Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Tavasz írta:
Idézet:
Szerinted Jézus radikális, fanatikus embereket akart a keresztényekből "csinálni"? Akkor miért hirdette a szeretetet

Csak mai világ sugallja azt, hogy a radikális Jézus követés, hit az összeférhetelen a szeretettel. Úgyhogy példákat mondok.
Egy szülő mikor szereti jobban a gyerekét? Ha a gyerek félelmének és nyafogásának engedve megkíméli a szuritól, vagy akkor ha beadatja neki az életmentő injekciót. Így most egyértelmű neked, ugye? De pontosan ezen vitatkozunk itt már régóta. Nem lehet megúszni szuri nélkül. Szeretetlenségnek mondjátok a kemény határozott hangot.
Ha adott egy derék tévelygő, aki azt hiszi, hogy mindennel rendben van az Isten dolgaival, ki szereti aki barackot nyom a fejére és azt mondja, hoigy te nagyon derék testvér vagy és nem számít, hogy mit teszel az Isten igéjével szemben, Ő olyan kegyelmes, hogy semmi nem számít.
Vagy az aki azt mondja, öregem nagy gázban vagy mert Isten igéje szerint közöd nincs hozzá, úgyhogy ujjá kell születned.
Isten radikális volt amikor szeretett gyermekét kínhalálra adta, Jézus radikális volt amikor ezt vállalta, a tanítványok minden hit kérdésben radikálisok voltak és minden tévelygésre keményen beszóltak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 21:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem nem jól látod Ex, nekem azzal van a bajom, amikor elutasítóan, szeretetlenül, kirekesztően, kíméletlenül szól valaki a másik emberhez, amikor egyértelmű a szeretetlenség! Amikor egy az egyben elítéli(te)k az embert.

Mellesleg nem radikális Jézus követést írtam (ez is furán hangzik), hanem radikális viselkedésről - lehet, hogy a kettő végül is uaz, tőlem viszont idegen.
Én a keresztény emberhez inkább valami belsőbb, mélyebb, visszafogottabb, a másik iránt emberséges.... hát ilyen jelzőket tudok társítani


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
picit teologizálok, jó? (tudom, nem, de nem bírom megállni, az üzenet MOST JÖTT, nem ezzel töltöttem a délutánt)


a katolikusok (bocsi, aki érintett) kicsit olyanok, mint a SAMÁRIAIAK... van egy remek szinkretista vallásuk, ahol ugye az "igazi" hit elemei szépen keverednek az örökölt pogánysággal... RANDA ELLENSZENVES KATYVASZ!!

minden IGAZHITŰ undorodik tőle


és akkor jön ez az IZÉ... ez a RABBI... és leül a "gyaur vauk" kútjához... ráadásul elkezd CSAJOZNI....

és ráadásul, mikor a nőci ATYJÁNAK nevezi JÁKÓBOT: nem hajtja el a fenébe!!! pedig TÉNYSZERŰEN HAZUDIK!!!

és mikor felteszi a NAGY KÉRDÉST: "akkor most REFORMÁTUSNAK vagy KATOLIKUSNAK lenni helyes?" (oppardon: "akkor most Kármel, vagy Mória hegyén kell-e imádni Istent?")
akkor AHELYETT, hogy VILÁGOSAN MEGMONDANÁ az IGAZSÁGOT, elkezd itt köntörfalazni, h "senem itten, senem ottan..." HÁÁÁÁÁÁT....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
óvatosabban a kifejezésekkel Net :wink:, amúgy el fogom olvasni mindjárt tartalmilag is, a fennakadás után..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, ne haragudj,így igei üzenetet nem lehet elmondani. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Drágáim,

nincs jobb dolgotok, mint ilyeneken vitatkozni??
Fontos ez? Nem az embert nézitek, akivel szemben álltok, próbálva Jézus szemével látni?

Bocs., tudom, hogy csupa jó dolgot tesztek, és csakis szeretetre törekszetek mindannyian, de én igenis tudok hittársamnak nevezni nem is egy katolikus embert!

Üdv. :-)

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
picit teologizálok, jó? (tudom, nem, de nem bírom megállni, az üzenet MOST JÖTT, nem ezzel töltöttem a délutánt)


a katolikusok (bocsi, aki érintett) kicsit olyanok, mint a SAMÁRIAIAK... van egy remek szinkretista vallásuk, ahol ugye az "igazi" hit elemei szépen keverednek az örökölt pogánysággal... RANDA ELLENSZENVES KATYVASZ!!

minden IGAZHITŰ undorodik tőle


és akkor jön ez az IZÉ... ez a RABBI... és leül a "gyaur vauk" kútjához... ráadásul elkezd CSAJOZNI....

és ráadásul, mikor a nőci ATYJÁNAK nevezi JÁKÓBOT: nem hajtja el a fenébe!!! pedig TÉNYSZERŰEN HAZUDIK!!!

és mikor felteszi a NAGY KÉRDÉST: "akkor most REFORMÁTUSNAK vagy KATOLIKUSNAK lenni helyes?" (oppardon: "akkor most Kármel, vagy Mória hegyén kell-e imádni Istent?")
akkor AHELYETT, hogy VILÁGOSAN MEGMONDANÁ az IGAZSÁGOT, elkezd itt köntörfalazni, h "senem itten, senem ottan..." HÁÁÁÁÁÁT....


Bocsesz, de egyrészt az egész zsidó vallás egy szinkretista vallás volt cakli pakli. Ezek a samáriaiak meg egyszerűen rá lettek kényszerítve a zsidóságra. Erőszakkal. A Makkabeusok íe. 3 sz.-ban elköltözés terhe mellett kényszerítették őket a zsidó hit felvételére. Még a Zeusznak is hajlandók lettek volna szobrot emelni a háborúlk alatt.

Szóval nem ugyanaz a párhuzam. Találj jobbat, mert ez több sebből is vérzik.

A katolikusok azok akik fentartották a hitet. Akikből kiprotestáltuk magunkat, mivel a pápai intézmény annyira fontos volt egyeseknek, hogy inkább engedtek a szakadásnak.

Kis fazonigazítással ugyanaz a keresztyénség a világon. Ha a buddhizmussal hasonlítod össze, hát ott aztán akkorák a különbségek, hogy ahhoz képest még a mormonok is hithű keresztyének, csak egy kicsit modernek...:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ok... legközelebb álljon melléd az Orbán...

igazán csak segíteni akartam, én voltam az EGYETLEN...

igérem, többet nem teszek ilyet...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ok... legközelebb álljon melléd az Orbán...

igazán csak segíteni akartam, én voltam az EGYETLEN...

igérem, többet nem teszek ilyet...

:D
Így jár a fogatlan provokátor, akarom mondani a fogadatlan prókátor.
:D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
ok... legközelebb álljon melléd az Orbán...

igazán csak segíteni akartam, én voltam az EGYETLEN...

igérem, többet nem teszek ilyet...



Ez nem az én problémám Net! Én még attól jól alszom, hogy egyesek szerint pokoli a családi életem. Én lubickolok benne, lexarom a hülye látatlanban írt, előítéletes, általánosító véleményeket. Már bocs.

Egy kommunista főnököm mondta valamikor, amikor letámadta a másik főnök, hogy miért kell nekem azzal foglalkozni, hogy miért tüskés a másik? Ilyen napja van, vagy születéstől ilyen. Passz!

Nem probléma... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
teljesen 2pontos a duma :D

több fülem lett, mint fogam :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:37 
Kedves Tavasz!

>>Én a keresztény emberhez inkább valami belsőbb, mélyebb, visszafogottabb, a másik iránt emberséges.... hát ilyen jelzőket tudok társítani.

Szeretettel figyelmeztetlek a tévedésedre!
Ezt hallhattad sokszor és sokaktól és sokan vannak, akik így akarnak keresztyének lenni.
Ez egy csapda, mert nem ez a keresztyénség, nem ez a keresztyén élet! Ez a gyümölcse, de nem ez a lényege, a gyökere!
Kérlek te se akarj ilyennek látszódni, egészen Másra kell ahoz figyelnünk, hogy keresztyénekké váljunk!

A keresztyén ember KEGYELEMBE fogadott.
Krisztus által megmutatott bűneit az Úr elé vitte, Jézus Krisztus váltságát MAGÁRA nézve érvényesítette, elfogadta, a Feltámadottat élete Urának vallja.

Amíg ez nem történik meg egy ember életében, addig alapjaiban minden a régi, csak javított kiadások vannak, amik ideig óráig megtartják az életet, de a próbák során elpusztulnak.
Kérlek ne a gyümölcsökre nézz, ne a gyümölcseinket keresd, hanem a Szőlőtőt és a Szőlőgazdát hívd, mert egyedűl Ő tud és akar rajtad segíteni és olyan békességgel megajándékozni, amit senki el nem vehet tőled!
Kérlek nézz az Urunkra.
Ütött-kopott kis közösség a miénk, de hidd el, a legjobbat akarja neked Ex is!
Azt, hogy fogadd el a Krisztus által megmutatott bűneidre az egyetlen megoldást.
Az Úr halálát. Ebből fakad olyan élet, amire te magad is vágysz.

Szeretettel:
Péter

Kedves Erika!

Van több olyan nyelv is, ami mások számára érthetetlen, de bizonyos emberek ezt értik.
Net szereti az Urat és tiszteli, jobban mint sem sokan gondolják!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Kavics!

Nem vonom kétségbe Netnek az Úrral való kapcsolatát.
A kifejezésmódját tartom megengedhetetlennek és nagyon sajnálatosnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
"óvatosabban a kifejezésekkel Net , amúgy el fogom olvasni mindjárt tartalmilag is, a fennakadás után.. "

"Net, ne haragudj,így igei üzenetet nem lehet elmondani."

Erika, Tavasz, ti kizárólag Jókai stílusában társalogtok a hétköznapokban is? Erika, te biztos tudod, miilyenek a gyerekfoglalkozásokon használt flanellképek. Tudom, gyönyörűek, szépek, színesek, felkeltik a gyerekek érdeklődését, és tökéletesen életidegenek. Szegény gyerek senkit se lát, aki olyan szép esésű kék-piros leplekben jár. De ez persze senkit nem érdekel, lényeg, hogy az alakoknak rózsás arcuk van, és negédesen mosolyognak.
Nekem van egy olyan érzésem, hogy csak így lehet igei üzenetet átadni. Éreztetve, hogy amit mondunk, nem egy szép illusztráció valamihez, hanem maga a valóság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
nem ez a keresztyén élet! Ez a gyümölcse, de nem ez a lényege, a gyökere!
Kérlek te se akarj ilyennek látszódni, egészen Másra kell ahoz figyelnünk, hogy keresztyénekké váljunk!

:)
Péternek ötös!
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség