Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 

Re: Mi az Egyház?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012. nov. 16., péntek 22:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igen, no meg az, hogy néha el kellene mennie a templomban igét hallgatni. Meg kellene tapasztalnia, hogy a közösségek működnek, hogy szép szóval mondjam, az Isten országa nagyon sok helyen épül az emberek között. Ki ne tudná ezt az országot építeni, ha nem maga a Cserhalmi. Elég nagy szégyen rá nézve, hogy erre emlékeztetni kell őt!

Nem tudok mit kezdeni az ilyen Cserhalmi mondatokkal, ahol a Cserhalmi a papokra mutogat, a papok meg joggal a Cserhalmira mutogathatnak.

Cserhalmi írta:
Mint említettem, református vallásos nevelést kaptam, konfirmáltam is, és ha nagyon megvakarom magam, még menne a Heidelbergi Káté is. Nagyapám evangélikus kántortanító volt Mogyoródon, mindig az ő mondata jár az eszemben. „A papokkal nincs nagy baj – mondta a nagyapám – mert hinni hisznek Istenben, csak egyáltalán nem bíznak benne." Ahogy nőttem felfelé, és amit Debrecenben, ahol a fiatalságomat töltöttem, megtapasztaltam, ez a mondata a mindennapos életben nagyon konkréttá vált.


Nos nem a református nevelést hiányoljuk a Cserhalmitól, hanem a Keresztyén, a református hitet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi az Egyház?
HozzászólásElküldve: 2012. nov. 17., szombat 09:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Olvastam a reposztot. Mielőtt elolvastam volna, féltem, hogy valamiféle dörgedelmes, érthetetlen kánaáni nyelven fog valaki ismét reagálni. De nem: szellemes és kedves.
Cserhalminak kár előírni, hogy mit kellene csinálnia, meg mi mit hiányolunk belőle (nem is ez volt a téma), nyilván voltak rossz tapasztalatai, és tévesen általánosít. Kicsit minden kultúrkeresztény így gondolkodik. És hát szavakkal nem lehet meggyőzni az embert, csak tényekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi az Egyház?
HozzászólásElküldve: 2021. jan. 19., kedd 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
Népegyház vagy szubkultúra?
(keresztény jövőkép)

https://szoljbeapapnak.blog.hu/2021/01/ ... ura_1_resz

https://szoljbeapapnak.blog.hu/2021/01/ ... arorszagon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Mi az Egyház?
HozzászólásElküldve: 2023. nov. 23., csütörtök 19:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2555
Tartózkodási hely: Magyarország
"... A II. Timótheus 2,19 szerint az egyháznak van egy belső és egy külső oldala, s ezen a két látáson alapul a bibliai egyházfogalom. A belső, láthatatlan oldal: »Ismeri az Úr az övéit«; tehát az egyházi anyakönyvek, tagnyilvántartó jegyzékek az egyházról hamis képet nyújtanak. A külső oldal: »Álljon el a hamisságtól mindenki, aki az Úr nevét nevezi!« Ebből következik, hogy az egyházhoz tartozásnak két ismertető jele van: 1. Jézust Urának nevezi az egyház tagja, 2. minden közösséget megtagad azzal, aki igazságtalan, hamis.”

Csia Lajos: Milyen lesz az egyház Jézus visszajövetelekor? - részlet
idézi: parokia hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség