Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 06:49 
Még egy gondolat Gabi!

Nem a megtérés az alap kérdés!
Vannak akik dicsekednek ezzel, de ők nem tudják hogy ez csak következmény.
Nekem nincs mit dicsekednem azzal, hogy megtértem, mert ennek ára volt.

Jézus halála.

Amivel dicsekszem - most neked is - hogy annyira szerette és szereti Isten a világot, hogy bele küldte Jézust.
Vele dicsekszem, mert Ő képes volt tökéletes létére az életét adni egy magam fajta tökéletlen hülyegyerekért.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 07:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Sokmindenben igazad van, nem is vitatkoznék most veled, csak egy gondolatot emelek ki belőle.

kavics írta:
Én azt látom a világban, hogy az emberek örülnek a másik baján. Nézd meg a sok szennylapot. Ebből élnek. Ez teljesedik ki.


Nem tudom, mi van a szennylapokban, sajnos-szerencsére nincs időm olvasni őket. De azt tudom, hogy hagyományosan a tűzvész és az árvíz szokta vezetni a nézettségi statisztikákat. Az emberek szeretik látni a másik baját, de nem azért, mert örülnek neki, hanem azért, mert sajnálhatják őket, együtt érezhetnek velük, átélhetik valamennyire, anélkül, hogy nekik kellene részt venni benne.

Na, most egy felettébb gonosz megjegyzést is tennék... Vajon Jézus miért olyan népszerű? Nem lehet, hogy sokan szeretik újra meg újra végignézni a halálát? Látni, hogy ő szenvedett, és szerencsére nekünk ebből már csak az együttérzés marad? Pont, mint a katasztrófahíreknél... És minek nevezzük? Evangélium! Hoppá! Örülünk is neki?

(Na, ezt nevezik csúsztatásnak... bocs... de javítsatok ki, hogy hol helytelen a gondolatmenetem.)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 08:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Gabi!
Idézet:
És egyáltalán én mit keresek itt, és hogy keveredtem bele az egészbe? És különben is, mi ez a játék..?

Hát úgy hogy regisztráltál :*: no ez csak vicc volt!

Komolyra fordítva : Ha hiszed hogy Jézus a te bűneidet is felvitte a keresztre akkor e hit alapján igaznak találtatsz! Aztán a hit több változást is okoz, azt hogy az életed nem dobókocka , vagy kártya azaz a szerencse , vezérli , hanem aktívan szabad tenned -a valódi Uradhoz Jézushoz imádkozni-az életedben lévő dolgok alakulásáért!
Ez bizodalmalmat is szül, és vígasztalást is ad!
Segít embernek maradni a veszteség elviselésében , vagy a boldogság megélésében!
Hányan pöffeszkednek fel amint kiemelődnek az átlag ember közül?
Hány lottó főnyeremény nyertest mutattak a TV-ben , aki mélyebbre került mint előtte volt?!
Szóval azért vagy itt mert még aktívan érdekel az Írás , nem elégedtél meg azzal hogy neked mit mond, kíváncsi vagy nekünk mit mond! :)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 13:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Szóval azért vagy itt mert még aktívan érdekel az Írás , nem elégedtél meg azzal hogy neked mit mond, kíváncsi vagy nekünk mit mond! :)
Szeretettel Tamás

Ez egy racionális magyarázat lehet.
De azt is szeretném valahogy megmagyarázni így utólag, hogy tömény egyház és vallás- és vallásos embergyűlöletem ellenére mégis hogy fordulhatott elő, hogy egyáltalán szóbaálltam veletek... Eszem ágában sem volt megtérni, sőt, kifejezetten nem akartam. Így értettem azt, hogy mit keresek itt. Te épp erre kérdeztél rá, hogy miért teszek fel ilyen kérdéseket, amikor már elvileg meg vagyok térve. Hát ezért. Mert nagyjából úgy viselkedek, ahogy egy megtért embernek kéne, de ha megkérdeznek, hogy mit gondolok, akkor képes vagyok az ellenkezőjét mondani, mert úgy is gondolom.
Talán hitem van már, de a tudás hiányzik? A valóságban élek, valahogy ösztönösen mozgok benne, de a tudásom valami képzeletbeli világot tükröz, amit még korábban ismertem meg ateista koromban..? Egyáltalán hogy voltam képes akkor is imádkozni, amikor "tudtam", hogy nincs Isten? Lehet az, hogy a testem ateista, a lelkem meg hisz?
Nem tudom jobban elmondani...

Tahát akkor hallgatlak titeket, és próbálom megtanulni látni is azt, amit hiszek. És főleg beszélni róla, ilyen fórumon ez nem lenne hátrányos dolog... Már ha lehet róla egyáltalán beszélni. Egyelőre ez is kérdéses még...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 14:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
32ezüst írta:
Tamás12 írta:
Nem vagy biztos magadban , a hitedben?
Vagy miért!
Szeretettel Tamás


Így van, semmiben sem vagyok biztos. Annyiszor mondták már rám, hogy távol állok attól, hogy meg legyek térve, és azt is elmondták, hogy aki már megtért, az tudja magáról is meg másokról is, tehát nem tévedhet... És annyiféleképpen mondták el, hogy mi is a megtérés, hogy tényleg nem tudom. Ezekből semmit nem találok a saját életemben...
Azért a topik címe alapkérdések, mert még azt is megkérdeztem volna, hogy mi is a megváltás, mi a hit, és tulajdonképpen ki Jézus, ki volt, amikor még hagyományosan élt, és ki most? És egyáltalán én mit keresek itt, és hogy keveredtem bele az egészbe? És különben is, mi ez a játék..?

Talán ha mások élményeit meglátom, akkor tudom majd hova tenni a dolgokat.

Kedves ezüst.Amit írtam az tapasztalatbol tudom hogy megtérés. Ez tuti.
Imában kérd Istent hogy mutassa meg a bűneidet. Fogj egy füzetet és kezd el írni. Ami eszedbe jut. Minél több, annál jobb.!!!!!!
Nekem lett 4-5 oldal. Figyelj az okkult dolgokra !!!!!!! Az öröklöttbűnöknek is nézz utána.
Ha megcsinálod amit leírtam előbbre, biztos hogy meg leszel térve.
Az okkult dolgoknak van olyan hatása, hogy nincs üdvbizonyosságod. Pedig van.
Szerezd meg : Az ördög igézetében címü könyvet. író:Modersohn Ernő. Kiadó: Hitélet alapítvány.
Olvasd el. Ott van a megoldás.
A megtérés után az embernek két természete leszs. Ha ezt érzed, megvagy térve. Rómailevél a bibliában. Tanulmányozd.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 15:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
gyunyika írta:
Kedves ezüst.Amit írtam az tapasztalatbol tudom hogy megtérés. Ez tuti.
Imában kérd Istent hogy mutassa meg a bűneidet. Fogj egy füzetet és kezd el írni. Ami eszedbe jut. Minél több, annál jobb.!!!!!!
Nekem lett 4-5 oldal. Figyelj az okkult dolgokra !!!!!!! Az öröklöttbűnöknek is nézz utána.
Ha megcsinálod amit leírtam előbbre, biztos hogy meg leszel térve.
Az okkult dolgoknak van olyan hatása, hogy nincs üdvbizonyosságod. Pedig van.
Szerezd meg : Az ördög igézetében címü könyvet. író:Modersohn Ernő. Kiadó: Hitélet alapítvány.
Olvasd el. Ott van a megoldás.
A megtérés után az embernek két természete leszs. Ha ezt érzed, megvagy térve. Rómailevél a bibliában. Tanulmányozd.

Mik azok az okkult dolgok?
Mik az öröklöttbűnök?
Mi az az üdvbizonyosság?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 19:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia 32ezüst!

Sok kérdést tettél itt fel, most csak kettőre válaszolok.

Mi az okkult bűn? Felsorolok néhányat: jóslás (pl. asztrológia, tenyérjóslás, kártya), mágia (fehér és fekete), halottidézés (asztaltáncoltatás), agykontroll, reiki stb.

Mi az üdvbizonyosság? Amikor valaki bizonyos abban, hogy megtért és Jézus érdeméért üdvössége van, a mennyországba kerül a feltámadáskor.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 20:46 
Szia Gabi!

Nem tudom az emberek mit éreznek! Látom a sok gyűlöletet és haragot.
Azt tudom ÉN mit érzek, ha nyomorúságot látok.
Amikor a régi természetem uralkodik, akkor örülök mások bajának.
Több okból is:
- nem velem történt meg
- úgy kell nekik, biztos valami bűnt követtek el

Amikor Jézus halálára, pusztulására nézek, akkor úgy érzem:
- velem kellett volna ennek megtörténnie
- nem követett el semmi bűnt, bezzeg én

Mit érzel, amikor az egyik kezedre forró a másik kezedre jég hideg vizet engedsz?
A teljességet Jézus keresztjénél éltem át. A tökéletes öröm és a tökéletes fájdalom nyílt meg előttem.

Boncolgathatsz még ha akarsz. Kimásolhatod a mondataim, de ez mennyiben segít rajtad?

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 08:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Boncolgathatsz még ha akarsz. Kimásolhatod a mondataim, de ez mennyiben segít rajtad?

Péter

Most pl. segített megérteni, miért olyan jó visszaemlékezni a konfirmálásomra, ami életem egyik legrosszabb és egyben egyik legjobb napja volt... :)
Eddig úgy voltam vele, hogy ki akartam zárni belőle a rossz emlékeket, hogy tisztán csak a jót őrizzem meg belőle. Dehát ahogy mondod, így teljes.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 14:52 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
A megtérés - a többiek elmondták, mi az. Bánd meg bűneidet, kérd Isten bocsánatát, és megtértél. A Bibliában ez elég volt, valószínűleg most is elég. Ha bizonyítékot akarsz, figyeld az életed, nincs egységes rendszer - személyesen fogod megkapni. Ami fontos: ne érzésekre figyelj. Isten léte, tettei, ígéretei nem függnek attól, hogy érzed magad. Ha komolyan gondolod a bűnbánatot és kérted isten bocsánatát - megtértél. Pont. jöjjön a növekedés, és üdvözlünk a fedélzeten. Remélem, jobb leszel, mint én.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 15:56 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Mik az öröklöttbűnök?
Szia ezüst.
Ha a szüleid követték el az okkult dolgokat azok rád is kihatnak.
3-mad 4-ed iziglen elhat az okkult hatás. Ezt is meg kell vallani.
3MOZ.19. 20, 27, 2MOZ.22,18 5MOZ 18,9-13 ---EZEK AZ OKKULT BŰNÖK.Itt a következmény:
5Móz 5,9 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyedíziglen, a kik engem gyűlölnek;

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 11:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Gabi!
Idézet:
Gabi mondta: Egyáltalán hogy voltam képes akkor is imádkozni, amikor "tudtam", hogy nincs Isten? Lehet az, hogy a testem ateista, a lelkem meg hisz?


Saul akart megtérni?
Lehetetlen ellenálnia az Akaratának, annak aki az övé!

Sok csoda történik ma is, csak a világ zaja sokkal nagyobb lett azóta , így elnyomja ezeknek a híreinek a szavát!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 20:19 
Kedves Gabi!

Azt amiről én beszélek nem lehet átélni semmilyen templom semmilyen ceremóniáján.

Azt hiszem, hogy az ember egy helyen éli át a miattam és értem tökéletes mélységét és magasságát.
A kivégző helyen szenvedő és végül elpusztuló tökéletes áldozat, Isten Báránya előtt.

A megtérésem nem kunszt. A megváltás az amivel továbbra is tudok előtte ddicsekedni. Akonfirmáciommal sem tenném ezt, hiszen alig tanultam rá és azt vártam, hogy majd az én választott Igém mindenkit úgy elkápráztat.

Egy hely és esemény volt az életemben idáig, ahol a teljességet átéltem.
A golgotán 2000 évvel ezelőtt.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 19., vasárnap 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
November 19.

AMIKOR Ő ELJÖN



"És ha eljön, meggyőzi a világot bűn... tekintetében" (Jn 16, 8

Közülünk nagyon kevesen vannak, akiket Ő meggyőzhetett bűn tekintetében. Ismerjük azt a belső zűrzavart a rossz miatt, amit tettünk. De ha a Szent Szellem meggyőz bűn tekintetében, ez elfeledtet velünk minden földi kapcsolatot és csak azt az egyet hagyja meg: "Egyedül Te ellened vétkeztem" (Zsolt 51,6). Amikor valaki így győződött meg a bűnről, lelkiismerete hatalmasan tudtára adja, hogy Isten nem bocsáthat meg neki; ha megbocsátana, akkor az embernek erősebb igazságérzete lenne, mint Istennek. - Isten megbocsát, de saját szívének kellett megszakadnia Krisztus halálra adásában, hogy ezt megtehesse. Hogy megbocsát, az az Ő kegyelmének nagy csodája. Egyedül Krisztus halála által volt képes arra az isteni természet, hogy megbocsátva is hű maradhasson önmagához. Értelmetlenség azt mondani, hogy Isten azért bocsát meg, mert Ő szeretet. Mihelyt Szelleme meggyőzhetett a bűn felől, soha többé nem mondunk ilyet. Isten szeretete a Golgota és semmi más! Isten szeretetét csak a keresztről tudjuk leolvasni, sehonnan máshonnan. Az egyetlen alap, amelyre nézve Isten megbocsáthat nekem: az én Uram keresztje! Lelkiismerete ott megnyugodott. A bűnbocsánat nemcsak azt jelenti, hogy a pokoltól megszabadít és felkészít királysága számára. Hogy megbocsát, annyit jelent: visszahelyez egy újjáteremtett kapcsolatba. A vele való azonosulásba Krisztusban. A megváltás csodája, hogy Isten engem, a szentségtelent átváltoztat Ő magához, az egyetlen Szenthez hasonlóvá azáltal, hogy új természetet ültet belém, a Jézus Krisztus természetét.






Oswald Chambers: Kerisztus mindenekfelett

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2006. nov. 20., hétfő 11:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 01:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Nem értem miköze van a büneink kutatásának a megtéréshez!!!

A megtérés kizárólag azt jelenti,hogy figyelmünket a sötét lelkünk helyett
a lelkünkben levő világosság felé,a SzentLélek
felé fordítjuk.és elkezdünk reá figyelni,
az Ö akaratára. És hagyjuk,hogy a Szentlélek fénye a sötét lelkünkben fényt gyújtva rámutasson arra,hogy mi a bűn .
A hitünk ekkor megszületik és folyamatossan
megerősödik,ahogy az Istenre figyelünk.

Az az ember aki a büneivel foglalkozik,az a sötét lelkét figyeli és nem a Szentlélekre
figyel.

Nem a bűneinkkel kell foglalkozni,hanem
az Istenre kell figyelni !!!

Semmi más mint emberi erölködés és önámítás,hogy felfedezzük büneinket,hisz azokat csak kizárólag Isten ismerheti és
nem mi gyarló emberek.

Isten pedig ha akarja rámutat büneinkre,
és ha rámutat érezni fogjuk azok súlyát és
Isten végtelen áradó szeretetét is egyben.
Mert ha Isten mutat rá a bününkre akkor
arra orvosságot is ad.
Ha viszont ezt mitesszük ,akkor csak mérgezzük a lelkünket ,mert nincs rá orvosságunk.
Az üdvözülés kizárólag Hit által történik,
és nem az üdvözül aki a legtöbb hibát
találja önmagában,hanem az aki hite
által ,Istenhez "elég"közel kerül !

NE A BÜNEINKRE FIGYELJÜNK,HANEM AZ ISTENRE !!!

ÁMEN ÁMEN ÁMEN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség