok vitában. Nézzük azt, ahol „ellentmondásba keveredésemet” érzékeled, majd mindjárt egy kérdésedet hozzám:
(Egy pont ahol elértük az értelmes/értelmetlen határát:
egyszer ezt írod:
Így azután Isten - s így a Szentlélek is - van annyira gáláns, önérzetes "szerető", hogy mindent ENGED.
máskor ezt:
Egyáltalán nem beszéltem "abszolúte szabadjára engedésről.")

A kérdés továbbra is az, hogy lemondtál-e már arról a szabadságodról, hogy Istent elhagyd, vagyis végleg rábíztad-e már magad. Ha igen, akkor a következő kettősség érvényes rád: [itt hiányzik egy lezárás, mert innentől jött figyelő válasza]
Elöljáróban – úgy vélem egyetértően – megállapíthatjuk; Isten nem egy fogalom, jelenség, képlet, stb. amit teljességgel leképezhetünk, laboratóriumilag kikísérletezve megállapíthatunk, modellezhetünk, kiszámíthatunk. Ha minderre képesek lennénk, mi volnánk az Isten, s ő az alárendeltünk. A titkok az Úréi. Mi csak alázatosan agyalhatunk, s igyekezhetünk a magunk értelmi korlátai közt az Ő igazsága felé tapogatózni.
Mind a két, általad idézett állításom igaz. Ahogy analógként a szülő esetét, felelősségét említettem. Isten joga eldönteni azt, hogy ki számára az „önállótlan csecsemő, kisded, akire vigyázni kell, akit nem lehet (még) a saját lába, feje után szabadjára engedni. Ő szuverén Úr, de ugyanakkor nem személyválogató, nincsenek „liblingjei”. Ellentmondásosnak tűnik, de nem az: Isten arra várna, hogy mielőbb felnőtt-keresztyén, önálló felelősséggel bíró és élő legyen minden megtért-újjászületett gyermeke. Ennek az állapotnak az a jellemzője, hogy engedelmes, alárendelt Isten akaratának. A saját akaratát „nem üzemelteti”, az „talonban van”. De létezik, bármikor visszaveheti. (S ez is megy végbe minden bűnbeesésnél!)
Az előkészített jócselekedeteket is úgy képzelem el, hogy azok a bennünk élő Úr, a Szent Szellem késztetései, ösztökélései. Tehát megint csak a hívőn múlik, hogy realizálódik-e az a jótett, vagy „porba hull”. Ez az, amiről Jakab ír: „aki tehetné a jót, de nem teszi, bűne az annak.”

Ezt írod: Nem arról írtam, hogy a Szentlélek megakadályozza, hogy bűnt tehessen a hívő, hanem azt, hogy megakadályozza, hogy ne tegyen jót.
Ez számomra szófacsarást jelent, kínos játékot a szavakkal, de valójában ugyanazt jelenti mindkettő. A Szentlélek segít, de nem akadályoz abban, ha nem akarok „együttlépni” Vele. A fenti, jakabi Ige is ezt bizonyítja.


A titkok az Úréi, a mi Istenünkéi; a kinyilatkoztatott dolgok pedig a miénk és a mi fiainké mind örökké, hogy e törvénynek minden igéjét beteljesítsük.(5Móz29,29)
Érdekes dolog hát, hogy amikor a kijelentett dolgokról van szó, akkor van aki azzal próbál hárítani, hogy a titkok az Úréi. Agyalásról szó sincs. Sokkal inkább keresésről, mélyebb és mélyebb megérteni akarásról. Megérthetjük Isten dolgait, hiszen bennünk Krisztus értelme van.
Isten nem passzívan várja, hogy gyermeke felnőjön, hanem aktívan vezeti. Aki elkezdte bennetek a jó dolgot be is végzi azt, Krisztus Jézus napjáig. A megtért ember akaratával már Isten törvényében gyönyörködik. Nagyon is üzemeltetné, csak éppen még nincs hozzá elég ereje. Pál mondja: Miközben a jót akarom tenni, ... (Róm7,21) Mert gyönyörködöm az Isten törvényében a belső ember szerint … (Róm7,22) … Én magam tehát értelmemmel az Isten törvényének szolgálok ugyan, testemmel azonban a bűn törvényének. (Róm7,25) Ez áll szemben azzal, - a tényleg agyalással -, amit írtál: „A saját akaratát „nem üzemelteti”, az „talonban van”. De létezik, bármikor visszaveheti. (S ez is megy végbe minden bűnbeesésnél!)”

Az se lehet igazán mit kezdeni, hogy Isten elkészít egy jó cselekedetet, de a hívőn múlik, hogy végrehajtja-e. Olyan ez, mintha a jó magról nem azt olvasnánk, hogy 30-100-szor annyi gyümölcsöt terem, hanem, hogy ha akar akkor terem gyümölcsöt. Ha rajtunk múlna, akkor Pál szavai igazzá válnának, akaratom meg van hozzá, de a véghezvitelt nem találom. S itt jön Jézus válasza: Nálam nélkül semmit sem cselekedhettek. Van egy csomó helyzet, amikor azt tapasztalhatjuk, hogy tehettünk volna jót, de nem tettünk. Ez tényleg a bűnünk. Arra példa, hogy a mi akaratunk kevés. Amikor viszont megtettük, akkor jó ha tudjuk, ez nem a mi érdemünk. Azért tehettük meg, mert Isten által volt előkészítve, s ő járt előttünk, és velünk.

A szófacsarást szintén azért látod, mert elfeledkezel arról a tényről, hogy a megtért ember akarata már a jót akarja. S igen is nagy különbség van aközött, hogy a gyümölcstermés a mérce, vagy a bűnmentesség. Az előbbi esetben az üdvözül, aki gyümölcsöt terem, akármilyen bűnöket is követ el közben, a másik esetben az aki megtérése után már nem követ el bűnt. Az előbbi a biblikus. Az utóbbi a perfekcionisták hamis tanítása. Akinek akár lightos formában is perfekcionizmust hirdetnek, az vagy szemellenzős lesz, s észre se veszi mennyi bűnben él, vagy nem tud a bűnökkel mit kezdeni, s letargiába zuhan. A megoldás az, hogy ne forogjunk önmagunk körül. Tudatosítsuk, hogy megtérten is a bűn testébenb élünk, de mi immár nem erre, hanem az Úrra figyelünk. Agohy Pál is e témáról Róm7 végén, azonnal áttér az Isten felőli megközelítésre. (Róm8). Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint. (Róm8,1)

(Az önérzetes ember szokott berzenkedni az ellen, hogy nem az ő felnőttségére alapoz Isten. Ez nem más min az ateista gőgje, hogy csak a gyengéknek van szüksége mankóra, ő maga is képes helytállni, vállalja tettei következményeit. Vegyük azonban észre, hogy pont ez a gyerekes viselkedés. A gyerek nem képes felfogni, hogy milyen terhet is vállal. Elbagatelizálja a feladatot. Isten azonban tudja, hogy elhordozni csak ő képes. Ha ezt megértjük nem fogunk hözöngeni, hogy önérzetünkben sérteget.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 24., péntek 09:45 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Eeyore írta:
figyelő írta:
A topic címében feltett kérdésre szerintem az 1Kor 6,8-9 is igennel válaszol. Pál apostol a korintusi hívőknek, "szenteknek" írja, s az utolsó mondata konklúzió az istentelenség fennmaradására..


7. Egyáltalán már az is gyarlóság ti bennetek, hogy törvénykeztek egymással. Miért nem szenveditek inkább a bántalmazást? Miért nem tűritek inkább a kárt?
8. Sőt ti okoztok bántalmazást és kárt, még pedig atyátokfiainak.
9. Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,
10. Se lopók, se telhetetlenek, se részegesek, se szidalmazók, se ragadozók nem örökölhetik Isten országát.
11. Ilyenek voltatok pedig némelyek, de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke által.

Kedves figyelő, miért? Ennyi alapján továbbra sem értem...


A 11. versben ott a válasz figyelő felvetésére. Ilyenek voltak, de megmosattak, megszenteltettek, megigazítattak. Szó sincs tehát itt kiesésről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 24., péntek 09:56 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
figyelő írta:
Idézet:
9. Avagy nem tudjátok-é, hogy igazságtalanok nem örökölhetik Istennek országát? Ne tévelyegjetek; se paráznák, se bálványimádók, se házasságtörők, se pulyák, se férfiszeplősítők,


Akkor még sok a tennivalód, méghozzá sürgősen, Pontosabban egy... A megtérés, Isten és Igéje előtti megalázkodás, s akkor világít minden.

Egyébként, hogy magyarázzam: Pál elmondja, hogy mi jellemzi a pogányokat, s hogy ők is ilyenek voltak megváltottságuk előtt. S a fent idézett mondatban figyelmeztet, hogy akik ilyeneket tesznek, azok elkárhoznak. Vagyis hiába a megváltottság, az ajándékozott üdvösség, ha ilyenekben "utaznak"


Korintusban egyes hívők olyan bűnökbe merültek, amit még a pogányok is utálattal néztek! (1Kor5,1kk) Ám 2Kor2,5-11 viszont már a bűnbánatáról ír. Vagyis nem kárhozott el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 24., péntek 12:19 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
exrefis írta:
nemosineX írta:
kedves Tiv, ezek után hogy mondjam azt Indunak, hogy ne haragudjon (amit szívből mondanék), hogy közben ne kürtöltessek magam előtt?

Kedves Nx!
Ha tényleg bocsánat kéréssel tartoznál Indunak, azt akkor is meg kellene tenni, ha az kürtöltetésnek is minősülne, de szerintem nem tartozol, mert nem sértetted meg indut és ő meg ne sértődött meg. Biztos vagyok benne. Ráadásul kifejtetted, hogy te mást értesz az alatt a mondat alatt mint amit jelent, tehát még vita sincs a továbbiakban.
Én másra hívnám fel a figyelmedet, amit érdemes lenne átgondolni.
Ez az egész kis vita abból eredezett, hogy egy nevéből ítélve tekintélyes egyházatyának a mondatát kijelentés értékűként kezeltél. Én nem ismerem Augustinus munkásságát, lehet, hogy rengeteg remek dolgot csinált, de amikor ezt mondta, biztos, hogy hülyeséget beszélt és biztos vagyok abban is, hogy ő úgy is értette, ahogy mondta. Ami így aztán komoly tévelygés. De miért kellene az ő szavát az Ige szintjén tisztelni. A Biblia nem tartalmazza Augustinus leveleit, úgyhogy őt is értéken kell kezelni és az Ige mércéjével mérni. :)
Szeretettel
ex


Már meg se lepődöm. A hívő ember biztos, abban, amit ismer bár sosem látott, Istenben. De hogy lehet biztos valamiben amit nem ismer?

Mit mond a Biblia: Akik Istent szeretik minden javukra van. Módosítgassuk. Akik Isten szeretik minden tettük a javukra van. Akik Istent szeretik bármit tehetnek az a javukra van. Szeresd az Istent, s tégy amit akarsz.

Aki szereti Istent, annak akarata Isten törvényében gyönyörködik, azt szeretné követni. Így messze nem az a baj a vitatott mondattal, hogy az súgja, hogy akár bűnöket is szabadon követhetnénk el – hisz ezt Pál , akinek írásait Augustinus jól ismerte, maga ad csattanós választ Róm6,1-2-ben - hanem éppen ellenkezőleg, az, hogy bár csak a jót akarjuk tenni, de nincs hozzá erőnk. Bárcsak azt tehetné mindenki aki Istent szereti, amit akar!

Az se gondoljátok, hogy egy hívőnek követnie kell Istent, hogy ezzel bizonyítsa, hogy szereti Istent.
Nem. A hívő ember követni fogja az Istent, mert szereti őt. Hálából követjük Istent, s nem kötelességből! Ahogy a HK is mondja, hálából igyekszünk az ő akarata szerint élni.

A hitetlen is mondja, hogy tégy amit akarsz. S azt gondolja alatta, hogy paráználkodj, meg hasonló bűnöket. Többen ezen a szinten gondolkodtok, amikor nemosineX, sőt Augusztinuszt bíráljátok. Ez fejeződik ki abban is, mikor elsütitek, azt, hogy ha Istené a döntés, akkor a megtért ember felelőtlenül tehetne amit jól esik.

Évek óta szándékosan feledkeztek meg azonban arról, - amiről jól tudtok, hisz már nem egyszer leírtam, s máshol is nem egyszer olvashattátok, hallhattátok -, hogy a megtért ember végérvényesen átadja a hatalmat Krisztusnak. Ezt persze imamalomszerűen próbáljátok tagadni, azt hajtogatva, hogy az ember bármikor visszaveheti, de ez ettől tévtanítás marad. Ahol pedig Krisztus a vezér, ott azért minimum istenkáromlás még a feltételezése is, hogy a megtért ember bűnökbe akarna fetrengeni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Elveszíthető-e az üdvösség
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 24., péntek 12:33 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
porszem írta:
Egy katolikus paptól hallottam ezt:
Ha halálunk után esetleg a mennyországba kerülnék, akkor három meglepetés ér minket:
- Milyen sokan vannak itt olyanok, akiről ezt nem feltételeztük volna!
- Milyen sokan vannak, akikre számítottunk, hogy ide kerülnek, és mégsem itt vannak!
- Én hogy kerülhettem ide?


Bocs, de a papot becsapták. A pokolban van. Aki a mennybe kerül az ugyanis tudja, hogy Krisztus érdeméért került oda. S nem fog csodálkozni senkin, aki ott van, mert akkor magán keellene a legjobban csodálkoznia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 24., péntek 21:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Az üdvösséget Krisztusban kapta a hívő ember kegyelemből egyszer és mindenkorra, vagyis az örök életet. Érdemtelenül.
Ezt nem kapni fogja, hanem megkapta.
Jn. 5,24
Bizony, bizony, mondom néktek: aki hallja az én igémet, és hisz abban, aki elküldött engem, annak örök élete van; sőt ítéletre sem megy, hanem átment a halálból az életbe.

Krisztus garantálja a hívő ember megörzését az üdvösségre.
Jn. 10,28-29
Én örök életet adok nekik, és nem vesznek el soha, mert senki sem ragadhatja ki őket az én kezemből. [Róm 8,34-39]
Az én Atyám, aki nekem adta őket, mindennél nagyobb, és senki sem ragadhatja ki őket az Atya kezéből.

Mivel Krisztus garantálja ezt, ezért nem elveszíthető.
Péter is hasonlóképpen ír a megőriztetésről:
1Pt. 1,5
Titeket pedig Isten hatalma őriz hit által az üdvösségre

De csak ezért. Semmi másért, nem az ember érdeméért, hanem Krisztus érdeméért.
Krisztus váltsága egyszer és mindenkorra érvényes azokra nézve akik elfogadták őt.
Zsid. 10,14
Mert egyetlen áldozattal örökre tökéletessé tette a megszentelteket.

Nincs be-ki-be szaladgálás az üdvösségből. Egy áldozat amely tökéletes egy üdvösség örökre egyszer, mert egy volt az áldozat.
Aki Krisztusé az Krisztusé és elpecsételtetett.
Ef. 1,13-14
Őbenne pedig titeket is - miután hallottátok az igazság igéjét, üdvösségetek evangéliumát, és hívőkké lettetek - eljegyzett pecsétjével, a megígért Szentlélekkel,
örökségünk zálogával, hogy megváltsa tulajdon népét az ő dicsőségének magasztalására.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 29., szerda 11:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
Az se lehet igazán mit kezdeni, hogy Isten elkészít egy jó cselekedetet, de a hívőn múlik, hogy végrehajtja-e. Olyan ez, mintha a jó magról nem azt olvasnánk, hogy 30-100-szor annyi gyümölcsöt terem, hanem, hogy ha akar akkor terem gyümölcsöt.



Már megbocsáss, de ez vagy vakság, figyelmetlenség, vagy csúsztatás a prekoncepciód igazolására.

A mag ugyanis "bármit akarhat" önmagában, semmi sem lesz belőel. Tedd ki az asztalra, imádkozz, vonj fölé bűvköröket, s légy reményteli a (nem 30,vagy százszoros) "csak" megduplázódásában..

(Lelki)egészségedre!

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 29., szerda 11:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Literaty!

Igéket idézni lehet pro és kontra, bármely elmélet igazolására/cáfolására.

Azzal mit kezdesz, hogy aki mindvégig kitart, az üdvözül"?

Ez nem kevesebbet állít, mint hogy aki nem képes kitartani, az NEM ÜDVÖZÜL, noha már korábban megkapta, ingyen, kegyelemből.

Nekem ez egy olyen hasonlatra hajaz, amiben a gyermek egy igen drága ajándékot kap apjától, bár messze nem érdemelte meg. Viszont az ajándékra neki kell vigyáznia (= tiszta maradjon a menyasszonyi ruha - mondja a Szentírás). A hogyant és a mivelt is rendelkezéásre bocsátja a szülője (=Biblia), de, ha parlagon hagyja, nem becsüli a gyermek, kinn hagyja az esőben, sárban - pocsékba megy, estleg ellopják a mégoly drága ajándékot is.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség