Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Jól látod kedves Tavasz!

Azért volt a reformáció, mert az eredeti hitvallástól messze eltért a katolikus, aztán a benem fejezett reformációt a többi felekezet megpróbálta(ja) az Igéhez minél jobban közelíteni!
Amíg a különbségek nincsenek eltörölve csak beolvadás lehetséges, az pedíg nem azt jelenti automatikusan , hogy a bibliaibb nézet győz!
Nézd pl a szentek kérdését, és látod mit kellene közös hitre jutáson érteni, és miért nem lehetséges!
Most csak egy példa , és kinek kellene felvállalni nyílvánosan hogy tévedett eddíg?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
Rosta, nem egészen erre gondoltam, bár tény, hogy ez is egy gyümölcs, jobb, mint fújni egymásra, csak nem látom, hogy ez mennyiben változtat aztán a felekezeti szokásokon. Hisz továbbra is katolikus marad a katolikus, ref. a ref., ésatöbbi. Az ökumenének akkor lenne értelme, ha egy közös hitre (hitvallásra) hozná a híveket, dehát ez valószínüleg lehetetlen.
Szerintem eleve ezek a liturgiák feleslegesek. A hithez szerintem szükségtelenek a szertartások, nem ez a lényege a kereszténységnek.

Esetleg egy másik topicban elkezdhetjük közösen átgondolni, hogy mi a lényege és hogyan tudnátok elképzelni ennek megvalósítását...


Valóban nem az a lényeg, hogy valaki katolikus, vagy református, hogy keresztet vet, vagy miféle liturgiája van. A lényeg, hogy Krisztus egyetemes anyaszentegyházának részesei lehessünk úgy is, hogy az egyikünk térdre esik, míg ugyanakkor a másikunk meg feláll az alkalmakon. Erről szól az ökumené.

Nyilván nem véletlenül történt meg az egyházszakadás akkoriban. Én ezt a keresztyénség csődjének tartom, hogy a mozgalmak az egyházban képtelenek voltak ellensúlyozni a pápaság hatalmát, és az akkori nagy egyház nem mozdult el valamiféle önkormányzatiság felé, a zsinati vezérlés felé.

Ugyanakkor látni kell azt, hogy a katolikusság éppenhogy az állandósult protestáns kritika, a hatalomban való visszaszorulás után valóban a megtisztulás felé mozdult el, és mára a pápaság intézménye nincs diktáló pozícióban. A hatalmi helyzete a hatalmi ellensúlyok miatt nem erkölcstelen.

Magyarul a keresztyénség a jelenlegi formájában valóban érett az ökumenére. Az pedig nem erkölcstelen, és erkölcsös közösségek egyenlőtlen, korrumpáló összefogása, hanem Krisztus előtt kölcsönösen egyenrangú közösségek kézfogásáról van szó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szerintem még egyházra sincs szükség, a kereszténység egy "életprogram", már bocsánat, ami hit által működik, és nem kellenek hozzá külsőségek... de ez csak egy privát vélemény


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
aztán jön egy "külsőségek nélküli" ember, és elszörnyedsz tőle ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ja nem ilyen külsőségekre gondoltam. Nem attól leszünk keresztények, hogy vasárnaponként megjelenünk a templomban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Szerintem szükség van egyházra. Illetve közösségre mindenképpen szükség van. De ha már közösség szerveződik, az önkéntelenül magával hoz egy belső rendszert, ha úgy tetszik hierarchiát. Különben marad az anarchia szvsz.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Igen, pont ez jutott eszembe. Szükséges egy vezető, irányító apparátus, mert az emberek sajnos nem képesek magukat kellőképpen "rendezni".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
Szerintem még egyházra sincs szükség, a kereszténység egy "életprogram", már bocsánat, ami hit által működik, és nem kellenek hozzá külsőségek... de ez csak egy privát vélemény


Sokan vannak ezen a véleményen, főleg külsősök. Akik nem élték meg a közösséget.

Természetesen a keresztyénségben is vannak remeték, szerzetesek, akik az életszentségnek élnek, és semmiféle valódi közösségben nincsenek az emberekkel.

A nyugati keresztyénségnek viszont éppen az volt a lényege, hogy az egyház képes volt túllépni ezen a közösség szempontjából önző állásponton, és valódi közösségszervező, társadalomszervező erővé vált a Római birodalom bukása után felbukkant barbár európai társadalmakban. Ez a szervezet volt a hordozója sokszor a hatalommal szemben is a Jézusi tanításoknak, ez a szervezet pacifikálta azt a barbár hordát, amelyet a germánok, frankok, és egyéb népek jelentettek.

A modernitás pacifikálását már nem tudta az egyház levezényelni, éppen az egyházszakadás utáni elerőtlenedése miatt. Van aki azt mondja, hogyha az egyház a feudalizmusban betöltött szerepét el tudta volna végezni az újkorban is, akkor sokkal kevesebb erőszakkal alakult volna ki a modern világ. Ki tudja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Jajj, dehogy a remeteségre gondoltam, de az emberek csak egy templomban tudnak közösséget alkotni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nem csak templomban. Eleinte katakombákban, aztán magánházaknál gyűltek össze. Aztán tehetős hívő emberek úgy gondolták, milyen jó lenne Isten csodálatos fennségéhez méltó házat építeni az Ő tiszteletére. Így születtek a templomok.
Ahogyan Dávid király is pont ezért szeretett volna templomot építeni Istennek.
Már az Ószövetség népének, sőt minden pogány vallásnak is voltak kiemelt kultusz-helyei, ahol imádták Istent (isteneket). A keresztyénség ezt csak továbbvitte szerintem.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az egyedüli helyes megoldás az ELMÜ épületének földszinti hajdani trafójavítójában összejönni ;)

még ezt se tudjátok? ({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
net2rist írta:
az egyedüli helyes megoldás az ELMÜ épületének földszinti hajdani trafójavítójában összejönni ;)

még ezt se tudjátok? ({)

Esetleg régi csatornákban; kiásott, de még nem használt metróalagutakban :D :P :wink:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát nem tudom, nekem az amishok jutnak eszembe, akik életközösséget hoztak létre...


---
Na, már megint a komolytalankodás :P :?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 21., vasárnap 22:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
na igen :D

csak a "szokásos szektás módszert" alkalmaztam: mivel MI ott jövünk össze, ez az EGYEDÜLI HELYES :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 21., vasárnap 22:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
teljesen komolyan: megbeszélhetnénk a kommuna-kérdést...

ezt JÓL a mormonok csinálják napjainkban, meg persze az amishok...

ja, és ki ne hagyjam az EGYETLEN ténylegesen működő kommunista modellt: az IZRAELI KIBUCOT!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség