Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Delfin, nagyon örülök az írásodnak, jó volt olvasni! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 20., hétfő 17:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Delfin!

Csatlakozom Boglárkához, nagyon jó volt olvasni ezt a tartalmas beszámolót.

Két kérdésem lenne: szoktál -e nyitott órát tartani- szülők, más érdeklődők részére, h. betekinthessenek, mi is folyik egy hittanórán?

- milyen más, nem hittanórai , de hittel kapcsolatos tevékenységen vehetnek részt a környezetedben lévő gyerekek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 05., kedd 10:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szlovákia
Kedves katechéták, gyerekmunkások, Anyukák!

Egy nagyszerű könyv jelent meg C.H.Spurgeon: Hogyan nyerek meg gyermekeket az Úr Jézusnak? A közelemben élők ajándékképpen megkapják ... . A könyvből nem jegyzetelek ki, nemcsak időhiány miatt...hanem azért, mert egészében kell elolvasni!
Figyelmetekbe ajánlom még: Szívemet hozzád emelem Uram - gyermek imák versben és prózában c. kis füzet kötésű kiadványt.

Áldott adventi napokat kívánok mindenkinek!

Erika, a kérdéseidre válasz:
1.annak idején felajánlottuk a kezdő vasárnapi iskolát vezetőknek, hogy jöjjenek megnézni egy órát, vagy többet is, (mert mind más) de senki nem élt vele...
2. gyerektáborokban találkozom még a gyerekekkel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 15:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Üdv mindenkinek!
Én két, nem egyházi általános iskolában tanítok hittant. Elsőstől a nyolcadikosig majdnem minden évfolyamon. Kevés a gyerek és a többségük, (főleg a kicsik!) erős szeretet és figyelemhiányban szenvednek. Egyik másikat irtózatos nehéz lekötni, de próbálkozom. 3 éve csinálom és nagyon sokat változtak a módszereim. Nem várhatom el tőlük, hogy szellemi képességeik csúcsán érkezzenek az órámra, mert a hittan az órák után van közvetlenül, sokszor még az udvarra sem mehetnek ki. További probléma a szűk időkeret.
De nem azért írok, hogy panaszkodjak, hanem, hogy elmondjam, nagyon sokat kell nekünk igazodni a gyerekekhez. Nem várom már el, hogy csendben figyeljenek és engedelmesen válaszoljanak a kérdésekre. Amikor elvártam, csak rendetlenkedtek. Úgy kell elmondanom a Bibliai történetet, hogy az érdekesaebb legyen, mint egymás piszkálása, vagy a dobálózás, vagy röhögcsélés vagy bármi ami elvonhatja a figyelmet. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy bohóckodom, bár az is előfordul néha :), hanem megpróbálok bekerülni az ő kis világukba. Így is előfordul, hogy nem mindenkinél használ és néhányan egyáltalán nem tudnak elcsendesedni. Persze ha az első perctől kiabáltam volna velük és félnének rosszalkodni nálam, akkor csend lenne, de valószínű be se jönnének.

Nem tudhatom, hogy egy adott gyereket mi tud megszólítani. Engem lepett meg a legjobban, amikor komoly kérdések hangzottak el 9 évesek szájából, vagy két pici imádkozni kezdett az óra közben, hogy az Úr Jézus bocsássa meg a bűneiket.

Mit csinálok jól? Mit csinálok rosszul? Fogalmam sincs. Az Úr tudja. Szeretek velük ismerkedni, beszélgetni, tudni róluk. Sajnos ez időnként annak a rovására megy, hogy mélyebben foglalkozzunk a Bibliai leckével. Persze igyekszem tartani a lépést. (olyan már nagyon rég volt, hogy nem is tudtam elmondani)
Ami pedig nagyon fontos: nem tudhatjuk, mi marad meg bennük, amikor kikerülnek az iskolákból, vasárnapi órákról.

Erre meg itt a saját példám. Ref. hittanra jártam egy gyülekezetbe harmadiktól, aztán vasárnapi gyerekórákra egészen hetedikig. Alig emlékszem valamire, de szerettem járni. A történetek közül, amire tisztán emlékszem, az az ősatyák és Dániel, pedig nagyon sok órán vettem részt.
Egyetlen aranymondást jegyeztem meg szóról szóra: "Ne legyetek esztelenek, hanem megértsétek, mi legyen az Úrnak akarata" Ef. 5.17

Konfirmáció után kiestem a gyülekezetből. Senki nem jött utánam,nem keresett, nem is biztos, hogy elért volna valmit, nem tudhatom.

Mégis soha nem kérdőjeleztem meg az Isten létét, tudtam, hogy vele kapcsolatban lehet lenni és sokat imádkoztam. Kamaszként is. A főiskolán is. Életem legmeredekebb időszakaiban is. 21 voltam, amikor hitre jutottam evangélikus közegben. Azóta köztük vagyok és próbálom kiagyalni, mivel lehet a fiatalokat megszólítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 15:49 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Baranka!
Köszönöm a magam nevében az írásodat !
Egy napjaink? "kardinális"kérdését tetted fel, és amit minden hívő , a maga szerettei felé megfogalmaz legalább egyszer !
Ha másképp nem mint óhajt , hogy szeretné ha ők is megtérnének!
A valódi igehírdetésről azt olvastam :csak az a helyes igehírdetés amelynek középpontjában Jézus , helyettünk történő ,bűnvállalása és halála áll, amely a bűneink miatt , Istentől eleve elrendelt, és Ő általa teljességgel betöltött, megváltást adó halála volt! Annak aki magára ezt el fogadja, és hiszi!
Ha nem jön rá valaki , hogy bűnös , és bűnei miatt ezeknek meg kellett lennie, és érte halt meg Jézus , hogyan is fogadhatná el mindezeket!
Nagy dilemma számomra , mit okoz a másikban , ha nemmel válaszol!
Bízom azért a magvetésben , hogy alkalmas időben eszébe jut és növekedésnek indúl , és végül hitre jut általa!
A növekedést Isten adja , a magot elvetettük , így a Szent Szellem munkálja majd tovább az egyén lelkében a választ!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 08., péntek 10:13 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:26-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 10., vasárnap 00:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Sziasztok!
Nekem hatékony segítség volt a tanításban egy Visz (Vasárnapi Iskolai Szövetség) tanfolyam. Érdemes velük felvenni a kapcsolatot, mert az ország különböző részein vannak kapcsolattartóik, (hála az Úrnak, ott is, ahol én lakom) és nem csupán iratterjesztéssel és tanfolyamok tartásával foglalkoznak, de rendkívül jó és jól kidolgozott ötleteik vannak gyerekórákra. Például minden Karácsony és Húsvét előtt összehívnak bennünket, gyerekmunkásokat, és a megszokott, a gyerekek által is sokszor hallott történetre évről évre bemutatnak valamilyen új megközelítést. Játékokat, előadási módot, stb. Természetesen az Ige fényében.
Érdemes utánuk nézni :)
www.visz.org


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 14:55 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:26-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 14., szerda 15:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szlovákia
MacCsider örülök a sikerélményednek!
A nehézségek mellett vannak azért a hittantanítás pozitívumai is...!
Sok örömet kívánok a gyerekek közötti szolgálatban mindenkinek,és a kihívásoktól ne ijjedjünk meg, hanem adjunk hálát azért, hogy van lehetőségünk még értük „harcolni”!

„ Hídverésnek” Kis ablakok (rövid evangéliuimi történetek)gyüjtötte Vida Sándor
1. A bűn súlya.
Egy jókedvű fiatal indián félbeszakította az evangelistát: - Ön a bűn súlyáról beszél. Én ebből semmit sem érzek. Milyen nehéz az? Nyolc kiló? Tíz kiló?Az evangelista ezt válaszolta:- Mondja csak, érzi-e a test, ha rá négyszázkilós súly nehezedik?- Nem, ,mert akkor már halott-felelte az ifjú.- Az a lélek is halott, amely a bűn súlyát nem érzi-folytatta az evangélista.
2. Ne játsz a bűnnel!
Egy állatszelídítőnek volt egy idomított óriáskígyója. Huszonöt éve, amikor hozzájutott, egész kicsi volt. Gondosan etette, ápolta, míg nagyra nőtt. Mutatványainak fénypontját képezte, midőn az óriáskígyó parancsszóra különféle hajlongásokat végzett, majd a szelidítő lábára csavarodott s mindig több gyűrűvel vette körül. Végül az ember eltünt, csak a kígyó látszott, amint büszkén magasra tartotta fejét és a tapsoló közönség felé nyújtotta sziszegő nyelvét. Így ment ez estéről-estére. Egyik alkalommal minden szám szépen sikerült. A kígyó-mutatvány következett. Rácsavarodott parancsolójára, majd egy jajkiáltás és tompa recsegés hallatszott. Az óriáskígyó agyonroppantotta szelidítőjét. Holtan szedték ki a kígyó gyűrűi közül. Huszönöt esztendeig játszott a kígyóval, már azt gondolta, hogy uralkodik rajta, s a végén kitűnt, hogy a kígyó az úr.
3. Ne kiméld a bűnt!
Egy katonát megtámadott egy nemesember kutyája és védekezés közben megöltea kutyát. A nemes haragosan kérdőre vonta, hogy merte megölni a kutyát. – Ha nem ölöm meg, az tép szét engem – válaszolta nyugodtan.- De hát nem kellett volna mindjárt a kard élével neki menni, miért nem ütött rá a nyelével?- Kedves uram, szívesen tettem volna, ha a kutya is megkisérelte volna, hogy a farkával harapjon meg! – hangzott a katona válasza. Miért nem beszélünk a bűnről udvarias, enyhe módon? –vetik sokszor szemünkre. Mert nem akarunk képmutatók lenni – a bűn csak megölésre való, ez pedig csak az Ige kardjának élével lehetséges. Kolossé 3,5.
4. A szolgát kereső király.
Egy keleti király hű szolgát keresett. Ezért közhírré tette, hogy napszámosokat vesz fel. Ketten jelentkeztek. Megegyezés után a király egy kúthoz vezette őket. Megmondta feladatukat. – Ezt, a kút mellett levő vesszőkosarat, merjétek tele vízzel. Estére visszajövök, és megnézem munkátokat – szólt a király, és magukra hagyta őket. Egyik vödör vizet a másik után töltötték a kosárba. Kisvártatva megszólalt az egyik: - Mire való ez a hiábavaló, haszontalan munka? Alig töltjük a vizet a kosárba, máris kifolyik. – Ezért kapunk fizetést – felelt a másik- hogy mire jó ez a munka, nem a mi dolgunk. Urunk jobban tudja. – Én nem olyan ember vagyok, aki ilyen értelmetlenségre vállalkozik – mondta az első, eldobta a vödröt és távozott. A másik nyugodtan folytatta a munkáját. Szorgalmasan húzta és töltötte kosárba a vizet. Beesteledett. Már majdnem üres volt a kút, mikor belenézett. Valami fényeset látott benne. Leeresztette a vödröt, és egy pompás gyémántgyűrűt húzott fel. – Most már értem miért kellett kosárba töltenem a vizet- kiáltott fel –mert ha nem a kosárba öntöm, a vízzel együtt a gyűrűt is kiöntöttem volna, így pedig a kosár fenekén maradt.Nem hiába dolgoztam. De nem ez a fő – a király e látszólag haszontalan munkával azoknak engedelmességét és hűségét vizsgálta meg, akik szolgái akartak lenni. Midőn a király visszajött, a szolga boldogan adta át a megtalált gyűrűt. – Tartsd meg magadnak – szólt a király – kevésen voltál hű, sokra bízlak ezután!
5. Mindig napsugárban.
Virágkiállításon egy kislány cserepe nyerte az első díjat. A polgármester a díjkiosztáskor érdeklődött, hogy hol lakik a kis nyertes. Kiderült, hogy a város legsötétebb utcájában van a lakásuk.- Hogyan tudtál ott ilyen pompás virágot nevelni? – kérdezte a polgármester.- Reggel az ablakunkba sütött a nap, oda tettem. Déltájban felvittem a második emeletre , egy néni adott neki ablakában helyet. Délután pedig egy kedves bácsi megengedte, hogy padlásszobája ablakába kapjon a virágom napot. Így egész nap napsugárban volt...
6. A parázs beszéde
Miért mész gyülekezetbe? – kérdeztek egy négert. Válaszul kivett a tűzből egy parazsat és a földre tette. – Látod fekete és hideg lesz – mondta. Majd újra visszatette a tűzbe: - Látod , újra izzó és meleg lesz. Így van ez velem is, nem élhetek gyülekezet nélkül...
7. Te mennyit munkálkodsz az Úrért?
Testvér, maga túl sokat fáradozik, tönkre teszi a munka. Miért munkálkodik ily sokat?- kérdezte valaki a missziómunkást.- Mert maga oly kevés munkát végez kedvesem- hangzott a barátságos válasz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 13:38 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:27-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 13:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 28., szerda 21:01 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:27-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 19:33 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:28-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 30., hétfő 20:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Hű, de jó, hogy mondod!
Nem tudod véletlenül, mi lesz a téma? Vagy ez mindig csak ott derül ki? Nem tudom, hogy működik a rendszer, még csak egyszer voltam.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 01., kedd 20:40 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:28-kor.

Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség