Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 18:22 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
GABRIEL777 írta:
A szinről,szinre látás,viszont azt jelenti,hogy minden Szentlélek által vezette hívő,számára aki vágyják az igazság megismerését azoknak
Isten ,folyamatossan megnyitja a szemeiket,és megmutatja nekik a" teljes igazságot. "


Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. I.Kor 13,12.

Erről az akkor pedig-ről ezek szerint alapvetően eltérő a véleményünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 04., vasárnap 20:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 04., vasárnap 14:33
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Pákozd
Sziasztok.
Igen érdekes hogy milyen pici dolgokon tudtok elmerengeni.Hogy 3 az 1 -e , mert hát ugy ezt mi nem nagyon tudjuk eldönteni.S nem is ez a lényege a dolgoknak.Mert az ember mindig mindent meg tud magyarázni , s bele tud magyarázni , mindent.Oda-vissza.Persze ez a hitünk alapja , csak hát ez , csak teologia.(remélem ezzel nem sértek meg senkit)Azt hiszem nem véletlenül van a bibliában : "Boldogok a lelki szegények" , mert ök élik az egyszerü kis világukat , Istennel.S nem a teologiai dolgokon töprengenek , hanem probálnak szeretetben élni.
Sajnos mi emberek hajlamosak vagyunk elveszni az apro pici kis részletekben , s ezek elterelik a figyelmünket arról amit éppen tennünk kéne :(:(:(
Más.Ha az eredeti szöveget nézzük akkor biztosan napnak van irva a teremtés történetben , vagy lehet esetleg idöszaknak is forditani.Mint ahogyan a jelenlegi beszédünkban is vannak olyan szavak amik más-más szövegkörnyezetben , teljesen mást jelentenek.De a mi pici kis agyunknak , ez is egy olyan dolog amin lehet töprengeni , de soha nem lehet bebizonyitani , se oda , se vissza.Ezt csak hinni lehet , ezt hinni kell.Sztem.Azt hiszem ott sem érdekes hogy 6 nap , vagy 6 idöszak , hanem az hogy Isten teremtette , egyedül.
Szval én is tudnék sok mindent ide oda magyarázgatni , de mivel ugy sem tudnék egy csomo kérdést eldönteni , ezért hát én nem is probálkozom a megmagyarázhatatlan megmagyarázásával.
Van a Bibliám , elhiszem azt ami ott le van írva , ugy ahogy van.a-z ig.
És megpróbálok ugy élni hogy a lehetö leg kevesebb felróni való legyen majd a végén.oszt pont.
Pierre


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 03:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
admin írta:
GABRIEL777 írta:
A szinről,szinre látás,viszont azt jelenti,hogy minden Szentlélek által vezette hívő,számára aki vágyják az igazság megismerését azoknak
Isten ,folyamatossan megnyitja a szemeiket,és megmutatja nekik a" teljes igazságot. "


Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. I.Kor 13,12.

Erről az akkor pedig-ről ezek szerint alapvetően eltérő a véleményünk.


Kedves Tamás

Amikor az ember evilági társat választ ,akkor
az iránta érzett szeretete,arra sarkalja,hogy minnél többet legyen vele és minnél jobban megismerje.

Amikor pedig mennyei társat választ az ember ,
akkor ugyan így tesz.
Isten iránti szeretete arra sarkalja,hogy minnél többet legyen vele ,hogy minnél jobban megismerhesse.

Ez pedig azt jelenti,hogy Isten igazságát színről ,
színre megismerhetjük. Mindenki annyit,amennyi elhordására képes.

Természetessen aki nem vágyik Isten megismerésére,annak Isten sem mond semmit.

Mint,ahogy,evilágban sem ismerhetjük meg azt az embert akivel nincs kapcsolatunk.

Ezért fontos a hívő számára ,hogy beszélgessen
Istennel,különben elhal a hite.

Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 05., hétfő 16:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Pierre!

Végre egy hang, ami szívemből szól, és milyen tisztán. Valóban nyitni kéne egy topicot arról, hogy mire is használjuk azt a bibliai ismeretet a mindennapokban, amire itt olyan büszkék vagyunk, és fennen hangoztatunk.

Tartok tőle, hogy sosem fogja tőlünk senki kérdezni majd az Úr előtt, hogy mennyire tudjuk pontosan idézni az írást, mennyit értettünk meg belőle, igazunk volt-e vagy sem. Tartok tőle, hogy kérdezőink csak arra lesznek kíváncsiak, hogy mennyit tartottunk meg belőle.

Na én ezen merengek inkább. Megyek mert nem szeretem az iszapbirkózást.

Üdvözlettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 03., kedd 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 05., hétfő 00:14
Hozzászólások: 22
Szerintem lehet a katolikusokkal közösségünk, hogyne. Mindig lesznek közös pontok, ahol találkozunk velük. Különbségek is, de ezek sokkal kisebbek, és kevesebb van belőlük, mint az egyezésekből. Szerintem lehet, igen. Magam is megéltem már ilyesmit és jó volt tapasztalni, hogy Krisztusban egyek vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 20:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
olvastam egy nagyon jó és csak PICCIKÉT ELFOGULT cikket

iderakom :D


http://exjt.hu/ratzlaf.html

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 21:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
olvastam egy nagyon jó és csak PICCIKÉT ELFOGULT cikket

iderakom :D


http://exjt.hu/ratzlaf.html


Kérlek a picikét elfogultságot jelöld meg.
Köszönöm :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 21:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
amerikai golgotás (vagyis Calvary Chapel-es) az illető... ennyi... ettől még, amiket leír, teljesen objektív szempontok, csak a SAJÁT SZTORIJA szubjektív, de ez így is van rendjén

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 15., vasárnap 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azért kérdeztem, mert most olvasva nem "hallottam' :) ki a döccenőt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 09:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
Igen érdekes hogy milyen pici dolgokon tudtok elmerengeni.Hogy 3 az 1 -e , mert hát ugy ezt mi nem nagyon tudjuk eldönteni.

De ott van a Jn. 10,10, miszerint Jézus maga mondja, hogy "Én és az Atya egy vagyunk". És kész.

S nem is ez a lényege a dolgoknak.Mert az ember mindig mindent meg tud magyarázni , s bele tud magyarázni , mindent.Oda-vissza.

De hát akkor menjünk el buddhistáknak, hiszen nekik is lehet igazuk, nem? Énb mégis hiszem, hogy az igazságot meg lehet ismerni egyszerűen a Bibliából. Különben a hitünk az semmi (ha nem is tudjuk meghatározni, egyáltalán, miben hiszünk).

Persze ez a hitünk alapja , csak hát ez , csak teologia.(remélem ezzel nem sértek meg senkit)Azt hiszem nem véletlenül van a bibliában : "Boldogok a lelki szegények" , mert ök élik az egyszerü kis világukat , Istennel.

De a lelki szegénység nem a tudatlanság, és minél többet tudni a Bibliából igazi isteni áldás.

S nem a teologiai dolgokon töprengenek , hanem probálnak szeretetben élni.

Hát, de most azt mondod, hogy a teológusok, és a teológiát művelő emberek eleve szeretetlenek? :(

Sajnos mi emberek hajlamosak vagyunk elveszni az apro pici kis részletekben , s ezek elterelik a figyelmünket arról amit éppen tennünk kéne :(:(:(

Istennek minden részlet fontos.

Más.Ha az eredeti szöveget nézzük akkor biztosan napnak van irva a teremtés történetben , vagy lehet esetleg idöszaknak is forditani.

Nem, a yomot az esetek 99%-ában 24 órás napnak értik. Plána akkor ha szám előzi meg, ami sorszámmal is ellátja azt a konkrét napot. Ami a hosszó időszakot jelenti, vannak olyan szavak, mint az olam. De a yom az nem.

Mint ahogyan a jelenlegi beszédünkban is vannak olyan szavak amik más-más szövegkörnyezetben , teljesen mást jelentenek.De a mi pici kis agyunknak , ez is egy olyan dolog amin lehet töprengeni , de soha nem lehet bebizonyitani , se oda , se vissza.Ezt csak hinni lehet , ezt hinni kell.Sztem.Azt hiszem ott sem érdekes hogy 6 nap , vagy 6 idöszak , hanem az hogy Isten teremtette , egyedül.

Hát de és a 2Móz. 20,11 alapján ott van szó szerint, hogy Isten 6 nap alatt teremtette meg a világmindenséget. Mellesleg ezek szerint Krisztusnak mindegy, hogy 3 napig vagy 3000 évig volt a sírban. Krisztus feltámadt! Tényleg? Szerintem az egyszerű hit azt jelenti, hogy egyszerűen elfogadja, hogy ez 6 nap, és nem gyárt emberi elméleteket ara, hogy a 6 napot hogyan lehetne másképp, jó bonyolultan "átmagyarázni".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 18., péntek 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Bigdidre örömmel olvastam a beírásod!
Szeretettel:
Magda


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 21., hétfő 15:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 11., hétfő 09:37
Hozzászólások: 99
FM írta:
Kedves Bigdidre örömmel olvastam a beírásod!
Szeretettel:
Magda


Köszönöm! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 26., szombat 12:52 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 14:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 26., szombat 13:02 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 14:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 26., szombat 13:22 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
Nem küldhetsz üres hozzászólást!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tulip 2007. máj. 31., csütörtök 14:10-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 453 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség