Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő
 

Alapkérdések
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 21:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Na, akkor még egyszer... Lécci, most ne politizáljátok el, ha egy mód van rá...

Mi az a megtérés?

Lehetőleg nem valami elméleti definició érdekelne, hanem konkrét példa, személyes tapasztalatok, ki hogyan élte meg.

Mindenkinek volt olyan, aki hívőnek mondja magát?
Honnan lehet azt tudni, hogy valaki megtért-e?
Saját magáról?
És a másik emberről?
Minden felekezet ugyanúgy gondolja a megtérés fogalmát, vagy vannak különbségek?

Most el kéne mesélnem magamról vitaindítónak, hogy én hogyan tértem meg... Ha tudnám, hogy mi is az. Szóval ez most itt elmarad.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 07., szombat 22:29 
Hit által megismerni Jézust - Isten Bárányát- , látni Őt.
Hit által elfogadni a megváltást, azaz látni a halálát a kereszten.
Hit által látni a feltámadt Urat, akié minden hatalom mennyen és földön, mert vissza jött az elmúlásból, a halálból.
Elhinni azt, hogy ez fizikálisan megtörtént és megtörténhetett.

Nekem ezt.

Példát kérsz?

Példa:
Van egy ember, aki nem igazán jön ki a feleségével. Sokat vitatkoznak veszekednek, ezért kifele kacsingat a házasságból. Sok dolgot tesz, ami szerinte jó és megoldás erre az esetre.
Majd történik valami. Javulni kezd a kapcsolata a feleséggel. Egyre tűrhetőbb, sőt jó vele.
Ekkor rájön, hogy nem hallgathat el előtte egy olyan dolgot, ami veszélyezteti a későbbi kibontakozást, amiről többen sokat tudnak.
Az értékes kapcsolatot kockáztatva elmond mindent.
A nő szenved és sír. A férfi a megszólalásával is csak olajat önt a tűzre, bármit is mond. Nincs és nem lehet szava.
A férfi megérez valamit. Amit addig soha nem érzett. Fáj neki a másik ember fájdalma. Belül zokog a tehetetlenségén. Nem tehet semmit. Egyet tehet, sír és várja, hogy mi lesz a harmadik napon.

Ez a megtörtént esemény olyan szeretetet ad belé, ami egyedül alkalmas arra nézve, hogy a következő viták, félreértések, sértődések közepette is tudja, hogy hol van a helye.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 08., vasárnap 08:06 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Ezüst. Kegyelem és békesség adassék neked.
A megtérés a gondolkodás megváltoztatása, illetve odafordulás Istenhez.
1.Bűnbánat. Ha fájnak a bűneid, ha üres az életed,kilátástalan, és nincs megoldás akkor elgondolkozol hogy mit tegyél. Ha hallottál már Jézusrol, egyre jobban és sűrűbben eszedbejut hogy talán Ő, lehet hogy Ő a megoldás. Keresed és rájössz hogy vele csak tisztaságban lehet közösséged. Ekkor kezdenek a bűneid fájni, ekkor jutsz el a bűnbánatra.
Most kezdődhet a megtérés!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bűnvallás: lehetőleg egy hívő jelenlétében imádságban kéred a bűneidre a bocsánatot. a bűneidet írd fel egy papirra, mindet a legkisebbet is.
Megtagadod a bűneidet. " Eddigi életem nem."
Behívod Jézust az életedbe: " Jézus krisztus igen rád mondok igent. Kitárom életem ajtaját és befogadlak mint uramat és megváltómat. Te irányítsd az életemet. Tégy olyanná amilyennek akarod hogy legyek. Ámen.
Jézus bejött az életedbe. Új ember lettél. Mond el másoknak is. Imádkozz, olvasd a Bibliát.
Kivánom hogy átéld ezt .
Hidd el hogy Jézus benned lakik szentlelke által, és hogy üdvösséged van
Az enber életviteléből látszik hogy megtért. Amit eddig szivesen csinált azt most nemigen szereti csinálni. Vágyik a biblia után, imádkozni szeretne, de nincs rá alkalom, minden közbejön hogy nesikerülj!!!!!!-most láthatod hogy MEGTÉRTÉL!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az ördög mindent elkövet hogy vissza tartson ezektől a dolgoktól. [ez 1példa]

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 08., vasárnap 08:15 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 08:01
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves Ezüst.
Mindenkinek az életén meglátszik ha ujjá született. Ez őszinteséggel, tisztasággal, türelemmel, békességgel jár. A szinészek előbb utóbb kibuknak a sorbol, illetve elárulják magukat. Különben is az Urat nem lehet becsapni.
Ha te megtérsz, eltudod dönteni hogy kiaz aki ujjászületett.
Isten áldjon.
Jelenések könyve 20. Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem. 21. A ki győz, megadom annak, hogy az én királyiszékembe űljön velem, a mint én is győztem és ültem az én Atyámmal az ő királyiszékében.

_________________
Szeretettel gyunyika.

Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát. Ján.3,3


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 09:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Hit által megismerni Jézust - Isten Bárányát- , látni Őt.
Hit által elfogadni a megváltást, azaz látni a halálát a kereszten.
Hit által látni a feltámadt Urat, akié minden hatalom mennyen és földön, mert vissza jött az elmúlásból, a halálból.
Elhinni azt, hogy ez fizikálisan megtörtént és megtörténhetett.

Nekem ezt.

Ez nem túl nagy követelmény... Bár azért nem tudom, mennyire számít, hogy ki mennyire ismeri-látja. Mert egészen úgysem lehet. Mennyi az elég és mihez? És ha esetleg hiszi is, meg egyszerre kételkedik is...?

kavics írta:
Példát kérsz?
Fáj neki a másik ember fájdalma.

Annak idején úgy tanultam pszichológiából, hogy ez az ember veleszületett tulajdonsága. Nem tudom, mi kell hozzá, hogy ez kivesszen valakiből. Talán mindenki így, és ehhez hasonló dolgokkal távolodik el Istentől, és azért kell a "megtérés", hogy visszataláljon Hozzá?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 10:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
gyunyika írta:
Kedves Ezüst. Kegyelem és békesség adassék neked.

Köszike, ez jól jött, megkaptam...
gyunyika írta:
A megtérés a gondolkodás megváltoztatása, illetve odafordulás Istenhez.
1.Bűnbánat. Ha fájnak a bűneid, ha üres az életed,kilátástalan, és nincs megoldás akkor elgondolkozol hogy mit tegyél. Ha hallottál már Jézusrol, egyre jobban és sűrűbben eszedbejut hogy talán Ő, lehet hogy Ő a megoldás. Keresed és rájössz hogy vele csak tisztaságban lehet közösséged. Ekkor kezdenek a bűneid fájni, ekkor jutsz el a bűnbánatra.

Kinek ne fájnának a bűnei? Legfeljebb egy pszichopatának. A többiek általában észreveszik, hogy valami nagyon nincs rendben az életükben.

Hogy lehetsz tiszta? Az ember tökéletlen, úgyis mindig tele lesz bűnökkel... Az, hogy meg van neki bocsátva, az még nem jelenti szerintem azt, hogy tiszta is lesz tőle... Vagy igen?

gyunyika írta:
Most kezdődhet a megtérés!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bűnvallás: lehetőleg egy hívő jelenlétében imádságban kéred a bűneidre a bocsánatot. a bűneidet írd fel egy papirra, mindet a legkisebbet is.

Félő, hogy egy nagyobb papírlapra lesz hozzá szükség... Talán DVD-re kéne kiírni... De annyit meg már én nem tudok megjegyezni...
Nem elég minden parancsolatra 1-1-et? ;)

gyunyika írta:
Megtagadod a bűneidet. " Eddigi életem nem."
Behívod Jézust az életedbe: " Jézus Krisztus igen rád mondok igent. Kitárom életem ajtaját és befogadlak mint uramat és megváltómat. Te irányítsd az életemet. Tégy olyanná amilyennek akarod hogy legyek. Ámen.
Jézus bejött az életedbe. Új ember lettél.

Na, ezt ugyan minden nap megcsinálhatom, vagy naponta 5x, mint a muzulmánok, akkor se leszek más...

gyunyika írta:
Mond el másoknak is. Imádkozz, olvasd a Bibliát.
Kivánom hogy átéld ezt .
Hidd el hogy Jézus benned lakik szentlelke által, és hogy üdvösséged van
Az enber életviteléből látszik hogy megtért. Amit eddig szivesen csinált azt most nemigen szereti csinálni. Vágyik a biblia után, imádkozni szeretne, de nincs rá alkalom, minden közbejön hogy nesikerülj!!!!!!-most láthatod hogy MEGTÉRTÉL!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az ördög mindent elkövet hogy vissza tartson ezektől a dolgoktól. [ez 1példa]

Nem egy ugyanolyan függőségről beszélsz, mint akármilyen másik, mint pl. alkohol, drog, stb..?
Ha tudod, hogy Jézus benned lakik, akkor mi után kéne még vágyni?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 10:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
höhö

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 10:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
höhö


Na, moderálva lettem. Ügyes. :)

Akkor beszéljetek továbbra is ti. Elnézést a türelmetlenségért. Dehát véges az ember élete, nem árt hamar tisztázni az ilyen kérdéseket...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NEMMMM vagyok modi (nem is akarok az lenni)

max annyiban vagyok moderátor, mint a grafitrúd az atommáglyában: itt vagyok, és JELENLÉTEMMEL (talán) megakadályozom a robbanást :D
vagy repülünk együtt :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 15:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:
NEMMMM vagyok modi (nem is akarok az lenni)

max annyiban vagyok moderátor, mint a grafitrúd az atommáglyában: itt vagyok, és JELENLÉTEMMEL (talán) megakadályozom a robbanást :D
vagy repülünk együtt :)

Pont így értettem.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 16:21 
Sírjatok a sírókkal és örüljetek az örülőkkel.

Nálad ez hogy van Gabi? Nem másoknál, hanem veled.
Aki ezt mondta és élte, neki kellett maghalnia, hogy te és én élhessünk.

Ennyi pl. már elég.

Elég meglátni, hogy aki a kereszten maghalt, Ő valóban Isten egyszülött Fia volt.
Talán abból is, hogy látta, a tömeg nem tudja mit tesz, mert a tömeg vak.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 16:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
kavics írta:
Sírjatok a sírókkal és örüljetek az örülőkkel.

Nálad ez hogy van Gabi? Nem másoknál, hanem veled.
Aki ezt mondta és élte, neki kellett maghalnia, hogy te és én élhessünk.

Az ember veleszületett tulajdonsága az együttérzés. Komoly, nyomós oka kell legyen annak, akiben ez nem tud érvényesülni. Láttam ilyet is. Nehéz élethelyzetét valaki csak úgy tudta átvészelni, ha nem érezte át az őt körülvevők fájdalmát. Őt is meg tudom érteni, kívánok neki gyógyulást.
Megjegyzem, az orvosoktól sem lehet elvárni, hogy minden beteggel teljesen együttérezzenek, mert megőrülnének tőle.

Nyilván egy 32ezüst nick mögött lévő ember is képes ilyesmire, még ha hihetetlennek tűnik is. Talán vannak, akik jobban, nem tudom.

Viszont hogy folytassam a gondolatmenetedet... Ha pont Jézussal érzek együtt, akkor én is meghalok... És utána ráadásul még fel is kell támadni... Nehéz ügy...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 20:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Idézet:
Idézet:
gyunyika írta:
Megtagadod a bűneidet. " Eddigi életem nem."
Behívod Jézust az életedbe: " Jézus Krisztus igen rád mondok igent. Kitárom életem ajtaját és befogadlak mint uramat és megváltómat. Te irányítsd az életemet. Tégy olyanná amilyennek akarod hogy legyek. Ámen.
Jézus bejött az életedbe. Új ember lettél. .



Na, ezt ugyan minden nap megcsinálhatom, vagy naponta 5x, mint a muzulmánok, akkor se leszek más...


Gabi ha jól emlékszem te megtértél , én azt nem értem ezeket a kérdéseket miért teszed fel mintha nem értenéd!

A fenti idézett válaszoddal ellentétben nagyon jól tudod , hogy aki Jézust hívja be az életébe az nem lehet muzulmán! :? Ha szívből teszed tudod hogy más leszel, és az a más nem muzulmán , hanem Jézus Egyházának tagja!

Játszol vagy komolyan érdeklődsz , de akkor mi az érdeklődésed tárgya , mert ezeket mind te is jól tudod!
A motivációt keresem, és nem kötözködöm , a régi fórumban is elmondtad hogy megtértél !
Nem vagy biztos magadban , a hitedben?
Vagy miért!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 09., hétfő 22:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Nem vagy biztos magadban , a hitedben?
Vagy miért!
Szeretettel Tamás


Így van, semmiben sem vagyok biztos. Annyiszor mondták már rám, hogy távol állok attól, hogy meg legyek térve, és azt is elmondták, hogy aki már megtért, az tudja magáról is meg másokról is, tehát nem tévedhet... És annyiféleképpen mondták el, hogy mi is a megtérés, hogy tényleg nem tudom. Ezekből semmit nem találok a saját életemben...
Azért a topik címe alapkérdések, mert még azt is megkérdeztem volna, hogy mi is a megváltás, mi a hit, és tulajdonképpen ki Jézus, ki volt, amikor még hagyományosan élt, és ki most? És egyáltalán én mit keresek itt, és hogy keveredtem bele az egészbe? És különben is, mi ez a játék..?

Talán ha mások élményeit meglátom, akkor tudom majd hova tenni a dolgokat.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 10., kedd 06:46 
Kedves Gabi!

Az orvos képtelen gyógyítani, ha nem tud együtt érezni a beteggel.
Ha ezen az úton jár - önvédelemből - akkor idővel a paciens olyan lesz számára, mint a suszternek a cipő.
Az ember pedig nem cipő, Isten többnek teremtette. Ha egymást cipőbe veszzük azt értem és látom.

Én azt látom a világban, hogy az emberek örülnek a másik baján. Nézd meg a sok szennylapot. Ebből élnek. Ez teljesedik ki.
Én azt látom, hogy az emberek irigyek és keseregnek, ha valaki örül.
Ez teljesedik ki.

Jézus örült, ha valakinek öröme volt és sírt, ha valaki sírt.
Jézus pontosan tudta, hogy Lázár fel fog támadni, Mártának "le is vezette" teológiailag, de Máriát azzal gyógyította meg, hogy leült mellé és vele sírt.

Az orvosnak tudnia kell, hogy nem úr a halál felett. Aki ezt nem tudja és így megy el gyógyítani, az meg fog keményedni.
Az az orvos lehet érző szívű minden esemény után, aki tudja, hogy van felette hatalom és ez a hatalom JÓ.

Még egy gondolat eszembe jutott, hogy mennyi info kell ahhoz, hogy valaki meglássa, a kereszten Isten Fia halt meg.
Volt egy római katona, százados. Ő végig nézte pár óra történését.
Aztán látott és hallott egy embert, aki halála előtti pillanattában tisztábban látott és kifeszített megtört kezekkel, csontokkal többett tett, mint bárki.
Ez az ember azt imádkozta utolsó szavai közt:
"Atyám bocsájs meg nekik, mert nem tudják mit cselekednek."

Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 410 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség