Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 188 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Re: Más keresztény egyházak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 07:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Nem is a HGy helyzete az érdekes ebben az egészben, akinek persze jogilag mindene megvan, hogy egyház maradhasson, hanem a vezető lelkész viszonya a kívülmaradottakhoz, a sebes köpönyegváltás, a hatalmi arrogancia...
És ahogy te ezt nem veszed észre, vagy nem akarod elismerni, az is igen szomorú.
A hatalom hozzáállása lehet, hogy változik - egy román mondás szerint: Szükségem van rád, tehát ismerlek -, a természete nem: előbb-utóbb benyújtják a számlát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szóval...

Az Igemagyarázat a fő baj a HGY-vel.

A kőszikla és homok példa tudod mire vonatkozik, Ex?

Pozitív, hogy a HGY fenntartotta magát (múlt időben) anyagilag, nem ez volt sosem a kérdés. A kérdés Igei, azaz állítja-e Isten, hogy automatikusan gazdag, egészséges lesz, aki belép egy gyülekezetbe.
Ha már a versenynél és a választási ígérgetéseknél tartunk, akkor ez Igeileg hamis ígéret, ami a verseny tisztaságát megcsonkítja.

NS ugyan olyan szellemiséget képvisel, mint te, azaz ő is kijelentette, hogy nem ők voltak a hibásak (?) amikor nem ezen az oldalon álltak, hanem azok, akik nem fogadták be őket. Legjobb védekezés a támadás elvén van, ez egy üzleti tárgyalásban még csak-csak elfogadható lenne, de az Úr előtt? Hacsak nem üzleti partnerem.

A HGY számomra olyan ebben a körben, mint a Jobbikos képviselők az EU-ban.
Amíg a HGY rossz tanítást ad, Ige ellenes tanítást, addig ez így is lesz.

És hogy ez támadás lenne a HGY ellen?
Inkább figyelmeztetés, ugyan úgy, mint ahogyan Szabados Ádám is ezt tette, mert hogy Isten népéről van szó!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 08:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, nem értelek, miért nem segíted a homályosan látó Ex-et, ha így gondolod.
Nem az a mi felelősségünk, hogy szóljunk?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 08:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ex nincs abban a helyzetben, hogy meghalljon...

jegyzem: te se ...

pusztába kiáltozást meg csak ELHÍVÁS ALAPJÁN vállal az ember... nekem ERRE most NINCS...

holnap a Csillagponton előadni VAN... (erre céloztam, hogy inkább elmegyek reformátusnak)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 08:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
És mit adsz elő, miről teszel bizonyságot?

A hallással kapcsolatban köszönöm, amit írtál, vigyázok a fülemre.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 09:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Nem is a HGy helyzete az érdekes ebben az egészben, akinek persze jogilag mindene megvan, hogy egyház maradhasson, hanem a vezető lelkész viszonya a kívülmaradottakhoz, a sebes köpönyegváltás, a hatalmi arrogancia...

Ezért nem akartam belemenni az írásbeli beszélgetésbe, mert mindig vissza kell menni az alapokhoz, a fogalmi zavarokhoz.
Jogilag semmije nincs a HGy-nek. Hogy jogilag egyház-e a HGy, az a törvény, a világ, az állam dolga. Hogy a szellemi Egyház része-e? Ahhoz a világnak nincs kompetenciája, az Jézus dönti, mert Ő ismeri az övéit.
Ha a HGy nem került volna be első körbe az egyházak közé, akkor kérvényezte volna, de ez teljesen független attől, hogy eddig is az Egyház tagja volt és az most is.
A következő már nem csak fogalmi zavar, hanem rosszindulat is.
Miféle hatalmi arroganciáról beszélsz? Milyen hatalma van NS-nek a kívülmaradottak fölött? Semmilyen, tehár arroganciáról sem beszélhetsz. Ráadásul nem lett kizárva senki. Mégis mit vártál volna? És miért nem várod ezt a másik 13-tól?

Idézet:
A hatalom hozzáállása lehet, hogy változik - egy román mondás szerint: Szükségem van rád, tehát ismerlek -, a természete nem: előbb-utóbb benyújtják a számlát.
Miféle számlát? Eddig miért nem nyujtották be? Eddig is egyház volt a HGy. Számlát csak annak tud benyújtani a hatalom, akinek ad valamit és cserébe vár valamit. Nem minket töm ki pénzzel az állam. Mi illegalitásban is tudjuk Istent keresni és tisztelni. A HGy így kezdte a pályafutását és nulláról.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A kérdés Igei, azaz állítja-e Isten, hogy automatikusan gazdag, egészséges lesz, aki belép egy gyülekezetbe.
A válasz: nem állítja.
Továbbá, a HGy sem állított ilyet soha. Kérdés, igei-e hazugságokat terjeszteni egy gyülekezetről?

Idézet:
ez Igeileg hamis ígéret, ami a verseny tisztaságát megcsonkítja.
A hamis ígéret valóban csonkíthatja a versenytisztaságát. A hazugság pedig akadályozhatja az általad oly sokszor kívánt békés egymásmellet élést.

Idézet:
NS ugyan olyan szellemiséget képvisel, mint te, azaz ő is kijelentette, hogy nem ők voltak a hibásak (?)
Péter. Hát persze, hogy a HGy volt a hibás abban, hogy a politika megpróbálta évekig kicsinálni a keresztéyn testvérek meg ebben vagy támogatták, vagy explicite elhatárolódtak és szurkoltak, hogy ez sikerüljön, vagy csak egyszerűen szó nélkül szemlélték.

Idézet:
És hogy ez támadás lenne a HGY ellen?
Inkább figyelmeztetés,
Hát a hazugság az támadás. Hazugság ráolvasása után pedig az arra való figyelmeztetés nem testvéri figyelmeztetés, hanem csak sima hazugság.(ez most az automatikus jólét és egészségre vonatkozik)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 10:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
És mit adsz elő, miről teszel bizonyságot?

...


Csillagpont, 2011.
NEMkérdés sátor (CE Szövetség, HuRo)


16:00 – VinCE fiúsátor: Férfi maszkok (net2rist;))
Ahhoz, hogy ne lógjunk ki a sorból, vagy beilleszkedjünk egy haveri körbe, vagy hogy ne illeszkedjünk be egy másikba… ahhoz, hogy elképzelésink szerint elfogadhatóvá váljunk, hogy felfigyeljen ránk környezetünk, szüleink, barátaink, osztálytársaink vagy munkatársaink… na meg a lányok, maszkok tömkelegét hordjuk. És hát így is lehet hódítani, eljátszani és eljátszatni a szívek harcát, de fájdalom… végül nem lehetek a maszkom miatt mégsem az, aki vagyok, és aki elfogadásra, szeretetre vágyik. Hogy lehet a maszk alól előbújni, vállalni a sebezhetőség rizikóját, úgy hogy ne semmisüljek meg, hanem javamra váljon a merész lépésem?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 10:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ex nincs abban a helyzetben, hogy meghalljon...

Még meg se próbáltad. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 11:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:
ex nincs abban a helyzetben, hogy meghalljon...

Még meg se próbáltad. :)
ex


csak beleprovokálsz... de most akkor kénytelen leszel demonstrálni (pro vagy kontra):

back to the 80's...

Valamikor akkoriban alakult egy ilyen felekezetközi összefogás (mint ma a különbözö pásztorkörök), én általában csak zenészként vettem részt különbözö összejöveteleken, imanapokon, stb. De azért mindig értesültem arról, hogy "a Hitgyülit megint nem lehetett rávenni, hogy képviselje magát". Egyedül Fekete Zsiga volt az, aki "partizánként" és szigorúan "önszántából" néha eljött...

rendszerváltás után az "elhatárolódás" némileg kölcsönössé vált, amennyire láttam a "bevett felekezetek" tettek eröfeszítéseket a HGy marginalizálására, amit aztán ügyes taktikával a Gyüli kivédett... a Pünkösdi Egyházzal egészen jóba is lettek (ennek fényében különösen "érdekes", hogy a vonal pont a pünkik FÖLÖTT került meghúzásra, baptik IGEN, pünkik NEM)

sok ilyen "pálfordulásnak" voltam közelröl szemtanuja... csak egyet mondanék, nagyon nem tartozik a témához, pont ezért is praktikus megnézni, nem fütik MAI indulatok már a kérdést

a kölkeim egy felekezetközi általános iskolában kezdtek, ahol voltak hites tanárok is
az elsö év után a tantestületben lett egy konfliktus, amit a HGy-s tanárok úgy fordítottak, hogy bepanaszolták az iskolát "a Sándornál"

lett is nagy felfordulás, szegény Uzoni Péter jött "kommandósnak" (meg is kérdeztem töle, hogy most problémamegoldani, vagy szétverni jött...)

hivatalos "ex cathedra" kijelentésben hangzott el: NEM JÓ dolog a gyerekeinket "izolált keresztény környezetben nevelni", mert aztán annál nagyobbat üt az élet, ha kikerülnek...

majd nem sokkal késöbb létrejött a HGy saját iskolája...

vagyis: értem, értem, csak nem értem...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
vagyis: értem, értem, csak nem értem...

Csakhogy értsd. Annak ellenére, hogy iskolákat tart fenn a gyüli, azóta sincs kőbe vésve, hogy ez egyértelműen jó/rossz, hasznos/haszontalan, kell/nem kell.
Igyekeznek jól csinálni, de éppen néhány éve kiakadt Sándor az iskola miatt és most sincs eldőlve a dolog dogmatikusan.
Nem üdvösségi kérdés. Nem feladata az Egyháznak iskolát fenntartani.
Én nem látok abban semmi problémát, ha ilyen kérdésekben változik a vélemény, sőt jónak tartom a változás képességét (szigorúan ilyen kérdésekben).

Egy felekezetközi megmozdulásban való részvétel sem automatikusan jó és a nem részvétel sem automatikusan rossz.
üdv
ex
Szerintem meséltem neked, korai '90-es évek Yonggi Cho látogatás szervezéséből végül is kimaradt a HGy. Nem értettem, hiszen ki is adtuk a könyveit stb.
A tagokat végül is nem biztatták a részvételre. Mi ennek ellenére elmentünk, egyébként delegálta magát a HGy Görbitz, Takács, Piszter, meg talán mások személyében is.:-D
Nos csak a részvétel után értettem meg saját magamtól(pedig, akkor még tojáshéjas keresztény voltam), hogy miért is maradt ki belőle a gyüli és utólag egyetértettem vele.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2011. júl. 21., csütörtök 11:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mondom én, hogy ÉRTEM!! (csak nem értem...)

Yonggi Cho ügyben abszolut nem tudok nyilatkozni, valamiért ("valamiért"?) végig kimaradtam belöle, utólag hallottam, hogy gáz volt...

de volt azóta is sokminden, EzazaNap, DavidWilkerson, PlanetShakers, stb.

ez az elzárkózás azóta is jellemzö (volt? majd meglátjuk az IDEI ezazanapos szervezésben nem lesz-e (természetesen üdvözlendö) változás...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 12:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
mondom én, hogy ÉRTEM!! (csak nem értem...)

Yonggi Cho ügyben abszolut nem tudok nyilatkozni, valamiért ("valamiért"?) végig kimaradtam belöle, utólag hallottam, hogy gáz volt...
Egy mezei szemlélődőnek nem volt semmi gáz, sőt nagyon érdekes lehetett.

Idézet:
ez az elzárkózás azóta is jellemzö (volt? majd meglátjuk az IDEI ezazanapos szervezésben nem lesz-e (természetesen üdvözlendö) változás...)

Ezt már másoknál sem értettem(Ödönke/index). Egy ilyen rendezvényen való részvétel miért mérce? Miért egyértelműen üdvözlendő változás lenne?
Magánvélemény. Ha pl máriások is ott lesznek és mi is, én azzal nem fogok egyetérteni.
Lehet, hogy a többieknek magyrázni kell, de szerintem neked nem. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 12:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
már bocs: kettönk közül most TE vagy "egy ligában a máriásokkal"...

(én csak szeretem öket...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 13:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
már bocs: kettönk közül most TE vagy "egy ligában a máriásokkal"...

(én csak szeretem öket...)

Ha egy szmájlit tettél volna a végére, akkor semmi bajom nem lenne, de ez így nem vall rád.
Nehogy már nekem kelljen elmagyarázni, mi a különbség, ha egy törvény egy "ligába" rak valakivel, vagy ha együtt imádkozok vele. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 188 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség