Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Re: Más keresztény egyházak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 19:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
többmindent megértünk az utóbbi hónapokban, amire korábban azt mondtuk: "ez lehetetlen"...

mindazonáltal... BartusLaci az "indulatával" néha többet árt az "ügynek", mint amennyit a tények feltárásával használ.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 20:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Bartus sok jó cikket ír, de amikor a Hgy kerül szóba, akkor bekattan és felhagy a józan ésszel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 20:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
de ha itt az egész HGY kérdést zárójelbe tesszük - akkor is van elgondolkodni való dolog bőven, nem? Ha pl Iványiék intézményrendszerét csak úgy elvehetik, akkor mi jöhet itt még?! Mikor ezt először meghallottam, olyan ez, mintha csak álmodnám... Ha ez bekövetkezik, akkor tényleg muszáj lesz az utcára menni, de lehet hogy inkább lelépni kell akkor...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 20:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Mondjuk anélkül, hogy támadni akarnám a HGY-t, az is igaz, hogy pár éve a leggyűlöltebb családszétziháló szektaként viszonyult hozzá a fidesz, akkoriban jártam a Közgázra, és még kurzust is indítottak, ahol azokat az áldozatokat, családtagokat keresték, akiket a HGY tett tönkre. Azért elgondolkodtató, hogy - bár a teológiája nem változott - akkor mivel "szerettette meg magát" ennyire a fidesszel. És legőszintébben mondom, h nem irígykedem a poziciótokra :?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Mondjuk anélkül, hogy támadni akarnám a HGY-t, az is igaz, hogy pár éve a leggyűlöltebb családszétziháló szektaként viszonyult hozzá a fidesz, akkoriban jártam a Közgázra, és még kurzust is indítottak, ahol azokat az áldozatokat, családtagokat keresték, akiket a HGY tett tönkre. Azért elgondolkodtató, hogy - bár a teológiája nem változott - akkor mivel "szerettette meg magát" ennyire a fidesszel. És legőszintébben mondom, h nem irígykedem a poziciótokra :?

Kedves Indu!
Nem lettünk megszeretve, de alapértelmezetten az lenne a furcsa, ha a 4. legnagyobb egyház nem kerülne az egyház kategóriába.
Ezzel együtt az utolsó KDNP-javaslatben sem volt benne a HGy. Végül is egy katolikus genetikailag nem tehet ilyen javaslatot.:-D
Valójában a Jobbik érte el, hogy effektíve a "legelismertebb" egyház lett a HGy. Ez már Isten humorérzékére mutat.:-D
Egy héttel korábban ugyanis a Jobbik névszerinti szavazást kért, hogy HGy-t rakják ki az egyházak közül. 85%-ban leszavazták, nem kis mértékben a Jobbik politikai Piszkos Fred szerepe miatt.
Igy viszont nevetségessétette volna magát a parlament, ha egy 85%-ban elfogadott gyülekezet lehagy a listáról.
Szóval nem mi változtunk, hanem a politika változott meg.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
ha ennyi lenne csak a magyarázat, akkor a Jehova Tanúi is bekerültek volna a klubba... Egy ateista, vagy egy katolikus szemében nincs releváns különbség, és a létszámuk, stb. ugyanúgy indokolta volna, sőt... a múltjukkal már be is előzhettek volna.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 20:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
ha ennyi lenne csak a magyarázat, akkor a Jehova Tanúi is bekerültek volna a klubba... Egy ateista, vagy egy katolikus szemében nincs releváns különbség, és a létszámuk, stb. ugyanúgy indokolta volna, sőt... a múltjukkal már be is előzhettek volna.

Nem akarom bánta ni a JT-t, de létszában is meg intézményekben is, ebból következően a társadalmi súlyban is sokkal kissebb mint a HGy. És ők nem piszkálták úgy a Jobbik csőrét, mint mi.:-)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 25., hétfő 09:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Egy ateista, vagy egy katolikus szemében


Ez is egy vélemény :-(

Az a cikk tele van gyűlölettel.
Sajnos vasárnap reggel templomba menet bekapcsoltam a Klub rádiót (a nyugalom napján!!!) és a cigány, ill. zsidó kérdés kapcsán elmondta az x.y. hogy a Fidesz milyen álszent, hogy kiáll a zsidóság és a cigányság mellett a fasiszta Jobbikkal szemben, ugyan is, pl. az egyházi törvény milyen fasiszta, hiszen
első megszólaló: "keresztyén"
második megszólaló (mert lehet fokozni): "katolikus"

(Ex, benned mélyebben benne van a katolikus gyűlölet, mint azt gondolnád, keresztyén genetikád egyik alap része, Indu, te sem vagy ebben különb, persze azért nem olyan éles ez tőled, de néha felszínre tör)

A tényektől való ilyen szintű elfordulás a gyűlöletnek a melegágya. Én bennem is ez tört fel és igen sokat kellett imádkoznom, hogy vasárnap délelőtt a templomban az Úrra tudjak figyelni. (mi volt az alap Ige? 84.zsoltár :-) )

Mert hogy az egyházi törvényben sok zsidó közösség is benne van, sőt protestánsokból sincs hiány.
Sőt a Fideszben is pl. Fónagy János zsidó származású, akit támogat ez a bal oldalról fasisztának nevezett párt.

Én a magam részéről nem támogatom, hogy más vallások Magyarországon kedvezményeket kapjanak.
Azt sem támogatom - mielőtt most valaki leírná - hogy olyan törvények legyenek, mint pl. Iránban:
http://mindennapi.hu/cikk/vezer/juszuf- ... 07-23/5330

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 25., hétfő 10:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pauler írta:
...
(Ex, benned mélyebben benne van a katolikus gyűlölet, mint azt gondolnád, keresztyén genetikád egyik alap része, Indu, te sem vagy ebben különb, persze azért nem olyan éles ez tőled, de néha felszínre tör)
....

Péter... bajban vagy...
mind bajban vagyunk ezzel a katyvasszal, de EZ a fajta "gyanús vagy te nekem"... ez mutatja talán legjobban a baj MÉRTÉKÉT...
pauler írta:
....
Én a magam részéről nem támogatom, hogy más vallások Magyarországon kedvezményeket kapjanak.
Azt sem támogatom - mielőtt most valaki leírná - hogy olyan törvények legyenek, mint pl. Iránban:
http://mindennapi.hu/cikk/vezer/juszuf- ... 07-23/5330


nem "mielőtt", hanem miUTÁN írom le... MIUTÁN odaát leírtad, hogy
pauler írta:
...

és remélem, hogy bizonyos magukat egyháznak nevezett csoportok regisztrációja pedig nem történik meg, ami megtörténhetett az előző vezetés alatt


nos... SEMMI különbség nincs a krisnások vagy a muszlimok "törvényen kívül helyezése" és a keresztények ugyanilyen diszkriminálása között...

KULTURÁLIS különbségek VANNAK (pl. nálunk nincs halálbüntetés)... ETTŐL MÉG a vallásSZABADSÁG megsértése mindkettő

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 25., hétfő 13:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, benned mélyebben benne van a katolikus gyűlölet, mint azt gondolnád, keresztyén genetikád egyik alap része,

Kedves Péter!
Komolyan mondom, kérj Istentől egy kis szemgyógyító írt, hogy legyen valami szellemi látásod.
Én is kérem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 25., hétfő 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
...
pauler írta:
...

és remélem, hogy bizonyos magukat egyháznak nevezett csoportok regisztrációja pedig nem történik meg, ami megtörténhetett az előző vezetés alatt


nos... SEMMI különbség nincs a krisnások vagy a muszlimok "törvényen kívül helyezése" és a keresztények ugyanilyen diszkriminálása között...

KULTURÁLIS különbségek VANNAK (pl. nálunk nincs halálbüntetés)... ETTŐL MÉG a vallásSZABADSÁG megsértése mindkettő


EchoTV írta:
2011-07-25
Istenkáromlást emleget az Egyházak Világtanácsa

Istenkáromlásnak nevezte hétfőn az Egyházak Világtanácsának vezetője, hogy a kereszténység védelmére hivatkozott tette igazolásául a tömeggyilkos Anders Behring Breivik.
"Fontos megmondani minden muzulmánnak, éljenek akár Európában akár máshol világon, hogy ezek a tettek egyáltalán nem fejezik ki keresztény hitünket és értékeinket. Az ilyen összefüggésbe hozás istenkáromlás" - jelentette ki egy interjúban Olav Fykse Tveit, a világ legnagyobb ökumenikus szervezetének főtitkára, aki maga is norvég.

A tiszteletes szerint országa még mindig sokkban van, és az emberek nagy számban fordulnak az egyházhoz vigaszért és válaszokért. Tveit a norvég lutheránus egyház lelkésze.


http://www.echotv.hu/?akt_menu=16&r_id=30&hir_id=255065

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26., kedd 09:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
nos... SEMMI különbség nincs a krisnások vagy a muszlimok "törvényen kívül helyezése" és a keresztények ugyanilyen diszkriminálása között...


Támogatásról beszélünk és nem legyilkolásról, vagy törvényen kívül helyezésről, abban az értelemben, amit a "törvényen kívüli" szó sugall, azaz bármit meg lehet tenni ezekkel az emberekkel, közösséggel.

Idézet:
mind bajban vagyunk ezzel a katyvasszal, de EZ a fajta "gyanús vagy te nekem"... ez mutatja talán legjobban a baj MÉRTÉKÉT...


A baj valóban nagyon mélyen van (köztünk is!), olyan mélyen, hogy ezt mi nem is tudjuk orvosolni, hiú ábránd, hogy ezt mi - akár keresztyén emberek - megoldjuk.

Idézet:
KULTURÁLIS különbségek VANNAK (pl. nálunk nincs halálbüntetés)... ETTŐL MÉG a vallásSZABADSÁG megsértése mindkettő


Amikor valakiket Sátánhoz tartozónak neveznek, mert pl. muzulmánok, vagy katolikusok, azt te minek nevezed?
Miért érzem úgy, hogy ilyenkor bennem sokkal törvényebben kívülre kerülnek ezek az emberek, mint egy támogatási rendszer szűkítésénél?
És miért érzem úgy, hogy ilyenkor nem kívánok közösséget vállalni testvéreimmel?

Idézet:
Én is kérem.

Először magadra, hogy tudj nekem segíteni!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26., kedd 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
PÉTER!!!

annyira elöntött a lila köd, hogy (bár két héttel utánam jössz UGYANABBA az ifibe szolgálni), azt se veszed észre, hogy én NEM EX VAGYOK??

komolyan aggódok érted...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26., kedd 11:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Bocs, az utolsó idézet természetesen Ex-nek szól, hiszen tőle idéztem, ezt nem írtam oda.....

Kérlek ne aggódj értem Jézus Krisztus miatt!
Az Ő nyájába tartozom, Rá nézve van reménységem önmagam miatt és rátok nézve is!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 26., kedd 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm... "rátok" ... már megint... nem értem, hogy HOGY nem érted...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség