Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 17:42 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nem kötözködés kedves Tavasz!

Valami benn maradt , és nem mondtad tovább!
Idézet:
megvallom, nem tudok sokat a kereszténység történelmi hátteréről, de lehet, hogy el sem jutott volna ide, ha...


Szóval kíváncsiság!
Ha te számodra megfogható , hogy mi lett volna a kat nélkül oszd meg velem, ne hagyj itt félig tudással!
Szeretettel Tamás

Mé kötözködnék?

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 17:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
előbb megválaszoltam, lapozz vissza


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 17:49 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Akkor két malomba őrölünk!
Én keresem de nem látom , azaz nem tudom milyen kérdésre milyen választ adtál!
Idézet:
Ez a kérdés nem olyan megfoghatatlan Tamás szvsz.

szóval melyik kérdés és hol a válasz?
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 17:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tamás12
Idézet:
Katolicizmus nélkül mi lett volna , az egy olyan találgatás lenne aminek nem sok értelmét látom, mert ez van ami van és ezt visszacsinálni már nem lehet!


tavasz
Idézet:
ex, megvallom, nem tudok sokat a kereszténység történelmi hátteréről, de lehet, hogy el sem jutott volna ide, ha...


Idézet:
...ha nem lett volna a katolikus egyház...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 02., kedd 17:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 17:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nem bántani akarlak ex, de az abortuszkérdésben mégiscsak a történelmi egyházak hallatták leginkább a hangjukat, és nem a szabadkeresztyén mozgalmak. A hitgyüli is hallgatott, hozzám legalábbis nem jutott el a hangjuk. Vagy talán nem is akarták, hogy hallja a világ? Az SZDSZ prominensei közül elég sokan a hitgyüli soraiban ülnek. És megszavazták gond nélkül, hogy 18 évesen meddővé lehessen műteni valakit. Általuk sem igen hallottam a HGY szavát abortusz-kérdésben.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 17:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
na erre gondoltam. Én kifejezetten a katolikus egyház hangját hallottam, ez mondjuk lehet, hogy csak a média miatt van, meg az én tájékozatlanságom miatt,



felmerült itt más vonatkozásban is a katolikus egyház szerepe, de símás elsiklottatok felette.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 18:03 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm!
Én a kérdésem után kerestem a választ! :)

Ha mi lett volna, kérdést folytatnánk az az úgy hangozhatna:

Mi lett volna a kereszténységgel, ha a katolicizmus>nem lett volna államvallássá?

nekem ez érdekesebb mint a legelső kérdés.

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 18:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tamás12 írta:
Nem kötözködés kedves Tavasz!

Valami benn maradt , és nem mondtad tovább!
Idézet:
megvallom, nem tudok sokat a kereszténység történelmi hátteréről, de lehet, hogy el sem jutott volna ide, ha...


Szóval kíváncsiság!
Ha te számodra megfogható , hogy mi lett volna a kat nélkül oszd meg velem, ne hagyj itt félig tudással!
Szeretettel Tamás


Na szóval visszatérve, arról írtam, hogy lehet, hogy a kereszténység megmaradt volna egy kicsiny magnak ott, ahol elindult.

Ha nem lett volna katolikus egyház, nem lett volna mit megreformálni.

De én nem a katolikus egyház támogatására akarok kelni, csak tényekről beszélni.


Számomra az a kereszténység, amit Jézus "hirdetett".

Tényleg, létezik más kereszténység? Vagyis kereszténység(nek lehet nevezni) az(t), ami Jézus előtt volt :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 18:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
JennyT írta:
Nem bántani akarlak ex, de az abortuszkérdésben mégiscsak a történelmi egyházak hallatták leginkább a hangjukat, és nem a szabadkeresztyén mozgalmak. A hitgyüli is hallgatott, hozzám legalábbis nem jutott el a hangjuk. Vagy talán nem is akarták, hogy hallja a világ?

A hallatás az csak média tér kérdése. Az összes evangéliumi gyülekezet radikálisan abortus ellenes. A média szmára pedig a szervezet mérete, vagy a botrány mérete adja a hírértéket. Hitgyüli sem halgatott soha ebben az ügyben. A katolikusok kiállása hogy jutott el hozzád? A medián keresztül. Ha média elhallgatja, akkor nem tudsz róla.
Annál nagyobb nyilvánosságot nem kap a hitgyüli sem mint, hogy a kiadványaiban és a ViVa-ban radikálisan hirdeti ilyen irányú nézeteit is.

Idézet:
Az SZDSZ prominensei közül elég sokan a hitgyüli soraiban ülnek. És megszavazták gond nélkül, hogy 18 évesen meddővé lehessen műteni valakit. Általuk sem igen hallottam a HGY szavát abortusz-kérdésben.

Most egy hitest sem tudsz mutatni az SZDSZ prominensei. Mondjuk volt ilyen, de abortus és hasonló kérdésekben mindig a lelkiismeretük szerint szavaztak akát a frakció ellenében is. Le lehet ellenőrizni.
Nem bántottál, meg egyébként is az abortus kérdés azon kevés dolog között van amiben a katolikus egyház helyes állásponton van.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 18:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
Nem bántottál, meg egyébként is az abortus kérdés azon kevés dolog között van amiben a katolikus egyház helyes állásponton van.
ex


Ex,
nem arról van szó, hogy a keresztény felekezetek nem ugyanezt vallják, MÉG JÓ, HOGY.

De nagyon sok kezdeményezés a katolikusoktól indul, hogy ez alap erkölcsi norma legyen, törvény erejűvé váljon.
Lehet, hogy ebben a médiának van szerepe. De azért most elég nagy szerephez jutott a református egyház is, hát akkor beszéljen ezekről a dolgokról (is), ez még nem politika. Politika helyett pl. lehetne ezekről az aktualitásokról beszélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 18:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tavasz írta:
Idézet:
Na szóval visszatérve, arról írtam, hogy lehet, hogy a kereszténység megmaradt volna egy kicsiny magnak ott, ahol elindult.
Ha nem lett volna katolikus egyház, nem lett volna mit megreformálni.

A kereszténység az üldözött időszakban lett naggyá. Mivel megkerülhetetlen problémává vált, azért kellett bevonni a hatalomba. Megkísértették, felkínálták neki és sajnos ebben nem követte Jézust. Igy lett a katolicizmus. Ha ez nem lett volna, akkor nem lett volna szükség reformációra. A katolicizmus egy megromlás volt, ezért kellett visszafordulni (reformáció) az alpokhoz.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 19:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kereszténység szó gyökerében a válasz!

Krisztus követői, akiket keresztyéneknek neveztek!
Ha van más kereszténység, akkor azokra vonatkozik az Ige akiknek mondja az Úr!
Máté 7:22 Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Máté 7:23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

Ebben gondolom megállni a más kereszténység fogalmát!

Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 19:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Tavasz!

A keresztyénség szerepét Európában, a világon számomra legjobban Bibó István tudta elmondani Az európai társadalomfejlődés értelme című munkájában. Ezt az alábbi linken találod:

http://mek.oszk.hu/02000/02043/html/430.html

Meg kell mondjam, hogy kicsit nehéz olvasmány, de számomra élmény volt olvasni. Szerintem nyomtasd ki, mert monitorról lehetetlen megismerkedni vele, van vagy 100 oldalas, és tömény.

Van Bibónak egy uchrónia műfaju írása, amely csak 7 oldalas. Ebben azt a képzeletbeli állapotot írja le, hogy mi lett volna a világgal, ha nem történik meg az egyházszakadás. A zsinati mozgalmak nyertek volna, és a pápa uralma helyett önkormányzati uralma lett volna az egyháznak. Miként alakult volna szerinte a világ sorsa. Ez sokkal könnyebb, könnyedebb, és azt hiszem érthetőbb olvasmány:

http://mek.oszk.hu/02000/02043/html/540.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 19:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Tamás12 írta:
Kereszténység szó gyökerében a válasz!

Krisztus követői, akiket keresztyéneknek neveztek!
Ha van más kereszténység, akkor azokra vonatkozik az Ige akiknek mondja az Úr!
Máté 7:22 Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben?
Máté 7:23 És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket; távozzatok tőlem, ti gonosztevők.

Ebben gondolom megállni a más kereszténység fogalmát!

Szeretettel Tamás


Nem erre gondoltam kedves Tamás, hanem az ószövetségi írásokra, bár ez most egy kicsit eltér a topic témájától.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 02., kedd 19:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 19:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszi Rosta,

én is találtam valamit:

Idézet:
A katolikus szó egyetemest, általánost jelent. A szó eredete a görög katholikosz, amely a katholon ősi formát rejti magában. Ez a kata elöljárószóból („valami felé”, „valami szerint”) és az „egészet”, „tökéleteset” jelentő holon melléknévből származik. A katholon jelentése tehát: „az egészhez tartozó”, „teljességben és harmóniában levő”. A fogalom lényege az egyházi szóhasználatban: „tökéletes módon birtokolni Jézus Krisztus létének minden gazdagságát, a hit teljességét (depositum fidei) és az üdvösség minden eszközét” (az I. Vatikáni zsinat definíciója).

A korai keresztények a katolikus kifejezést szószerinti értelemben használták az egységes, osztatlan egyház leírására. Később az egyházatyák a szektás- és eretnek csoportoktól való megkülönböztetésül kezdték használni e kifejezést.

Ma a hétköznapi életben a „katolikus” szót leggyakrabban a második jelentésben használják, azaz elsősorban a katolikus egyházra, annak különféle hagyományaira, a katolikus egyház tagjaira és azok közösségeire, a katolikus egyház híveinek életével kapcsolatos dolgokra vagy jelenségekre vonatkoztatják, és a legtöbben ezen belül is a nyugati (latin rítusú) katolikus egyházra gondolnak.


A katolikus hit mélyrehatóan foglalkozik a bűn és a megváltás kérdéseivel.
Napjainkban a közvélemény előtt nagy hangsúlyt kapott vitapontok: a magzatelhajtás (abortusz) és az euthanázia (kegyes ölés) gyilkosság, és mint ilyen, bűnös, a kiközösítéssel járó cselekedet; a megtermékenyített embriók elpusztításával járó orvosi kutatás megengedhetetlen; a házassági kötelék szentségnek minősül és felbonthatatlan; a homoszexuális aktusok természetellenességük miatt bűnösök. A nők a legnagyobb tiszteletnek örvendenek anyai és feleségi szerepükben. A halálbüntetés csak teljesen kivételes esetben van jóváhagyva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 187 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 55 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség