Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Erika!

Nagyon örülök, hogy hozzászóltál :)

>mi legyen akkor, ha ... az egyházzal kapcsolata nem volt?

Én a temetést és az esküvőt (ez saját vélemény) nem csak az egyházi szoltáltatás oldaláról látom, hanem kiemelkedő evangélizációs lehetőség is. Hiszen ekkor önként egy csomó meghívott ember eljön, akit meg lehet szólítani. A halottnak már úgyis mindegy, békei poraira, de akik ott állnak, ráadásul megtört lélekkel - nekik kell szólni. Nekem picit fura is az ötlet, befieztni pénzt a temetésért vagy esküvőért.

>Vagy élvezze az áldozatkészségét azoknak a híveknek, akik a kötelező egyház fenntartási járulék mellett még hozzájárulnak ez egyház anyagi létezéséhez?
Azt hiszem én erre szavaznék. Akinek szívügye, az tartsa fenn a közösséget, akinek még nem szívügye, az előtt pedig legyen nyitva az ajtó. Persze egy sok milliós templomrenoválás nehéz kérdés. (Erre nincs okos gondolatom, talán pályázatok...) De az 1% azért is szimpi, mert ne az ateista emberek adóiból, hanem a hívők rendelkezéseiből, tizedeiből és adományaiból tartva fenn az egyházat - több gyümölcsöt teremne szerintem. Lehet, hogy kevesebb cicomára jutna pénz, de Isten kirendelné! És a hatalomtól való függetlenség nagy kincs. Mert amiko már beépül akár egy forint is az egyház életébe az államtól, akkor azt az állam, ha kirántja, borul a rendszer. vagy lehet kuncsorogni, hogy ne rántsd már ki. És kész is a függő helyzet.

>Azzal egyetértek, h. a Krisztusért végzett munka ne legyen a pénztől, támogatásoktól függő. Évekig folyt mifelénk ifjúsági és gyerekmunka mindenféle -nemhogy világi-,de egyházi támogatás nélkül. Természetesen csak időszakosan, hiszen mindenkinek volt egy állása,amiből élt,s amellett tette, amit tett.
A szívemből szóltál Erika! Számomra is ez a követendő.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: A kisegyház az szekta?
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:

Evangéliumi szemüvegen keresztül viszont így néz ki a helyzet.
Az Egyházon a pokol kapui sem vesznek diadalmat, tehát nem szorul rá a világ támogatására. Sőt, ellenkezőleg. Az a küldetése, hogy világosság, só legyen a világban, tehát adjon a világnak, segítsen. Nem pedig az, hogy a világ pénzén tengődjön és nyüszögjön ha a világ nem ad neki elég pénzt. Az ilyen nem a Mindenható Isten Egyháza, Krisztus Teste, hanem valami egyéb szánalmas dolog. Az nem társadalmi hasznosság, hogy elveszem a szerencsétlen pénzét és a pénzéből segítem.
Szerinted milyen segítség az, ha mondjuk egy nyugdíjasnak elveszed a fele nyugdíját és abból segíted, hogy éhen ne haljon.
Tehát az államnak nem dolga, támogatni az egyházakat és főleg nem ítélgetni, mert az a más dolga.


Ahogy nézem ezt még kihagytam a válaszadásból. Az általad említett Egyház az egyházakon keresztül fejti ki szervezetten áldásos tevékenységét. Azt mondani, hogy a szervezeti egyházak nélkül a keresztyénség érvényesült volna a világban, az önáltatás. A szervezeti egyházak nélkül ma lehetnénk buddhisták, muszlimok, vagy manicheusok, bármi más, de hogy a jelenlegi keresztyén világ nem lenne az is biztos.

Azon állításod, miszerint a nyugdíjasok fele nyugdíjából támogatja az állam az egyházakat, és szegény emberek pénzét vonják el e célra, hát ez álszent hazugság. A kormányod többet költ mobiltelefonra, és kocsikra, mint az egyházak támogatására.

Azon vádadra, miszerint az egyházak a világ pénzén tengődnek, hát ezt furcsa egy képnek tartom egy liberális embertől, aki a pénz hatalmának pártját támogatja. Az egyházak jelenleg pénzt arra kapnak, amelyek társadalmi szempontból hasznosak, értékesek. Szolgáltató egyházaink vannak. Csak remélhetem, hogy hallottál a kölcsönös szolgáltatás elvéről. Bárcsak a társadalom is hasonlóképpen működne, a kölcsönös szolgáltatások elve szerint, és ne a gazdasági hatalmak zsarolnák ki a szerencsétlen nyugdíjas, és szegény pénzét semmit sem viszonozva ezért!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Az az egyház amelyik pénzt kér bármilyen
szolgáltatásért és a tagjaitól,ezzel csak azt
mutatja ki ,hogy nem hisz az Isteni gondviselésben.

Nem mindegy,hogy az egyházat a hívek önkéntes adományaikkal tartják-e el,vagy
az egyház egy meghatározott összegre
igényt tart a hívektől.

Az az egyház,amelyiket pedig Isten nem tartja
el,az vesszen,mint minden hamis egyház,amely nem áll Isten oltalma alatt !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
indu mondta:
Idézet:
Én a temetést és az esküvőt (ez saját vélemény) nem csak az egyházi szoltáltatás oldaláról látom, hanem kiemelkedő evangélizációs lehetőség is. Hiszen ekkor önként egy csomó meghívott ember eljön, akit meg lehet szólítani. A halottnak már úgyis mindegy, békei poraira, de akik ott állnak, ráadásul megtört lélekkel - nekik kell szólni.


egy drága tesókám írta zalából (ma reggel kaptam!!):

Idézet:
a temetés, most tudom hülyén hangzik, de tök jó volt:-)))
még soha nem voltam hívő temetésen, hát egy csoda volt, dícsértük
Istent, hálát adtunk Neki, énekeltünk, volt evangélium is és milyen
nagy pecsét volt ez egy koporsó mellett ahol sírni kellene, eddig csak
vígasztalan nem hívő temetésben volt részem, de ez vmi csoda volt:-)))
azthiszem vmit elkezdett ezzel a gyüliben az Ur csak még nemtom mit,
mindenesetre, közelebb hozott minket, segíthettünk nekik, és olyan jó
volt Isten kegyelmes!:-)))) voltak olyan tesók is akik eljöttek és
épülhetett velük a kapcs. pedig a gyülibe nem járnak, meg sok nem
hívő hallhatta a komoly evangéliumot aklik soha nem mennének
evangélizációra...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
GABRIEL777 írta:
Az az egyház amelyik pénzt kér bármilyen
szolgáltatásért és a tagjaitól,ezzel csak azt
mutatja ki ,hogy nem hisz az Isteni gondviselésben.

Nem mindegy,hogy az egyházat a hívek önkéntes adományaikkal tartják-e el,vagy
az egyház egy meghatározott összegre
igényt tart a hívektől.

Az az egyház,amelyiket pedig Isten nem tartja
el,az vesszen,mint minden hamis egyház,amely nem áll Isten oltalma alatt !!!


Sajnálatosnak tartom ezt a beszédet. Ez a tipikusan semmiféle pozitív szerepvállalást nem vállaló emberek beszéde, akiknek gőze sincs arról, hogy mennyibe kerül a kórházak rezsije, a szeretetszolgálatok fentartása, a magatehetetlenek ápolásának rezsije, a cunami áldozataitól kezdve a világ szegényeinek a segítése.

Ez a beszed a maga pici közösségét fentartó emberek beszéde. A nagy, társadalmi méretekben hatékony ellátó rendszerek működéséhez a hívők pénze mellett az egyenlőség elve mellett az állam pénzelése is kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Indu, hát :cry:
Evangélizálási lehetőség egy olyan alkalmon ami egy egyháznak mondott közösség (bocsánat nekem egy EGYHÁZ=KRISZTUS TESTE létezik, a többi mind mondja magáról) szertartását veszi igénybe.
Két szertartást ismerek, de az sem liturgiai szertartás, a keresztség=hitből bemerítkezés, és az Úrvacsora.
Pál apostol elmegy az efezusi Diána szertartására evangelizálni.
Ha én egy bizonyos szolgáltatást kérek akkor azért fizessek, azt gondolom, hogy a keveredés első sorban az egyes emberek gondolkodásában nem helyén való.
Persze abban egyet értek, ha egy olyan közösségről írsz, ahol a Szent Szellem vezetése adja a mindennapokat. ás ott akarják az esküjük megerősítését, és az elköltözöttől az elköszönést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Rosta,

>Sajnálatosnak tartom, hogy szerinted az emberi társadalmaknak nincs joga kiválogatni az ocsútól a búzát.
Megfordítanám a kérdést. Lelkiismereti kérdéseben ki, melyik személy hivatott kiválogatni az ocsút a búzától?

>nem ítélheti meg az állam, a társadalom a szceintológusok, jehovák, fehét táltosok, és más közösségek, szekták hasznosságát
Ha a hasznosság megítélése az anyagi támogatást jelenti, ítélje meg az állam. Ha a puszta létének korlátozását, arra hála az Alkotmánynak, nincs joga.

>A mai világban elégetésről, pusztitásról, sátán szolgálatról beszélni több, mint aránytévesztés.
Az égetés, pusztítás jelenleg itt Európában valóban nem realitás, de a Biblia alapján sajnos tudhatjuk, hogy lesz még realitás. (lehet, hogy nem máglya, hanem kifinomultabb eszközök) - de pont amig az állam szét van választva az egyháztól, addig remélhetjük, hogy nem lesz máglya. Amikor összefonódik, és elkezdik szétválogatni az ocsút a búzától a hatalom segítségével - akkor a hívők elkezdhetnek félni. Bárcsak hinnél nekem Rosta. (vagyis ne nekem személy szerint)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu, és :)
hm

Az iskolák, kórházak, szociális intézmények fenntartása, pedig megint csak összekeveredés.
Lehetnek állam által finanszirozott kórházak hívő személyzettel akik uo bérezésben részesülnek mint a nem hívőkkel fenntartottak.
Az egyikben gyakorolják a hitet, a másikban pedig nem ez a jellemző.
Ez csak egy ötlet.

Fenntartó az állam, mert ez állami kötelezettség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Indu írta:
Kedves Rosta,

>Sajnálatosnak tartom, hogy szerinted az emberi társadalmaknak nincs joga kiválogatni az ocsútól a búzát.


Kedves Indu

Hit kérdésében,valóban nincs joga az emberi
társadalomnak kiválogatni a búzából az ocsút.

Már csak azért sem ,mert az emberi társadalomnak,vajmi kevés rálátása van
arra,hogy,mi a búza és mi az ocsú.

Erre a kiválogatásra egyedül Isten képes.

De,hogy láss egy példát,is nézz kicsit
keletebbre ahol a muszlim világban,
már próbálkoztak a te javaslatoddal.

Van,egy olyan érzésem,hogy ott nem éreznéd,
olyan jól magad,föleg,hogy erős a gyanúm,hogy ott te számítanál ocsúnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 10:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Indu írta:
Kedves Rosta,

>Sajnálatosnak tartom, hogy szerinted az emberi társadalmaknak nincs joga kiválogatni az ocsútól a búzát.
Megfordítanám a kérdést. Lelkiismereti kérdéseben ki, melyik személy hivatott kiválogatni az ocsút a búzától?


Az életellenesség, a gazdasági célú "lelkiismerei kérdés", a destruktív, öngyilkos közösségek megítélése személy szerint a törvényekkel dolgozó szervezetek feladata.

Indu írta:
>nem ítélheti meg az állam, a társadalom a szceintológusok, jehovák, fehét táltosok, és más közösségek, szekták hasznosságát
Ha a hasznosság megítélése az anyagi támogatást jelenti, ítélje meg az állam. Ha a puszta létének korlátozását, arra hála az Alkotmánynak, nincs joga.


Én ennek nem örülök. Szerintem a szektákat nem szabad támogatni. Azért az Alkotmány szellemének eleg tesz az a törvény, amely azt hiszem 100 főnél vonja meg az egyházak határát, ha jól emlékszem. No ezen volt akkoriban vita, miszerint ez hány fő legyen. A baloldalnak 2 fő is elég lett volna szerintem, hiszen ez egy jó gazdasági kiskapu lett volna...

Indu írta:
>A mai világban elégetésről, pusztitásról, sátán szolgálatról beszélni több, mint aránytévesztés.
Az égetés, pusztítás jelenleg itt Európában valóban nem realitás, de a Biblia alapján sajnos tudhatjuk, hogy lesz még realitás. (lehet, hogy nem máglya, hanem kifinomultabb eszközök) - de pont amig az állam szét van választva az egyháztól, addig remélhetjük, hogy nem lesz máglya. Amikor összefonódik, és elkezdik szétválogatni az ocsút a búzától a hatalom segítségével - akkor a hívők elkezdhetnek félni. Bárcsak hinnél nekem Rosta. (vagyis ne nekem személy szerint)


Ex arról beszél, hogy miféle gyilkos következmények várnak manapság a polgári demokráciában a szerencsétlen szektákra. Én erre reagáltam azt hiszem korrekten.

Azt, hogy az állam védi magát a destruktívoktól, a gazdaságban utazóktól, és mindeféle beteges társulatoktól hát az nem egyház, és állam összefonódását mutatja, hanem éppen ennek az ellenkezőjét. Az állami önállóság jelét. Az állam nem hagyja magát bűnös csapdákba berántani, és ez így van jól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 11:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Hát igen így jár az ember, ha nem egyértelműsíti ki mit mondott, az ő nyakába varrják a más mondását.
Ez sűrűn megtörténik, még akkor is, ha egyértelmű, hogy azt ki mondta, akkor is félre hallás lesz.
Akinek van füle a HALLÁSRA csak az hall, más pedig bábelibe kerül. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Az iskolák, kórházak, szociális intézmények fenntartása, pedig megint csak összekeveredés.
Lehetnek állam által finanszirozott kórházak hívő személyzettel akik uo bérezésben részesülnek mint a nem hívőkkel fenntartottak.
Az egyikben gyakorolják a hitet, a másikban pedig nem ez a jellemző.
Ez csak egy ötlet.

Fenntartó az állam, mert ez állami kötelezettség.


Erről beszélünk, hogy sokszor nagy ellátó rendszerek kórházait, intézményeit tartja fent az egyház. Sokszor olyan lelkileg szörnyű feladatokat látnak el, amelyet normál ember nem vállal el, csak az irgalmas, önfeláldozó keresztyén ember.

Erről beszélünk, hogy ezeket a nagyüzemeket csak részben tudja az egyház finanszírozni, ide kell az állam egyenlő alapon járó finanszírozása.

Ez egy szolgáltatás az egyházak részéről, amely sokszor önfeláldozó. Ehhez nem saját zsebre kéri a támogatást, hanem rezsire, és minimális bérekre, a megélhetésre. És hát egyenlő alapon, ha már a legnehezebb munkát végzik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Itt sem kell keverni a dolgokat állam a fenntartó, és nem a vallási közösség, erről le kell mondani, mert ez állami feladat, tegye az állam és ne fizessen a vallási közösségnek érte
1-1
Nincs vita.
Ennyi bére van a dolgozónak itt és annyi ott.

Ha pedig a közösség akar fenntartani akkor ne kérjen az államtól hozzájárulást.
Tegye, ha hite van rá.

Kapja meg a szülő az iskoláztatásra adott "fej-pénzt", ha magán iskolába jár a gyermeke és anyagilag rászorul, de ne kapja, ha nem.
Ez teljesen egyszerű csak mindenki nyerészkedni akar és zavarosban jobb halászni.
szvsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 12:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Gábriel!

Sztem te félreértetted az írásomat.

>Van,egy olyan érzésem,hogy ott nem éreznéd, olyan jól magad,föleg,hogy erős a gyanúm,hogy ott te számítanál ocsúnak.
Félek tőle, hogy a nagy betűs, ún. KERESZTÉNY Európában is ocsúnak számítok :D

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 13:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Rosta mondta:

Ahogy nézem ezt még kihagytam a válaszadásból. Az általad említett Egyház az egyházakon keresztül fejti ki szervezetten áldásos tevékenységét. Azt mondani, hogy a szervezeti egyházak nélkül a keresztyénség érvényesült volna a világban, az önáltatás. A szervezeti egyházak nélkül ma lehetnénk buddhisták, muszlimok, vagy manicheusok, bármi más, de hogy a jelenlegi keresztyén világ nem lenne az is biztos.


Ha ez igaz lenne, régen be kellett volna csukni a "bótot", sőt vélhetően az isteni gondviselés mit sem érne a világ "törvényszerűségeivel" szemben.
Dicsőség az ÚRnak, hogy nem így van!
Én sokkal inkább hiszek Istennek és az Ő szavának (=Biblia), mintsem embernek, legyen az mégoly szervezeti egyházból álló is.
Az Igében ilyesmiket olvasok:
"ne félj, te kisded nyáj!", "Keressétek először (=mindet megelőzően, mindenek ellenére) Isten Országát és az Ő igazságát és mindezek (=amik szükségesek) ráadásként megadatnak" (=nem kell a világtól várni, mert az ellentéte IO.-val, még kevésbé kell kuncsorogni, brusztolni érte).

Mindezek fényében megvizsgálva:

GABRIEL 777 mondta:

Az az egyház amelyik pénzt kér bármilyen
szolgáltatásért és a tagjaitól,ezzel csak azt
mutatja ki ,hogy nem hisz az Isteni gondviselésben.

Nem mindegy,hogy az egyházat a hívek önkéntes adományaikkal tartják-e el,vagy
az egyház egy meghatározott összegre
igényt tart a hívektől.

Az az egyház,amelyiket pedig Isten nem tartja
el,az vesszen,mint minden hamis egyház,amely nem áll Isten oltalma alatt !!!


Kivételesen és maximálisan egyetértek vele. :P

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség