Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 16:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
Ezt nem értem:

UGYANILYEN alapon van bajom az EGYEDÜLÁLLÓ FÉRFI-LELKÉSZszel is!!!


nem úgy van, Net, h. ahogy az Úr elhívja?meg kellene szabni, h. férjhez mehet-nem mehet, nősülhet-nem nősülhet...

/csak a beszélgetés kedvéért mondom, h. volt egy fiatal lelkész barátunk, aki kikerült a gyülekezetbe egyedülállóként, s mindenhova egy hölgy- koszorú kísérte. Ő szegény, nem tudott választani közülük, s akkor felsóhajtott: be kellene vezetni, h. gyülekezetbe csak nős lelkészeket helyezzenek ki../


DRÁGA ERIKA!!! a dolog BE VAN VEZETVE, már majdnem 2000 éve!!

a "lelkész" fogalom a bibliában nem szerepel

PÜSPÖK (episzkoposz), DIAKÓNUS meg PRESBITER van

ezeknél a következő az előírás:

1Tim 3,2. Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;
1Tim 3,12. A diakónusok egy feleségű férfiak legyenek, a kik gyermekeiket és tulajdon házaikat jól igazgatják.
Tit 1,5. A végett hagytalak téged Krétában, hogy a hátramaradt dolgokat hozd rendbe, és rendelj városonként presbitereket, a miképen én néked meghagytam
6. Ha van feddhetetlen, egy feleségű férfiú, a kinek hívő, nem kicsapongással vádolt avagy engedetlen gyermekei vannak.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 16:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
--cenzúrázva (ön-!)--

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tulip!

Ezt még a régi fórumon kérdeztem, most újra megkérdem:



Mi a véleményed erről az ellentmondásról:

Pál azt mondja, h. a tanítást nem engedi meg az asszonynak- 1. Tim 2:12,

az 1. Kor. 11:5-ben pedig arról ír,hogyan prófétálhat egy asszony.- s azt tudjuk, h. a próféta a gyülekezetet építi,tehát tanítja- vagy nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 29., kedd 22:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
eeegen... hasonlatos a válasz a 7férjű asszonyra adott válaszhoz...

NAGYON megjegyeztem, mert egyszer SZEMÉLYES üzenet volt számomra Istentől:

Márk írta:
[Mk. 12.24] Jézus ezt felelte nekik: "Nem azért tévelyegtek-e, mert nem ismeritek az Írásokat, sem az Isten hatalmát?
...
[Mk. 12.27] ...Nagyon eltévedtetek!"


"az írások":
Lukács írta:
[Csel. 11.27] Ezekben a napokban próféták mentek alá Jeruzsálemből Antióhiába.
[Csel. 11.28] Közölök egy Agábusz nevű előállott és a Szellem által jelképekben arra mutatott rá, hogy az egész lakott földre nagy éhínségnek kell eljönnie, ami Klaudiusz alatt be is következett.
[Csel. 11.29] A tanítványok elhatározták, hogy amely mértékben közölök kinek-kinek módjában fog állani, valamit küldeni fognak, hogy a Júdeában lakó testvéreknek szolgálatára lehessenek.
[Csel. 11.30] Meg is tették ezt, Barnabáson és Saulon keresztül elküldték az adományt a véneknek.
...
[Csel. 13.1] Antióhiában az ott levő eklézsiában próféták és tanítók működtek: Barnabás, Simeon, akit Nigernek neveztek, cirénei Luciusz, Manaén, Heródes negyedes fejedelem tejtestvére és Saul.
[Csel. 13.2] Mialatt az Úrnak szolgálatát teljesítették és böjtöltek, megszólalt a Szent Szellem: "Válasszátok most nekem külön Barnabást és Sault arra a munkára, amelyre elhívtam őket."
[Csel. 13.3] Akkor böjtölés és imádkozás után rájuk tették kezüket, és útnak bocsátották őket.
...
[Csel. 19.5] Mikor ezt meghallották, bemerítkeztek az Úrnak, Jézusnak nevében.
[Csel. 19.6] És amikor Pál kezét rájuk tette, rájuk szállott a Szent Szellem, nyelveken beszéltek és prófétáltak.
[Csel. 19.7] Ezek a tanítványok összesen mintegy tizenketten voltak.
...
[Csel. 21.8] A következő napon elindultunk és Cézáreába mentünk, hol Fülöp evangélista házában szálltunk meg, ki a hét közül való volt, és nála maradtunk.
[Csel. 21.9] Volt neki négy hajadon leánya, akik prófétáltak.
[Csel. 21.10] Több napig ott időztünk. Ezalatt lejött Júdeából egy Agábusz nevű próféta,
[Csel. 21.11] ki felkeresett minket, felvette Pál övét, azzal összekötözte saját lábát és kezét és így szólott: "Azt mondja a Szent Szellem: Azt a férfit, akié ez az öv, így fogják a zsidók megkötözni, azután átadják a nemzetek kezébe."


---------moderátori kérésre törölve----------infó nálam, privátban /net-------

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Lehet, hogy buta vok, de még mindig nem értem... Mit nem lehet egy asszonynak csinálni? (Talán pont ezért írta oda Pál, mert nem is tudom megérteni???)

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 13:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Ja...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 14:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tulipán mellébökött, korrigálok:

http://www.parokia.hu/ext/forum/viewtopic.php?p=23097&l#23097

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 15:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
net2rist írta:


Ha jól látom, ez azt írja, hogy a férfiaknak tilos szót fogadniuk a nőknek. Tehát általánosságban szerinte a nők semmilyen vezető pozíciót nem tölthetnek be: nem lehetnek menedzserek, igazgatók, hadseregben parancsnokok, pilóták, politikusok. Nem taníthatnak felnőtt vegyes csoportokat semmire.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 30., szerda 15:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
jól látod... hadd tegyem mellé, h ez TULIP (és a .org) nézete... nehogy a kabát RÁM ragadjon... én csak egy topic-beli mellélövést korrigáltam a linkkel

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 01., péntek 14:37 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Eeyore írta:
Kedves Mandula, én vmi ilyesmire értettem: amikor az Isten embert teremtett, Ádámot a föld porából teremtette. De Évát NEM. Évát Ádám oldalából. És ez adja az alapvető különbséget a férfiak és a nők között. A férfiak, teremtésükből kifolyólag, valahogy intenzívebben élik át az anyagi, fizikális világot. Ebbe nem szeretnék most nagyon belemenni. Maradjunk ott, hogyha a nőkön múlt volna, szerintem még nem keveredtünk volna ki a kőkorszakból. Nem hiszem, hogy nők tömegei hajlandók lettek volna a sziklákat addig verni, bányákat kivájni belőle, hogy vmi fölösleges és randa izéhez (pl. rézhez) jussanak…Kecsesen pattintanánk még mindig a köveket, és kész. Azt, hogy a világ túljutott a kőkorszakon és idáig fejlődött, akármilyen szörnyűségekkel is járt, mégiscsak a férfiaknak köszönhetjük, és ezért igazán hálásak lehetünk. A férfiak megragadják az anyagot, és addig birkóznak vele, amíg megformálják. Másba ne menjünk bele...
A nők viszont, akik Ádámból lettek teremtve, a lélek területén teherbíróbbak és ügyesebbek. ÁLTALÁBAN, persze, kivételek mindig vannak. ÁLTALÁBAN civilizáltabban viselkednek, ÁLTALÁBAN intelligensebbnek tűnnek. (Azt olvastam, hogy amikor, valamikor a múlt században csináltak egy nagy reprezentatív felmérést, összehasonlítva a férfi és női intelligenciaszintet, az derült ki, hogy teljesen egyforma. Ekkor a férfiak felsóhajtottak, mert nem gondolták volna, hogy ilyen okosak. Razz Smile)
Ha gondolod, erről még szívesen írok, talán egyszer megértjük, mit nem értünk. Smile


Kedves Eeyore!

A hozzászólásokat böngészve most vettem észre, hogy ez nekem szól, és akartam reagálni rá, csak valahogy elsiklottam felette. Mindenesetre itt talán jobb helyen van.

Idézet:
1Móz 1,27 Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket.



Idézet:
1Móz 2,21 Mély álmot bocsátott azért az Úristen az emberre, és az elaludt. Akkor kivette az egyik oldalbordáját, és húst tett a helyére.
2,22 Az emberből kivett oldalbordát asszonnyá formálta az Úristen, és odavitte az emberhez.
2,23 Akkor ezt mondta az ember: Ez most már csontomból való csont, testemből való test. Asszonyember legyen a neve: mert férfiemberből vétetett.
2,24 Ezért a férfi elhagyja apját és anyját, ragaszkodik feleségéhez, és lesznek egy testté.


Nem fura, hogy először nem olvasunk semmiféle oldalbordáról, csak eszenciálisan ennyiről: Isten képmására, férfivé, és nővé?

Az egész föld pora, meg oldalborda később jön, mintha újrakezdődne a történet. Ebből a "második"ból számomra az nagyon fontos, hogy ketten tesznek ki egy egészet. Én nem vonnék le messzemenő következtetéseket arra nézve, hogy melyik nem tűnik inteligensebbnek, vagy melyik viselkedik civilizáltabban. Még csak nem is általánosítanék, még csak óvatosan se.

Az intelligencia kérdésében pedig azért kiegyenlített az eredmény, mert bár a férfiak között többen bírnak kiemelkedő IQ-val, több köztük az értelmi sérült is, a nők közt meg több az átlagos.

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 02., szombat 07:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
régi problémám, hogy "miért annyira ritkaság a normális keresztény férfi?"


elnézve az ELVÁRÁSokat, aminek egy "egyszerű hívőnek" meg kell felelnie (nyilván a "funkcionáriusokra" ez nem vonatkozik, de nem lehet mindenki minimum sekrestyés), arra a kissé sokkoló megállapításra jutottam, hogy bizony az egyházban, ha az ELVÁRT TULAJDONSÁGOKAT nézzük

az ideális keresztény férfi: NŐ

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 02., szombat 10:02 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Eeyore írta:
A viselkedésbeli eltérésről pedig: keresztény környezetben talán tényleg nem tűnik föl. Szerencsés vagy, hogy neked nem szúrt szemet. Van viszont a világnak egy olyan, istentelenül és erkölcstelenül élő része - ahol bizony érezhető viselkedésbeli különbségek vannak a két nem tagjai között.

Nem vagyok "szerencsés". :) A családunk abszolut vegyes felvágott. Felekezetre nézve háromféle, előfordul benne hívő, vallásos és hitetlen egyaránt. Sajnos a családon belüli erőszakban is volt része az egyik családtagomnak. Ezzel együtt mondom, hogy nemigazán vannak nemhez kötött bűnök. Én hallottam olyan esetről, ahol a feleség verte a férjet.
Eeyore írta:
Mind az azonosságok, mind a különbségek egyszerre vannak jelen, egyszerre érzékeljük és tartjuk észben őket: mik azok, amik azonosan elvárhatók a két nem tagjaitól, és mik azok, amikben jó, ha figyelünk a különbségekre.
Persze, ha csak az egyik oldalt vizsgáljuk, azaz vagy csak a különbségeket vagy csak az azonosságokat szemléljük, akkor óhatatlanul is irritálóan egyoldalúak leszünk, és csak féligazságokat mondunk.
Ezért van ugyanaz a történet 2x egymás után leírva. Mert ugyanannyira fontos, hogy MINDKÉT nem Isten képmására van teremtve, mint az, hogy a férfiak és a nők különböznek egymástól...


Igen. :)

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 02., szombat 10:05 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
net2rist írta:
az ideális keresztény férfi: NŐ


Jaj, csak ezt ne :wink:

Ha ez így van, akkor veszem a kisásót és elásom magam. :*:

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 02., szombat 12:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
így van... nézzetek csak körül...

viszont: nem EL, hanem KI kéne ásni!!!

na nem a csatabárdot, hanem valahogy FÉRFI-KOMPATIBILISSÁ téve a gyülekezeteket, ki kéne ásni a helyet az OSZLOPOKNAK, amikre a TERHET lehet rakni... (remélem értitek)

16. Mikor pedig ilyen módon megerősödött volna, felfuvalkodék, hogy megfertőztetné magát és vétkezék az Úr ellen, az ő Istene ellen. Beméne az Úr templomába, hogy a füstölő oltáron füstölne.
17. És beméne ő utána Azáriás pap, és vele az Úr papjai nyolczvanan, igen erősek.

11. Ő utána volt Samma, a Harárból való Agénak fia. És összegyűlének a Filiszteusok egy seregbe ott, a hol egy darab szántóföld volt tele lencsével, a nép pedig elfutott a Filiszteusok elől:
12. Akkor ő megálla annak a darab földnek közepén, és megoltalmazá azt, és megveré a Filiszteusokat, és az Úr nagy szabadítást szerze.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 02., szombat 13:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Kedves Net!

net2rist írta:
ha az ELVÁRT TULAJDONSÁGOKAT nézzük

az ideális keresztény férfi: NŐ


Akkor az elvárt tulajdonságokkal nagy-nagy baj van.

Ha erre gondoltál, egyet értünk. :)

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség