Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 06:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Köszönöm Fony teljesen egyetértek a leírásoddal.
:)
Csak azért kell leírni ezeket, hogy ne mondhassa az ítéletkor, nekem ezt senki sem mondta. :cry:
Mert aki nem hisz immár elkárhozott, és nem az Úr Jézus Krisztus kárhoztatja, hanem azok a beszédek kárhoztatják amik le vannak írva. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 09:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves FM!

Ha ezt Rostára értetted, hát nem hiszem, hogy ő ne lenne hívő.
Most inkább dacból vitatkozik, de a lényegben szerintem nincs probléma nála.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 09:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Fony írta:
Kedves FM!

Ha ezt Rostára értetted, hát nem hiszem, hogy ő ne lenne hívő.
Most inkább dacból vitatkozik, de a lényegben szerintem nincs probléma nála.


Nem nevesítenék senkit, mert minden leírásban mindenki benne van addig amíg itt van a földi létben.
Félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti üdvösségteket, mert Isten az aki munkálja .....
Ezért én csak kérhetem, hogy igazítson helyre ha eltérnék az ÁLTALA megadott iránytól.

Tehát még egyszer én nem nevesítek senkit, azóta mióta tudom, hogy a :twisted: is hisz.(Jakab levél)

Amikor még is megtettem akkor konkrétan írtam annak akinek kellett írnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:
Kedves FM!

Ha ezt Rostára értetted, hát nem hiszem, hogy ő ne lenne hívő.
Most inkább dacból vitatkozik, de a lényegben szerintem nincs probléma nála.


Kedves Fony igazán kedves, hogy dacoskodó gyereknek állítasz be, amikor éppen azt bizonygatom, hogy a Biblia debil módra való értelmezése nemigazán van a hasznunkra. Mivelhogy a dacoskodást olyan emberekkel szemben szokták tenni, akiknek valami fölénye van bármilyen szempontból velünk szemben, hát úgy érzem, hogy ez nemigazán volt megfelelő kifejezés.

Itt a katolikus Mária hívők szintjén vallásos emberek próbálják meg elmagyarázni, hogy a tudomány az ateizmus is egyben, és a Bibliát szó szerint kell érteni. Ekkora lelki naivitás után, mondhatni bálvánnyá tett igeértelmezés után mi a jófenét lehet csinálni, mint az ember elmondja, ha kell huszadszorra is, hogy nem szószerint a bordából lett teremtve az Éva, meg hogy az özönvíz legenda honnan eredeztethető. Stb.

Nincs kivel szemben dacoskodnom, sőt azt hiszem az én álláspontommal szemben dacoskodnak egyesek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 11:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Zsid 11,3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.

Hit által, nem tudomány által, hit által, hit által

Hallod, hit által


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 13:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Zsid 11,3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.

Hit által, nem tudomány által, hit által, hit által

Hallod, hit által


Lehet hinni abban, hogy a Nap forog a Föld körül, de attól az még egy nagy baromság...

Lehet azt hinni, hogy a Föld 6500 éves, de az attól még egy nagy baromság...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2007. feb. 17., szombat 13:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 13:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
FM írta:
Zsid 11,3 Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő.

Hit által, nem tudomány által, hit által, hit által

Hallod, hit által


Lehet hinni abban, hogy a Nap forog a föld körül, de attól az még egy nagy baromság...

Lehet azt hinni, hogy a Föld 6500 éves, de az attól még egy nagy baromság...


A hit nem a te kitalálásaidban, nem az én kitalálásaimban, nem más kitalálásában,
hanem

Isten írott beszédében való hit, amit bár mennyire "baromságnak" látszik meg kell cselekedni, mert ez igazolja a hited valódiságát.
Minden gondolatodat ahhoz kell igazítani, mert ezt jelenti a változzatok el a gondolkodásotok megújjításával.

olvasd el Gedeon csatáját, és a "baromság" igazolódik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 13:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kezdem unni, hogy már megint össze vissza beszélsz. A 6000 évről volt szó markánsan. Erre koncentrálj!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
rosta írta:
Kezdem unni, hogy már megint össze vissza beszélsz. A 6000 évről volt szó markánsan. Erre koncentrálj!!


Ha neked jó maradj meg a te hitedben én nem kívánok neked mást, csak legyen időd felébredni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 14:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Ha neked jó maradj meg a te hitedben én nem kívánok neked mást, csak legyen időd felébredni.


Köszönöm szépen, hogy békén hagysz...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 14:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szeretném példaként mutatni, hogy a tudományos teremtéselmélet nem 500 évvel ezelőtti szinten áll:

Idézet:
Békefy Lajos: Templeton-díj a hívő tudósnak


New Yorkban a hó elején bejelentették, hogy a másfél millió dolláros Templeton-díjat Charles Townes professzornak ítélték oda. Az indoklásban a lézeralkalmazás kutatása területén elért kiemelkedő eredményei mellett az is szerepel, hogy egész életművét a tudomány és a hit konvergenciájának, közelítésének, összetartása bizonyításának szentelte.

De ki is ez a rendkívüli tudós és ember? S mivel érdemelte ki ezt a megbecsülést, amely tudományos körökben a Nobel-díjjal vetekszik? A ma 89 éves tudós azzal biztosította helyét a XX. századi nagy felfedezők körében, hogy a mikrohullámok természetrajzát írta le, elsőrendűen a mérés területére alkalmazva felismeréseit. Kutatta az elektromágneses hullámok természetét, majd pedig a lézer természetét. Rendkívüli tudományos teljesítményéért 1964-ben fizikai Nobel-díjat kapott. Felfedezéseit hasznosították az orvostudomány, a telekommunikáció, az elektronika és a komputerek területén.

1966-ban jelent meg nagy feltűnést keltő írása "A tudomány és a vallás konvergenciája" címmel az IBM-cég magazinjában, a Thinkben. Ez a cikk Townes sajátos hangját és látásmódját meghonosította a tudományos közéletben és közvéleményben. Jóval azelőtt, hogy a tudományos és a teológiai gondolkodás közötti kapcsolat általánosan elfogadott elméletté vált, Townes megelőzve korát, sok kényelmetlenséget és gyanúsítást is vállalva, harcolt ennek a szemléletmódnak a népszerűségéért és népszerűsítéséért. Sokan nevezték, sőt bélyegezték is szemléletmódját extrémnek, különcnek. Ezekkel a véleményekkel szemben szokta volt mondani: "Ha mindkét terület valódi természetét megismerjük, ráébredünk, mennyire nem ellentétes a tudomány és a hit világa".

Ezt a cikket megelőzte szerzőjének nagysikerű előadássorozata, amelyet a New York-i Riverside Church gyülekezetében tartott, amelynek során alapvető nézeteit adta elő filozófia, teológia és szociális cselekvés összefüggéseiről. Aktív tagja ennek a gyülekezetnek, amelyben igen nagy tisztelet övezi azért, mert a világ egyik vezető tudományos gondolkodója a rendszeres templomba járást, a hagyományos értelemben vett gyülekezeti tagságot és aktív egyháziasságot soha nem hanyagolta el. Ezentúl rendszeresen publikált természettudományos témákról a Theological Education ( Theológiai Nevelés) c. szakfolyóiratban is. Társszerzőként szerepel abban a könyvben, amelyben reflektálások olvashatóak II. János Pál pápa a tudomány és a vallás kapcsolatáról, viszonyáról megfogalmazott gondolataira. 1991-ben előadássorozatot tartott vendégprofesszorként a Bostoni Teológiai Intézetben és a Cambridgei Harvard Divinity Schoolban. 1997-ben Lehet közeledés tudomány és teológia között címmel az indiai Kalkuttában tart előadássorozatot. 1997-ben Logika és bizonytalanságok a tudományban és a teológiában címmel könyve jelenik meg a Tudomány és Teológia sorozatban Új konszonanciák alcímmel. Még ugyanebben az évben Miért vagyunk itt, hová megyünk? témakörben újabb könyvnek a társszerzője. 2001-ben is jelenik meg könyve a hit próbájáról, illetve a természettudományos gondolkodáshoz szükséges hitről. 2002-ben előadássorozatra hívják ugyanerről Párizsba és más francia városokba.

A Templeton-díjat a spirituális valóság felfedezéséért és kutatásáért alapította Sir John Templeton 1972-ben. Ő maga közismert protestáns volt. A Templeton-díjasok között olyan neves egyházi személyiségek is vannak, mint pl. Billy Graham prédikátor vagy Teréz anya. Minden év alkalmul szolgált arra, hogy egy élő személynek adományozzák ezt a díjat, aki elkötelezett és tiszteletben álló képviselője a spirituális értékeknek is. Az eredetileg 795 ezer fonttal díjazott kitüntetés a világ legismertebb és legjelentősebb vallási díja, s a legnagyobb pénzügyi juttatást jelenti annak, aki megkapja. Ez a díj mérhető módon fejezi ki a hit és tudás, a kutatás és a spiritualitás kapcsolatát, mint a Nobel-díj. S ezt tudatosan kívánta elérni alapítója. Az idei díjátadásra május 4-én kerül sor a Buckingham palotában, Edinburgh hercege jelenlétében.

A díjazott első reagálásakor elmondta, hogy nagyobb összeget kíván átadni a Furman Egyetemnek, jelentős összeget juttat a Béke Vallási Iskolának, a Teológia és Természettudományok Központjának, a Berkeley Ökumenikus Lelkészségnek és az Első Református/Kongregacionalista Gyülekezetnek. A díj elnyeréséről szóló hírek utáni első sajtókonferenciáján a fiatalosan friss gondolkodású tudós elmondta: "A tudomány és a vallás közötti érdekes interakciónak, együttműködésnek hosszú története van az emberiség életében. Fiatal koromban azonban ezt a kapcsolatot nem láttam egészen egészségesnek". Másutt és máskor pedig így nyilatkozott: "A tudomány azt próbálja megérteni, milyen is a világegyetem és hogyan működik, benne persze mi is. A vallás arra törekszik, hogy megértse és kifejtse a világegyetem értelmét és célját, benne a mi életünk értelmével és céljával".

Evolúció és kreáció ellentétéről úgy vélekedett, hogy az játék a fogalmakkal és a szavakkal: "Én nem szeretem ezeket használni, mert már mindegyik eléggé kompromittálódott fogalom. Egyébként pedig hiszem, hogy Isten teremtette a világot időknek előtte, s ugyanakkor azt is, hogy az evolúció Isten folyamatos alkotó munkájának része". Sok tapasztalatot gyűjtött az évek során, elsősorban is a kaliforniai Berkeley Egyetemén professzorként, a Technikai Egyetemen is, amelyek arról szóltak, hogy sokszor érte méltatlan támadás vallásos irányultsága, nézetei és életvitele miatt. A Thinkben megjelent cikke után valaki levelet intézett az újság kiadójához, melyben azzal fenyegetőzött, hogy mindent meg fog tenni annak érdekében, hogy soha többé ne jelenhessenek meg ilyen cikkek a vallásról az újságban. Az ilyen támadások nem keserítették el, sőt inkább még magasabbra szították az elkötelezettség lángját benne, s folytatta meggyőző érvelését könyveiben, cikkeiben és előadásaiban a tudomány és a hit kapcsolatának fontosságáról. Érvelésére még az UNESCO is felfigyelt. Amit és ahogyan képviselt e kapcsolat tekintetében, azt be kívánták vezetni a felsőoktatásba is. "Alig akad még néhány fontosabb vagy ugyanennyire fontos kérdés az életünkben, illetve a világegyetem életében, mint e két terület kapcsolatának mind mélyebb feltárása és megértése" - jelentette ki nemrég egy másik interjúban. "Sir Templeton nagyszerűen értett ahhoz, hogy ösztönözze e díjjal is a nyílt, hasznos párbeszédet a spiritualitás és az élet természettudományos értelmezése között".

Most néhány mondat az új díjazott életútjáról. Charles Hard Townes a dél-karolinai Greenville-ben született 1915-ben. Baptista hatásokat őrző családi környezetben nőtt föl, ahol a nyílt gondolkodás volt jellemző, még bibliai kérdésekben is. Nyelvészetet és fizikát tanult szülővárosa Furman Egyetemén, és 19 évesen már summa cum laude fokozattal végzett. Két év múlva már a fizika mestere, 1939-ben PhD tudományos fokozatot szerzett a fizika területén a Kaliforniai Technológiai Intézetben izotóp-kutatásával és nukleáris részecske- kutatásával.

Még ebben az évben meghívták a híres-neves Bell Laboratóriumba, a modern technika és technológia fellegvárába, ott a tranzisztorokkal, napelemekkel, fényoptikával, mikrohullám-kutatással foglalkozott. A II. világháború során radarrendszerek fejlesztésével töltötte idejét. A háború után a fizika professzorává nevezik ki a Kolumbia Egyetemre. Felfedezéseit gyakran úgy nevezte, hogy azok valóságos revelációk, kijelentések, s mindig is kereste vallási interpretációjuk lehetőségét, mégpedig a hogyan és a miért kérdéskörben, amit mindkét területnek, a tudománynak és a vallásnak is meg kell tudnia válaszolni. A Furman Egyetem elnöke, David Shi professzor a jelölési ajánlásban ezt írta: "A jelölt állandóan utal arra, hogy tudósoknak és teológusoknak is, akik látják az igazságot, az emberi ismereteket transzcendálniuk kell, s mindkét terület képviselői megpróbálják felfedezni és megláttatni a világegyetemet átható értelmet. A tudósok hipotéziseket állítanak fel, olyan elvekből építkeznek, amelyek végső soron nem bizonyíthatóak. Mind a vallásnak, mind a tudománynak szüksége van a hitre munkája eredményes végzéséhez". Shi professzor hozzátette: "Charles Townes segítette a tudomány és a teológia közötti párbeszéd létrejöttét és fenntartását. Ez jelentős hozzájárulás volt a világ megértéséhez, s Isten teremtői munkájának csodálatához".

Townes megkapta korábban a Niels Bohrról elnevezett nemzetközi aranyérmet, s további mintegy 100 elismerés, diploma, kitüntetés birtokosa, köztük 25 egyetemnek is kitüntetettje. Ronald Reagan elnök idején a nukleáris háború elleni védekezés tudományos tanácsának tagja, s meggyőzte az elnököt az elrettentő fegyverzet redukálásáról. Ennél sokkal fontosabb, hogy előfutára lett a földönkívüli értelem, intelligencia kutatásának. Ennek érdekében kifejlesztette a rádióhullámos világegyetem-kutatás módszerét, hogy távoli naprendszereket is lehessen kutatni. Ehhez a legújabb lézer-technikát is felhasználta. Townes és felesége, aki 63 éves, Berkeley-ben élnek. Négy lányuk és hat unokájuk van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kedves Fony!

Minden szavaddal egyetértek. (mostanában nem sűrűn esett meg... :wink: )

Hogy Rosta hívő-e, az megintcsak nem a mi szigorú vagy engedékeny minősítésünk végeredményxe. Gyümölcseiről ismerszik meg a fa.
Egy másik topicban bátorkodtam Derek Princre hivatkozni, a Chambridge egyetem filozófia-professzora volt, majd megtérése után évtizedekkel (mondhatni haláláig) azt hangoztatta:

Ha tapasztalataim (tehát még csak nem is a természettudományos hipotézizek - mert az "eredmények" csakis azok lehetnek, hiszen "visszafelé tapasztalni"-bizonyítani nem lehet) ellentmondanak a Biblia igazságainak, akkor felül kell vizsgálnom a tapasztalataimat, mert a Bibliának hiszek

"Lelki (=nem szellemi módon gondolkodó) ember Isten dolgait fel nem foghatja, nem is értheti, mert bolondságok azok neki." -mondja Pál apostol által Isten Igéje.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 15:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
sajnos sokan össze keverik a hitet a világnézetükkel.

A Hit azt jelenti,hogy elfogadom Isten"Atya-Fiú-Szentlélek"
vezetését a lelkemben,és ez álltal
élek, ezért üdvözülhetek"


A Biblia tartalmazza a Szentlélek üzenetét,de az üzenet nem maga a Szentlélek.

Isten ölelése üdvőzítő
az viszont senkit sem fog üdvösségre juttani ,
hogy ,elhiszi,hogy Isten megölelheti.

Aki bármilyen emberi alkotást,beleértve a Bibliát is.úgy imádja mint magát Istent,az óhatatlanul is bálványimádást követ el.

Aki az Igazságot akarja megtudni Istenről,azt Isten
elvezeti az igazság megismerésére,de csak azt tuddja elvezetni ,akit jobban érdekli Isten Igazsága,mint a saját óemberének a pillanatnyi világnézete.

a Bibliát a Szentlélek álltal megértve,eljuthatunk Isten Országába,de
akinek nincs élő kapcsolata Istennel,az az óembere álltal foggja elfogadni szószerint
a Bibliát ,ez pedig nem Isten igazsága ,hanem
az óember ostobasága.

Az ördögök is hisznek,Isten és a Megváltó
létezésében ,még sem fognak üdvözülni,mert,nem
fogadják el,hogy Isten vezesse az életüket.

Ezért a Biblia,legfontosabb üzenete ,hogy akinek a Lelkében,nincs Szeretet,az nem
lehet tagja Krisztus Testének


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 15:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Sajnos az amit leírsz, az sajnos, de törvényszerű!
Mint mindég megint összekevered a szezont a fazonnal, de ez nem csoda GABRIEL777 ez a te formád, legyen rajtad a BÁRÁNY VÉRE


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 15:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
FM írta:
legyen rajtad a BÁRÁNY VÉRE


Kedves Magda

Köszönöm jó kivánságaid,én is kivánom neked,hogy legyen rajtad is a Krisztus Vére.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség