Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 13:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Kedves ezüst!
Ez nem az ÉN és nem az IDEALIZMUS-om!

(Nekem a gyülekezetemben is működő tények, bibliai alapokon.)
És ahogy elnézem, máshol is működő, igei alapokról van szó. Illetve összegeztem, az eddig elhangzott bibliai fejtegetéseket, meglátásokat.
Ha mindezt én is helyesen látom Krisztusban, és nincs bennem félreértelmezettség, akkor HISZEM, hogy ez a Szentlélek által, bennem is működő, kiformálódó valóságok!

Ez a hit, és a megszentelődés folyamatos VALÓSÁGA.
Így lehet ez IDEA= Krisztus szerinti mérce!

:wink:

32ezüst írta:
Kedves Kikka!
Elragadó az idealizmusod :)

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 13:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ámen.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Összegzésem
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 13:51 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kikka írta:
Hát most időm nincs arra, hogy igehelyeket, vagy mások által levont igei következtetéseket bemásoljak :wink:
De szívesen összefoglalom, amit én megértettem ebből.
És bocsánat, ha vmit nem jól fogalmaztam, vagy félre értettem. :oops:
Számomra így jött le :oops:

Az Úr segítőtársnak adta a nőt a férfi mellé. A férfinak volt szüksége rá, tehát becsülje is meg, szeresse, mint a saját testét, és akár az életét is "áldozza" oda, ahogy Krisztus az Egyházért.
Vagyis: SZERESSE, ápolja, gondozza, védelmezze. Adjon neki teret, hogy nőiességét megélhesse. /vigyázat, itt a helyretett nőiességről beszélek, nem arról, ami a világban diktál!/
A nő pedig engedelmeskedjen a férjének szeretetben, akinek a feje Krisztus /ebben benne van, hogy tudnia kell látni benne az Urat, vagyis a férfi bizony nem árt, ha kipróbált hitű, Krisztusban megerősödött FÉRFI/
(ja és egy pl. mennyire nem mindegy, hogy egy férfi hogy adja tovább a meglátását: ha szeretetben teszi, a nő hajlamosabb lesz elfogadni azt, mintha "parancsolgatna")

Addig engedjen neki, amig a férje ige szerinti lépéseket tanácsol, pl. a házasságban, közös életükben felmerülő döntésekben. Segítse, hogy a férje kibontakozhasson, vezethessen, hiszen Isten a férfit fogja számonkérni elsősorban. Ahogyan Ádámot kérte számon az Édenben!
Ezért a nő, legyen szelíd, alázatos, tanulásra fogékony: bővölködjön Isten Igéjének ismeretében, mert akkor fog tudni jól "segíteni", "kiegészíteni".

(Számomra boldogság, ha a páromat úgy tudom bátorítani, segíteni, hogy ő ettől szárnyakat kap, és kiteljesedve éli a mindennapjait :) Vágyom arra, hogy úgy teremthessem meg majd a leendő közös otthonunkat, hogy a családi fészek melegében feltöltődjön, és erőt gyűjtsön a élet mindennapos harcaihoz..)

Egyértelmű, hogy gyülekezetet ne vezessen, mert a férfi eleve erre a területre lett "teremtve", felkészítve, teljesen más a lelki, akár fizikai "felépítése" is, ha ezt nézzük. Ettől még, ha kapott olyan lelki ajándékot, amivel fiatalokat irányíthat, az evangéliumra taníthat, akkor tegye, pl. ifi vagy gyerekmunkában, és nem árt, ha egy férfi segítséggel együtt végzi. Hiszen a fiataloknak jó példa, amikor egy férfi, és egy női oldalról is kap információkat!
A nő temperamentuma, meglátásai, igei tanultsága igenis lehet segítség egy gyülezetben, hiszen másképp lát át dolgokat, sokkal sokrétűbben, nagyon empátiával, globálisabban.

DE: Láttam már nagyon áldott, női lelkipásztort is gyülekezetével együtt..hiszem hogy az Úr, így is megáldhatja őket. De ebből szerintem nem kéne "szokást" vagy "hagyomány" csinálni. Vannak kivételek. De legyen ez kevés, amely erősíti a szabályt.

Két írőnő, női evangélista élete, munkái nagyon sokat jelentenek nekem:
Elisabeth Elliot
Linda Dillow


sőt, akit személyesen is simerek: Szabó Ildikó /ő pl. egyedülálló/

Ők, számomra biblikus nők, akik megélik a nőiességüket Krisztusban, alázatosak, bölcsek, jó családanyák, és feleségek és még tanítanak is /előadás sorozatokat tartanak/ :wink:


Kikka nagyon jó össze foglalás. :)

Talán annyit tennék hozzá hogy hited elhagyására ne vehet rá, de sokszor a hit nem lehet pl) hitelen férj esetén fegyver a férj semmibe vételére.

1Pét 3
1. Hasonlóképen az asszonyok engedelmeskedjenek az ő férjöknek, hogy ha némelyek nem engedelmeskednének is az ígének, feleségük magaviselete által íge nélkül is megnyeressenek;
2.Szemlélvén a ti félelemben való feddhetetlen életeteket.
--

Ez sajnos előfordulhat megtért férjjel is akin épp nem áll a helyzet magaslatán, nos nem mindegy hogy a feleség semmibe veszi és átlép rajta mert őt vezeti az Úr, vagy segít neki és nem érezteti elesettségét vele.
--

Préd 4
9. Sokkal jobban van dolga a kettőnek, hogynem az egynek; mert azoknak jó jutalmok vala az ő munkájokból.
10. Mert ha elesnek is, az egyik felemeli a társát. Jaj pedig az egyedülvalónak, ha elesik, és nincsen, a ki őt felemelje.
11. Hogyha együtt feküsznek is ketten, megmelegszenek; az egyedülvaló pedig mimódon melegedhetik meg?
12.Ha az egyiket megtámadja is valaki, ketten ellene állhatnak annak; és a hármas kötél nem hamar szakad el.
--

Hozzátenném az Úrban nincs egyedüvaló. :) Alapból ketten vannak. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 13:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Oké Tiv:) Én ezt értem! Csak azért tettem hozzá, mert utána a felsorolásban család-anyákról, és feleségekről teszek említést :wink:
Ő pedig egyik sem.
:wink:

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy énekkel kezdeném:

Szerettem volna

Ref:
Szerettem volna nagyra törni,
megfejteni a titkokat,
a gondolatnak fecskeszárnyán,
bejárni kéklő ormokat.
De lassan-lassan már belátom
merőben más az én utam
a hétköznapok dzsungelébe
parancsolt vissza jó Uram.

1.Ormok helyett a földön járni,
apró csatákat vívni meg
a sorsom ez, nem zúgolódom
ti se szánjatok, emberek.

Ref:

2.Apró csavarnak is kell lenni,
hogy jól menjen a gépezet
parányi jel mégis szükséges,
némely betűn az ékezet.
Ref:


azért is kezdtem énekkel, mert ma pirosbetűs ünnepünk van: 25 éve volt az eljegyzésünk.
Aztán azért ezt az éneket énekeltem most/remélem tetszett?/, mert versbe szedve elmondja, amit én prózában megéltem.
Azt mondta tegnap este Ezüst,h. felesleges tanulni a lányoknak- én nem mondom ezt, pedig csak 3 évig dolgoztam a szakmámban, s már több, mint 20 éve itthon vagyok.A lányaimat is biztatom, tanuljanak csak, amihez van tehetségük, a főzés-sütés, háztartásvezetés egyéb dolgokat én közben beléjük csepegtetem.-

Nem szóltam azért sem eddig, mert a kérdés az volt: taníthat-e a nő...hát gondoltam, nem rontom a statisztikát az én helyzetem feltárásával.

Hozzám legközelebb áll a Példabeszédekből idézett "Vigyáz a házanépe dolgára"- mondhatom, ez a fő profilom.Segítőtársnak lenni a férjem mellett könnyű volt, mert valahogy úgy alakult az évek során, h. ő alkalmasabb volt a nyilvánosság előtt végzendő szolgálatokra, én pedig inkább hátulállva segítettem ebben. Fiatalkorunkban több bibliai történetet is színre vittünk, én mindig a súgó voltam, valahogy hozzámnőtt ez a szerep-
Amíg a gyerekek sorakoztak, a nap minden percét lefoglalták, nyugodt voltam. A család mellett volt lehetőségünk az ifjúsági munkába is bekapcsolódni- ebbe aztán valóban én csak hátulról, távolról, de egy szívvel-lélekkel a férjemmel-azonban idővel kiöregedtünk belőle, a gyerek is mind elmentek iskolába, s bár nekem a kezem mindig tele volt vagy tele kellett volna hogy legyen munkával, nagyon hiányzott még valami, lelki-szellemi munka.
Éppen azok a lelkésznők példája hatott rám ösztönzően, akik többgyermekes családanyaként még lelkészi szolgálatot is betöltöttek.
Persze, nem hagyhattam figyelmen kívül azt a tényt, h. ahhoz, h. a férjem elvégezhezze a dolgát, eltarthassa a családját, reggeltől estig lótott-futott, nekem itthon kellett lennem.
Most azt nem részletezem, h, milyen hatással volt rám a többéves hivatalos, bejelentkezési kötelezettséget jelentő munkanélküli helyzet,..ma hivatalosan a férjem alkalmazottja vagyok, direkt hoztak egy számunkra kedvező rendeletet,h. kínjaimnak véget vessenek. :) hála az Úrnak, adott ebben is megoldást.
Időközben pedig rátaláltam a fórumra, számomra nagyszerű lehetőség, h. itt lehetek,ezt is egy szolgálati lehetőségként élem meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Tiv,

nem értelek.
Te most valami konkrét rossz tapasztalatra építesz.
Az Ige viszont a keresztény férfihez és nőhöz szól, nem?

Te korábban arról írtál, bármilyen is a férfi természete, a feleségnek engedelmeskednie kell, most viszont arról írsz, hogy az asszonynak segítenie kell a férfit elesettségében. Ez azért nem egészen ugyanaz.
Ahhoz, hogy az asszony segíteni tudjon, ahhoz a férfinek el kell ismernie az elesettségét. szvsz.
És még valami, a férfit is az Igének kell igazgatnia, akár az asszonyt.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 23., kedd 14:31-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Utószó

Mindezt hitből, sok harcon keresztülmenve írtam, összegeztem...
Tudom, hogy mindenkinek meg van a maga keresztje...
De tudom: azért is vagyunk egymásnak, hogy ne csupán elméleti síkon gyártsuk az "igei kivonatokat", hanem beszélgessünk, egymás hite által épüljünk, és valóságos vezetést kapjunk az Úrtól.
Hogy Isten Lelke felbátorítson bennünket: IGEN, Ő soha el nem hagy bennünket, de mi se fordítsunk hátat Neki, akkor sem ha fáj, ha nehéz, ha rossz...
Én Hozzá kiáltottam.
Kerestem.
Kutattam az igét.
És közben elemeztem az életemet, Jézus lába elé téve...
Itt vannak a tesók, és másutt is, akik az Úrban járnak...és akikkel lehet, együtt esedezni, harcolni, kérdezni, kutatni...
Nagyon jó ez...
Csak hálát tudok adni az Úrnak!



U.I. Ezüst! (}) :wink:

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kikka 2007. jan. 23., kedd 14:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
Erika (})
De jóóó, hogy ezt leírtad..
kár hogy nincs olyan emotikon, amely mosolyog, és sír is egyszerre. a boldogságtól..

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:22
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Budapest/Érd
OFF: Ja és hadd tűzzek be egy apró bizonyságot!
Miközben harcaimat vívtam, kaptam az Úrtól egy lelki apucit :wink:
Hála Neki, érte!
ON

_________________
"Örvendek igazságodon, magasztallak minden napon, Örökké éneklek és szereteted áldom!
Mindig csak rólad énekelnék!...Mindig csak rólad énekelnék!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszönöm Kikka, és Erika! :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:57 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Kedves Tiv,

nem értelek.
Te most valami konkrét rossz tapasztalatra építesz.
Az Ige viszont a keresztény férfihez és nőhöz szól, nem?

Te korábban arról írtál, bármilyen is a férfi természete, a feleségnek engedelmeskednie kell, most viszont arról írsz, hogy az asszonynak segítenie kell a férfit elesettségében. Ez azért nem egészen ugyanaz.
Ahhoz, hogy az asszony segíteni tudjon, ahhoz a férfinek el kell ismernie az elesettségét. szvsz.
És még valami, a férfit is az Igének kell igazgatnia, akár az asszonyt.


Azért nem értesz mert merev szabálynak veszed amit írok mert ezt nézed ki belőlem. :)
Kőtáblának amivel jól fejen váglak, de ez nem így van.

Egy valamiről elfeledkezel bármilyen is a férfi, és ha nem is ismeri be hogy most nem épp az Úrral jár együtt mert még fel sem ismerte ezt a tényt akkor is a szerető asszony nagyon sokat tud tenni érte.

De lelketlenül hitét bizonygatva bele is „rúghat” (nem szó szerint) ellen állhat.
Ezt az Úr nem nézi jó szemmel.

Ő a férjét helyén látva akarja megdicsőíteni az egész családot. Szép rendben szerkesztve.
--
Most a nő szemszögéből nézve.

De tulajdonkép Efézusbeliekhez írt levél 5. részről beszélünk.

32.Felette nagy titok ez: de én a Krisztusról és az egyházról szólok.

Pedig a családról beszél és mégis mindenről.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 14:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Nem tudom, hogy hogyan jutottunk el ide az eredeti témától (taníthat-e a nő?)... :shock:
Neked valami nagyon nyomhatja a bögyödet, és azt most beletuszakoltad ebbe a topicba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 15:20 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
tavasz írta:
Nem tudom, hogy hogyan jutottunk el ide az eredeti témától (taníthat-e a nő?)... :shock:
Neked valami nagyon nyomhatja a bögyödet, és azt most beletuszakoltad ebbe a topicba.

Tavasz nem lehet a kettő szét választani.
Végig erről beszéltem, nem mehet a család kárára sem mivel az már nem jól igazgatás a család felé.

Az sem jó ha az egyik nyög míg a másik dicsfényben úszik.

1Tim 3,4 Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;

Isten nem borítja fel ezt az egyensúlyt, de az emberek gyakorta megteszik utalva Istenre.

Ilyenkor a legjobb Igehirdető is felesége vállán pihen mivel a teher nagyobbik részét a feleség át vállalja.

Ha mindezt egy nő csinálja szép lehet a gyülekezet de milyen egy család lesz?

Minden a feje tetején van. Hiszen a nő feje a férjnek.
--

Egyet értek lehetnek kivételek, de ez nem egészséges állapot lenne ha általánossá válna.
Családok mennének tönkre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 15:22 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kezdetben az ember egyedül volt!
Tökéletes és alkalmas a feladatára amelyet az Isten neki szánt!
De társtalan volt, és ezért nem volt jó neki.
1Móz 2:18 És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt.
De nem Formált porból mégegyet , és ismételte meg amit Adammal cselekedett, hanem Adam testéből vett el egy darabot és borította be hússal , azaz Adam húsával!

Így lett az egy egészből rész szerinti!
Ezért van hogy az Úr által adott férj ill. feleség a máskikat Kiegészíti!!

Kiegészítés: ami a másikban kevésbé van meg, (hiányzik) ezért a Nők rendelkeznek azokkal a tulajdonságokkal amik rész szerint Nekik erősebb,hangsúlyosabb tulajdonságai, a férfi szeretetének céljai (mit szeretünk a nőben), és viszont is!
Péter a "gyengébbik edény"-nek írja le!
Hasonlat képp jut eszembe a Kaánai mennyegzőn a víztároló edény képe, amit a háztartásban megtartja és az ottani szükséglet ellátására elégséges kőedények voltak! A háztartásban!
Ha ezt a részt kapta?
Az Ige vagy képi formában a víz hordozására másfajta edény, más tulajdonságu edény szükséges.
Annak meg ez a feladata rész szerint! Ha ezt kapta?

Innen jönne a bűnbeesés , majd meglátom szükséges e! :-)
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 15:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Tamás12 írta:
Kezdetben az ember egyedül volt!
Tökéletes és alkalmas a feladatára amelyet az Isten neki szánt!
De társtalan volt, és ezért nem volt jó neki.

Igen, az egyik teremtéstörténetben. A másik meg hogy is van?
Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket.
1Mózes 1,27

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség