Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 19:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
rosta írta:
Most, hogy beszélhetsz emberekkel a hitről, hát megtudhattad, hogy a megtérés éppen az a folyamat, aminek a részese vagy. A bizonyság kialakulása történik benned Istenben, aki a Szentlelke által, Jézuson keresztül egy közös egyetemes Anyaszentegyházba gyűjti a híveit.

Remélem, nem lesz szükségem további "rábeszélésre", és tényleg elég lesz a beszélgetés...
Most jut eszembe, hogy kicsit azért túldramatizáltam a dolgokat... Kifelejtettem belőle azt a sok szépséget, amit még ezenkívül kaptam. A narancsszínű üvegerdőt, ahol egyik újévkor jártam és biztos vagyok benne, hogy akkor éreztem életemben először és utoljára, mi is a boldogság..., az apró kis gyógyulásaimat, ... de akkor reggelig se végeztetek volna az olvasással :)

Idézet:
Isten éltessen szeretetben családoddal! :)

Köszönjük szépen, meglesz...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 19:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
32ezüst írta:
Most jut eszembe, hogy kicsit azért túldramatizáltam a dolgokat... Kifelejtettem belőle azt a sok szépséget, amit még ezenkívül kaptam. A narancsszínű üvegerdőt, ahol egyik újévkor jártam és biztos vagyok benne, hogy akkor éreztem életemben először és utoljára, mi is a boldogság...,


Kedves Ezüst!

Én nagyon kíváncsi vagyok erre az üvegerdőre, meg arra is,h. miért mondod, h. akkor érezted életedben ...utoljára,h. mi a boldogság?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 20:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Andi,

örülök, hogy leírtad te is az útkeresésedet, és a kikötést Isten mellett!

>>Nőként olyan jól esett az a mondat, hogy a feleségem jelentett számomra mindent.. Hát ettől olvadoztam. Jó, hogy manapság lehet ilyennel találkozni!

Tényleg jó (főleg, mert elég ritkaság ilyen bizonyságot férfitől hallani/olvasni)!

>>8.-ban kezdtem azt érezni, hogy meg kell ismerkednem Istennel, ezért a gimit már "reformátuséknál " végeztem

Emlékszel rá, hogy téged a hittan oktatásban mi ragadott meg? (Engem gyerekként az, hogy Isten szeret, minden gondolatomat ismeri, és a tízparancsolat maga.)

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 20:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Nagyon jó volt olvasni titeket. És nagyon örülök, hogy újra van fórum, kicsit olyan, mint újra hazajönni :) Drukkolok, hogy ez az új fórum ne szemetesedjen el. (hajrá moderátorok!)

Na de a témánál maradva. Én sokáig küszködtem a megtéréssel. Voltam egyszer egy konferencián, ahol egy kis szindarabot adtak elő, amiben az ember mint zsákot cipelte a bűneit. És a keresztnél letette. - Én akkor sokat gondolkodtam azon, hogy jó, de hogy lehet letenni? Én mindig úgy éreztem, hogy cipelem tovább. Egyszer egy hívő református hölggyel beszélgettem erről, és ő azt mondta, Isten kínálja, ha kéred vedd el. Itt van készen, vedd el. Akkor közösen imádkoztunk,és kértem, hogy végre letehessem a "zsákot". És utána könnyebb lélekkel mentem haza.
(később néha még elfogott, hogy mi van, ha csak becsapom magam, és Isten nem tekint megtértnek. //igazából éveket vívódtam ezen, azt hiszem/)
/itt még meg kell említenem, hogy azt a fajta "megtérés modellt" ami pl a Timóteus Társaságnál van - 4 pont, mondd el, imádkozz és "kész a megtérés" a dolog túlzott leegyszerüsítésének tartom./

Ma ha elbizonytalanodom, hogy hogy is állok ezzel, akkor az segít, hogy "definíció szerint" a megtérés(=metanóia) a gondolkodásmód megváltozása, és igen nekem megváltozott a gondolodásmódom, mikor megismertem a Bibliát.

De a lényeg, hogy a megtérés csak a START vonal, nem a cél :) És az Úrvacsora pedig erőt ad a közben összeszedett "zsákok" letételéhez.

Hát ez jutott eszembe, Isten áldon Titeket.

Indu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Indu írta:
Akkor közösen imádkoztunk,és kértem, hogy végre letehessem a "zsákot". És utána könnyebb lélekkel mentem haza.


Indu, annyira örülök, hogy aktívan bekapcsolódtál! :D

Amikor együtt imádkoztatok, akkor csak általánosságban beszéltetek a "zsák", a bűnök letevéséről, vagy konkétan világosságra hoztad az egyes bűneidet?

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Erika írta:
Kedves Ezüst!

Én nagyon kíváncsi vagyok erre az üvegerdőre, meg arra is,h. miért mondod, h. akkor érezted életedben ...utoljára,h. mi a boldogság?

Egyik jan. 1-én megmásztuk párommal a Nagy Hideg hegyet a Börzsönyben.
Csupa hó volt az erdő, és ahogy mentünk felfele, egyre vastagabban lepte be a fákat a zuzmara.
A végén már az összes fa tiszta kristály volt, olyan fehér tüskés...
Aztán mire már majdnem felértünk, épp naplemente volt, és oldalról belesütött a fák közé. Olyan szépet még életemben nem láttam, se előtte se utána... Először aranysárga volt, aztán fokozatosan egyre pirosabb lett, ahogy ment le a nap. Mintha üvegből lettek volna a fák, vagy cukorkából...
Nem tudom, talán a fáradtságtól, de olyan boldogság fogott el, hogy azt hittem, tudok repülni... és vár ott valaki abban a szépségben...

Aztán abban az álmomban is ugyanezt a boldogságot éreztem, és ugyanúgy repültem volna felé, csak akkor úgy döntöttem, hogy előbb még elmesélem nektek ;)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Gabi,

jó volt olvasni, amit írtál, leginkább azért, mert betekintést engedtél az életedbe. Jobban megérthetünk téged, a kérdéseidet, kereséseidet is ezek után!

32ezüst írta:

Ebből értettem meg, hogy a keresztyén emberek fő célja nem az önsanyargatás, és lehet azt életörömmel is csinálni. Addig valahogy úgy néztem az egészre, mint ha azt vesszük, hogy kitesznek egy szép izmos képet a konditerem elé... vagy szép frizurát a fodrász elé... akkor bent is azt várhatom.. Itt meg kiteszik a Krisztust keresztre feszítve... hát velem is ez lesz, ha ide bemegyek???


Nem cél az önsanyargatás, és az öröm sem hiányzik a keresztyén ember életéből (hiszen lehet örülni a teremtett világnak: az embereknek, virágoknak, fáknak, naplementének, csillagos égnek, „üvegerdőnek”…), ugyanakkor abban is van igazság, amit eredetileg te gondoltál: „Itt meg kiteszik a Krisztust keresztre feszítve... hát velem is ez lesz, ha ide bemegyek???”,

hiszen az ige írja:
„… örököstársai Krisztusnak, ha vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt meg is dicsőüljünk. (Róma 8:17)
„…és mindenki gyűlöl majd titeket az én nevemért, de aki mindvégig kitart, az üdvözül.” (Máté 10:22)
„Elég a tanítványnak, hogy olyanná legyen, mint a mestere, és a szolgának, mint az ura.” (Máté 10:25)


32ezüst írta:
...És konfirmálkozni is sikerült... 120 km-t autóztam, életemben először ennyit, és csak Istennek köszönhető, hogy nem ment el a második gyerekem miatta... dehát a fontos dolgok nem várhatnak...


Látszik, hogy fontos számodra Isten!

32ezüst írta:
Megtérés? Mi az?


Amikor meglátod (és megbánod) a bűneidet, és hiszel abban, hogy Jézus elszenvedte a TE bűneid büntetését, hogy neked örök életed lehessen – és elfogadod ezt a helyettes áldozatot!, ugyanakkor hálából Neki szenteled az életed, Neki engedelmeskedsz - -> ez a megtérés!

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Ezüst!

ezt írod:

Aztán abban az álmomban is ugyanezt a boldogságot éreztem, és ugyanúgy repültem volna felé, csak akkor úgy döntöttem, hogy előbb még elmesélem nektek.

Köszönjük, h. ezt elmesélted, valóban nagyon szép lehetett.

Azért azt remélem, h.ezt a szárnyaló boldgságérzést még sokszor fogod érezni ,hiszen "teljes öröm van Tenálad"tudósít a Biblia az Istennel való járásról, s ez valóban így is van. Csak talán így, h. nem állandóan érezzük ezt a nagy boldogságot, jobban értékeljük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 09:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Boglárka írta:
Amikor meglátod (és megbánod) a bűneidet,

Ez volt gyakorlatilag az első dolog... még valamikor 12 évesen... De azért mindig akarnak újabbak...

Idézet:
és hiszel abban, hogy Jézus elszenvedte a TE bűneid büntetését,

Na ez az, amit még mindig képtelen vagyok megérteni, és emiatt elfogadni is nehéz...
Hogy miattam szenvedett, azt elhiszem, még azt is, hogy helyettem... de hogy az én bűneim büntetését..?

Idézet:
hogy neked örök életed lehessen – és elfogadod ezt a helyettes áldozatot!, ugyanakkor hálából Neki szenteled az életed, Neki engedelmeskedsz - -> ez a megtérés!

Hogy a bűneim Neki köszönhetően meg lehetnek bocsátva, ha Ő is úgy akarja, és lehet örök életem, ebben nem kételkedem...
Hogy miért is szentelem Neki az életem, arra is sok indokot tudok kitalálni, de leginkább szerelemből... De a meggyőzőerejének is köszönhető... És végülis azért vett el tőlem mindent, hogy meglássam, eredetileg is csak Tőle kaptam. Akkor miért is gondolnám, hogy az enyém belőle akármi is? És persze hálából, de az már olyan kereskedés szagú dolog... Ha nem tette volna meg értem, akkor se tehetnék mást...

Erika írta:
Azért azt remélem, h.ezt a szárnyaló boldgságérzést még sokszor fogod érezni ,hiszen "teljes öröm van Tenálad"tudósít a Biblia az Istennel való járásról, s ez valóban így is van. Csak talán így, h. nem állandóan érezzük ezt a nagy boldogságot, jobban értékeljük.

Nem vagyok én olyan maximalista... Elég nekem az az egy is... :)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 12:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:09
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
/itt még meg kell említenem, hogy azt a fajta "megtérés modellt" ami pl a Timóteus Társaságnál van - 4 pont, mondd el, imádkozz és "kész a megtérés" a dolog túlzott leegyszerüsítésének tartom./
Indu


Kedves Indu!
A Timoteus társasággal dolgozom diákvezetőként, ezért akadt meg a szemem a beírásodon :) Mennyit hallottál erről az evangélizálós módszerről és a 4 pontról? milyen tapasztalataid vannak?

Csak mert a 4 pont nem egy recept, hogy így lehet megtérni (4 hozzávaló és kész a megtérés) mert kb ez jött le a hozzászólásodból és ezt egy kicsit pontosítani kellene.
A 4 pont 4 tényt tartalmaz Istennel és emberrel kapcsolatban. Ezt a 4 tényt elmondjuk az embereknek (4 tény: 1. Isten szeret és terve van az életünkkel, 2. az ember bűnös és elszakadt Istentől ezért nem tapasztalja ezt a szeretetet, 3. Jézus által megismerhető Isten és újra tapasztalható ez a szeretet (amit Ádámék élveztek hajdanán), 4. személyesen el kell fogadnunk Jézust Megváltónknak és Urunknak...) Nos én is csak töredékét írtam le, de ez a lényeg, bibliai igékkel alátámasztva...

Szóval nem egy ilyen gyors és instant dologként kell felfogni, de egyszerű és tömör összefoglalása az evangéliumnak, amivel mások számára is könnyen érthetően elmondható...
Mindig hangsúlyozzuk, hogy nem egy egyszerű imádság, hanem komoly döntés és inkább később hozzák meg, otthon, de ne komolytalanul vagy pillanatnyilag... És hisszük, hogy ha valaki őszintén gondolja, arra Isten válaszol, valóban bejön az életébe és ez megváltozott, újjászületett életet jelent, de nem rövid, hanem hosszútávon.
Mi csak magot szórunk és a növekedést Isten adja... Dicsőség Neki is ezért, hogy bízhatunk Benne és rábízhatunk másokat :)
Szeretettel üdv: Ami (biztételt is írok vmikor)

_________________
"Minden pecsét felszakad, elsötétül majd a Nap, de lesz aki semmitől se fél... Lesz aki örvend, ünnepel, mert a Megszabadító így jön el és a remény újra él..."
/Kovács Ákos:Utolsó Hangos Dal/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 12:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:09
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Na inkább most! (elnézést, kicsit hosszú lesz)
A körülmények és folyamatok, melyeket Isten használt, hogy elvezessen Jézushoz:
6 éves koromban az általános iskolában lehetőségem nyílt hittanra járni és a szüleim beírattak református hittanra, mert úgy voltak vele, hogy bár ők nem vallásosak, nem árthat nekem. Így lettem tagja egy református gyülekezetnek, de mivel a szüleimmel nem voltunk egy templomba járó család, csak ritkán jutottam el istentiszteletre (ünnepekkor)
12 éves koromban hirtelen fel kellett nőnöm, mert az amúgy sem harmónikus családunk kártyavárként összeomlott, apukám elhagyott minket, anyukám idegileg immáron másodszorra kikészült és nekem kellett 12 éves gyerekként támaszt nyújtani. Nagyon egyedül voltam a kérdéseimmel, egy erősen érzékeny és művészlélek, kicsit bogaras kamaszlány voltam, aki sok területen kapott pofonokat akkoriban, mert túl komoly volt a kortársai között, de nem elég talpraesett a szülei szerint. Ez a későbbiekben az amúgy sem viharmentes kamaszkoromat eléggé beárnyékolta. Amikor szükség lett volna rá, a gyülekezet nem igazán nyújtott segítséget. Tele voltam kérdésekkel, egyre inkább megláttam az emberi gyengeségeket a gyülekezetben és elkeserített ez, így egy csúnya félreértés után otthagytam a gyülekezetet.
Kamaszként az ember kutatja a gyökereit, hitet keres és önmagát, ezeket az utakat én is jártam így jutottam el a szüleim ezoterikus hitvilágához ami vonzó volt miután csalódtam a keresztyénségben. Mégis kerestem Istent, mert abban sosem kételkedtem hogy létezik., de azt hittem több úton el lehet hozzá jutni. Saját teóriám volt a világról a szellemi befolyás miatt(angyalok akik ideszületnek stb.)
Elvégeztem a gimnáziumot, de addigra ért be minden nehézség az életemben, egyfajta kétségbeesett, bezárkózott állapotba kerültem és nem láttam értelmét annak hogy éljek. Csak az tartott vissza az öngyilkosságtól, hogy tudtam, ez Isten előtt bűn és én vágytam Őt a szívem mélyén megismerni. Ezt az állapotot mélyítette a szellemi befolyásom amit a nézeteim, okkult könyvek, meditáció és szellemidézés, okozhattak.
A megtérésemet a mai napig nem igazán tudom megmagyarázni, mert nem közösségben, nem testvéreken keresztül történt. Amikor végképp összetörtem, értek kis hatások, mint pl. egy megtért, hívő atya szavai két misén, ahová keresztszüleim vittek el. Akkor végig a belső fájdalmakkal voltam elfoglalva ott, és mikor belehallgattam a misébe, ledermedtem, mert minden szó nekem szólt. Körbe is néztem, hogy más is hallja-e. Ez volt az első élmény. Aztán a második ilyennél megfogadtam, hogy visszamegyek a gyülekezetbe, de egyenlőre nem ment. Bár hallottam, hogy nagyon bánták ami történt és azóta is imádkoznak értem, még nem voltam kész a visszatérésre.
Egyik este itthon tettem vettem és bekapcsoltam a tv-t (ritkán teszem)és épp a Jézus élete című filmet vetítették, ami megvolt nekünk és többször láttam és sosem érintett meg azelőtt.
A keresztrefeszítés jelenetekor máig megmagyarázhatatlan dolog történt. Éreztem a fájdalmat és hogy ez értem történik. Megértettem a megváltást. Zokogtam órákig és könyörögtem az Úrhoz, hogy bocsásson meg hogy nem ismertem és fogadjon magához. Ott aznap este elkezdődött valami bennem azzal, hogy behívtam Őt az életembe.
Összefutottam a volt hittanos barátnőmmel, aki hívott a gyülekezetbe és akivel sokat beszélgettem. Épp akkor tervezték, hogy ifi csoportot indítanának az ő vezetésével, de egyedül nem merte elvállalni. Én úgy döntöttem visszatérek a gyülekezetbe, megbocsájtottam a régi dolgokat és kettőnkre bízták az idősebb ifik összefogását, amiből hála az Úrnak egy megtért, ébredt kis testvéri csoport lett.
Közvetlenül a megtérésem után még nem szakadtak el az okkult szálak, hittem hogy nem ezen az egy úton lehet Istenhez jutni. Ezt elmondtam a barátnőmnek, vitáztunk, aztán adott egy keresztyén kazettát amin egy előadás volt. Arról szólt, mit élnek át azok, akiknek ezek az erők elkezdenek először építeni, aztán rombolni az életükben. Újabb lemerevedés: magamra ismertem. Egy ideig még próbált rám hatással lenni így a Sátán: testenkívüliség érzés, félelmek, rémálmok, pánikbetegség, de egy testvérrel beszélgetve imádkoztunk hittel arra az igére támaszkodva, hogy akit a Fiú megszabadít, teljességgel szabaddá lesz. Ezután ezek is elmúltak.
Jártam a gyülekezetbe, szerveztük az ifit, elkezdtem interneten beszélgetni, fórumozni a keresztyénséggel kapcsolatban és több közösségbe ellátogattunk Edit barátnőmmel, sokat épültünk ebből, sokféle testvérrel beszélgettünk, hallottunk hitharcokról, vitákról, tehát az Úr sok mindent tanított nekünk így. Egy Speak Out-os szórólapon megláttuk a FÉK-es honlapcímet és onnan informálódtunk a pénteki alkalomról így FÉK-re is eljutottunk. A bibliatanulmányozáson tovább épülhettünk és igazi testvérekre találhattunk. Azóta Isten másfelé vezetett, másik gyülekezetbe járok már és elkezdtem besegíteni a Timoteus társaság FÉK programjában, amit nagyon élvezek.
Úgy gondolom, eléggé színes a kép, de nagyon szépen végigkövethetőek azok a folyamatok és azok rendezettsége, egymásra épültsége, ami a megtérésemhez vezetett. Nagyon hálás vagyok az Úrnak, mert bár nap mint nap sok nehézséggel nézünk szembe én mégis úgy érzem, számomra kinyílt akkor egy új világ, Isten országának állampolgára lettem, az Úr gyermeke ami minden nap új áldásokkal, meglepetésekkel és feladatokkal jár. Megtapasztalhattam milyen bővölködő életet élni Istennel járva és örülök amikor láthatom, hogy valaki más is felismeri Jézusban a Megváltót és elkezdi "igazán" élni az életét!

_________________
"Minden pecsét felszakad, elsötétül majd a Nap, de lesz aki semmitől se fél... Lesz aki örvend, ünnepel, mert a Megszabadító így jön el és a remény újra él..."
/Kovács Ákos:Utolsó Hangos Dal/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 14:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
b.amy írta:
Nagyon hálás vagyok az Úrnak, mert bár nap mint nap sok nehézséggel nézünk szembe én mégis úgy érzem, számomra kinyílt akkor egy új világ, Isten országának állampolgára lettem, az Úr gyermeke ami minden nap új áldásokkal, meglepetésekkel és feladatokkal jár. Megtapasztalhattam milyen bővölködő életet élni Istennel járva és örülök amikor láthatom, hogy valaki más is felismeri Jézusban a Megváltót és elkezdi "igazán" élni az életét!


Kedves Amanda!

Számosan érezzük így, és Istennek hála, hogy így érzünk! Az a világ, amelynek az állampolgárai irgalommal, és testvéri szeretettel tudják lerendezni az élet kérdéseit, az Jézustól való.

Az élet ahogy mondják nem rózsaágy. Mindnyájan megtapasztaljuk, hogy megroskadunk, hogy nem vagyunk elegendők a feladathoz, hogy már megint hibáztunk. Ugyanakkor mégiscsak ott munkálkodik ennek az országnak az állampolgáraiban, az egyetemes Anyaszentegyházban a szemlélet, az alap, amely az irgalom, Jézus parancsolatai alapján épült fel a lelkünkben. A tenniakarás az embertársainkért. Az irgalmas odafigyelés másokért.

Jó volt olvasni az írásodat!

Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 21., szombat 23:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Boglárka írta:
FM, net2rist, Zsolt és a többiek! Megosztanátok velünk megtérésetek történetét?


Azt nem tudom, hogy megtértem e?
Minél többet ismerek meg Isten igazságából, annál kevésbé tudom, hogy megtértem e?
Minél több ember beszámolóját olvasom annál kevésbé tudom, hogy megtértem e?
Azt tudom, hogy elfogadtam a megváltást .
Azt tudom, hogy új teremtés vagyok Krisztusban.
Amikor világos lett, hogy az ördögök is hisznek, akkor kerestem, hogy mi az aminek ettől meg kell különböztetnie azt, akit Isten elfogad igaz embernek.
Ebben igyekszem gyakorolni magamat úgy, hogy folyamatosan kérem a segítségét az én Uramnak az Úr Jézus Krisztusnak.

Mert megtérni az tud, aki már ismerős azzal a helyzettel amitől eltért. de én azt nem ismertem eddig, csak most kezdem ismerni.

1Pt 2,25 Mert olyanok valátok, mint tévelygő juhok; de most megtértetek lelketek pásztorához és felvigyázójához.

Tényleg megtértem már?

.
Azt gondolom, ha nem emberi vélekedés alapján beszélünk, hanem ebben is keresem Isten igazságát, akkor csak erről kérdezhetlek téged aki ezt olvasod:

Megtetted?

Ézs 45,22 Térjetek én hozzám, hogy megtartassatok földnek minden határai, mert én vagyok az Isten, és nincsen több!

Igen megtettem HOZZÁ tértem és naponta megtérek hozzá, ha eltévesztem az utat.
Pl. olyan helyre írok, ami NEKI nem kedves.

Magda aki szeret


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2006. okt. 22., vasárnap 09:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 09:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Egyszer, amikor szokás szerint megkérdeztem valakitől, hogy mi a megtérés, ezt mondta: csak az tudja, miért jó a levegő, aki már fuldoklott egyszer.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
32ezüst írta:
Egyszer, amikor szokás szerint megkérdeztem valakitől, hogy mi a megtérés, ezt mondta: csak az tudja, miért jó a levegő, aki már fuldoklott egyszer.


Gondolom akkor ő is erről beszélt.
Kiegészítettem az előzőt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 156 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség