Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Egy darabig most nem is fogok, később jövök még. Szia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 08:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Mit jelent kereszténynek lenni?

hogy SZÁMOMRA mit jelent, arról beszélhetek :)

nekem azt jelenti, hogy - valami CSODA folytán - kapcsolatba lépett velem a világegyetem leghatalmasabb Lénye :)

és - ebből a kapcsolatból adódóan - elkezdtem változni, félénk-gátlásos-megszólalni_se_képes és közutálatnak örvendő kirekesztett emberből az lett, amit látsz :) (tudom, ez nem mindenkinek öröm, maradtam volna a sarokban, de ez van :D )

és - mivel VELE járok a hétköznapjaimban - nem tudom ELHALLGATNI az Ő jelenlétét-hatalmasságát-csodáit :)

ennek vannak bizonyos kockázatai és mellékhatásai (melyeket most szintén az első kérdésre adott válasz szerint, a MAGAM előtérbe tolását kerülendő: nem részleteznék)

mindenesetre azt látom, hogy a dolog RAGÁLYOS :)

érzelmileg bénult, teljesen bezárkózott sérült emberből --- kinyílt, sugárzó, mindenki számára örömet adó, "ajándék"-személyiség

falunkbéli zárkózott, múltban élő (nagyszülei által nevelt) postás srácból --- szilveszteri aktivity-party GYŐZTES csapatában részt vevő, megtért, életvidám, nyitott srác

ez csak két példa a "járványból"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 08:54 
Net, ha esetleg majd reagálnál arra, amit írtam, megköszönöm. De ha neked a felületes ide-odamondogatás jelenti a fórumozást, akkor nem várok semmit. Így viszont nehéz megismerni egymást (a fórumozóknak).
Ha vállaltad a kereszténységet, akkor vállalni kellene a kényelmetlen kérdéseket is, amit mondjuk egy kereső tesz fel, vagy te készen a saját magad által formált kereszténységet akarod csak nyújtani, az általad meghatározott feltételek mellett?

Szia Tavasz!

Vannak szavak, amiket érdemes keveset használni, mert elmossák a valóságot és reménytelenséget, hitetlenséget, szeretetlenséget sugallnak és adnak!

Annyiban csatlakozom Nethez, hogy mi ember halászok vagyunk és valóban az a cél, hogy "megfogjunk téged is" :-) de NEM A MAGUNK SZÁMÁRA!
Olyan jó, ha az emberek helyett Krisztust keresnéd és keresnénk szüntelen. Benne lehet valóság, amit számon kérsz a keresztyéneken BENNED is és bennünk is.

Szeretettel:Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Mi az, hogy keresztény érték?

ennek eldöntésére VÉGKÉPP nem vagyok hivatott

SZÁMOMRA a keresztény érték az, ami KRISZTUST KÖZVETÍTI :)


talán EGYETLEN példa:
én vagy 15 évig komolyzenész voltam, csak UTÁNA váltam "komolytalan zenésszé"
múltkor egy "tradicionális" gyülekezetből jött valaki oda, ahol a dicséretben játszottam... és - teljes meglepetésemre - FELTŰNT NEKI a basszusmenetem KLASSZIKUS íze
az ÉN számomra ez TERMÉSZETES, de hogy SZÁMÁRA ez élményt, és az általa megszokott KLASSZIKUS ZENEI megközelítésen keresztül "otthonos érzést" és felszabadult Isten-dicsőítést eredményezett: ez mindenképen KERESZTÉNY ÉRTÉK volt... igen... a basszusgitározásban (bocsánat, hazabeszélek, de TALÁN értitek, mire gondolok)
számomra keresztény érték volt a baptisták többszólamú énekkultúrája, amin felnőve számomra TERMÉSZETES a szólamokban gondolkodás :)
de ugyanígy keresztény érték volt általános iskolás énektanárom is, aki - közben orvul katolikus kántorként és kórusvezetőként is ügyködve - bevezetett a zene szeretetébe és ÉRTÉSÉBE :)

maradtam a zenénél... nem megyek bele a képzőművészet, a színészet, a filmművészet keresztény értékeibe, pedig VOLNA mit mesélnem... de nem a saját ízlésem-élményvilágom megosztása a cél, csak SZEMLÉLTETÉSnek mondtam :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 09:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tavasz!
Egyszer rám szabadult egy biztosítási ügynök, és voltam olyan pimasz, hogy hagytam minden tanult trükkjét bevetni, mindenféle ügynökfortélyt magamban végigvigyorogtam, majd a végén mikor azt mondta, hogy nem tudok olyat mondani amilyen pénzügyi kontrukciót ő nem tudna kínálni.
Akkor azt mondtam neki, hogy egy nagy összegő kölcsönre lenne szükségem, kis kamattal, hosszú lejáratra. Akkor felállt és elment.
Hogy miért mondtam ezt el? Azért mert te is ezt csinálod itt velünk. Azt várod, hogy rád dumáljuk a kereszténységet, meggyőzzünk róla, hogy az milyen frankó. Ha sikerül is valakinek a "megfelelő" evangéliumot eladni neked, abból nem lesz semmi jó. Az kellene, hogy te keresd Istent, hogy benned legyen egy éhség, egy szomjúság. Ez egyáltalán nem érződik rajtad, ezt viszont mi nem tudjuk neked biztosítani.
Őszinte szeretettel
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
drága tavasz!

EZ az evangélium JOBBAN TETSZIK? (KEVESEBB lazaság és szleng volt benne, klasszikus ízű (de azért... ex UGYANAZT mondja mint én!)


Ex! köszi a világos fogalmazást :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 09:26 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
kavics írta:
....és milyen jó, ha bennünk megtestesűl és ezzel adjuk tovább, ennél jobbat álmodni se mernék!
:-)

Jézus a Samáriai nő véleményeit nem ítélgette! Nem vitatkozott abban, amit mondott, sőt volt, hogy megerősítette! Az Atyára mutatott és képes volt még Jeruzsálemet is ezért "beáldozni".
"Jól mondod!" Ezt Jézus mondta a beszélgetés közben.
Egy nem hívő és parázna nőt megerősített a kijelentésében és nem azonnal elutasította minden kijelentését, mert egy pogány, új életet nem kapott, több férjet elfogyasztó asszony szólt hozzá!
JÉZUS FIGYELT ARRA, AKIVEL BESZÉLT!

Én se szeretem a Jézus filmeket, mert a gyülekezetemet szeretném utána ilyen jó kiállású, félhosszú hajú, középkorú és cserzett arcú, fehér fogsorú tagokra cserélni.
Aztán látom a Ferit, meg a Zolit, akik jócskán kopaszodnak, ill. a Ritát, aki meg egyenesen nem is tud járni és kacska kezű.
...és hálát adok Istennek, hogy még engem is elfogad ebbe a kis közösségbe!

Kedves Kavics
Azt írod megerősítetet meggyőződésében ugye?

Én nem ezt olvastam.
Jn 4
17. Felele az asszony és monda: Nincs férjem. Monda néki Jézus: Jól mondád, hogy: Nincs férjem;
18. Mert öt férjed volt, és a mostani nem férjed: ezt igazán mondtad.
19. Monda néki az asszony: Uram, látom, hogy te próféta vagy.

39.
Abból a városból pedig sokan hivének benne a Samaritánusok közül annak az asszonynak beszédéért, a ki bizonyságot tett vala, hogy: Mindent megmondott nékem, a mit cselekedtem.


--
Nagyon aranyos hogy a szeretet felől közelítettek meg a Samáriai nőt. :)
Csak sokszor a a szégyen takargatását, a bűnt és ha kell az igazságot is félre kéne tenni hogy jól érezze magát a másik.

Csak hogy ebből hiába hiszitek nem lesz megtérés.
Maximum vallásos embert csináltok ti belőle.

Miattatok elfog járni templomba és jó közönségnek fogja tartani a gyülekezetet.
Arra viszont nem ébred rá hogy bűnös és kegyelemre szorul.

Mondhatjátok hogy volt olyan hogy megakartak kövezni egy paráznát és senki nem dobhatta rá a követ, mert bizony mind bűnösök vagyunk.

Ján 8
10. Mikor pedig Jézus felegyenesedék és senkit sem láta az asszonyon kívül, monda néki: Asszony, hol vannak azok a te vádlóid? Senki sem kárhoztatott-é téged?
11. Az pedig monda: Senki, Uram! Jézus pedig monda néki: Én sem kárhoztatlak: eredj el és többé ne vétkezzél!
--

Sajnos sokan vádlásnak hiszik ha bűneikről esik szó, nem is lehet szóba hozni, rögtön a másikat nézik.
De legalább tanulnának belőle.

Mert mind kegyelemre szorulunk.

Érdekes ez a példa hiszen vádlok viszik az Úr elé és megbocsájtással megy el.
Végül is ezek az ostoba vádlok (és szeretetről sem lehet beszélni náluk) jót tettek ennek az asszonynak.
Persze nem jó eszközök voltak, de az asszony nem tudta kikerülni bűnét, sőt érezte súlyát (most meghal megkövezik), és a kegyelem súlyát is hogy az Út Jézus ebből is megtudja szabadítani.

Amíg az eszköz nézik sokan és azt kritizálják a helyet hogy végre szembesülnének magukkal az Úr Jézus előtt és rá jönnének mennyire bűnösek, addig nincs mit megbocsájtani. Hisze nem ismeri el bűnét.

Azzal soha nem foga el ismerni ha mi is takargatjuk.

1 Kor 14
24. De ha mindnyájan prófétálnak és bemegy egy hitetlen, vagy avatatlan, az mindenektől megfeddetik, mindenektől megítéltetik,
25.És ilyen módon az ő szívének titkai nyilvánvalókká lesznek; és így arczra borulva imádja az Istent, hirdetvén, hogy bizonynyal az Isten lakik ti bennetek.



Talán Pál is szeretetlen volt szegény betévedőkkel, még be sem értek már megfedik megítélik?.
Jó a szeretet csak nem az emberi elképzelés szerinti.

Hanem az a hajtó erő ami az Úrhoz visz.

Pál zokszó nélkül képes volt lerázni a port a lábáról. Talán szeretetlen volt?


Apcsel

45. Mikor pedig látták a zsidók a sokaságot, betelének irigységgel, és ellene mondának azoknak, miket Pál mond vala, ellenkezve és káromlást szólva.
46. Akkor Pál és Barnabás nagy bátorsággal szólva mondának: Szükséges volt, hogy először néktek hirdettessék az Isten ígéje; de mivelhogy ti megvetitek azt, és nem tartjátok méltóknak magatokat az örök életre, ímé a pogányokhoz fordulunk.
47.
Mert így parancsolta nékünk az Úr: Rendeltelek téged világosságul a pogányoknak, hogy légy üdvösségükre a földnek széléig.


50. A zsidók azonban felindíták az istenfélő és tisztességbeli asszonyokat és a városnak eleit, és üldözést támasztának Pál és Barnabás ellen, és kiűzék őket határukból.
51. Azok pedig lábuknak porát lerázván ellenük, elmenének Ikóniumba.
52. A tanítványok pedig betelnek vala örömmel és Szent Lélekkel.
--

Kedves Kavics

Mit szólsz ehhez a kijelentéshez : „Szükséges volt, hogy először néktek hirdettessék az Isten ígéje; de mivelhogy ti megvetitek azt, és nem tartjátok méltóknak magatokat az örök életre, ímé a pogányokhoz fordulunk.”

Talán Pál nem szeretet őket?

Vagy éppenséggel az Úron keresztül szerette őket, és azt a munkát végezte ami rá volt bízva.
A munkát elvégezte a döntés meghozták ő meg pogányokhoz fordult mert ez volt a feladata.

Tudod őt is simán lelehetne hurrogni, még nagyképűnek is tűnhet.
Miket állít magáról ez az ember?
Mert hogy te meg én elfogadom de ők nem fogadták el személyét.

Ebben az esetben hiába beszélsz szeretetről, mert ez sokszor csak kifogás.
A szeretettel meg nem mi tudjuk betölteni szívét hanem Urunk Jézus Krisztus.

Jó az erőlködésed de te is úgy járhatsz mint Net.
Elviselik de nem kell és ha teher leszel te is vissza leszel utasítva.
De közelebb nem jut az Úrhoz, csak magadat nyugtathatod meg hogy te megtettél mindent.

Még szerencse hogy azért szólsz bűneikről és a kegyelemről az embereknek . :)

Kár hogy elvárások vannak mindenkinek mindenki felé.

Csak épp az Úr felé igazodásra van a legkevesebb igény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 09:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
Jó az erőlködésed de te is úgy járhatsz mint Net.
Elviselik de nem kell és ha teher leszel te is vissza leszel utasítva.



köszönöm, kedves tiv, azt az átutalást amit a mennyei számlámra küldtél :)

örülök és örvendezek :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A topic eredeti kérdésére csak egy mondattal kívánok válaszolni:lehet, ha mindkettőnknek Krisztus a legfontosabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
szorgos bólogatás (sajnos ezzel a FRONTVONAL EGYIK OLDALÁRA álltam, de VÁLLALOM! :) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
exrefis írta:
Kedves Tavasz!
Egyszer rám szabadult egy biztosítási ügynök, és voltam olyan pimasz, hogy hagytam minden tanult trükkjét bevetni, mindenféle ügynökfortélyt magamban végigvigyorogtam, majd a végén mikor azt mondta, hogy nem tudok olyat mondani amilyen pénzügyi kontrukciót ő nem tudna kínálni.
Akkor azt mondtam neki, hogy egy nagy összegő kölcsönre lenne szükségem, kis kamattal, hosszú lejáratra. Akkor felállt és elment.
Hogy miért mondtam ezt el? Azért mert te is ezt csinálod itt velünk. Azt várod, hogy rád dumáljuk a kereszténységet, meggyőzzünk róla, hogy az milyen frankó. Ha sikerül is valakinek a "megfelelő" evangéliumot eladni neked, abból nem lesz semmi jó. Az kellene, hogy te keresd Istent, hogy benned legyen egy éhség, egy szomjúság. Ez egyáltalán nem érződik rajtad, ezt viszont mi nem tudjuk neked biztosítani.
Őszinte szeretettel
üdv
ex


Nagyon nagyot tévedsz Ex, és ezt őszintén mondom. Ha neked eddig ez jött le belőlem, akkor vagy én csinálok valamit rosszul, vagy te nem figyelsz oda!
Éppen az ügynökösködésre nincs szükségem.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 03., szerda 10:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké... felteszem a kérdést ÚJRA, kedves tavasz:

ki hirdeti itt a fórumon az evangéliumot a "te szájízednek megfelelően?"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:14 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Erről lehetne egy kérdezős topicot nyitni! :roll:

:?: kinek milyen módosítás szerint tetszene az evangélium!? :!:

Mostanában látok egy irányzatot: Arckozmetikára és fodrászhoz viszik Jézust, megalkotni azt az arcot amelyre elváltoznának szívesen!
"az egy dolog hogy meghaltál értünk, de nekérjél már olyat amit nem tudok eldobni az életemből! értsd meg így állandóan kínozna a lelkiismeretem"!


Szóval megint a jó öreg emberi természet, amikor perel alkuszik az Istennel , hogy magasra tette a lécet!
Na elég a magam baja mára ez most lefárasztott!

Szeretettel Tamás(akinek elvették a kedvét)

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Net, örülök, hogy írtál magadról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 03., szerda 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Lehet kérni, hogy ne töröljék a modik az utóbbi hozzászólásokat, hanem mozgassák át - ha szükséges - másik topicba?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 03., szerda 10:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség