Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Net!

- Ha Téged érdekel a véleményem 8) - akkor csak annyit tennék ehhez kiegészítésként, hogy bárkivel megeshet, hogy BAROMIRA nem érdekli egy másik ember véleménye. Ez tök rendben van, komolyan. Csak hát egy másik kérdés, hogy ezt milyen szavakkal bírja lekommunikálni.
Lehet pl úgy, hogy Bocs, de erről nem szeretnék vitatkozni, vagy Köszi a véleményed, üdv XY stb. Szóval ezer módon le lehet keverni valakit :D
Mert hát a fórum az a kért vagy nem kért vélemények ömlesztett helye.

De igyekszem nem finnyáskodni, na.

Üdv:
I.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu :)
Engem érdekel amit írsz (nem baj?) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
engem is!

(privi ment emilben)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 06., szerda 15:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:D köszi, köszi :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 19:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
A keményebb zenékkel szembeni legfontosabb ellenérv, hogy ha az Isten gyalázóinak, a sátánistáknak stb megfelel mint műfaj, akkor az Istent dícsérőknek hogyan felelhet meg? Hiszen egy sátánista soha nem fog pl. zsoltár stílusban énekelni. Mert az meg neki nem felel meg.

Kíváncsi vagyok a véleményedre erről.

Üdv:
I.


Kedves Indu

Mégis ,mit vártál ,miután nemes
egyszerüséggel közölted Endivel,
hogy az a zene a mit kedvel ,azt
csak a sátánisták kedvelhetik.
Egy sátánista pedig ,ugyebár nem
lehet hívő,vagyis megtámattad a
hite hitelességét.

Azt a bizonyos internetes komunikációt,nem csak Endinek kellene,elsajátitania,hanem neked is,meg persze nekem is.

Mindenesetre a karácsonyi ingyen pulykát,Endiéknél,elpuskáztad :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 19:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Erika írta:



Endi, csak nem akarod,h. ilyen kép maradjon bennünk rólad?!


Kedves Erika

Az igazi hívőt,soha sem az érdekli,hogy mit
gondolnak róla az emberek,haem,hogy mit
gondol róla az Isten.

Aki az emberek között pályázik a népszerüségi lista élére,az a legutolsók
között lessz Isten népszerüségi listáján.

Jézus első volt Istennél,és az utolsó az
embereknél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 19:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Ugye ismered ezt az igét, és tudod kik a kivülvalók?
Mégis feladatunk:

1Tim 3,7 Szükséges pedig, hogy jó bizonysága is legyen a kívülvalóktól; hogy gyalázatba és az ördög tőribe ne essék.

legalább is a szándék, a többi már Isten dolga :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Gabriel,

Mondok egy példát. Ha csúnyán beszélsz - erre én azt mondom, ne beszélj csúnyán, mert az helytelen, és az a sátánisták eszköze. És emiatt egy keresztény ezt nem engedheti meg magának.
Akkor ezzel nem azt állítottam, hogy te az vagy, hanem kértem, hogy egy hozzád nem illő valamin gondolkodj el. Gondolkodás, érvelés ezek előre vivő dolgok.

Ha valakinek a megvallott hitét megkérdőjelezném, annak (lehet h. helytelen) de inkább nem írnék.

üdv:
I


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 06:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves GABRIEL777
köszönöm, hogy válaszoltál.
Az a halálközeli élmény nekem csak azt jelentette, hogy megtapasztaltam mindt materialista és evolúcióban hívő katolikus, hogy van túlvilág, de nem jutottam ezzel közel Istenhez.
Csak azt érzékeltem, hogy ott felettéb jó volt és itt felettébb rossz.
Aztán amikor a Lipótra jártam pszichotherepauta képzésre, ott találkoztam olyan parajelenségekkel amik az autista más csont és bőr gyermekeket gyógyítják és kihozzák ebből az állapotból.
Ezeket filmeken láttam.
Ekkor még mindég nem találkoztam Istennel, csak a (-) szellemvilág léte jelzett, de ekkor még ezt sem tudtam, mint ahogy azt sem, hogy a Teremtő, a Mindenható az Örökkévaló Istennel csak azon az úton lehet találkozni, amit Ő enged, az engedelmességnek és a hitnek ezen az útján. Ekkor még azt sem tudtam, hogy ez létezik ilyen út.

Gyermek koromban nagyon közel voltam Istenhez és ha valami problémám volt ott helyben letérdeltem és imádkoztam, de azt hogy mit imádkoztam azt nem tudom, és amikor bérmálkoztam akkor már csak a külsőségek érdekeltek.
A Rkat templomoknak a szellemisége mindég megfogott, de csak a benn tartózkodás alatt és az áldozás alatt, később is bejártam Máriához imádkozni, ezek az imák segítettek is, de Istenhez nem vittek közelebb.
Ezek többnyire kérések voltak, amik teljesültek.
Valamint volt egy belső intuiciónak nevezett élmény ami bizonyos helyzetek előre ismeretét ködösen jelezték, de nem jutottak a tudás szintjéig, csak utólag racionalizáltam.

Kérlek ha lehet írd meg a te utadat.
Ezt kiteszem nyilvánosba, mert mindenkit illet.
Persze csak amit én írtam neked.

Szeretettel:
Magda

Ez privát levelem amit GABRIEL777-nek írtam :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 10:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Magda,

amit leírtál, az még megtérésed előtti időszak, amikor Istent még nem ismerted. Örülnénk, ha leírnád, hogyan történt a megtérésed, hogyan kerültél végül kapcsolatba Istennel.

Üdv! B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 10:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én ennek is nagyon örülök, mert így már sokmindent sokkal jobban értek, hogy "honnan jön"... de TÉNYLEG jó lenne hallani a megtérésedet is, kedves Magda!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 11:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
FM írta:
Azt nem tudom, hogy megtértem e?
Minél többet ismerek meg Isten igazságából, annál kevésbé tudom, hogy megtértem e?
Minél több ember beszámolóját olvasom annál kevésbé tudom, hogy megtértem e?
Azt tudom, hogy elfogadtam a megváltást .
Azt tudom, hogy új teremtés vagyok Krisztusban.
Amikor világos lett, hogy az ördögök is hisznek, akkor kerestem, hogy mi az aminek ettől meg kell különböztetnie azt, akit Isten elfogad igaz embernek.
Ebben igyekszem gyakorolni magamat úgy, hogy folyamatosan kérem a segítségét az én Uramnak az Úr Jézus Krisztusnak.

Mert megtérni az tud, aki már ismerős azzal a helyzettel amitől eltért. de én azt nem ismertem eddig, csak most kezdem ismerni.

1Pt 2,25 Mert olyanok valátok, mint tévelygő juhok; de most megtértetek lelketek pásztorához és felvigyázójához.

Tényleg megtértem már?

.
Azt gondolom, ha nem emberi vélekedés alapján beszélünk, hanem ebben is keresem Isten igazságát, akkor csak erről kérdezhetlek téged aki ezt olvasod:

Megtetted?

Ézs 45,22 Térjetek én hozzám, hogy megtartassatok földnek minden határai, mert én vagyok az Isten, és nincsen több!

Igen megtettem HOZZÁ tértem és naponta megtérek hozzá, ha eltévesztem az utat.
Pl. olyan helyre írok, ami NEKI nem kedves.


Megtalált Isten, mert én nem kerestem őt.
Több helyen leírtam, de most megkísérelem ide összegyűjtve leírni, amit már olvashattatok.
Boglárka kérte leírom, de elmondtam a talin is.
Fóton dolgoztam mint iskolapszichológus.
Nem igényelték a segítséget, mert a pszichológus olyan dolgokat is megtud, ami jó lenne, ha nem derülne ki, és ha nem kérik a segítséget akkor talán nem jön rá, sajnos így is láttam, minél többet láttam annál borzasztóbb volt, hogy nem segíthetek.
Lányom már fél éve járt egy neve nincs közösségbe és elhívott menjek el.
Kapva kaptam az alkalmon, hogy kimentsem ebből az őrültségből.
Elmentem és jegyzeteltem.
Megállapítottam, hogy innen senkit sem kell kimenteni, és halehetőségem lesz akkor ismét eljövök, hogy tovább kutakodjak.
Fészek-meleg hely volt a fiataloknak, és a GYVáros után mindenkinek csak ajánlhattam volna.
Lipótra jártam pszichotherepauta képzőre és ez akadályozott az újabb elmenetelben.
Amikor végre sikerült, akkor tiszta feketébe öltözve mentem el (nem szokásom még most sem a feketébe öltözés).
Oda felé a 40-es buszon gondolkodtam hogyan köszöntsem őket, mert az ő köszöntésüket eröltetettnek véltem magamra.
A Bibliát kb. fél éve forgattam csak azért, hogy lányomnak vissza replikázzak egy-egy ige idézetére.
Eszembe jutott, hogy senki nem mondhatja testett öltött IGÉNEK Jézust aki hamis tanítást hírdet.
Ezért úgy köszöntem a kapuban állóknak "Legyen veled a TESTÉ LETT IGE".
Ez kiváltotta, hogy oda vezettek a lányomhoz, félrehívták (mint később megtudtam) kérték, hogy olyan helyre ültessen ahol az igehírdetőnek nem szúrok szemet.
A hirdetett Ige a szőlő tő és vessző kapcsolatáról szólt.
A felszólításra, hogy aki el akarja mondani a megtérők imáját menjen le a pincébe, lementem, mert közben Isten azt mutatta, hogy ha elmondom hangosan hogy hiszek BENNE akkor sok embernek fogok segíteni.
Ezért mentem le.
Csak kb. 2-3 hónap mulva döbbentem rá, hogy mekkora kegyelmet kaptam, és ekkortól keresem Isten országát és az Ő igazságát.

Te ezt keresed?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 11:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Magda,

a többiek nevében is köszönöm, hogy leírtad! :)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 13:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Milyen érdekes, hogy most ide kattintottam, pont az előbb írtam le a keresőkben, megtérésem rövid történetét Tavasznak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 13:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
cilla írta:
Milyen érdekes, hogy most ide kattintottam, pont az előbb írtam le a keresőkben, megtérésem rövid történetét Tavasznak.


Én is :)
http://parokia.net/ext/forum/viewtopic. ... 2356#12356

Úgylátszik folytatásos szappanopera lesz már az enyém, mert már ide is írtam egyet korábban...
http://parokia.net/ext/forum/viewtopic.php?p=2122#2122

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség