Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 13:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Neked lehet, hogy tetszik, mert te is ember vagy, de Istennek hót sicher, hogy nem.


DE!!! határozottan tetszik neki!!!

(beszéltem vele, mondta :) )

nézd csak:
Zsolt 22,25. Mert nem veti meg és nem útálja meg a szegény nyomorúságát; és nem rejti el az ő orczáját előle, és mikor kiált hozzá, meghallgatja.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 13:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Emilien írta:
Hát erről beszélek. Neked lehet, hogy tetszik, mert te is ember vagy, de Istennek hót sicher, hogy nem. :( Ő nem erre vágyik, hanem arra, hogy mindenki imádja, meg örökké hálás legyen neki. Mivel nekem ez nem megy(rikán megy), inkább nem szólok hozzá, ha valami bajom van. Most hazudjam azt neki, hogy "jaj, de szeretlek, Istenem", ha egyszer nem? Ennek örülne? Tegnap is tudtam neki hálát adni valamiért, de ma nem, és össze vagyok zavarodva, mikor azt kérik tőlem, hogy akkor is adjak hálát, ha nem fakad szívből. Miért nem csinál belőlem Isten egy robotot, aki mindig engedelmes neki? Az neki is jobb lenne, mert akkor mindig azt csinálnám, amit ő akar, nem kell veelm vesződnie(már, ha egyáltalán most vesződik) nekem is, mert mert akkor nem lenne örökké bűntudatom. De nem, inkább hagy kínlódni...pfff...

Az tetszik, hogy ezt fel mered vállalni. Biztos, hogy másnak is vannak belső küzdelmei, és azért vagyunk egymásnak, hogy ezeket megosszuk, és aztán egymást építgessük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Emilien!

Úgy gondolom, h. Istennek mindig azt mondd, ahogy, amit érzel. Ha nem tudsz hálát adni, akkor azt, ha valamiért összekuszálódnak a dolgok benned, akkor azt mondd, : nézd, most is mi van bennem. Hagyd, h. Ő tegye helyre.Isten nem várja ,h. színjátékot játsz előtte:"Öntsétek ki a szíveteket"- tehát ami benne van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
:) Hát erről beszélek. Neked lehet, hogy tetszik, mert te is ember vagy, de Istennek hót sicher, hogy nem. :( Ő nem erre vágyik, hanem arra, hogy mindenki imádja, meg örökké hálás legyen neki. Mivel nekem ez nem megy(rikán megy), inkább nem szólok hozzá, ha valami bajom van. Most hazudjam azt neki, hogy "jaj, de szeretlek, Istenem", ha egyszer nem? Ennek örülne? Tegnap is tudtam neki hálát adni valamiért, de ma nem, és össze vagyok zavarodva, mikor azt kérik tőlem, hogy akkor is adjak hálát, ha nem fakad szívből. Miért nem csinál belőlem Isten egy robotot, aki mindig engedelmes neki? Az neki is jobb lenne, mert akkor mindig azt csinálnám, amit ő akar, nem kell veelm vesződnie(már, ha egyáltalán most vesződik) nekem is, mert mert akkor nem lenne örökké bűntudatom. De nem, inkább hagy kínlódni...pfff...

Na, jó, leállítom magam, modik OFFolhatják, ha akarják.

Teljesen természetes, hogy így érzel. Ez azért van mert nem ismered Istent, nem vagytok kapcsolatban. Csak egy harmadik forrásból származó közvetett információid vannak Róla, ezért nem is nagyon mondhatsz mást, ha őszinte vagy.
Ezen csak egyféleképpen lehet változtatni, ha megismerkedsz Vele.
Van egy érzésem, hogy az apáddal nem valami fényes a kapcsolatod, ha nem így van akkor koppantam. :oops:
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
50% kopp:

megtérés MEGVOLT
viszont az apa-kép/Isten-kép kérdés TÉLLEG telibetalálódás... más kérdés, hogy mennyiben segítünk most ezzel, hogy ezt előhozzuk...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Jajjj...na, mindegy. Én nem őszinte, meg "kimondja, mi a szívén van"- szeretnék lenni, hanem megmondom őszintén, olyan, akit Isten is, meg a hívők is szeretnek. De erről már lemaradtam. Jópofizni kell mindehol, mindenkinek elejétől, életünk végéig. Egyébként már mondták, mikor egy gyüliben feltettem egy kérdést, hogy "jaj, de jó, hogy ezt megkérdezted, mert ez sokakat foglalkoztat, és nem merik megkérdezni, és tök jó, hogy ez a fontos kérdés most tisztázódott, és ilyen jól el lehettett erről beszélni..stb." Többen odajöttek hozzám egymástól függetlenül(persze csak az alkalom után, nem közben :D ), és ezt mondták :D .
Menjenek a ....., már elnézést...Persze akkor nem haragudtam rájuk, nem arról van szó.

Csakhogy én nem ilyen akarok lenni!ÁÁÁÁÁÁ. Csendben akarok ülni, és úgy tenni, mint aki mindent ért, és mindig engedelmes. Mert azokat mindenki szereti és komoly hívőnek tartja, én meg csak hülyét csinálok magamból+ mindenki elkerül...
Többnyire azért újabban már sikerül is ezt a látszatot generálnom :D Ne szólj szám, nem fáj fejem, azt meg ki lehet bírni, végülis, ha a feszültség benne marad az emberben.(Ill. tudom, hogy vannak ilyenek, akik tényleg csendesek, meg minden, nem őket akarom bántani.) Mondjuk nekem nincs vesztenivalóm egy közösségben, talán azért dumálok (mit veszíthetek? A népszerűségemet? :D :D :D )

Na, jó, abbafejezerm. Köszi, hogy válaszoltatok, most már tényleg békén hagyok mindenkit, bocs, mégegyszer.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:29 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Jól van, télleg leállítom magam...
Nem akarok esetleg megbántani valakit :(

Megtérés tényleg megvolt, csak már olyan szintű az eltávolodásom Istentől, hogy jobb nem beszélni róla :( .
Nem csak másodlagos forrásból halottam Istenről, mivel eleve csak megtérésem után kezdtem templomba járni, és hívőket se ismertem előtte. Egy barátnőm mondta, hogy szerinte én egy csoda vagyok :D , mert arra vagyok példa, akit tényleg úgymond Isten talál meg, szinte emberi közreműködés nélkül. ("Isten a kövekből is tud fiakat támasztani" :wink: )Szóval Isten adott a szívembe keresést, és én mentem el valakihez, hogy beszéljen nekem Istenről, mert kiváncsi voltam egy keresztyény véleményére, és Isten intézte úgy, hogy óriási mázlimra :D az illető egy hívő volt(ref. egyébként). Utána fél évvel tértem meg, azért viszonylag hosszú harc volt:). Szóval azért mondták el nekem az evangéliumot, mert én szerettem volna(röhej :D :D , még egy ilyen emberrel nem találkoztam :D ). Általában mindenkit környékez egy vagy több hívő, meg imádkoznak érte, hogy megtérjen, stb.

De az apakép télleg stimmel..., ÁÁÁÁÁÁ :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Emilien írta:
Csendben akarok ülni, és úgy tenni, mint aki mindent ért, és mindig engedelmes. Mert azokat mindenki szereti és komoly hívőnek tartja, én meg csak hülyét csinálok magamból+ mindenki elkerül...

Oda is eljuthatsz, de amig nem olyan vagy addig jobb ha nem játszod meg. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
50% kopp:

megtérés MEGVOLT
viszont az apa-kép/Isten-kép kérdés TÉLLEG telibetalálódás... más kérdés, hogy mennyiben segítünk most ezzel, hogy ezt előhozzuk...

Szerintem segítünk, mert legalább tudja, hogy mitől vannak torz elképzelései az Istenről, és így hamarabb megbocsát, megszabadul és akkor jöhet a következő project. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 14:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
figyuka... az a fő kérdés, hogy KIRE FIGYELSZ!!

nézd, mit mond Dávid:

Idézet:
Zsolt 3,3. Sokan mondják az én lelkem felől: Nincs számára segítség Istennél, Szela.


rövid Szela után folytatja viszont:
Idézet:
4. De te, oh Uram! paizsom vagy nékem, dicsőségem, az, a ki felmagasztalja az én fejemet.
5. Felszóval kiálték az Úrhoz, és ő meghallgata engemet, az ő szentsége hegyéről. Szela.
6. Én lefekszem és elalszom; felébredek, mert az Úr támogat engem.
7. Nem félek sok ezernyi néptől sem, a mely köröskörül felállott ellenem.
8. Kelj fel Uram, tarts meg engem Istenem, mert te verted arczul minden ellenségemet; a gonoszok fogait összetörted.
9. Az Úré a szabadítás; legyen a te népeden a te áldásod. Szela.


szóval... Isten MÁSKÉPP gondolkodik, mint ahogy mi látjuk a (reménytelen) helyzetünket... ha HAJLANDÓ VAGY meghallani: Ő meg AKARJA mondani a "merre van a kifele" megoldását!

tudod MIKOR írta ezt a zsoltárt Dávid? egész élete LEGELKESEREDETTEBB pillanatában, mikor épp EX-KIRÁLY volt, és TÉRDIG LÓGOTT a nyelve a menekülés közben!!!!

úgyhogy... sokat kell még dolgoznod, hogy ennél rosszabb helyzetbe kerülj :P

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 17:11 
A napjaim, a gondjaim közben Jézusra nézve nem félek Istentől és nem hazudok neki és nem akarom átverni és hagyom magam legyőzetni, meg ilyenek és Jézus miatt tudom egyedül mindig áldani szívből.
Jézus nélkül már rég kinyírtuk volna egymást, pontosabba Ő engem.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 22., szerda 17:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Emilien!, Istenben (többek között) az a csodálatos, hogy előtte senkinek nem kell „megjátszania” magát ahhoz, hogy szeresse! Téged is gyengéden SZERET, akkor is, amikor nincs benned hála, akkor is, amikor hozzá fordulsz, akkor is, amikor eltávolodsz Tőle.
Amikor semmi hálaérzés nincs benned iránta, ha nem mondod el Neki, akkor is tudja, és annyira megért téged ebben a lelkiállapotodban, ahogy egyetlen ember sem.

Hogy elmondd Neki, ami a szívedben van, arra nem Istennek van szüksége, hanem neked!, Ő tud segíteni rajtad. Ha nincs a szívedben hála, de szeretnéd, hogy legyen, ezt is Neki mondhatod el, és átsegít a mélyponton.
/Fontos, hogy őszintén azt mondd neki, ami a szívedben van. Nem Neki fontos, hanem, mert ez ad lehetőséget arra, hogy meggyógyíthasson./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 00:31 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
kavics írta:
Jézus mondja:

De én az igazat mondom néktek: Jobb néktek, hogy én elmenjek: mert ha el nem megyek, nem jő el hozzátok a Vígasztaló: ha pedig elmegyek, elküldöm azt ti hozzátok.
És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:
Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;


Igen. szerintem is ez a BŰN végső soron.: t.i., ha valaki nem hisz Jézusban és abban, hogy meghalt értünk. A többi (lopás, gyikosság, stb.) csak "bűnöcske". Na, jó ez így durván hangzik, de tényleg :) .Mert hát, ha nem hiszi el, akkor el sem tudja fogadni a kegyelmet(mivel nem hiszi, hogy van kegyelem, vagy hogy szülksége van neki is a kegyelemre). Csak az a kérdés, hogy Isten meddig vár, hogy elfogadja, megértse valaki a kegyelmet(kivéve persze, ha mondjuk értelmi fogyatékos, vagy nagyon kicsi gyerek(még) valaki, mert ők nyílván más elbírálás alá esnek. Ezt csak azért gondolom, mert Isten igazságos, és az nem lenne naygon igazságos dolog, ha mondjuk 3 napot élt csecsemő elkárhozna, mert nem tért meg bűneit megbánva, vagy mert nem fogta fel az evangéliumot valakitől hallva :D ).

Szerintem életünk végéig vár(reméljük). De legalábbis jó sokáig.
Szerintetek elfogy valamikor a türelme? (Ha én neki lennék, én már megöltem volna Emilient, és lelöktem volna a külső sötétségbe :) Most viccen kívül :( )
Szóval a bűnök a BŰN( Istentől való tudatos elszakadtság) következményei szerintem is.
Na, jó, álmos vagyok, meg átmentem szájbarágósba meg nyeglébe, bocsi.

Üdv és jó éjszakát:Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 05:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Emilien, mi van a viccen belül :wink:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2006. nov. 23., csütörtök 07:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 23., csütörtök 07:10 
Szia Emilien!

Csatlakozom Ex-hez, abban a figyelmeztetésben, amit Jézus is olyan pontosan megfogalmazott. (tudod most jön az, hogy hiszünk-e Benne :-) )

"Akinek van, annak adatik, akinek nincs, attól az is elvétetik, amilye van"

Nekem ez azt jelenti, hogy ha bármi kicsike hitem, ismeretem, szeretetem is van és ezt tudom és megbecsülöm, akkor még kapok, viszont ha van is - hiszen hogy veszíteném el, ami nincs - és azt bizonygatom hogy nincs, akkor sajna elveszítem ezt.

Ez kicsit OFF volt, bocs...


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség