Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő
 

Re: Alapkérdések
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 17:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egy Igehirdetésen sok minden elhangzik.
Megtérésre hívó szó, megtisztulásra adott Ige, bátorítás, feddés, emlékezés, meghívás.

A személyre nézve akkor lesz ez Isteni szó, ha a Szent Lélek azt erősíti fel, ami annak az embernek szól.

Lehet akár milyen eszes, bölcs, szótanilag helyes, retorikailag szuper egy Igehirdetés, ha ez nem történik meg, akkor nem lesz élet belőle, csak max. mások kritizálása, düh és harag fokozódás, de békesség nem születik.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 17:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a samáriai asszony "teológussá válása" igen jó példa erre... és az is, ahogy ezt Jézus kezelte... szeretném ŐT követni!

amúgy ÁMEN és ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Lehet akár milyen eszes, bölcs, szótanilag helyes, retorikailag szuper egy Igehirdetés, ha ez nem történik meg, akkor nem lesz élet belőle, csak max. mások kritizálása, düh és harag fokozódás, de békesség nem születik.

Hát igen, nem minden igehirdetés mellett tesz bizonyságot a Szentszellem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 17:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a samáriai asszony "teológussá válása" igen jó példa erre... és az is, ahogy ezt Jézus kezelte... szeretném ŐT követni!

amúgy ÁMEN és ({)

OK, hogy nem lökte a kútba, de nem hagyta helyben sem a "teologizálását". :D
Róla meg nem pattant le a korrekció.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 17:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"nem BESZÉDben, hanem ISTEN EREJÉNEK megmutatásában..." - EZ volt a "titka" :)

nemcsak hogy nem lökte bele... de nem is "tett igazságot"!

mert kit érdekel, hogy ő kezdte, mert elvette a lapátomat, vagy én kezdtem, mert véletlenül ráléptem a várára... ha egyszer apu azt mondja, hogy TORTA VAN EBÉDRE!!


nagyon szeretem Ézsaiást:

Idézet:
És mi mindnyájan olyanok voltunk, mint a tisztátalan, és mint megfertéztetett ruha minden mi igazságaink, és elhervadánk, mint a falomb mindnyájan, és álnokságaink, mint a szél, hordának el bennünket!


"Isten-nézetből" így néz ki Jónás JOGOS haragja...

Idézet:
És monda az Isten Jónásnak: Avagy méltán haragszol-é a tök miatt? És monda: Méltán haragszom, mind halálig!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 23:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
pauler írta:
Lehet akár milyen eszes, bölcs, szótanilag helyes, retorikailag szuper egy Igehirdetés, ha ez nem történik meg, akkor nem lesz élet belőle, csak max. mások kritizálása, düh és harag fokozódás, de békesség nem születik.

Hát igen, nem minden igehirdetés mellett tesz bizonyságot a Szentszellem.
üdv
ex


A Szent Lélek minden Igehirdetésen ott van, ahol Jézus Krisztust hirdetik, mert Tőle jött, Belőle van, Róla tesz tanulságot.
Ugyan akkor az ember vissza is utasíthatja Őt, ha nem arra figyel, hogy NEKI mit mond a Lélek, hanem arra, hogy másoknak mit üzen.
Így vállhat csak ítéletté az Ige és nem Életté az ember számára.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 23:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A Szent Lélek minden Igehirdetésen ott van, ahol Jézus Krisztust hirdetik,

Ha ez igaz lenne, akkor nem lett volna szükség a reformációra.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2009. dec. 12., szombat 23:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A Szent Lélek minden Igehirdetésen ott van, ahol Jézus Krisztust hirdetik,

Ha ez igaz lenne, akkor nem lett volna szükség a reformációra.
üdv
ex


Idézet:
Ugyan akkor az ember vissza is utasíthatja Őt, ha nem arra figyel, hogy NEKI mit mond a Lélek, hanem arra, hogy másoknak mit üzen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 19:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A fórumtalin merült fel az a gondolat, hogy mennyire fontos az üdvtudatunk? Merthogy mindannyian tapasztaljuk a nyomoruságainkat - de ez igy elég szegényesnek mutatkozik véleményem szerint.
Végül is bennem az merült fel, hogy alapkérdés-e az üdvösségtudat? Üdvbizonyosság.
Szerintem igen: mert ez a gyözelmes hivö élet alapja sok mással együtt.
De álljon két Ige vers:
1Jn 5:11 És ez az a bizonyságtétel, hogy örök életet adott nékünk az Isten és ez az élet az õ Fiában van.
5:13 Ezeket írtam néktek, a kik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében.

Vajon mi lehet az oka annak amikor keresztyénként, Jézus áldozatának tökéletessége melett ez mégis kikerül az alapvetö személyes hitvallásunkbol, hitélményünkböl?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
XXIII. ÚRNAPJA.

59. K.: De mi hasznát veszed annak, ha hiszed mindezeket?

F.: Azt, hogy Isten előtt megigazult vagyok a Krisztusban és örököse az örök életnek.

Hab. 2: 4; Róm. 1: 16, 17; Fil. 3: 9; Ján. 3: 36.

60. K.: Isten előtt hogyan lettél megigazulttá?

F.: Egyedül a Jézus Krisztusba vetett igaz hit által. Oly módon, hogy bár lelkiismeretem vádolva mondja: hogy súlyosan vétkeztem Istennek összes parancsolatai ellen és egyet sem tartottam meg azok közül, sőt még most is hajlandó vagyok minden gonoszra, mindazáltal Isten, minden érdemem nélkül, pusztán kegyelemből, nekem ajándékozza és tulajdonítja Krisztus tökéletes elégtételét, igazságát és szentségét. Úgy, mintha sohasem lett volna bűnöm s nem is vétkeztem volna. Sőt, mintha én is mindenben éppen olyan engedelmes lettem volna, mintahogy Krisztus engedelmes volt érettem. De csak annyiban, amennyiben hívő szívvel elfogadom e jótéteményt.

Róm. 3: 9, 21, 22, 24-26, 28; Gal. 2: 16; Róm. 7: 21-23; 4: 4, 6-8, 5: 9, 18-19; Ef. 2: 8-9; Fil. 3: 9; Tit. 3: 5; 5; Móz. 9: 6; Ezék. 36: 22; 1. Ján. 2: 2; 2. Kor. 5: 19, 21.

61. K.: Miért mondod. hogy egyedül. csak a hit által igazulsz meg?

F.: Nem azért, mintha hitem érdeméért volnék kedves Isten előtt. Hanem azért, mert egyedül Krisztus elégtétele, igazsága és szentsége az én igazságom Isten előtt. És hogy ezt semmi más módon el nem fogadhatom, sem magamévá nem tehetem, csak egyedül hit által.

1. Kor. 1: 30; 1. Ján. 5: 10; 1. Kor. 2: 2.



XXIV. ÚRNAPJA.

62. K.: De miért nem lehetnek jócselekedeteink Isten előtt való igazsággá, vagy annak valami részévé?

F.: Azért, mert csak a teljesen tökéletes és Isten törvényével minden részében megegyező igazság állhat meg Isten ítélőszéke előtt. És mert a mi legjobb cselekedeteink is e földi életünkben mind tökéletlenek és bűnökkel beszennyezettek.

Gal. 3: 10; 5. Móz. 27: 26; Jak. 2: 10; Zsolt. 130: 3; Jak. 3: 2; 1. Ján. 1: 8; Ézs. 64: 6.

63. K.: De hogyan? Hát semmi érdeme sincs a mi jócselekedeteinknek? Pedig Isten azt ígéri, hogy mind e földi, mind a jövő életben megjutalmazza azokat?

F.: Ez a megjutalmazás nem érdemünkért, hanem kegyelemből történik.

Luk. 17: 10; Róm. 11: 36.

64. K.: Nem teszi könnyelműekké, istentelenekké az embereket ez a tudomány?

F.: Nem. Mert lehetetlen, hogy aki igaz hit által Krisztusba oltatott, a háládatosság gyümölcseit ne teremje.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 25., vasárnap 20:21 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ez nagyon jo összefoglalás a kátébol Péter.
De vajon ez miért kérdöjlezödik meg sok keresztyénben?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 26., hétfő 07:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Bennem akkor kérdőjeleződik ez meg, amikor látom a bűneim és azokat is, amikbe esetleg többször is beleesek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 26., hétfő 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Tegnap végül kitöröltem a hsz-emet erre, hiszen szóban már eljutottunk e témáról egyfajta "kompromisszumig". De hátha ad egy kis impulzust másoknak is az írogatásra, hát mégis írok ezt-azt. (de nyugodtan állítsatok le :*: )

Péterhez kapcsolódva, nálam is ez a helyzet, kiegészítve azzal, hogy én inkább csak üdvreménységgel rendelkezem, remélve, hogy aki elkezdte bennünk a jó dolgokat, az be is fejezni.

Bedobom itt is megvitatásra a Fórum talin előjött igét. (Mt. 7;22-től)
Idézet:
Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem; a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt; romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fa, a mely nem terem jó gyümölcsöt, kivágattatik és tűzre vettetik. Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket. Nem minden, aki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők. Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát: ...
És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát:

Ami félelmetes itt, hogy Jézus nevében, abban a hitben, hogy közösségük van Jézussal, csodákat tettek (nem kis dolog!) és prófétáltak. Tehát jócskán azt gondolhatták azt, hogy minden rendben. Azt mondják, hogy Uram :arrow: tehát elismerik az Uruknak de hiányoznak a cselekedetek és a szeretet.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 26., hétfő 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én nem tudom, miről beszélgettetek, milyen kompromisszumra jutottatok. :?
Ez azon kevés témák közé tartozik, amiben szerintem nem lehet kompromisszumot kötni, mert az alapokról van szó.
Itt Jézus maga mondja, hogy sokan mondják majd nekem... De nem ez a lényeg, hogy ők mit mondanak. Hanem hogy Jézus, mit mond. Ő pedig azt mondja, hogy nem ismeri őket. Más helyen is szó van arról, hogy Jézus ismeri az övéit, és az övéi ismerik az Ő hangját. Az Uram, Uramot sokan használják vallásos emberek is, akiknek gőzük nincs Jézus váltságának nagyságáról. De aki átélte ezt, az soha semmi el nem választja Jézustól. Sokan vannak, akik saját meggazdagodásukra, varázslásra használják Jézus áldott nevét, pénzért vagy más előnyszerzésből evangelizálnak, úgymond prófétálnak. Ezeket nyilván nem ismeri el Jézus az Ő juhainak.
Jézus azt is mondja, hogy nem az aki mondja, hanem aki cselekszi... Nyilvánvaló, hogy nem az Atya akaratát cselekedték, akik azt mondják, hogy prófétáltak, ördögöket űztek, mert ha azokat cselekedték volna, Jézus ismerné őket. Tehát itt hamisítványokról van szó. Ezért ez kérdéseket vet fel az úgynevezett csodákkal, gyógyulásokkal, ördögűzésekkel stb. kapcsolatban is.

Szomorú ez a bizonytalanság, ami valójában bizalmatlanság Jézus teljesen elegendő és tökéletes áldozata iránt. Szomorú az, ahogyan némelyek félelmet keltenek a hívőkben azzal, hogy elveszhetnek, mintha Jézus áldozata tökéletlen lenne. Aki keresi-kutatja az Atya akaratát azzal a szándékkal, hogy cselekedje azt, annak soha nem szabadna bizonytalanságban lennie az üdvösségével kapcsolatban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Alapkérdések
HozzászólásElküldve: 2010. júl. 26., hétfő 18:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszönöm, hogy ilyen alaposan kifejtetted a gondolataid. Hadd kérdezzelek tovább.

Mi van azzal, aki bár szeretne, de nem terem jó gyümölcsöket?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség