Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Hogy értitek ezt az IGÉT?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 15:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Szeretnélek megkérni benneteket, hogy a másik értésétől függetlenül írjátok meg 1-1 IGÉRŐL, hogy ti hogyan értitek, és ha kell akkor tegyetek fel kérdést, nem tudom sikerül e úgy kérdezni, hogy ne a saját értésem kérjem a másikor számon.

Ez egy próba. Kiderül sikerül e elfogadni, hogy mindenkinek egyénileg szól az ÍRÁS.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 28., kedd 15:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Rm 3,4 Távol legyen. Sőt inkább az Isten legyen igaz, minden ember pedig hazug, a mint meg van írva: Hogy igaznak ítéltessél a te beszédeidben, és győzedelmes légy, mikor vádolnak téged.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 13:44 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 15:47
Hozzászólások: 1
Kedves FM!

Az rendben van, hogy mindenkihez személyesen szól az IGE, de kontextus nélkül - kiragadott - igéhelyek magyarázatával nagyon csínján kell bánni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 29., szerda 14:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
vanruler írta:
Kedves FM!

Az rendben van, hogy mindenkihez személyesen szól az IGE, de kontextus nélkül - kiragadott - igéhelyek magyarázatával nagyon csínján kell bánni.


Kérlek tedd azt, és annak megfelelően érdemben reagálj :) kérlek


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 12:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
22,1 A királyi menyegző
Megszólalt erre Jézus, és ismét példázatokban beszélt hozzájuk:
22,2 "Hasonló a mennyek országa egy királyhoz, aki menyegzőt készített a fiának.
22,3 Elküldte szolgáit, hogy hívják össze a meghívottakat a menyegzőre, de azok nem akartak elmenni.
22,4 Ekkor más szolgákat küldött, akikhez így szólt: Mondjátok meg a meghívottaknak: Íme, elkészítettem az ebédet, ökreim és hízott állataim levágva, és minden készen van: Jöjjetek a menyegzőre!
22,5 De azok, mit sem törődve ezzel, elmentek: az egyik a földjére, a másik a kereskedésébe.
22,6 A többiek pedig megragadták szolgáit, bántalmazták és megölték őket.
22,7 Ekkor a király haragra gerjedt, elküldte seregeit, és elpusztította ezeket a gyilkosokat, városukat pedig felégette.
22,8 Akkor ezt mondta szolgáinak: A menyegző ugyan kész, de a meghívottak nem voltak rá méltók.
22,9 Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre.
22,1 Kimentek a szolgák az utakra, összeszedtek mindenkit, akit csak találtak, gonoszokat és jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel.
22,11 Amikor a király bement, hogy megtekintse a vendégeket, meglátott ott egy embert, aki nem volt menyegzői ruhába öltözve;
22,12 így szólt hozzá: Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen nincs menyegzői ruhád? Az pedig hallgatott.
22,13 Akkor a király ezt mondta szolgáinak: kötözzétek meg kezét-lábát, és vessétek ki a külső sötétségre; ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.
22,14 Mert sokan vannak az elhívottak, de kevesen a választottak."

Engem ez a nem menyegzői ruhás ember, és a sorsa érdekelne.

Miért kérdezte Jézus, hogy:"Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen nincs menyegzői ruhád?", amikor ezt mondta a szolgáknak: "Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre."? Ahogy nézem a meghívás mindenkire vonatkozott, gonoszokra, jókra egyaránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 12:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Újra lett küldve, töröltem.

Bocs!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 12:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Jel 3,5. A ki győz, az fehér ruhákba öltözik; és nem törlöm ki annak nevét az élet könyvéből, és vallást teszek annak nevéről az én Atyám előtt és az ő angyalai előtt.
Jel 7,13. Akkor felele egy a Vének közül, és monda nékem: Ezek, a kik a fehér ruhákba vannak öltözve, kik és honnét jöttek?
14. És mondék néki: Uram, te tudod. És monda nékem: Ezek azok, a kik jöttek a nagy nyomorúságból, és megmosták az ő ruháikat, és megfehérítették ruháikat a Bárány vérében.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
22,1 A királyi menyegző
Megszólalt erre Jézus, és ismét példázatokban beszélt hozzájuk:
22,2 "Hasonló a mennyek országa egy királyhoz, aki menyegzőt készített a fiának.
22,3 Elküldte szolgáit, hogy hívják össze a meghívottakat a menyegzőre, de azok nem akartak elmenni.
22,4 Ekkor más szolgákat küldött, akikhez így szólt: Mondjátok meg a meghívottaknak: Íme, elkészítettem az ebédet, ökreim és hízott állataim levágva, és minden készen van: Jöjjetek a menyegzőre!
22,5 De azok, mit sem törődve ezzel, elmentek: az egyik a földjére, a másik a kereskedésébe.
22,6 A többiek pedig megragadták szolgáit, bántalmazták és megölték őket.
22,7 Ekkor a király haragra gerjedt, elküldte seregeit, és elpusztította ezeket a gyilkosokat, városukat pedig felégette.
22,8 Akkor ezt mondta szolgáinak: A menyegző ugyan kész, de a meghívottak nem voltak rá méltók.
22,9 Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre.
22,1 Kimentek a szolgák az utakra, összeszedtek mindenkit, akit csak találtak, gonoszokat és jókat egyaránt, és megtelt a lakodalmas ház vendégekkel.
22,11 Amikor a király bement, hogy megtekintse a vendégeket, meglátott ott egy embert, aki nem volt menyegzői ruhába öltözve;
22,12 így szólt hozzá: Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen nincs menyegzői ruhád? Az pedig hallgatott.
22,13 Akkor a király ezt mondta szolgáinak: kötözzétek meg kezét-lábát, és vessétek ki a külső sötétségre; ott lesz majd sírás és fogcsikorgatás.
22,14 Mert sokan vannak az elhívottak, de kevesen a választottak."

Engem ez a nem menyegzői ruhás ember, és a sorsa érdekelne.

Miért kérdezte Jézus, hogy:"Barátom, hogyan jöhettél be ide, hiszen nincs menyegzői ruhád?", amikor ezt mondta a szolgáknak: "Menjetek tehát a keresztutakra, és akit csak találtok, hívjátok el a menyegzőre."? Ahogy nézem a meghívás mindenkire vonatkozott, gonoszokra, jókra egyaránt.


Bemásolom mit ír erről a részről Szabó Andor: Lábam előtt mécses a Te igéd-ben:

...egyszer azonban megjelenik majd a király, s akkor derül ki,h. közülük egyvalakinek nincs menyegzői ruhája, amit szintén Isten adhat meg mindenkinek/Ézsaiás 61,10, Jel. 3:4, LK 15: 22/.
A nemakarás, az ellenséges fogadtatás mellett felüti fejét egy új jelenség: vélt előnyök reményében, külső alkalmazkodás, belső megtisztulás nélkül, amit emberek, még a vele együtt ottlévők sem vettek észre, s csak a király állapítja meg, h. az öltözet hiányos. És egyáltalán nem biztos, h. a gonoszok közül való volt, inkább bízott saját öltözete szalonképességében! Makacs hallgatása elárulja igazi énjét társai előtt is. Ekkor vetik, megkötözve, a külső sötétségre. Ő is ama hivatalosokhoz tartozott, akik méltatlannak bizonyultak.
Méltó egyedül az, aki méltatlanságát fölismerve a Bárány vérében megmosott ruhába öltözik./Jel7:14/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az előbb lemaradt a kedvencem :D

János írta:
jel 3:17. Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen:
18. Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 28., vasárnap 20:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Áthoztunk egy témát ide: Salamon megtért-e élete végén, ill. mikor írta a Prédikátor könyvét ...
Kedves Figyelő!

>alig valószínű, hogy Salamon a neki tulajdonított bölcsességi könyveket élete alkonyán írta

Itthon 2 könyvet találtam Prédikátor könyve szerzősség, keletkezés témában, kivonatosan:
(mindkettő biblia történeti és nem biblia kritikai beállítottságú)

Röv. bev. a Bibliába
A könyv Salamon nyilvános bűnvallomása, élete végén meg akarta alázni magát a nép és vendégei előtt.

Ószöv. bölcsességi könyvek
ie X. sz. Salamon életének utolsó szakasza

Magából Prédikátor könyvéből az alábbiak miatt gondolom, hogy élete végén írta:
-nagyon sok mindent kipróbált már, nagy bűnöket is megjárt - ehhez idő kellett
-sommás összegzés a bűnös kitérők után - ezt se fiatalon szokták megtenni
-az utsó fejezet nagyon szép, kifejező képei az öregségről (ilyen átéléssel, részletes pontossággal az ír róla, aki belülről átérzi, hogy miről ír)

"Míg el nem jőnek az esztendők, melyekről azt mondod: nem szeretem ezeket!
A míg a nap meg nem setétedik, a világossággal, a holddal és csillagokkal egybe; és a sűrű felhők ismét visszatérnek az eső után. Az időben, mikor megremegnek a háznak őrizői, és megrogynak az erős férfiak, és megállanak az őrlő leányok, mert megkevesbedtek, és meghomályosodnak az ablakon kinézők. És az ajtók kivül bezáratnak, a mikor is a malom zúgása halkabbá lesz; és felkelnek a madár szóra, és halkabbakká lesznek minden éneklő leányok. Minden halmocskától is félnek, és mindenféle ijedelmek vannak az úton, és a mandolafa megvirágzik, és a sáska nehezen vonszolja magát, és kipattan a kapor; mert elmegy az ember az ő örökös házába, és az utczán körül járnak a sírók. Minekelőtte elszakadna az ezüst kötél és megromolna az arany palaczkocska, és a veder eltörnék a forrásnál, és beletörnék a kerék a kútba"
Préd. 12. fejezet

->szem meghomályosodás, hallásromlás, madárszóra kelés, félelmek, kortársak kihalása körülöttünk stb.

Nem akarlak mindenáron meggyőzni, hiszen Salamon üdvössége Isten kezében van, de ezeket találtam.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 13:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Érdekes felvetés/magyarázat.

Jobban tudnék hinni neki, ha nem lenne "hazabeszélős" íze, s inkább bibliakritikusok állítanák ugyanezt.

Isten Igéje hagyott volna kétséget afelől, hogy élete alkonyán megtért? Hiszen a krónikák, történelmi beszámolók rendelkeznek ilyenekkel? Sok, nagy bukásról számot ad a Szentírás, de nem múlasztja el a megmenekülés híradását.
Én még mindig jobban tartok az Ez 33,12kk verseitől..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2007. jan. 29., hétfő 14:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 14:03 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
1Kir 11
1. Salamon király pedig megszerete sok idegen asszonyt, még pedig a Faraó leányán kivül a Moábiták, Ammoniták, Edomiták, Sídonbeliek és Hitteusok leányait,
2. Olyan népek közül, a kik felől azt mondotta volt az Úr az Izráel fiainak: Ne menjetek hozzájok, és őket se engedjétek magatokhoz jőni, bizonyára az ő isteneik után hajtják a ti szíveteket. Ezekhez ragaszkodék Salamon szeretettel.
3. És valának néki feleségei, hétszáz királynéasszony és háromszáz ágyas; és az ő feleségei elhajták az ő szívét.
4. És mikor megvénült Salamon, az ő feleségei elhajták az ő szívét az idegen istenek után, úgy hogy nem volt már az ő szíve tökéletes az Úrhoz, az ő Istenéhez, a mint az ő atyjának, Dávidnak szíve.
5. Mert Salamon követi vala Astoretet, a Sídonbeliek istenét, és Milkómot, az Ammoniták útálatos bálványát.
6. És gonosz dolgot cselekedék Salamon az Úr szemei előtt, és nem követé olyan tökéletességgel az Urat, mint Dávid, az ő atyja.
7. Akkor építe Salamon templomot Kámosnak, a Moábiták útálatos bálványának a hegyen, a mely Jeruzsálem átellenében van, és Moloknak, az Ammon fiai útálatos bálványának.
8. És ekképen cselekedék Salamon mind az ő idegen feleségeivel, a kik az ő isteneiknek tömjéneztek és áldoztak.
9. Megharaguvék azért az Úr Salamonra, hogy elhajlott az ő szíve az Úrtól, Izráel Istenétől, a ki megjelent volt néki kétszer is,
10. És azt parancsolta volt néki, hogy ne kövessen idegen isteneket, és mégsem őrizte meg az Úr parancsolatját.
11. Monda azért az Úr Salamonnak: Miután ez történt veled, és nem őrizted meg az én szövetségemet és az én rendelésimet, a melyeket parancsoltam néked: elszakasztván elszakasztom tőled az országot, és adom a te szolgádnak.
12. Mindazáltal míg élsz, nem cselekeszem ezt Dávidért, a te atyádért; hanem a te fiadnak kezétől szakasztom el azt.
13. De nem szakasztom el az egész birodalmat; hanem egy nemzetséget adok a te fiadnak Dávidért, az én szolgámért és Jeruzsálemért, a melyet magamnak választottam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 14., hétfő 13:19 
Sziasztok!
Ezt ti hogy értitek:
"Ezért Jézus is, hogy megszentelje népét, tulajdon vére által a kapun kívül szenvedett. Menjünk ki tehát őhozzá a táboron kívülre, az ő gyalázatát hordozva. Mert nincsen itt maradandó városunk, hanem az eljövendőt keressük"?
üdv.
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 14., hétfő 15:42 
Ezt ti hogy értitek:
"Ezért Jézus is, hogy megszentelje népét, tulajdon vére által a kapun kívül szenvedett. "

Bocs, hogy ismét kérdezem.
Azt hittem, én írtam el. De nem. Így olvasható az 1979-es ökumenikus fordításban.
n.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 14., hétfő 16:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Nemosinex!

Azon gondolkodtam a délután során, hogy Jézus Krisztus nem a halált akarta elkerülni, nem azt kérte az Atyától, hogy ne kelljen szenvednie az emberért és ne kelljen meghalnia.
(Azzal hogy a mennyet elhagyta és a földre jött a szenvedése elkezdődött. Többször kijelentette tanítványainak, hogy az Ember Fia az emberek kezébe adatik, megölik, de harmadnapon feltámad)

Úgy tudom, hogy egyetlen dolog volt, amiért könyörgött az Atyához, hogy ne kelljen megtörténnie:

Máté 26.
39. És egy kissé előre menve, arczra borula, könyörögvén és mondván: Atyám! ha lehetséges, múljék el tőlem e pohár; mindazáltal ne úgy legyen a mint én akarom, hanem a mint te.

Úgy gondolom ezzel "ajtón kívülre került", hogy aki ezt az áldozatot elfogadja, neki már ne kelljen ajtón kívülre kerülnie, ezért az áldozatért megszentelődjön az élete.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 46 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség