Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÉN pedig KÖSZÖNÖM :)


ha ezek után még mindig látjátok, hogy BEÍROK olykor: tudhatjátok, hogy JELLEMFEJLŐDTEM!! (iszonyat kísértés ám egy ilyen után, hogy az ember azt mondja: "ezeknek?")

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedveseim,

nem akarok megbántani senkit, de Net szinte az egyetlen, aki miatt egyáltalán 'lehetséges' végigolvasni a témákat!!
Nem látjátok magatokat kívülről??
Okoskodtok, vetélkedtek, Net próbál humorral, Ígével és szeretettel józanságot csepegtetni ebbe az egészbe -

Isten helyében én tuti némának teremtettem volna az embereket és nem engedtem volna, hogy írkáljanak...

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kamilla, nem a pátoszt, a fennkölt cirádákat hiányolom, mert azokat én sem szeretem, még a prédikációkban sem.
A hétköznapi életben sem nevezem magam pl. nőcinek, s ha beszélgetek egy férfivel, nem mondom,h. pasizok, ...
Sok életszerű prédikációt hallottam, ez nem az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nana

az, aki 5 pasival "járt", és most épp megint szerzett egyet a PLÁZÁBAN...

az PONTOSAN egy NŐCI... (legalábbis pesten... lehet, hogy pálócfődön másképp híjják)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Végül is Figyelő elérte a célját, ami a társaság provokatív összeugrasztása volt. A topic indítást követő topicolás ontopic volt.

Sziasztok! Jóéjt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:56 
....és milyen jó, ha bennünk megtestesűl és ezzel adjuk tovább, ennél jobbat álmodni se mernék!
:-)

Jézus a Samáriai nő véleményeit nem ítélgette! Nem vitatkozott abban, amit mondott, sőt volt, hogy megerősítette! Az Atyára mutatott és képes volt még Jeruzsálemet is ezért "beáldozni".
"Jól mondod!" Ezt Jézus mondta a beszélgetés közben.
Egy nem hívő és parázna nőt megerősített a kijelentésében és nem azonnal elutasította minden kijelentését, mert egy pogány, új életet nem kapott, több férjet elfogyasztó asszony szólt hozzá!
JÉZUS FIGYELT ARRA, AKIVEL BESZÉLT!

Én se szeretem a Jézus filmeket, mert a gyülekezetemet szeretném utána ilyen jó kiállású, félhosszú hajú, középkorú és cserzett arcú, fehér fogsorú tagokra cserélni.
Aztán látom a Ferit, meg a Zolit, akik jócskán kopaszodnak, ill. a Ritát, aki meg egyenesen nem is tud járni és kacska kezű.
...és hálát adok Istennek, hogy még engem is elfogad ebbe a kis közösségbe!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. jan. 02., kedd 22:59-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
REJTŐtől idézve:

"Bocsánat uram! Ön azt hitte, én kötözködni akarok, én azt hittem ön egy értelmes ember... Mindketten tévedtünk, elnézést"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

lefordítatlanul
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 22:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Isaac Asimov: Lefordítatlanul

".. a zsidók nagyjából-egészében megmaradtak az elzárkózásban, és nem fogadták meg Rút könyvének univerzalista tanítását..
De az emberek azóta sem szívlelték meg a tanulságot. Miért is szívlelték volna meg, amikor mindent megteszünk, hogy elködösítsük? Rút történetét számtalanszor elmondták már gyermekmesék és komoly regények egyaránt. Még meg is filmesítették. Rútot magát illusztrációk százai ábrázolják. És minden illusztráción, amelyet csak láttam, Rút szőke, kék szemű, formás és gyönyörű, tipikus északi szépség. Az Isten szerelmére, miért ne szeretett volna bele Boáz?
No persze, moábita volt, de mit számít az? Jelent valamit az olvasónak a moábita szó? Ébreszt valamilyen ellenséges érzületet? Sok moábita van az ismerősei között? Megkergette mostanában egy mocskos moábita galeri? Lementek miattuk a környéken a lakásárak? Mikor hallotta utoljára, hogy "Ki kéne irtani ezeket a tetves moábitákat! Csak lopni tudnak vagy koldulni". Tulajdonképpen abból ítélve, ahogy Rútot ábrázolni szokás, a moábiták angol arisztokraták is lehetnének, akiknek jelenléte emeli a hely pompáját. Az a bökkenő, hogy Rút könyvében lefordítatlanul marad egy szó, a kulcsszó: a moábita. És amíg lefordítatlan marad, addig elsikkad a tanulság. A moábita szó tényleges tartalma: "olyan csoportból való, akik nem kapnak, de nem is érdemelnek tőlünk mást, csak gyűlöletet és megvetést." Hogy megérezzük Rút könyvének igazi légkörét, javaslom, hogy ne mábita nőként gondoljunk Rútra, hanem néger nőként! És amikor Boáz megkérdezi, hogy Rút kicsoda, ne úgy olvassuk a választ, hogy egy moábita nő, hanem úgy, hogy egy néger nő. Sőt, minden valószínűség szerint az aratók inkább valami ilyesmit mondhattak: "Egy nigger lány".

.. A történetet az irgalmas samaritánus példázataként ismerik, noha a példázatban sehol sem nevezeik irgalmas samaritánusnak a megmentőt, csak egyszerűen samaritánusnak. A példázat erejét teljesen elveszi a közkeletű "irgalmas samaritánus" kifejezés, mert hamis megvilágításba helyezi azt, hogy kik voltak a samaritánusok.
Mondjuk inkább, hogy egy fehér utazót fosztanak ki és hagynak félholtan az út szélén Mississipi államban. És mondjuk, egy lelkész és egy diakónus megy arra, és nem akarnak semmibe belekeverdni. És mondjuk egy néger aratómunkás az, aki megáll, és gondjaiba veszi az utast.
És most kérdezzék meg önmaguktól: ki az az embertársuk, akit magukhoz hasonló emberként kell szeretniük ahhoz, hogy üdvözüljenek?"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. júl. 07., szombat 16:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 23:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Kavics: :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 23:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
asimovhoz kis háttéranyag:

5móz 23:
Idézet:
1. Akinek szeméremteste zúzott vagy megcsonkított, ne menjen be az Úrnak községébe.
2. A fattyú se menjen be az Úrnak községébe; még tizedízig se menjen be az Úrnak községébe.
3. Az Ammoniták és Moábiták se menjenek be az Úrnak községébe; még tizedízig se menjenek be az Úrnak községébe, soha örökké.
4. Azért, mert nem jöttek előtökbe kenyérrel és vízzel az úton, mikor kijöttetek Égyiptomból; és mivelhogy felbérlette ellened Bálámot, a Beór fiát, a mesopotámiabeli Péthorból valót, hogy megátkozzon téged.
5. De az Úr, a te Istened nem akarta meghallgatni Bálámot; hanem fordította az Úr, a te Istened az átkot néked áldásodra, mivelhogy szeretett téged az Úr, a te Istened.
6. Ne keresd az ő békességöket és az ő javokat teljes életedben, soha.


és egy BÓNUSZtrekk:
szerintetek Dávid BEMEHETETT vajon az Úrnak községébe? PLÁNE a szenthelyre? (szent kenyereket talán ne is emlegessük)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 23:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Eszter, Kamilla,
ha nektek ebben a stílusban kellemes beszélni Jézusról és a hitről, tessék csak... de akkor akár lehet a hasat is, meg mellyet is kitenni, hisz nem az számít ami kívül, hanem ami belül, de meg is fordíthatjuk, ami belül, az kívül. De nem akarok okoskodni.

Isten elesetteknek, meg sérülteknek, meg sokmindennek elfogad, de direkt obszcénnek nemigen. Na jó, ez csak finom obszcenitás, de hát no, ez nem olvasottság kérdése.
Ezt nem tartom humornak. Őszintén, ez nektek tényleg tetszik?

Tudjátok a szavaknak nagy jelentőségük van a lelki épülésben és a tisztaságban.

De lehet PLÁZÁ-s stílusban is beszélni Jézusról, csak az nem biztos, hogy uaz. :wink:

(Egyébként meg lehet, hogy nem sokáig kell még itt elviselnetek, mert egyre jobban kilóg innen a lábam...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 23:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ma érdekes élmények értek... az a két ember "ásott el teljesen", akik mellé legtöbbször odaálltam... ezt most nem "sértődésiből" írom, VALÓBAN TÚL VAGYOK ezen... csak CSODÁLKOZOM ...

ADJA MEG neked Isten, kedves Tavasz, hogy a FORMÁK és a VISELKEDÉS szépségén túl Isten ELEMENTÁRIS NAGYSZERŰSÉGÉVEL és LEFEGYVERZŐ EREJÉVEL összetalálkozz...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 23:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem ítéllek el Net. És nem ástalak el. És nem kétlem, hogy lelkileg vannak mélységeid. És szívesen beszélgetnék is veled, de komolyan (nem felületesen). Elmondtam az álláspontomat, nekem jelent valamit az, hogy keresztény érték. Ne haragudj, ha megbántottalak, ez nem volt szándékom, és ezt te is tudod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 23:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
aranyos vagy, de teljesen KOMOLYAN MONDTAM, h NINCS sértődés, nincs harag!!

csodálkozás van... bár... ne hidd, hogy nem értelek :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 02., kedd 23:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem aranyos akartam lenni. De mindegy. :(
Közöttünk kettős szakadék is van, az egyik a hitben, a másik a stílusban :?
De - remélem - az őszinteségben és a nyitottságban nem.

És a szakadékot te is képzed, amikor nem akarod a másik felet megérteni. De nem fogok többet szólni neked ezért.

Jó lenne tisztázni, hogy mi a kereszténység? Mit jelent kereszténynek lenni? Mi az, hogy keresztény érték? Mi a szentség? Meg ilyenek.
Van értelme manapság szentségről beszélni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség