Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Re: Más keresztény egyházak
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hiába teszel szmájlit a végére, ez KOMOLY dolog :) :( :'(

annó az ÁEH létrehozásánál is kettészakadt pl. az adventista egyház... az "együttmüködökre" (HNA) és az "együtt-nem-müködökre" (KERAK)

túldimenzionáltnak éreztem a problémát egészen az utóbbi hetekig, amikor a semmiböl egyszercsak újra feltünt az a fickó, aki annó átkosban jelentett rólunk, és bejelölt a fészbukon...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 13:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
hiába teszel szmájlit a végére, ez KOMOLY dolog :) :( :'(

annó az ÁEH létrehozásánál is kettészakadt pl. az adventista egyház... az "együttmüködökre" (HNA) és az "együtt-nem-müködökre" (KERAK)

Sajnálom, ha nem érzékeled, hogy a két helyzet nagyon nem hasonlít egymásra.
Mégis miben kellene együttműködni?
Most hagyjuk azokat akiknek a pénzügyi kitömése volt a fő cél. Azok úgy is állandóan együtt akarnak működni az állammal mert számukra létkérdés.

Idézet:
túldimenzionáltnak éreztem a problémát egészen az utóbbi hetekik, amikor a semmiböl egyszercsak újra feltünt az a fickó, aki annó átkosban jelentett rólunk, és bejelölt a fészbukon...
Ehhez nem tudok hozzászólni, de szívesen meghallgatom, hogy mi az összefüggés szerinted.

Más. Itt többen méltatlankodtak, hogy valami mást vártak volna a Hgy-től. Azt persze még nem hallottam, hogy mit és az mennyire lett volna az értelmes.
Viszont én is mást vártam volna normális reakcióként sok kisegyháztól. Szerintem örülniük kellene a HGy elismerésének, mert itt nem az a lényeg, hogy a HGy első körben egyház maradt, hanem az, hogy az evangéliumnak olyan kapuk nyílhatnak meg, amik eddig keményen zárva voltak és ez nem csak a HGy-nek.
Sajnálom, hogy erre senkinek nem nyílt meg a szeme. Vagy legalább is én még nem hallottam ilyen irányú megszólalást, csak fanyalgást.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 13:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
net2rist írta:
exrefis írta:
net2rist írta:
ex nincs abban a helyzetben, hogy meghalljon...

Még meg se próbáltad. :)
ex


csak beleprovokálsz... de most akkor kénytelen leszel demonstrálni (pro vagy kontra):
...

vagyis: értem, értem, csak nem értem...


és íme a demonstráció:
bizonyíték... nem ígéret...

de legalább megpróbáltam...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Net, szuper a téma, Ami engem is hívott ősszel egy bizonyságtételre.
A címe már meg van:
Jézus a jó Fej!
:-)

Ex, azt látom az eddigi beszélgetésekből, hogy nem hazugság, amit írtam.
Egy ref. vak ember azért ment át a HGY-be mert azt mondták neki, hogy ha valaki tényleg hívő közösségbe jár, az újra láthat.
Nem jött be, de sokat szenvedett emiatt.

A HYG-vel nem az a bajom, hogy a 14-ben van, hanem a fordulat. Az a 180 fokos csavar, amit tett és az a verseny szellem, amit be akar ültetni a Krisztus testbe.

Én szívesen imádkozom minden testvéremmel az Úr Jézushoz (még veletek is megtettem :-) ) max. nem élek az eukarisztiával.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 14:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
de legalább megpróbáltam...

Ne bánd! Engem is beleprovokáltak, hogy kommentáljan a kommentet.:-)

Már csak egy kérdés van.
Halálbiztos vagy benne, hogy csak én (na meg Péter) nem vagyunk abban a helyzetben halljunk? Te biztos vagy benne, hogy mindent jól hallasz és főleg látsz?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 14:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ex, azt látom az eddigi beszélgetésekből, hogy nem hazugság, amit írtam.
Egy ref. vak ember azért ment át a HGY-be mert azt mondták neki, hogy ha valaki tényleg hívő közösségbe jár, az újra láthat.
Nem jött be, de sokat szenvedett emiatt.
Péter!
Hogy egy hites mit mondott, azt se tudjuk pontosan, az nem igazolja ezt a hazugságot. Ugyanis bármit mondott, az illető utána elment a HGy-be és hallhatta direktbe a tanításokat. Ott ilyen marhaságot soha nem mondtak.
Nyilvánosak a hitvallások, mind a betegségekkel mind a bővölködéssel kapcsolatban. Nem azt tanítják amit te állítottál.

Idézet:
A HYG-vel nem az a bajom, hogy a 14-ben van, hanem a fordulat. Az a 180 fokos csavar, amit tett és az a verseny szellem, amit be akar ültetni a Krisztus testbe.
Szívesen olvasnám, hogy szerinted mi a 180 fokos fordulat.
A teljesítmény elv és a haszonelvűség pedig nem a HGy találmánya, hanem benne van a Bibliában. Ezt fedezték fel anno a puritánok és végső soron.. na de hagyjuk.
A tanítványok kaptak egy nyílt parancsot az Úrtól: Tegyetek tanítványokká minden népeket. Azon kívül emlékeztetnélek, hogy értékelte az Úr, a kiosztott gerákból hasznot hajtó és a megörző sáfárokat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
...
Halálbiztos vagy benne, hogy csak én (na meg Péter) nem vagyunk abban a helyzetben halljunk? Te biztos vagy benne, hogy mindent jól hallasz és főleg látsz?
üdv
ex



TERMÉSZETESEN nem! Viszont BÁRMIKOR kész vagyok változtatni a "világnézetem" bármely elemén, ha az újabb információk alapján tarthatatlanná válik az illetö elem...

több ilyen kérdés is van, ahol jelenleg is "cseppfolyós a véleményem", keresem a "szilárdulási pontot"

szándékosan mondok olyat, ahol tudom, hogy a HitGyüli is "szembemegy sajátmagával": a párkapcsolatban élök megtérés utáni kezelése ilyen például

"az ortodox vélemény szerint" ugye a sorrend így nézne ki:
- megtérés
- (szét)válás
- bünbánat, megtisztulás
- leánykérés
- esküvö
- "visszatérés az együttéléshez"


vagy mondhatnék egy más szempontból "kirívó" példát is:
vannak olyan témák, amiben MARKÁNSAN különbözik a véleményem a pásztorom véleményétöl! mivel a közös szolgálatot nem érinti, mind a ketten intenzíven keressük Isten akaratát, és EGYSÉGBEN vagyunk a KÜLÖNBÖZÖSÉGÜNKBEN is

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 14:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
TERMÉSZETESEN nem! Viszont BÁRMIKOR kész vagyok változtatni a "világnézetem" bármely elemén, ha az újabb információk alapján tarthatatlanná válik az illetö elem...

több ilyen kérdés is van, ahol jelenleg is "cseppfolyós a véleményem", keresem a "szilárdulási pontot"

Ez így korrekt, én magam is ezt vallom. Viták azért vannak, mert a téynek meg a vélemények néha keverednek az emberekben, nam meg az arányok.:-)
(Péternek pl van egy nézete a HGy-ről, ami egy hazugságon alapul)

Idézet:
szándékosan mondok olyat, ahol tudom, hogy a HitGyüli is "szembemegy sajátmagával": a párkapcsolatban élök megtérés utáni kezelése ilyen például

"az ortodox vélemény szerint" ugye a sorrend így nézne ki:
- megtérés
- (szét)válás
- bünbánat, megtisztulás
- leánykérés
- esküvö
- "visszatérés az együttéléshez"
Nem üdvösségi kérdésekben nem baj, sőt, ha változtatnak/tunk a dolgokon.
A szellemi vezetés meg egyébként is felülírja a már már rögzített szabályokat (árnyék körberajzolás!?:-))
A higyüliben olyan is előfordul, hogy két boriban végzett fiatalt(nem éltek együtt illegálisan) nem adtak össze, mert a pásztor nem látta a fiú látását, elképzeléseit.
Hivatalosan összeházasodtak, de a gyülis esküvőjök nem volt. Most így házasok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
és most ez így jó? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
és most ez így jó? :O
Csak azért mondtam, hogy szinesítsem a változásokról szóló palettádat.
Nekem tetszett a történet. Nem baj ha komolyan veszik magukat, ha már esküdni, meg esketni akarnak emberek.
De nem tanításként hallottam szinpadról, hanem ismerettségi körben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, a gírák és hasonló példázata az Úr Jézusnak PÉLDÁZAT!
Nagyon sokat beszélt Jézus a pénzről, de nem azért, mert bankárokat akart faragni, hanem mert ezen az úton is Isten Országát akarta közelebb hozni.

Hitben, kegyelemben, örömben, békességben, szeretetben, mértékletességben gyarapodó életre hív Jézus Krisztus.
A növekedés Isten Országára jellemző, DE én nem hiszem, amit a HGY tanít, hogy ez anyagi értelemben is törvényszerű.
Sőt, éppen elszegényedés közben is valaki egyre közelebb kerülhet az Úrhoz.
pl. egy megtért ismerősöm milliárdokat veszített el pár év alatt és így került közel Jézushoz.

Hogy ki mivel halászik, milyen "csalit" tesz a horogra és hova dobja be a horgot, az számomra fontosabb, mint az egyházi törvény keretei.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nyilvánosak a hitvallások, mind a betegségekkel mind a bővölködéssel kapcsolatban. Nem azt tanítják amit te állítottál.


Akkor mit?

Idézet:
Szívesen olvasnám, hogy szerinted mi a 180 fokos fordulat.


A támogatás elutasítása és befogadása.

Idézet:
Tegyetek tanítványokká minden népeket. Azon kívül emlékeztetnélek, hogy értékelte az Úr, a kiosztott gerákból hasznot hajtó és a megörző sáfárokat.


LELKI kincsek Ex, LELKI....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 15:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Akkor mit?
http://hit.hu/hitvallas

Idézet:
A támogatás elutasítása és befogadása.
Péter! Eddig is egyház volt a Hgy, támogatás vonatkozásában semmi nem változik.
Adó és járulék kedvezmények, mint eddig. Támogatás mint eddig, vagyis az 1% kiegészítésen kívül nulla. Az egyszázalék meg valószínűleg meg fog szünni, legalább is a logika szabályai szerint, hiszen az Szja-t jelentősen csökkenti az egykulcsos, pláne ha végre kivezetik a szuperbruttó ostobaságot a rendszerből

A téves igeértelmezésedre most nem reagálok. Abban úgy sem jutunk dűlőre. Inkább gyakorlom sikerrek az enyémet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 16:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:
de legalább megpróbáltam...

Ne bánd! Engem is beleprovokáltak, hogy kommentáljan a kommentet.:-)

Már csak egy kérdés van.
Halálbiztos vagy benne, hogy csak én (na meg Péter) nem vagyunk abban a helyzetben halljunk? Te biztos vagy benne, hogy mindent jól hallasz és főleg látsz?
üdv
ex


drága ex!

baromira nem ide tartozik, de kegyetlen jó szemléltetés:

idéztem a fészen Bogár Lászlótól egy JÓ mondatot

mire te rákommenteltél: "jaj, ne, csak Bogár Lászlót ne!"

én meg jól kitöröltem a kommentedet...


számomra egyértelmü, hogy egy olyan ember is mondhat JÓT, akivel amúgy 90%-ban nem értek egyet...

te most BIZONYÍTOTTAD, hogy "dobozolsz"

én meg bizonyítottam, hogy te bizonyítottad, ezzel lényegében azt bizonyítottam, hogy bedobozoltalak a bizonyítottan dobozoló emberek közé... na ITT hagytam abba...

de szerintem érted, hogy mire gondolok!

a PREkoncepció öl-butít-nyomorba dönt!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Más keresztény egyházak
HozzászólásElküldve: 2011. júl. 21., csütörtök 17:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:

drága ex!

baromira nem ide tartozik, de kegyetlen jó szemléltetés:

idéztem a fészen Bogár Lászlótól egy JÓ mondatot

mire te rákommenteltél: "jaj, ne, csak Bogár Lászlót ne!"

én meg jól kitöröltem a kommentedet...


számomra egyértelmü, hogy egy olyan ember is mondhat JÓT, akivel amúgy 90%-ban nem értek egyet...

te most BIZONYÍTOTTAD, hogy "dobozolsz"

én meg bizonyítottam, hogy te bizonyítottad, ezzel lényegében azt bizonyítottam, hogy bedobozoltalak a bizonyított emberek közé... na ITT hagytam abba...

de szerintem érted, hogy mire gondolok!

a PREkoncepció öl-butít-nyomorba dönt!

Az a mondata is igaz, amit Stalker idézett a magyar topicban.
Azzal együtt én még kommelhetem, ahogy tettem, nehogy a többi sületlenségeit is jónak gondolják.
A dobozoláshoz meg csak annyit, hogy ez megkerülhetetlen gondolkodásmódja, vagy eszköze az embereknek, ahogy a világot leképezik, kezelik. Vagyis az egyszerűsítés, az ökölszabályok szerinti döntések megítélések.
Te, mint kiművelt pszichológus tudhatod. Az embernek mindig addigi részismereteik alapján, teljes információ hiányában kell megítélni a helyzetekez és dönteni, mert a tökéletes döntéshet szükséges információt elméletileg sem tudja begyűjteni. Csak fontos döntések előtt, és ha van ideje tud és igyekszik több ismeretet szerezni az ember. Tehát egyszerűsít, dobozol. Ez nem sértés számomra.
Bogár László gazdasági látásairól viszont nem felületesek az ismereteim, mert elég sok írásban kifejtette és a nyilvánosság elé tárta. Mivel a téma érdekel. ismerem a tévelygéseit. Bocsásd meg nekem, ha a nem létező hajam szála az égnek áll tőle. :-)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség