Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 19:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tamás12 írta:
Köszönöm!
Én a kérdésem után kerestem a választ! :)

Ha mi lett volna, kérdést folytatnánk az az úgy hangozhatna:

Mi lett volna a kereszténységgel, ha a katolicizmus>nem lett volna államvallássá?

nekem ez érdekesebb mint a legelső kérdés.

Szeretettel Tamás


Igen Tamás, bocs, most olvastam el megint az írásod, figyelmesebben ( :idea: ), ha így már követhetőbb, akkor folytathatjuk a témát.
De nem fontos (csak ha lehet róla normálisan beszégetni)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 20:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:

A korai keresztények a katolikus kifejezést szószerinti értelemben használták az egységes, osztatlan egyház leírására. Később az egyházatyák a szektás- és eretnek csoportoktól való megkülönböztetésül kezdték használni e kifejezést.

Ma a hétköznapi életben a „katolikus” szót leggyakrabban a második jelentésben használják, azaz elsősorban a katolikus egyházra, annak különféle hagyományaira, a katolikus egyház tagjaira és azok közösségeire, a katolikus egyház híveinek életével kapcsolatos dolgokra vagy jelenségekre vonatkoztatják, és a legtöbben ezen belül is a nyugati (latin rítusú) katolikus egyházra gondolnak.



Ezt honnan vetted Tavasz?

A katolikus kifejezés valóban az egyetemest jelenti. Ezért mindjuk a hitvallásunkban lefordítva, hogy "hiszem az egyetemes anyaszentegyházat". Ez eredetileg úgy volt, hogy katolikus. Mármint az anyaszentegyház.

Mindenki egyetemesnek fordítja, kivéve a katolikusok, akik szerinte egyházpolitikai okból megtartották ezt a katolikus kifejezést, függetlenül attól, hogy a szöveget teljes egészében lefordították.

A Bibó írások nem csak afféle internetes oldalak, hanem komolyan megfontolandók! Ajánlom szíves figyelmedbe...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
A Wikipédából van a leírás.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Katolikus


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 20:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
A Wikipédából van a leírás.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Katolikus


Gondoltam.

Bibó azért érdekes, mert a 20. század legnagyobb magyar gondolkodója volt. Reformátussága annyira jellemző, hogy az apósa Ravasz püspök volt, aki a két világháború között volt a református egyház meghatározó vezetője.

Bibót mind a szocik, mind a libsik, mind a jobbosok maguknak mondják, de igazából nem nagyon kedvelik, mert nem skatulyázható be sehová. A katolikusok sem szeretik valójában, igazából a protestánsoknak kellene legalább megadni neki, ami jár. A tiszteletet, és az odafigyelést.

Mindenki rá hívatkozik, de senki sem szereti igazán, mert tényleg igazi kálvinista volt. Olyan pontosan, precízen meghatározó, szókimondó. Nagy ember volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:07 
Szia Sándor!

Én is egyetemes vagyok, része Krisztus egyetemes anyaszentegyházának.
De miért sajátítják ki közösségek az "egyetemes", az "evangéliumi" és még sorolhatnám neveket?

A baj csak az, hogy aki mást vall, mint ezen közösségek alap elvei, törvényei, azokat megfosztja, hogy magukat egyetemesnek, evangéliuminak nevezze.

Szeretettel:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
Szia Sándor!

Én is egyetemes vagyok, része Krisztus egyetemes anyaszentegyházának.
De miért sajátítják ki közösségek az "egyetemes", az "evangéliumi" és még sorolhatnám neveket?

A baj csak az, hogy aki mást vall, mint ezen közösségek alap elvei, törvényei, azokat megfosztja, hogy magukat egyetemesnek, evangéliuminak nevezze.

Szeretettel:
Péter


Na erre mondom, hogy kritikus, de baráti hittestvérei vagyunk más gyülekezeteknek...!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 18:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 06., szombat 22:46
Hozzászólások: 6
Amíg nem szektáról van szó, miért krll kötözködni más egyéázakkal??? Annyira bánt ez a fórumon lévő szavak müögé bújó mérhetetlen agresszió és intolerancia :( Már én is ideges lettem:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

a katolikus egyház tanítása más egyházakról
HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 15:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
A II. Vatikáni Zsinatnak az ökumenizmusról szóló határozata kifejti: "Az üdvösség eszközeit hiánytalanul csak Krisztus katolikus Egyházában, az üdvösség egyetemes eszközében érhetjük el. Hitünk szerint ugyanis a Péter vezetése alatt álló egyetlen apostoli kollégiumra bízta az Úr az új Szövetség összes javait, hogy létrehozza Krisztus egy testét a földön; melybe teljesen be kell épülnie mindazoknak, akik valamilyen módon már Isten népéhez tartoznak. (KEK, 816. pont)

Mint szentség az Egyház Krisztus eszköze. "Az Egyház Krisztus kezében mindenki megváltásának eszköze", [202] "az üdvösség egyetemes szentsége", [203] mellyel Krisztus "Isten emberek iránti szeretetének misztériumát egyszerre kinyilvánítja és megvalósítja". [204] Az Egyház "Istennek az emberi nem iránti szeretete látható terve", [205] ami arra irányul, hogy "az egész emberi nem Isten egyetlen népévé váljon, Krisztus egy testévé nőjön össze, a Szentlélek egy templomává épüljön". (KEK, 776. pont)

Hogyan kell érteni ezt az egyházatyák által gyakran ismételt kijelentést? Pozitívan fogalmazva azt jelenti, hogy minden üdvösség Krisztustól, a Főtől jön az Egyház által, ami az ő teste:

"A Szentírás és a hagyomány alapján a zsinat azt tanítja, hogy ez a földön vándorló Egyház szükséges az üdvösséghez. Mert egyedül Krisztus a közvetítő és az üdvösség útja, aki az Ő testében, ami az Egyház, jelenik meg számunkra; Ő maga pedig kifejezetten hangsúlyozva a hit és a keresztség szükséges voltát, egyúttal az Egyház szükségességét is megerősítette, melybe a keresztségen mint ajtón át lépnek be az emberek. Ezért nem üdvözülhetnek azok az emberek, akik tudják ugyan, hogy Isten Jézus Krisztus által az üdvösség szükséges intézményének alapította meg a katolikus Egyházat, megsem akarnak belépni oda vagy megmaradni benne." (KEK, 846. pont)

Ezt hogyan magyarázzák a katolikusok? Ezek szerint a katolikus egyház nem is tekinti egyháznak a protestáns egyházakat, és az üdvösséget csakis a saját maga egyházában jelöli meg. Ne válalljunk vele ökumenét, ha eleve nem vállal velünk ökumenét, mert az egész így csak merő, nyers, de ügyesen leplezett képmutatás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 15:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Katolikus részről én is így érzem sokszor. Főleg azért, mert a hivatalos álláspontjuk ez, hogy az ökumené akkor és úgy valósul meg, amikor a többi kisegyház VISSZAtér a katolikus egyházba.

De hétköznapi, emberközi szinten nincsenek ekkora különbségek sztm.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 17:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ide is.... ha már itt is szóbakerült:

http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=619&#619

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 19:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Az a fajta ökumené emberek szerinti ökumené!
De az Úr másképp gondolja!

Ézs 55:8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!
Ézs 55:9 Mert a mint magasabbak az egek a földnél, akképen magasabbak az én útaim útaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál!


Az hogy csak a te/mi nézetünk az egyedül üdvözítő már ott megbukik hogy emberileg gondolkodunk az Úrnak való szolgálatról, mi tetszik Neki!
Hát még ha nem vesszük észre hogy a másiknak egészen más lehet az amit az Úr szerint kell végeznie!
Ja: Péter nem volt Pápa sosem ha jól tudom, még a püspökség sem azonos "rang" az Apostolsággal!
Nem így beszélt az Úr az üdvözülés útjáról!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 12., hétfő 11:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Nem gondolom,hogy -szervezetileg- az egyházak csatlakozzanak a Római Katolikus Egyházhoz. Vannak az úgynevezett "keleti" keresztény egyházak (orosz-román-bolgár-szerb,stb. ... Orthodox,és az örmény,kopt,stb. ...egyházak,amelyek sohasem váltak ki a Római katolikus Egyházból. Hova térnének vissza? Vannak olyan protestáns felekezetek,amelyek sem szervezetileg-sem egyénileg nem álltak kapcsolatban a Római Katolikus Egyházzal. Ők sem tudnának visszatérni- oda ahol sosem voltak,és a hitnézeteik, hitgyakorlataik miatt "be sem férnének" a (római) katolikus keretbe. Így látom én....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 05., kedd 22:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://mindennapi.hu/cikk/egyhaz/torten ... 04-04/2455

Akkor elfogadja a HGY azt a támogatást, amit nem szabadna a történelmieknek használniuk?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 03:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Lassan már ezen_s e m _ csodálkozom..... Németh Sándor egy "klubban" Erdő Péterrel.... és a Hit Gyülekezete,mint történelmi egyház... Változnak az idők! Nemrég még az "egyház" kifejezés is szitokszó volt Jehova Tanúinál,-pár éve pedig hivatalos titulusa ez egykori felekezetemnek. Ma 23 ezer tag van ott-lassan 100 éves múlttal Magyarországon. Abszolút nem lenne meglepetés,ha az Őrtorony-szervezet is történelmi egyházi státuszt kapna :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 06., szerda 05:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Engem nem zavar, ha a HGY is kap támogatást, csak ne egyen kettős mérce.
És igen, az idő múlásával, történelmi lesz egy közösség.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség