Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Re: Más keresztény egyházak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 18:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A téves igeértelmezésedre most nem reagálok. Abban úgy sem jutunk dűlőre. Inkább gyakorlom sikerrek az enyémet.


Honnan tudod, hogy siker? Mi a siker mértéke?
Én azt hiszem, hogy az irány téves, tényleg azt hiszed, hogy az Úr Jézus arra tanította a tanítványait a példázatain keresztül, hogy hogyan kell a pénzzel bánni?

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kerestem a hitvallásban az anyagi gazdagság és egészség kérdését de nem találtam.
A gazdagság - gyümölcsök - kérdése más területre vezet, ami számomra is elfogadható.

Melyik bekezdést olvassam?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 18:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Honnan tudod, hogy siker? Mi a siker mértéke?
A siker az, ha úgy törtnnek a dolgok, ahogy az meg van írva, ahogy meg van ígérve.
Ha azt mondja az ige, hogy a jókedvű adakozót szereti az Isten, úgy cselekszel és megtapasztalod Isten gazdag áldását szeretetét.
Ha azt mondja, hogy az igaz embernek a gyereke nem válik kenyérkéregetővé és ezt is megtapasztalod stb.

Idézet:
az Úr Jézus arra tanította a tanítványait a példázatain keresztül, hogy hogyan kell a pénzzel bánni?
:) Pedig arra is tanított.
Ilyeneket mondott, hogy ki mint vet, úgy arat. pl. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 07:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A siker az, hogy Isten nem vet el a bűneim miatt, hogy közösséget vállal velem annak ellenére, aki vagyok. Siker az, hogy a Szent Isten szóba áll velem, hogy bennem él. Siker az, ha a Mindenható, Örökkévaló az Édesapám.

És ebből fakad, hogy tudok már jó kedvvel adni, mert van miből.
Rossz kedvel is lehet adakozni, kényszerből. Egy fajta megfelelési vágyból (Istennek, embernek) és ehhez még jó képet is lehet vágni, hogy tudniillik, szeret az Isten. Még ezt is el lehet mellé kényszerből játszani, vagy várni, hogy az adakozásom után Isten bizonyítsa be szeretetét.

A "nem kenyérkéregetés" és az anyagi meggazdagodás között számomra nagyon nagy a különbség.

Ex, a "ki mint vet, úgy arat" példát nem találom, hol van? Érdekelne a szöveg környezet.
Jézus több olyan példát is hozott, amikor pénzt adott a király/gazdag ember valakiknek és utána elszámoltatta őket.
De ezek példázatok és a ránk bízott lelki kincsekről szólnak. Arról, hogy pl. ezen a fórumon is mire használjuk, hogy fektetjük be a nekünk adott kincseket.

A HGY hivatalos lapján nincs szó akkor az anyagi dolgokról és az egészségről?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Azt mondom pedig: Aki szűken vet, szűken is arat; és aki bőven vet, bőven is arat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 09:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Rossz kedvel is lehet adakozni, kényszerből. Egy fajta megfelelési vágyból (Istennek, embernek) és ehhez még jó képet is lehet vágni, hogy tudniillik, szeret az Isten. Még ezt is el lehet mellé kényszerből játszani, vagy várni, hogy az adakozásom után Isten bizonyítsa be szeretetét.

Igen sokmindent el lehet játszani, becsaphatják magukat emberek, csak akkor ne Isten hibáztassák és ne azokat akik az ige alapján működnek tanítanak és és az ígéreteket is megkapják.
Mondhatja valaki, hogy keresztény, a valóságban pedig köze nincs Krisztushoz, ilyen van a legtöbb.
Mondhatja valakai, hogy újjászületett, de nem született újjá.
Mondhatja valaki, hogy betöltötte a Szentszellem, de még nem találkozott vele.
De ez mind az emberek saját felelőssége, akarata, hülyesége, de most nem ilyenekről beszéltem, hanem olyanokról, akik nem hazudnak maguknak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 17:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A kérdés csak az, hogy akik már bent vannak, azok elvárásként teszik a másik elé az Isten ígérteinek betöltését, főleg, ha rossz Igemagyarázat van a hátérben és az is kérdés, hogy ez milyen szenvedéseket okoz embereknek.


Korinthusbeliekhez írt II. levél 9. rész

1.
A szentek iránt való szolgálatról felesleges is néktek írnom.
2.
Hiszen ismerem a ti készségteket a melylyel dicsekszem felőletek a macedónoknak, hogy Akhája kész a mult esztendő óta; és a ti buzgóságtok, sokakat magával ragadt.
3.
Mindamellett elküldöttem az atyafiakat, hogy a mi felőletek való dicsekedésünk ebben a részben hiábavaló ne legyen; hogy, a mint mondám, készen legyetek.
4.
Hogy aztán, ha a macedónok velem együtt odajutnak és titeket készületlenül találnak, valamiképen szégyent ne valljunk mi, hogy ne mondjam ti, ebben a dologban.
5.
Szükségesnek véltem azért utasítani az atyafiakat, hogy előre menjenek el hozzátok, és készítsék el előre a ti előre megígért adományotokat, hogy az úgy legyen készen, mint adomány, és nem mint ragadomány.
6.
Azt mondom pedig: A ki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat.
7.
Kiki a mint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.
8.
Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,
9.
A mint meg van írva: Szórt, adott a szegényeknek; az ő igazsága örökké megmarad.
10.
A ki pedig magot ád a magvetőnek és kenyeret eleségül, ád és megsokasítja a ti vetésteket és megnöveli a ti igazságtoknak gyümölcsét,
11.
Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, a mely általunk hálaadást szerez az Istennek.
12.
Mert e tisztnek szolgálata nemcsak a szenteknek szükségét elégíti ki, hanem sok hálaadással bőséges az Isten előtt;
13.
A mennyiben e szolgálatnak próbája által dicsőítik az Istent a ti Krisztus evangyéliomát valló engedelmességtekért, és a ti hozzájuk és mindenekhez való adakozó jószívűségtekért.
14.
Mikor érettetek könyörögve ők is vágyakoznak utánatok az Istennek rajtatok való bőséges kegyelme miatt.
15.
Az Istennek pedig legyen hála az ő kimondhatatlan ajándékáért.

Még mindig nem értem azt a fajta értelmezést, miszerint Jézus a bankárok okítója.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 18:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Más gazdagságról beszél az Ige és más gazdagságról tanít a HGY.

Akik szomjazzák az Igét, akik megszomorodtak már Isten szerint a bűneik felett, akiket a Szent Lélek Isten betöltött és vezérel, akik elváltoznak Krisztus képére, akik magukra nézve elfogadták Jézus halálát és feltámadását, mint bűnbocsánat és örök élet forrása, akik Isten munkatársai az Evangélium szolgálatában, akik Isten Országában vannak és ezt terjesztik a világon, azok boldogok.
És valóban vannak képmutatók, ilyen-olyan okból....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 18:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A kérdés csak az, hogy akik már bent vannak, azok elvárásként teszik a másik elé az Isten ígérteinek betöltését, főleg, ha rossz Igemagyarázat van a hátérben és az is kérdés, hogy ez milyen szenvedéseket okoz embereknek.


Korinthusbeliekhez írt II. levél 9. rész

1.
A szentek iránt való szolgálatról felesleges is néktek írnom.
2.
Hiszen ismerem a ti készségteket a melylyel dicsekszem felőletek a macedónoknak, hogy Akhája kész a mult esztendő óta; és a ti buzgóságtok, sokakat magával ragadt.
3.
Mindamellett elküldöttem az atyafiakat, hogy a mi felőletek való dicsekedésünk ebben a részben hiábavaló ne legyen; hogy, a mint mondám, készen legyetek.
4.
Hogy aztán, ha a macedónok velem együtt odajutnak és titeket készületlenül találnak, valamiképen szégyent ne valljunk mi, hogy ne mondjam ti, ebben a dologban.
5.
Szükségesnek véltem azért utasítani az atyafiakat, hogy előre menjenek el hozzátok, és készítsék el előre a ti előre megígért adományotokat, hogy az úgy legyen készen, mint adomány, és nem mint ragadomány.
6.
Azt mondom pedig: A ki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat.
7.
Kiki a mint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.
8.
Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,
9.
A mint meg van írva: Szórt, adott a szegényeknek; az ő igazsága örökké megmarad.
10.
A ki pedig magot ád a magvetőnek és kenyeret eleségül, ád és megsokasítja a ti vetésteket és megnöveli a ti igazságtoknak gyümölcsét,
11.
Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, a mely általunk hálaadást szerez az Istennek.
12.
Mert e tisztnek szolgálata nemcsak a szenteknek szükségét elégíti ki, hanem sok hálaadással bőséges az Isten előtt;
13.
A mennyiben e szolgálatnak próbája által dicsőítik az Istent a ti Krisztus evangyéliomát valló engedelmességtekért, és a ti hozzájuk és mindenekhez való adakozó jószívűségtekért.
14.
Mikor érettetek könyörögve ők is vágyakoznak utánatok az Istennek rajtatok való bőséges kegyelme miatt.
15.
Az Istennek pedig legyen hála az ő kimondhatatlan ajándékáért.

Még mindig nem értem azt a fajta értelmezést, miszerint Jézus a bankárok okítója.

Kedves Péter!
Ide idézed a bővölködés igéit és éveken át kritizálod azokat akik ezt komolyan veszik és meg is élik. :)
Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,
Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, a mely általunk hálaadást szerez az Istennek.
A HGy ezeket tanítja, és nem azt, hogy aki megtér az automatikusan meggyógyul és meggazdagodik.
Bankárok okításáról pedig csak te beszéltél, úgyhogy azt nem kérd rajtunk számon. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 19:04 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
köröket fogunk leírni, ez már volt korábban téma, pl itt:
http://wwww.parokia.hu/forum/viewtopic. ... &start=120

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 22., péntek 19:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
köröket fogunk leírni, ez már volt korábban téma, pl itt:
http://wwww.parokia.hu/forum/viewtopic. ... &start=120

Igazad van. Nem én kezdtem, de abbahagyom.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 23., szombat 11:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Csak azt a megvillantott, körbemutatott 300 000 Ft-os csukát tudnám felejteni...! :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 23., szombat 12:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, én csak annyit ismerek a HGY tanításából az anyagi gazdagságra nézve, amit te képviselsz itt. A hitvallásotokban nem olvastam erről semmit, nem találtam erről tanítást.
Ezen kívül hallottam azt, hogy hogyan és mikor történik nálatok az adakozás - ezt egy HGY-be járó kolléganőm mesélte.

Idézet:
Az Isten pedig hatalmas arra, hogy rátok áraszsza minden kegyelmét; hogy mindenben, mindenkor teljes elégségtek lévén, minden jótéteményre bőségben legyetek,
Hogy mindenben meggazdagodjatok a teljes jószívűségre, a mely általunk hálaadást szerez az Istennek.


Kegyelmét árassza ránk az Isten és nem a pénztárcáját. Kegyelmében akar gazdaggá tenni.
Célja is van ezzel, hogy legyen elég muníciónk azokra a jó cselekedetekre, amik az Istennek szereznek hálaadást.
Én sehol sem olvasok pénzről. Nem pénzben akar Isten gazdaggá tenni, hanem kegyelemben, mert sokszor egy pohár víz is elégséges arra, hogy Istennek hálát szerezzen. (Ben Hur)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 23., szombat 20:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Még két figyelmeztetés ebben a témában, magamnak is!

Az egyik, hogy Izrael leggyakrabban a Baál miatt hagyta el az Urat, aki a termékenység, bőség istene.
A másik, hogy az Úr Jézus név szerint a mammon istent említette, mint pogány istenséget.

Azt gondolom, hogy Isten népe számára ma is a legnagyobb veszély a Baál és a mammon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 24., vasárnap 18:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Mit szóltok ehhez a cikkhez? Szerintem félelmetesen és reálisan hangzik... Bárcsak ne lenne igaza...

http://nepszava.com/2011/07/velemeny/ba ... armai.html

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 185 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség