Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
 

Re: Más keresztény egyházak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 07:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ex, a vallásszabadságért kéne politizálni a keresztyén egyháznak?
Ezt bibliailag kéne kimutatni!
- Jézus ezért nem politizált
- az apostolok ezért nem politizáltak
- az első keresztyének sem tették
Nagy Konstantin idejében megkapták a vallás szabadságot, de nem ekkor jött létre az államegyház, csupán az állam a pogány vallás mellet elismerte a keresztyénséget - és itt kezdődött a lejtő....
A világ számára a politikai hovatartozás adja a törésvonalat, nem hinném, hogy ennek helye van a keresztyén gyülekezetben, egyházban.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 09:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen!

(mégis mikor beírtam az "üldözés" kulcsszót, íme lett nagy felháborodás, még topic is született belőle...)

viewtopic.php?f=15&t=29&p=58192#p58192

viewtopic.php?f=12&t=558

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 11:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, a politikai szerepvállalással együtt jár a hatalom.
A politikusoknak van hatalmuk és ha egy keresztyén közösség politizál, akkor politikai hatalmat gyakorol. (Te magad sem vonod ezt kétségbe, max. más irányba mutatsz, pl. zsidók védelme politikai úton)
Namármost azon gondolkodtam, hogy ha igaz az, hogy lehet politizálni, de nem lehet a hatalommal összefonódni, akkor egyértelmű, hogy a választások után a keresztyének mindig a vesztes párthoz húznak.
Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

Mi az, hogy vallás szabadság? (nincs is ilyen a Bibliában, nem fogsz találni ilyen kifejezést)
Ha jól értem az, hogy az ember ne szenvedjen hátrányt azért, mert gyakorolja a vallását? Ezzel az igénnyel lép fel a keresztyén közösség valamelyik párt felé. (Ti az SZDSZ-t találtátok meg)
A kérdés, hogy mit ad cserébe a keresztyén közösség? (mert a világba ez így működik, ha akarod, ha nem)

Nézd, nem kell, hogy anyagi támogatást kapjanak a keresztyének, elég nekik a vallás szabadság ígérete, hogy ne hirdessék az Evangéliumot.
Milyen jó, hogy vannak, akiknek nem annyira fontos a vallás szabadság, mint pl. az, hogy ne menjenek el szó nélkül a Jézus Krisztus által tanított Ige megcsúfolása mellett. (Legyen meg az én országom)
Ex, az Evangéliumot lehet szabadon hirdetni, a Fidesz is arra segíti az egyházakat, hogy tegyék! Olvastad a linket?
Persze, ha az Evangélium hirdetésének egyedüli letéteményese a HGY, akkor lehet hogy igazad van 4 évre visszanézve, ugyan akkor 12 évig nekünk tettek keresztbe, ahol csak lehetett.

Kedves Indu!

De, lehet a legnagyobb szekta a katolikus felekezet. Amint önmagát hibátlannak tartja, amint mindenkit átkozottnak tart, akik más felekezetben találták meg a Megváltót, ezzel már is azzá váltak.
Ha lefordítom ezt gyülekezeti szintre innen válik szörnyűvé a helyzet.
Talán ez a fórum egy picit segítség abban, hogy ebbe a sötét bűnbe ne essünk bele.

Ugyan akkor ugyan olyan szörnyű bűnnek tartom, ha valaki felekezetből térít meg embereket felekezetbe.
Az én megtérésemnek semmi köze nem volt a katolikusok bűnéhez.
Az Ige a SAJÁT bűneimet hozta elém és a Krisztus keresztje ezután ragyogott fel.
(ez most sincs másként)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, egyet értek az üldöztetéssel!
Finomítani szerettem volna, hogy vegyük komolyan, a saját hülyeségem miatt is "üldözhetnek" a testvérek. Ez nem egyenlő azzal, hogy Jézus Krisztusért szenvedek.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 14:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Péter!
Idézet:
Ugyan akkor ugyan olyan szörnyű bűnnek tartom, ha valaki felekezetből térít meg embereket felekezetbe.

Egyrészt a lakosság jó részét bekeresztelik ebbe vagy abba a felekezetbe, de hogy megtéríti-e őket valaki, az egy nagy kérdés. (Tehát a formális keresztségük mellett még bizony parlagon hevernek, és hála annak, aki veszi a fáradságot, és beevagelizálja egy felekezetbe.)
Másrészt én katolikus voltam, és nagy öröm, és az életem legnagyobb eseménye, hogy lett bibliaismeretem, hitem, gyülekezetem. Ezt nem szabad bűnnek nevezni, mert ez egy áldás. És jó dolog a babonás, nem biblikus, máriás stb dolgoktól is eltávozni. Ez is egy áldás.

Persze nyilván az sem OK, ha valaki ide-oda bolyong, és sehol nem tud tartósan megragadni - de ez sem a "térítők" bűne. Ha pedig erős hited és elkötelezettséged van a felekezetedben, akkor úgyis immunis vagy ezekre nem?

Emellett pedig jó dolog nyitottan állni a bibliai kérdésekhez. Én szeretném magam annyira nyitottnak gondolni, hogy ha valaki valami nagyobb világosságot mutatna, mint amit most ismerek, akkor követném, akár gyülekezetváltás árán is.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 15:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Ex, a vallásszabadságért kéne politizálni a keresztyén egyháznak?
Ezt bibliailag kéne kimutatni!
- Jézus ezért nem politizált
- az apostolok ezért nem politizáltak
- az első keresztyének sem tették
Nagy Konstantin idejében megkapták a vallás szabadságot, de nem ekkor jött létre az államegyház, csupán az állam a pogány vallás mellet elismerte a keresztyénséget - és itt kezdődött a lejtő....
A világ számára a politikai hovatartozás adja a törésvonalat, nem hinném, hogy ennek helye van a keresztyén gyülekezetben, egyházban.

Kedves Lit!
Amikor valaki az evangéliumot hirdeti, abban a pillanatban politikai tényezővé is válik, tehát akar vagy sem, politizál. Amikor Péteréknek megtiltották, hogy Jézus nevében prédikáljanak, elhangzott az első vallásszabadságért szóló mondat: "Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek."
Jézus is politikai tényező lett már a születésekor is, de mikor prédikált mindenképpen.
A zsidók egy része a harcos megváltást várta tőle, de végeredméynben a politika és a vallás kooperációjában ölték meg.
"1. Festus tehát, miután bement a tartományba, három nap mulva felméne Jeruzsálembe Cézáreából.
2. Panaszt tőnek pedig néki a főpap és a zsidók főemberei Pál ellen, és kérék őt,
3. Kérvén magok számára jóindulatát ő ellene, hogy hozassa át őt Jeruzsálembe, lest vetvén, hogy megölhessék őt az úton.
4. Festus azonban azt felelé, hogy Pált Cézáreában őrzik, ő maga pedig csakhamar ki fog menni:
5. Akik azért köztetek, úgymond, főemberek, velem alájővén, ha valami gonoszság van abban a férfiúban, emeljenek vádat ellene."
Bizony Pál is kiállt a vallásszabadságért. Akkor is politizált. Mikor a császárra apellált, az akkori politikai rendben kereste az igazát, hogy hirdethesse az evangéliumot és a vádak alóli felmentést.
Egyébként nem ismerős? A főpapok a hatalom segítségével akarták akkor is elintézni a "vallási konkurenciát".:)
Szóval az apostolok is politizáltak, mert az evangélium hirdetése mindig, minden korban politikai kérdés.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 15:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, a politikai szerepvállalással együtt jár a hatalom.
A politikusoknak van hatalmuk és ha egy keresztyén közösség politizál, akkor politikai hatalmat gyakorol. (Te magad sem vonod ezt kétségbe, max. más irányba mutatsz, pl. zsidók védelme politikai úton)
Namármost azon gondolkodtam, hogy ha igaz az, hogy lehet politizálni, de nem lehet a hatalommal összefonódni, akkor egyértelmű, hogy a választások után a keresztyének mindig a vesztes párthoz húznak.
Ugye ezt te sem gondolod komolyan?

Kedves Péter!
A politikai szerepvállalás nem feltétlenül jár együtt a hatalommal. Főleg ha ez a szerep éppen a hatalommal szemben áll fel.
Amikor az egyház gyakorolja a föld sója és világ világossága elhívását, akkor politikai szereplővé válik, de ez nem jelent hatalmi politizálást.

Idézet:
Mi az, hogy vallás szabadság? (nincs is ilyen a Bibliában, nem fogsz találni ilyen kifejezést)
Ha jól értem az, hogy az ember ne szenvedjen hátrányt azért, mert gyakorolja a vallását? Ezzel az igénnyel lép fel a keresztyén közösség valamelyik párt felé. (Ti az SZDSZ-t találtátok meg)
A kérdés, hogy mit ad cserébe a keresztyén közösség? (mert a világba ez így működik, ha akarod, ha nem)

Remélem a vallásszabadsággal kapcsolatos kérdésedre az előzmények után már nem kell válaszolnom.
Ne szenvedjen hátrányt hite gykorlása és az evangélium hirdetése miatt.
Az SZDSZ-el kapcsolatos dolgokat már annyiszor elmagyaráztam és nem hiszem el, hogy érthetetlen voltam. Nem a HGy lépett fel igénnyel egy párt elé. Az a szervezet volt, aki természetesnek tekintette a vallásszabadság igényét akkor is ha maga nem volt vallásos. Ezért támogatta akkor a HGy nem fordítva.
Ezt akkor szerintem nagyon is jól tette, mert végül is vallásszabadság ügyben ezáltal nagyobb hatása volt a történésekre mint azt akkori ereje indokolta volna.

Idézet:
Nézd, nem kell, hogy anyagi támogatást kapjanak a keresztyének, elég nekik a vallás szabadság ígérete, hogy ne hirdessék az Evangéliumot.
Ez alatt nem tudom mit/kit értesz. Példa?

Idézet:
Milyen jó, hogy vannak, akiknek nem annyira fontos a vallás szabadság, mint pl. az, hogy ne menjenek el szó nélkül a Jézus Krisztus által tanított Ige megcsúfolása mellett. (Legyen meg az én országom)
Errefelé ne menjünk most, mert akkor én mondok ennél sokkal durvább igemegcsúfolást egyházaktól.

Idézet:
Ex, az Evangéliumot lehet szabadon hirdetni, a Fidesz is arra segíti az egyházakat, hogy tegyék! Olvastad a linket?
Ez most egy pillanatnyi állapot. Az elmúl 20 évben sem volt mindig így, és most sem lehet babérokon ülni, mert ez is bármikor megváltozhat, a magyar társadalomban nem alapérték a szabad hitgyakorlás.

Idézet:
Persze, ha az Evangélium hirdetésének egyedüli letéteményese a HGY, akkor lehet hogy igazad van 4 évre visszanézve, ugyan akkor 12 évig nekünk tettek keresztbe, ahol csak lehetett.
Ezt őszintén nem értem. Milyen 4 évről van szó?
És mikor lett nektek keresztbe téve az elmúlt húsz évben?
Egyébként a HGy nem egyedüli letéteményes, ilyet nem mondtunk soha.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Indu! :-)

Idézet:
Egyrészt a lakosság jó részét bekeresztelik ebbe vagy abba a felekezetbe, de hogy megtéríti-e őket valaki, az egy nagy kérdés. (Tehát a formális keresztségük mellett még bizony parlagon hevernek, és hála annak, aki veszi a fáradságot, és beevagelizálja egy felekezetbe.)


A keresztségről annyit írtam már, hogy nem kívánok többet fárasztani senkit.
De ezekben a felekezetekben is hirdetik az Evangéliumot és hogy valaki megtér, vagy sem, az az Isten munkája.

Idézet:
Másrészt én katolikus voltam, és nagy öröm, és az életem legnagyobb eseménye, hogy lett bibliaismeretem, hitem, gyülekezetem. Ezt nem szabad bűnnek nevezni, mert ez egy áldás. És jó dolog a babonás, nem biblikus, máriás stb dolgoktól is eltávozni. Ez is egy áldás.


Nagyszerű, hogy lett hited! Hála az Úrnak. De ezt ne állítsd légyszíves szembe a katolikus régi életeddel, mert ha megtértél, akkor a régi bűnös természetedből térél meg.
A katolikus felekezet keresztény felekezet. Vannak benne tévtanítások, vannak benne túlzások (amik nem tévtanítások, csak aránytalanságok), de ne gondold kérlek azt, hogy az a felekezet ahova jársz 100%-ban Biblikus. (tudom nem gondolod)
És nem jó dolog eltávozni egyik felekezetből, gyülekezetből a másikba még ha az x felekezet tisztábbnak is tűnik.
Mindjárt folytatom....

Idézet:
Emellett pedig jó dolog nyitottan állni a bibliai kérdésekhez. Én szeretném magam annyira nyitottnak gondolni, hogy ha valaki valami nagyobb világosságot mutatna, mint amit most ismerek, akkor követném, akár gyülekezetváltás árán is.


Én meg nem! Nem azért vagyok abban a gyülekezetben, amiben, mert ez véleményem szerint világosabb a másiknál, hanem azért, mert az Úr ide épített bele.
Itt tértem meg, itt lettek hit testvéreim, akikkel óriás és győztes csatákat vívtunk közösen, itt élnek a gyermekeim, itt van küldetésem.
Amit te írsz, az nekem túl száraz...
Bocs!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 18:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Péter, félreértettél, sztem

Idézet:
De ezekben a felekezetekben is hirdetik az Evangéliumot és hogy valaki megtér, vagy sem, az az Isten munkája.

Persze, hogy hirdetik, ez nem egyházkritika akart lenni - hanem arra utaltam, hogy sok ember a keresztsége után az esküvőjén meg legközelebb templomba. Ha rendszeresen jár, az tök király!

Idézet:
Itt tértem meg, itt lettek hit testvéreim, akikkel óriás és győztes csatákat vívtunk közösen, itt élnek a gyermekeim, itt van küldetésem.

Persze, erre írtam, hogy ha meggyökeredzett az ember valahol stb... magamról is inkább mint elméleti lehetőségről írtam, a gyakorlati valószínűségét kicsinek látom. Egy kicsit ahhoz hasonlítanám, mint mikor leállok a Jehova Tanúival vitatkozni, hogy Isten-e Jézus. Nekem sokat jelentett, hogy ilyenkor többször zárójelbe tudtam tenni a hitem, és azt mondtam, jó tegyük fel, hogy nem. És innen megvizsgálni, majd eljutni arra, amiben már meg is vagyok győződve. De őszintén feltenni, hogy mi van, ha nem. Ezt a nyitottságot sztem meg kell őriznünk - de egyáltalán nem arra buzdítok senkit, hogy csalinkázzon össze-vissza. Bár személyes véleményem szerint, aki katolikus, az, ha megismeri a Bibliát, az nem tud már jó szájízzel ott maradni, és nem is buzdítanám erre, csak mert ott is hirdettetik valamiféle evangélium :)
((De nyilván ennek is lelkiismereti kérdésnek kell lennie, vezetést kell kérnie, és el tudom fogadni, ha valakinek az a vezetése, hogy maradjon, a többiek ébresztgetésére, de ne kényelemből.))

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 19:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

A vita stílusoddal (tegyem félre a megrögzöttségeim) példát adsz nekem mindenkor.

A katolikus dologgal nem értek már egyet.
Ha valaki megtér egy katolikus gyülekezetben, az minek a hatására történik?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 19:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
A katolikus dologgal nem értek már egyet.

De ez olyan furcsa nekem :) Te Úrvacsora helyett tudnál mostantól Szentáldozáson részt venni, ahol azt kellene vallanod - ha részt veszel benne, hogy most újra megáldozták Krisztust, és az ott a jelen levő teste, nem borzolná a lelked, mikor Máriáról mint Istenszülőről, Isten-Anyáról beszélnének, nem zavarna, hogy a pápát csalatkozhatatlannak és Krisztus földi helytartójának, teljhatalmú képviselőjének fogadd el, Atyámnak, Szentatyámnak szólíts embereket Jézus parancsa ellenére stb-stb? Ha megtérésed, az igazság megismerése után ebben hétről-hétre részt vennél, akkor azzal bizonyos mértékig igent mondanál rá, cinkos lennél benne, és ha elég ideig erőszakolja meg az ember a lelkiismeretét, utána még el is tompítja azt. Szerintem ezek a dolgok nem csereszabatosak, és ez nem játék, hanem komoly dolog. Erősen vonatkozik rá, hogy ne sántikáljunk kétfelé. Vagy ez az igazság vagy az. És amit annak megismertem, azt kövessem.

Idézet:
Ha valaki megtér egy katolikus gyülekezetben, az minek a hatására történik?

Mindig a Sztlélek hatására, ehhez még a gyülekezet sem kell. Lehet, hogy belső késztetésre olvasni kezdi a Bibliát. De lehet, hogy a gyülekezetben hallottaktól indul meg benne valami, és valóban működhet Isten lelke ott is. De ez nem mond ellent sztem a fentieknek. (kocsmában, vagy rock koncerten is megtérhet valaki, a férjemet pl a Mátrix c. film szólította meg erősen, pedig távolról sem keresztény evangelizáló műalkotás :) )




Ha valaki megtér egy katolikus gyülekezetben, az minek a hatására történik?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 08., péntek 22:15 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Literaty írta:
Ex, a vallásszabadságért kéne politizálni a keresztyén egyháznak?
Ezt bibliailag kéne kimutatni!
- Jézus ezért nem politizált
- az apostolok ezért nem politizáltak
- az első keresztyének sem tették
Nagy Konstantin idejében megkapták a vallás szabadságot, de nem ekkor jött létre az államegyház, csupán az állam a pogány vallás mellet elismerte a keresztyénséget - és itt kezdődött a lejtő....
A világ számára a politikai hovatartozás adja a törésvonalat, nem hinném, hogy ennek helye van a keresztyén gyülekezetben, egyházban.

Kedves Lit!
Amikor valaki az evangéliumot hirdeti, abban a pillanatban politikai tényezővé is válik, tehát akar vagy sem, politizál. Amikor Péteréknek megtiltották, hogy Jézus nevében prédikáljanak, elhangzott az első vallásszabadságért szóló mondat: "Istennek kell inkább engedni, hogynem az embereknek."
Jézus is politikai tényező lett már a születésekor is, de mikor prédikált mindenképpen.
A zsidók egy része a harcos megváltást várta tőle, de végeredméynben a politika és a vallás kooperációjában ölték meg.
"1. Festus tehát, miután bement a tartományba, három nap mulva felméne Jeruzsálembe Cézáreából.
2. Panaszt tőnek pedig néki a főpap és a zsidók főemberei Pál ellen, és kérék őt,
3. Kérvén magok számára jóindulatát ő ellene, hogy hozassa át őt Jeruzsálembe, lest vetvén, hogy megölhessék őt az úton.
4. Festus azonban azt felelé, hogy Pált Cézáreában őrzik, ő maga pedig csakhamar ki fog menni:
5. Akik azért köztetek, úgymond, főemberek, velem alájővén, ha valami gonoszság van abban a férfiúban, emeljenek vádat ellene."
Bizony Pál is kiállt a vallásszabadságért. Akkor is politizált. Mikor a császárra apellált, az akkori politikai rendben kereste az igazát, hogy hirdethesse az evangéliumot és a vádak alóli felmentést.
Egyébként nem ismerős? A főpapok a hatalom segítségével akarták akkor is elintézni a "vallási konkurenciát".:)
Szóval az apostolok is politizáltak, mert az evangélium hirdetése mindig, minden korban politikai kérdés.
ex

Ex! Nem gondolod komolyan, hogy Jézus és az apostolok politizáltak!
Az más dolog, hogy az evangéliumnak vannak politikai vonzatai és a világ politikai alapon ítél. Ha pedig valaki él a felsőbbség adta jogával az még ettől nem politizál.

Amiről a Szentírás beszél és amit te és néhány felekezet tesz a direkt pártpolitizálással azt nem mondhatod, hogy bibliai alap, mert nem az, beleolvasod a szövegbe a saját átpolitizált látásodat.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 09., szombat 06:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

Persze, hogy nem tudok úgy úrvacsorázni, hogy elhiszem, hogy az az ostya Krisztus teste. Máriát én is tisztelem (boldog az asszonyok között, hiszen benne fogant meg Jézus, azért ez ne semmi), de ez túl van hangsúlyozva a katolikusoknál.
A pápa mint Krisztus földi helytartója, valóban tévedés, hiszen Krisztus teste az Egyház, tehát ha valakinek képviselnie kell Őt, azok mi vagyunk.
Persze valaki lehet első a Krisztus követők között, csak hogy ez olyan teher lesz számára, amit kevesen tudnak hordozni (minden hívő szolgája lesz és látva akár csak az itt írókat, nekem ez nem menne, ill. megy)

Pár perce olvastam el a napi Igét. (nagyon szép, főleg az eleje, aztán meg a folytatás, gyönyörű)
1.Korinthus 8.

Azokon a helyeken, ahol megtérnek emberek, azt gondolom két dolog szükséges. A magvetés (Igehirdetés, olvasás) és a Szent Lélek jelenléte.
Az Ige a Lélek által szül minket újonnan. Ez egy ugyan olyan csoda, mint az, hogy te vagy én megfogantunk anno testileg és igazából ez megtörténik velünk.
Persze a második születésünknél már ott van az akaratunk is, de kb. ilyen mértékben:
"Mit akarsz, hogy cselekedjek (Isten, nem az akitől Jézus kérdezte) veled?"

Szóval....
Azt hiszem, hogy Isten szeretete jóval túlmutat rajtunk.
Én el tudom képzelni, hogy beküld, sőt beleszül és ott is tart embereket azok között, akik katolikus felekezetbe járnak, mert Neki az ott élő, még nem hitre jutott emberek is fontosak és szereti őket.
És azt is el tudom hinni, hogy ezek az emberek olyan szabadságban vannak, amitől én távol vagyok, amiről Pál is írt a levelében.

Olvastad azt az idézetet, amit bemásoltam a jó cselekedetekről? Aki bemásolta egy másik fórumon, még közelebb van hozzám.
És nem kívánom, hogy egy ilyen ember eljöjjön a katolikusok közül.
De tudod én hallottam már olyat, hogy ha valaki megtér, tuti eljön az adventistáktól, ami szerintem butaság! :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 09., szombat 07:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Ex! Nem gondolod komolyan, hogy Jézus és az apostolok politizáltak!
Kedves Lit!
Azért vagy kiakadva, mert a politizálás alatt csak annyit értesz, hogy valaki a parlamentben felszólal, ül a bizottságokban, döntést hoz a kormányban.
Tehát leszűkíted nagyon a dolgokat.
De amikor azt mondja valaki, hogy az abortusz az tulajdonképpen gyilkosság, akkor nagyon is vastagon politizál. Amikor azt mondja, hogy a homoszexualitás bűn és azok házasságának elismerése normális dolognak, az nem egyszerűen magánügy, hanem kárt okoz a társadalomnak, akkor vastagon politizál. Amikor bibliai alapon kifejti a véleményét a halálbüntetésről eutanáziáról, akkor is politizál.
A politika, eredeti jelentése szerint a város ügyeinek intézése, az emberek dolgainak intézése.
Az emberek dolgai közül a legfontosabb az üdvösség kérdése. Ebben való iránymutatás (só, világosság), az politika.
Az nem bűn, sőt, ha a keresztények ilyen fontos ügyek mellé állnak, vagy támogatnak más csoportokat akár pártokat. Ha ilyen ügyek mentén szavazások ügyében állást foglal.
Az egyház szó, az eklézsia jelentése is eredetileg egy politikai fogalom: döntéshozó népgyűlés.
A hitetlen világ által bevésett világnézeteket az újjászületéskor felül kell vizsgálni. Ezeket a meggyőződéseket is fel kell tenni az oltárra és Istenre bízni, hogy meghagyja, vagy elveszi és ad helyette mást.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. ápr. 09., szombat 09:43 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Ex!
Némileg elbeszélünk egymás mellett, de nem baj :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség