Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 810 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 54  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 15:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Zsolt írta:
Kedves Ezüst!

Most nagyon rövid leszek. Nem tudom :? Nem tudom, hogy ki a nyerő, ki a vesztes. Azt biztos, ha hittel valljuk a keresztyénséget és úgy is élünk, ahogy valljuk, rosszat nem teszünk. Sem magunknak sem másnak.

Ez a lényeg. Szerintem ez az egyetlen válasz létezik a topik kérdésére.
Csak az általános műveltség kedvéért érdemes a többit feszegetni. De ott aztán minden ésszerű megoldás elfogadható... kinek hogy tetszik.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 15:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Bocsi hogy közbekotyogok Ezüst! :)

Mindenkire él az ígéret csak nem mindenki él vele !
Így hátha könnyebb elfogadni! :)
Szeretettel Tamás

Most csak azért, hogy én könnyebben elfogadjam, nem érdemes ilyesmit állítani... Ha az az elvárás, hogy úgy higgyek, hogy nem biztos, akkor úgy fogok. Miért olyan nehéz ez?

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 15:18 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Ezüst!

Miként a Bibliának is egyetlen válasza van: Krisztus. Amit meg írtál, ahhoz csak hozzá kell gondolni: Ámen.

Úgy látom nem volt hiábavaló ezt a témát felhozni.

Hálás szívvel:

Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 16:13 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Zsolt

Nem zavar hogy amit írsz sokszor ellentétben van az Igével? :)

Kálvin vagy más értelmezése nem írja felül Isten Igéjét.
1Kor
6. Én plántáltam, Apollós öntözött; de az Isten adja vala a növekedést.
7. Azért sem a ki plántál, nem valami, sem a ki öntöz; hanem a növekedést adó Isten.
--
Amit írsz csak egy elképzelés ami rossz irányba visz.
Nagy hibának és elvakultságnak tartom Isten akaratát színjátéknak minősíteni.

Ha nincs valami összhangba Isten Igéjével azt (márpedig van Ige ami kizárja azt az elképzelést amit írsz.) bizony nem terjeszteni hanem átgondolni kellene és kérni Istentől hogy kijelentse neked személyre szabottan.
--

Ne haragudj de mi nem egy csapatban játszunk.
Az én Istenem kegyelmes, szerető, igazságos.
Míg a te képed Istenről.
Sakkozó aki bár azt állítja hogy nem akarja a bűnös halálát mégis úgy tervezi (úgy alkotja meg).
Ellentmondásban élsz .
Mk 3,25
És ha egy ház önmagában meghasonlik, meg nem maradhat az a ház.

Bizony ezzel a hittel nem tudod feloldani ezt az ellentmondást.
Max, beletörődéssel elfogadod.

Írod:
Idézet:
Azonban, ha Krisztusban újjászületünk, a régi énünk meghal. Akkor már Krisztusban élünk tovább és az ő akaratát követjük. Mit akar Krisztus? "Szeressétek egymást." Nem azt mondja, hoyg ne különbözzetek egymástól semmiben. Nem oszt egyenruhát, csak egyenes szívet. Az ösvény is egyenes, ami hozzá vezet.


Csak hogy ezzel egy gond van, még pedig az hogy azt állítod (Kálvinra utalva) hogy eleve elrendelés szerint születnek újjá.

Nem azért mert megtértek és elfogadták megváltójukat és teljesen átadták életüket Uruknak.
Hanem azért tértek meg mert így lettek alkotva.

Tudod mennyi Igét tudnék hozni ellene?
Itt egy pl.

1. Kol 1,23
Ha ugyan megmaradtok a hitben alaposan és erősen, és el nem távoztok az evangyéliom reménységétől, a melyet hallottatok, a mely hirdettetett minden teremtménynek az ég alatt; a melynek lettem én, Pál, szolgájává.

Látod ez a gond, a választás lehet kilépés is ebből.

A figyelmeztetések ezért vannak hogy ne tedd.

Jn 15,4
Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.
1Jn 2,27
És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.
1Jn 2,28
És most, fiacskáim, maradjatok ő benne; hogy mikor megjelenik, bizodalmunk legyen, és meg ne szégyenüljünk előtte az ő eljövetelekor.

--

A lehetőség nem lehetőség ha az előre megvan írva hogy nem maradsz benne.

Az tény hogy ha nem marad benne nem lesz az Övé és utólag mondhatjuk hogy nem volt az Övé.
De saját döntéssel alapján zárta ki magát belőle.
Maga a feltételezés is hibás.

Pálra utalsz.


Rm 8,30
A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.


Ha nem ismerünk valakit akkor egy adott kijelentéséből tévesen következtethetünk.
De ha ismerjük többi kijelentéseit is akkor tudjuk hogy ezek összhangban (egyensúlyban vannak) így már jobban megérthetjük mit is akar mondani.

Ebben az esetben Pál

Fil 3
12. Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, a miért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus.
13. Atyámfiai, én enmagamról nem gondolom, hogy már elértem volna:
14. De egyet cselekszem, azokat, a melyek hátam megett vannak, elfelejtvén, azoknak pedig, a melyek előttem vannak, nékik dőlvén, czélegyenest igyekszem az Istennek a Krisztus Jézusban onnét felülről való elhívása jutalmára.
15. Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni néktek:
--
Ezek után láthatjuk hogy ő hogy gondolta Rom 8,30. sőt figyelmeztet hogy ilyen értelemben legyünk.

Ha kitartunk, igen minden segítséget és hatalmat megkapunk hogy Övéi legyünk, de ez nem zárja ki saját akaratunkat.

Ha át adjuk akartunkat (nem kényszerből hanem szeretetből mert úgy szeret minket) akkor tudja formálni és kimunkálni az akarást.

Nagyon keménye figyelmeztet.

Fil 2
12. Annakokáért, szerelmeseim, a miképen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
13. Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.
-

Nem lehet figyelmen kívül hagyni az engedelmességet és az oda szánást.
Egyenesen félre vezetés ha azt állítjuk hogy ez önműködő dolog és független tőled.

Amit meg állítasz Isten szavának hiteltelenségét mutatja, és még észre sem veszed.
Ez 18,23
Hát kivánva kivánom én a gonosznak halálát? ezt mondja az Úr Isten! nem inkább azt, hogy megtérjen útjáról és éljen?


Mit állítasz?
Igen kívánja sőt úgy teremti.
Ábrahám minek is alkudót Szodomáért?
Vagy hazudott Mózesnek?
Itt egy terv ami nem valósult meg, de lehetett volna.

4Móz
11. És monda az Úr Mózesnek: Meddig gyaláz engemet ez a nép? Meddig nem hisznek nékem, mind ama csudatételeim mellett sem, a melyeket cselekedtem közöttök?
12. Megverem őket döghalállal, és elvesztem őket; téged pedig nagy néppé teszlek, és ő nálánál erősebbé.


És itt egy választás is.

19. Kérlek, kegyelmezz meg e nép hamisságának a te irgalmasságod nagy volta szerint, a miképen megbocsátottál e népnek Égyiptomtól fogva mind eddig.
20. És monda az Úr: Megkegyelmeztem a te beszéded szerint.

--

Talán ez is színjáték volt?
Hiszen tudta mit fog mondani.

Tudta azt is mit fog tenni Izrael és előre figyelmeztette.
Nézd hosszú tűrését is kétségbe vonod.
Rm 3,26
Az Isten hosszútűrésénél fogva, az ő igazságának megbizonyítására, a mostani időben, hogy igaz legyen Ő és megigazítsa azt, a ki a Jézus hitéből való.
--

Ha eleve azt teszik az elveszettek, amit akar milyen tűrésről beszélünk, és milyen igazságról?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 27., hétfő 19:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Zsolt írta:

Maradjon nekünk annyi vigasz, hogy tanuljunk és értsünk a Bibliából, és tartsuk magunkat ahhoz, amit Krisztus mondott: „Úgy szeressétek egymást, ahogy én szeretlek Titeket.”
Semmi más célom nincs ezzel a topiccal, mint a magvetés. Ha azok, akik itt vagytok és olvassátok ezt a kis eszmefuttatást - amely nagyon rövid összefoglalója Kálvin ide vonatkozó írásainak - már tudtok róla. Ha halljátok máshol, már nem idegen előttetek és ez a fontos. Egyszer pedig beérik a mag és termést hoz.



Kedves Zsolt!

Maradjon nekünk vigasz az Örökkévaló Isten Örökkévaló Evangéliuma, melynek hirdetése az IGAZI magvetés.

Ennek a topiknak pedig az áthelyezését javaslom a „Teológia - Református Egyházunk - Más keresztyén egyházak
” témakörbe – nem igazán olyan keresgélőknek való téma, akiket csak az Evangélium hirdetésének magvetése tarthat meg..

Folytatódjon ott ez a diskurzus – alaposabb felkészültséggel – részedről is.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 08:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 08:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:37-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 09:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Zsolt írta:
Kedves Fony!

Ezt írod:
"nem igazán olyan keresgélőknek való téma, akiket csak az Evangélium hirdetésének magvetése tarthat meg.. "

Nem értem, hogy mit akarsz itt írni. Kifejtenéd?

Az pedig, hogy ez a topic átkerüljön egy másik helyre, nem rajtam múlik. Én itt nyitottam meg. Ha Admin úgy gondolja, átteheti máshová. Ha úgy gondolod, hogy ott jobb helyen van ám legyen. Azért nyitottam meg itt, mert arra gondoltam, hátha az eddig meg nem szólalók is hozzászólnak.

Üdvözlettel:

Zsolt


Kedves Zsolt!

Képzeld el a helyzetet:

Jön egy kereső, aki keresi Istent, megoldást szeretne az életére.
Benéz a keresők kérdései témakörbe.
Az Evangélium üzenetéről, az Úr Jézus kereszthaláláról, a bűnbocsánatról, a feltámadásról még egy szót sem hallott, de találkozik az eleve elrendelés tanával.
Az eredmény: - most miben is higgyen a félig még lelki (pszichikai), érzelmeire hagyatkozó, de a kiutat és Istent kereső ember?

Reméljük nem abban fog, hogy "....azért vagyok ilyen (lelki-érzelmi) állapotban), mert Isten eleve nem választott ki, elvetett, tehát minden mindegy...."

Nem a téma ellen van kifogásom, hanem a hely ellen, ahol ezt tárgyaljuk.

A megfelelő helyen viszont, - függetlenül attól, hogy a tannal egyetértünk vagy nem, - a téma jól is mutathat, mint az "..Arany alma az ezüsttálcán..." - mint lehetőség a kérdés megvitatására.

Természetesen az admin dönt, hozzászólásom csak észrevétel volt.

üdv
Imre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 11:13 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zsolt írta:
Kedves Tiv!



Arra azonban kíváncsi lennék, hogy mi a véleményed azokról az emberekről, akik Krisztus idejében a követői voltak. Mindenhol azt olvashatjuk, hogy nagy tömeg kísérte. Szerették, mert csodákat tett. De mikor szóvá tette az emberek feladatait, velük szembeni elvárásait, akkor hányan maradtak? A megvendégelt ötezer ember, miután jóllakott a megszaporított kenyérrel, másnap elszéledt, mert a lelki kenyérért már nem akart sorban állni. Vagy akiket meggyógyított. Nagyon sokan voltak, és mégsem emelte fel egy sem érte a szavát a nagytanácsban. A kereszthez is csak egyetlen tanítványa kísérte el.

Mégis, amikor hírül vették, hogy Jézus feltámadott, és az apostolok elkezdték ezt prédikálni, ezrek tértek meg nap nap után. A magvetés ekkor ért be.

Azt hiszem nem tévedek, ha azt mondom, akik a hegyen hallgatták Őt, azok elhívottak voltak, akik pedig a feltámadás után hittek benne, azok lettek a kiválasztottak az ő követésére. És mindkét helyen és időben voltak olyanok, akik megvetették. Kik voltak tehát Krisztus valódi követői, azaz a christianosok?

Kedves Tiv. Tényleg ellentmondásos, amit írtam?
Kedves Zsolt.




Rm 8,30
A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.
--

Hasonlítsd össze az érveiddel és meglátod hogy nem lehet ennyire szét választani az elhívást amennyire szeretnéd. :)


De az elhívásról gondolom ezt az Igét próbálod fejtegetni.

Mt 20,16 Ekképen lesznek az utolsók elsők és az elsők utolsók; mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.

Itt Izraelről van szó és a félre tételéről.
Bár őket hívta de ők vissza utasították így lett a pogányoké az üdvőség. (ahogy Pál levezeti.)

De itt az elsőkből utolsók vannak és az utasokból elsők.
Ez nem elvetés hanem csere, amit megint csak Pál magyaráz el hogy történik.

Van egy másik ami a te elképzelésed támasztaná alá.

Mát 22,14. Mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.

Ez már eleve kiválasztásra utalna, de nem utal.
Ha megnézed előtte lévő verseket.

12. És monda néki: Barátom, mi módon jöttél ide, holott nincsen menyegzői ruhád? Az pedig hallgata.
13. Akkor monda a király a szolgáknak: Kötözzétek meg a lábait és kezeit, és vigyétek és vessétek őt a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.
--
Nem elrendelésről hanem hiányosságról beszél.

Mégpedig olyan hiányosságról amit joggal feltételez hogy lennie kell.
„menyegzői ruhád”.

Jel 7
13. Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, a kik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek?
14. És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.

-
Látod ezért vonhatja felelőségre. „Barátom, mi módon jöttél ide, holott nincsen menyegzői ruhád?”
„és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.”

Szabad akarat. Az eleve elrendelésben nincs meg.

Hogy vannak következmények első perctől kezdve? (bűnbe eséstől)
Igen vannak. Törvények.

Rm 7,25 Hálát adok Istennek a mi Urunk Jézus Krisztus által. Azért jóllehet én az elmémmel az Isten törvényének, de testemmel a bűn törvényének szolgálok.

Ez következménye a bűnnek ami kihatott minden embere.
De Isten nem akarta hogy Ádám ilyen helyzetbe hozzon minket.

Nagyon nem jónak tartom ha mégis eleve elrendelésnek vennénk.

Mert szembe kerülnénk Isten Igéjével.
Jak 1,
13.Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.

14. Hanem mindenki kísértetik, a mikor vonja és édesgeti a tulajdon kívánsága.
15. Azután a kívánság megfoganván, bűnt szűl; a bűn pedig teljességre jutván halált nemz.
--

Látod ezek az Igék megint csak azt mutatják hogy Isten nem nyúl bele szabad akaratodba, ha azt tenné akkor tőle kísértetnél.

Az ember tulajdon kívánságát nem háríthatja Istenre.

Az elhívás, a megkeményítés, pl Izraelre nézve, vagy Ézsau.
Bizony megtéveszthetnek.

De ha megnézzük Ézsaut akkor már lesz egy kis bele látásunk az eseményekbe.

Zsid 12,
16. Ne legyen senki parázna vagy istentelen, mint Ézsau, a ki egy ételért eladta első szülöttségi jogát.
17. Mert tudjátok, hogy azután is, mikor akarta örökölni az áldást, megvettetett; mert nem találta meg a megbánás helyét, noha könyhullatással kereste azt az áldást.

-

Isten látta ki az övé és ki nem. Sault (Izrael első királyt) vagy Dávidot.
De pont Dávidnál is felfedezhető egy kitérő ami ítéletet hoz rá. (paráznaság, gyilkosság)

2Sám 12,9 Miért vetetted meg az Úrnak beszédét, oly dolgot cselekedvén, mely útálatos ő előtte? A Hitteus Uriást fegyverrel ölted meg, és az ő feleségét magadnak vetted feleségül; magát pedig az Ammon fiainak fegyverével ölted meg.


És itt a megbánás megfelelő helye.

13. Monda azért Dávid Nátánnak: Vétkeztem az Úr ellen! És monda Nátán Dávidnak: Az Úr is elvette a te bűnödet, nem fogsz meghalni.
-
Nem a prófétának könyörög hanem maga Istennek.
Gondolom nem kell leírnom emlékszel rá te is hogy gyermeke Uriás feleségétől meghalt.

De Isten nem dobta el kapcsolatukat végleg hanem Salamonon keresztül áldás lett számunkra.

Mát 1,6. Isai nemzé Dávid királyt; Dávid király nemzé Salamont az Uriás feleségétől;
16. Jákób nemzé Józsefet, férjét Máriának, a kitől született Jézus, a ki Krisztusnak neveztetik.

Így használja fel Isten tervében az embert.

Ha eleve elrendelés lenne akkor Dávid irányítót bűnt követet volna el.
Az hogy Isten ennyire tud alkalmazkodni az emberhez és tervét ilyen csodásan végre tudja hajtani az valóban csoda.
--
Van az Igében hogy Isten megkeményíttet embereket.

Vagy épp ilyen.

1Sám 16,14 És az Úrnak lelke eltávozék Saultól, és gonosz lélek kezdé gyötörni őt, mely az Úrtól küldetett.

Van akit valóban elvet már itt a földön is, de azt is láthatjuk hogy nem ok nélkül, cselekedetei és szíve keménysége miatt.
Az az ember már jóval előtte helyt ad a gonosz kívánsága és nem engedelmeskedik. Jak 1,13-15
Ez mindegyiknél fen áll.
Nézd Sault Isten előtt hogy mentegetőzik és nem látja be bűnét.

1Sám 15,
13. És a mint Sámuel Saulhoz érkezék, monda néki Saul: Áldott vagy te az Úrtól! Én végrehajtám az Úrnak parancsolatját.
14. Sámuel azonban monda: Micsoda az a juhbégetés, mely füleimbe hat és az az ökörbőgés, melyet hallok?


19. Miért nem hallgattál az Úrnak szavára, és miért estél néki a prédának, és cselekedted azt, a mi bűnös az Úr szemei előtt?
20. És felele Saul Sámuelnek: Én bizonyára hallgattam az Úr szavára, és azon az úton jártam, a melyre engem az Úr elküldött; és elhoztam Agágot, az Amálekiták királyát, és az Amálekitákat elpusztítottam.
21. A nép azonban elvette a prédából a megsemmisítésre rendelt juhoknak és ökröknek javát, hogy megáldozza az Úrnak, a te Istenednek Gilgálban.

22. Sámuel pedig monda: Vajjon kedvesebb-é az Úr előtt az égő- és véres áldozat, mint az Úr szava iránt való engedelmesség? Ímé, jobb az engedelmesség a véres áldozatnál és a szófogadás a kosok kövérénél!
23. Mert, mint a varázslásnak bűne, olyan az engedetlenség; és bálványozás és bálványimádás az ellenszegülés. Mivel te megvetetted az Úrnak beszédét, ő is megvetett téged, hogy ne légy király.
24. Akkor monda Saul Sámuelnek: Vétkeztem, mert megszegtem az Úrnak szavát és a te beszédedet; de mivel féltem a néptől, azért hallgattam szavokra.
--

Ha elolvastad láthatod hogy nem engedelmeskedett.
Megbánás helyet másokat vádolt saját bűne miatt, és nem ez volt az első eset.
--
Fáraónak volt e előtte bűne? Igen és bizony már ítéletre volt fenntartva.

2Móz 3,7 Az Úr pedig monda: Látván láttam az én népemnek nyomorúságát, a mely Égyiptomban vagyon és meghallottam az ő sanyargatóik miatt való kiáltásukat; sőt ismerem szenvedéseit.

8. Le is szállok, hogy megszabadítsam őt az Égyiptombeliek kezéből és felvigyem őt arról a földről, jó és tágas földre, téjjel és mézzel folyó földre, a Kananeusok, Khitteusok, Emoreusok, Perizeusok, Khivveusok és Jebuzeusok lakóhelyére.
-
Mindegyik nép amelyik Izraelen keresztül Isten ítélete alá esett már előtte elkövetett bűneik következményét kapát meg.

5Móz 9,
3. Tudd meg azért e mai napon, hogy az Úr, a te Istened az, a ki átmegy előtted mint emésztő tűz, ő törli el azokat, és ő alázza meg azokat te előtted; és kiűzöd, és hamar elveszted őket, a miképen az Úr megmondotta néked.
4. Mikor azért kiűzi az Úr, a te Istened azokat te előled, ne szólj a te szívedben, mondván: Az én igazságomért hozott be engem az Úr, hogy örökségül bírjam ezt a földet; holott e népeket az ő istentelenségökért űzi ki te előled az Úr;
5. Nem a te igazságodért, sem a te szívednek igaz voltáért mégy te be az ő földük bírására; hanem az Úr, a te Istened e népeknek istentelenségéért űzi ki őket előled, hogy megerősítse az ígéretet, a mely felől megesküdt az Úr a te atyáidnak: Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak.
6. Tudd meg azért, hogy az Úr, a te Istened nem a te igazságodért adja néked ezt a jó földet birtokul, mert kemény nyakú nép vagy te!
--

Péld 5,22 A maga álnokságai fogják meg az istentelent, és a saját bűnének köteleivel kötöztetik meg.
Sir 3,39 Mit zúgolódik az élő ember? Ki-ki a maga bűneiért bűnhődik

Ez érvényes minden embere.

Ha Pál leveleit össze vetjük akkor tudjuk hogy Pál is pontosan így gondolkodik.

Ha valamit kihangsúlyoz pl „buzdítás vagy épp pogányok” beoltása miatt azt nem jó félre érteni pláne ha ő maga meg is magyarázza hogyan is érti.


Mind ezt előre látva figyelmeztetve is vagyunk.
Pét 3.
15. És a mi Urunknak hosszútűrését idvességnek tartsátok; a miképen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt néktek a néki adott bölcsesség szerint.
16. Szinte minden levelében is, a mikor ezekről beszél azokban; a melyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, a miket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.
17. Ti azért szeretteim előre tudván ezt, őrizkedjetek, hogy az istentelenek tévelygéseitől elragadtatva, a saját erősségetekből ki ne essetek;

18. Hanem növekedjetek a kegyelemben és a mi Urunknak és megtartó Jézus Krisztusunknak ismeretében. Néki legyen dicsőség, mind most, mind örökkön-örökké. Ámen.
--

Nem hiszem hogy ok nélkül lenne megírva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 11:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Igen Fonnyal teljesen egyet értek.

Keresők hitét segíteni és nem lerombolni kell.
Bár nekem gyanús, hogy Zsolt bár kemény és biztosnak látszik eleve elrendelés hitébe de neki is szálka ami a torkán akadt.
Mert hogy ez semmire sem jó neki csak megütközést eredményez az biztos.
Mégis úgy festi le mintha valami titokzatos jót adna át amit csak a beavatottak értenek meg vagy fogadnak el.

A király új ruhája mese jut az eszembe.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 11:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
().


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 12:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Zsolt írta:
Kedves Tiv és Fony!

A szálka valóban megvan, de nem a torkomon, hanem a szememben. Azt nézitek éppen.

Azt mondjátok, hogy riasztó, amit írok. Így van. De ezt nem én hirdetem, olvastam és továbbadom, mert tőlem okosabb emberek hivatkoznak rá. Kálvinon kívül Ágoston és Pál apostol. Azt mondjátok, hogy aki betér ide, dilemmái vannak, az megretten ettől és elfut. Mi a jobb, azt hirdetni, hogy persze jöjjön mindenki, mert az Úr kegyes, és mindenkinek megkegyelmez? Azután elolvassa a Jelenéseket és megdöbben. Ha mindenkinek jár a kegyelem, akkor honnan dől az a sok folyónyi vér a folyókból a tengerekbe? Ha mindenkinek jár a kegyelem, akkor, miért jön az Angyal az Ítélet előtt pecsételni a kiválasztottakat? Miért esik a sarló a földre és kezdődik a véres aratás?

(Apropó, a gazda is azt mondta az a béreseknek, hogy a gabonával együtt vágják le a gyomot, és utána szálanként válogassák, és vessék a rosszat a tűzre.)

Ti mit válaszoltok nekik erre? Szerintem becsületesebb a rossznak előre tudása. Ha mindenkire vonatkozna a kegyelem, akkor itt nem volna vallási probléma. Nem volna szükség keresztyénekre.

Ne haragudjatok, de az Atya mindenhatóságát kétségbe vonni nem éppen szerencsés. Megmondta, kijelentette, hogy a Fiún keresztül lehet hozzá menni. Aki ezt az utat nem követi, az nem Krisztus követője.

Én nem azt mondtam, hogy firtatni kell, kinek milyen ítélet van kilátásba helyezve. Sőt, óva intek mindenkit attól, hogy ezt cselekedje. Isten dolgai után nem szabad kutakodni. De félrevezetni sem szabad senkit csak azért, hogy hagyja magát bemeríteni.

Az úrvacsorát is csak tiszta szívvel vehetjük magunkhoz, mert ha képmutatásból tesszük, akkor büntetést veszünk magunknak.
Kedves Zsolt lefordítom mit állítasz.

Mt 25,24 Előjövén pedig az is, a ki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, a ki ott is aratsz, a hol nem vetettél, és ott is takarsz, a hol nem vetettél;

Nehogy ebbe a bűnbe ess.

Ez a szolga nem Isten szeretetét látta így meg sem ismerhette olyannak amily valójában.
(látod eleve rossznak tartod amit állítasz mi ez ha nem szálka?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 13:10 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 10:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 13:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Zsolt!
Azt hogy miért került át a topic a moderátor mondhatná meg!
Remélem nem a "probléma szőnyegalá söprése" az ok! :)
Talán mert már nem a kereső kérdéskörbe, hanem hitvallás körébe tartozik a válaszadás!
Nem szeretnék kétkedést a lelkedben , de az Ige szerint mindent meg kell vizsgálni!
Jól! Ami azt jelenti , hogy megáll e az Ige fényében , amit hallasz , vagy pedíg ellene van! Vakon pedíg semmit se tegyél magadéva!Egy tanítást se.
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 13:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Tamás!

Én református vagyok. Tehát ez nekem nem kérdés. Ez a szegény téma meg már annyit vándorolt, hogy remélem itt megállapodik. Lucius nem győzte a válaszát kopizni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 810 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 54  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség